Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

bo 19 panoramicznych jest kilka ale prawie wszystkie na tej samej kiepskiej matrycy TN 500:1

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o monitorze LG L203WT?

 

Narazie chyba najbardziej na niego jestem nastawiony, ale martwi mnie jedna rzecz. Kolega rozpoczynający temat zamieścił informacje na temat monitorów sprzedawanych w polsce i ten też się tam znalazł, z danymi na temat matryc takiej treści:

 

Typ matrycy/liczba kolorów : TN / 16,2 mln ( dithering ) lub S-IPS / 16,7 mln

 

Na stronie LG nic nie pisze o typie matrycy, dlatego też postanowiłem się skontaktować z serwisem LG. Na pytanie o typ matrycy w monitorze LG L203WT dostałem odpowiedź, że oparty jest na matrycy TN. I nie wiem teraz, czy faktycznie istnieją dwie wersje? Jak je rozpoznać? Ze specyfikacji na stronie LG, nie bardzo wynika, żeby to była matryca TN:

 

Jasność 300 cd/m2

Kontrast 1400:1

Kąt widzenia 170°/170°

Czas reakcji 8 ms

Liczba kolorów 16,7 miliona

Rozdzielczość 1680 x 1050

 

a gość z serwisu twierdzi, że TN. W takim razie jak odróżnić wersje z TN i S-IPS?

 

A druga sprawa, o co chodzi z tymi rozdzielczościami natywnymi?

 

dane dla tego monitora:

Rozdzielczość analogowa 1280 x 1024 / 75 Hz, 1680 x 1050 / 60 Hz

Rozdzielczość cyfrowa 1280 x 1024 / 60 Hz

(ze strony LG)

 

Dla D-SUB natywna 1680x1050, a dla DVI 1280x1024? Mam rozumieć, że na DVI lepiej ustawiac 1280x1024, a 1680x1050 się nie da, czy jak, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnosnie testow 19" link http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...5/strona-2.html

zanim kupiłem mojego 200W6CS sledzilem z miesiac fora i prawie bylem zdecydowany na 19" Samsung 940 MW + telewizor LCD ma dobre recenzje ale kilku fachowcow odradzilo mi podobno samsungi sa awaryjne i czesto mają padniete pixele.Ale jestem zadowolony z Philipsa,acz gdybym miał ponowny wybor brałbym ViewSonic VX2025wm http://sklep.henwar.pl/?s=prodd&i=18964

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A co powiecie o monitorze LG L203WT?

Jeżeli nie na TN, to dobry.

 

Na stronie LG nic nie pisze o typie matrycy, dlatego też postanowiłem się skontaktować z serwisem LG. Na pytanie o typ matrycy w monitorze LG L203WT dostałem odpowiedź, że oparty jest na matrycy TN. I nie wiem teraz, czy faktycznie istnieją dwie wersje?

Tak, zobacz tutaj : http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=1795

 

Ktoś dostał ten LCD z matrycą inną niż TN, od LG dostał odpowiedź ze to S-IPS ( matryca 20,1 cala S-IPS jest produkowana przez koncern LG-Philips )

 

 

Jak je rozpoznać? jak odróżnić wersje z TN i S-IPS

Po kątach widzenia, zobacz do postu nr.2 tam Kosiarz opisał to dokładnie i wkleił zdjęcia kątów widzenia dla różnych matryc.

 

 

A druga sprawa, o co chodzi z tymi rozdzielczościami natywnymi?

 

dane dla tego monitora:

Rozdzielczość analogowa 1280 x 1024 / 75 Hz, 1680 x 1050 / 60 Hz

Rozdzielczość cyfrowa 1280 x 1024 / 60 Hz

(ze strony LG)

 

Dla D-SUB natywna 1680x1050, a dla DVI 1280x1024? Mam rozumieć, że na DVI lepiej ustawiac 1280x1024, a 1680x1050 się nie da, czy jak, proszę o pomoc.

To napewno błąd w opisie.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie testow 19" link http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...5/strona-2.html

zanim kupiłem mojego 200W6CS sledzilem z miesiac fora i prawie bylem zdecydowany na 19" Samsung 940 MW + telewizor LCD ma dobre recenzje ale kilku fachowcow odradzilo mi podobno samsungi sa awaryjne i czesto mają padniete pixele.Ale jestem zadowolony z Philipsa,acz gdybym miał ponowny wybor brałbym ViewSonic VX2025wm http://sklep.henwar.pl/?s=prodd&i=18964

Ale kupić go w normalnym sklepie niedaleko mnie to cud, a tego Philipsa dałem rade i stąd wynika tak duża popularność modelu 200W6CS, sam bym dołozył ale cóż, monitora niechce kupowac z net'u, bo martwe pixele etc. i same problemu, dlatego w pon/wt a najpóźniej środa dam recke z moimi odczuciami dot. Philipsa 20.1' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż w morele.net będzie VievSonic VX2025wm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam aż w morele.net będzie VievSonic VX2025wm

A ja po napisaniu faq o matrycach straciłem ochotę na panoramę na MVA, moja nowa miłosc to S-IPS.... :lovin::zakochany::E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja czekam aż w morele.net będzie VievSonic VX2025wm

 

ladny, w przystepnej cenie i calkiem spory...

ale jak z grami? bedzie smurzylo?

 

jedyne co mnie martwi to 60hz...

Edytowane przez Wulfgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co mnie martwi to 60hz...

 

Chyba muszę o tym napisac w faq...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ladny, w przystepnej cenie i calkiem spory...

ale jak z grami? bedzie smurzylo?

 

jedyne co mnie martwi to 60hz...

W jakim sensie Cie to martwi, bo za bardzo nie rozumiem :question::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Galeria

 

 

LG L203WT

 

 

pict2217custom3bc1me.th.jpg pict2218custom5le5iv.th.jpg pict2220custom2sn9ng.th.jpg

 

pict2222custom6bf5gq.th.jpg pict2223custom4jp7lb.th.jpg pict2224custom6to8jv.th.jpg

 

pict2226custom5uh2ob.th.jpg pict2227custom5rz2gc.th.jpg pict2228custom9em1pg.th.jpg

 

 

 

W niedługim czasie galeria Samsung 215 TW

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja po napisaniu faq o matrycach straciłem ochotę na panoramę na MVA, moja nowa miłosc to S-IPS.... :lovin::zakochany::E :E

Wreszcie się nawróciłeś :E

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja czekam aż w morele.net będzie VievSonic VX2025wm

 

Nawet fajny ten sklep morele bo dobre ceny, ale troche maja tam burdello np. w kategorii monitory są karty graficzne ;)

 

Ale wiadomo że tam wogóle będzie ten VievSonic? bo jakby cena była w miare przyzwoita to może bym też poczekał

 

Szkoda że z Belinea nie ma nic specjalnie ciekawego, jakoś zadowolony jestem z tej marki na mojej już 3-letniej 17,5" pojawił sie jedynie jeden dead piksel, ma DVI i D-sub chodzi na 75hz, musiałbym ją sprzedać to akurtat bym sobie mógł sprawić tego VievSonica 20" na pixmanii jest obecnie za 1746zł

Edytowane przez borneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś napisać o LG L203WT? Ciekaw jestem waszych opinii na jego temat.

 

Chciałbym go kupić, ale obawiam się o matryce. Sprzedawany podobno jest z dwiem różnymi matrycami. Najbardziej interesowała by mnie S-IPS, na stronach są parametry dla ogólnie tego modelu, bez podziału na S-IPS i TN. Nie wiem czy oba mają takie same parametry, nie chciałbym się zdziwić jak dostane S-IPS w starej wersji z dużymi czasami reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet fajny ten sklep morele bo dobre ceny, ale troche maja tam burdello np. w kategorii monitory są karty graficzne ;)

A tam czepiasz się takich błędów na stronie.

 

Mają bardzo niskie ceny, jedne z najtańszych LCD w Polsce, a do tego do 10 dni od daty zakupu ( jeśli monitor odbiera się za pośrednictwem kuriera ), można oddać LCD spowrotem i wymienic na inny jeżeli znajdzie się jeden źle działający pixel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Może ktoś coś napisać o LG L203WT? Ciekaw jestem waszych opinii na jego temat.

 

Chciałbym go kupić, ale obawiam się o matryce. Sprzedawany podobno jest z dwiem różnymi matrycami. Najbardziej interesowała by mnie S-IPS, na stronach są parametry dla ogólnie tego modelu, bez podziału na S-IPS i TN. Nie wiem czy oba mają takie same parametry, nie chciałbym się zdziwić jak dostane S-IPS w starej wersji z dużymi czasami reakcji.

Nie dostaniesz żadnej starej wersji bo po prostu takiej nie ma :)

Nie ma żadnego starego panelu LG-Philips wielkości 20,1" i formacie 16:10. Jedyny S-IPS w tym formacie i tej wielkości ma czas reakcji 6ms grey to grey. więc jeśli montują w wspomnianym monitorze z rzadka S-IPS to oczywiście przewyższa on parametry podawane na stronie producenta.

 

/EDIT - Sprawdzałem najpierw po oznaczeniach matryc na tej stronie : http://www.lgphilips-lcd.com/homeContain/j.../prd200_j_e.jsp

Ale po obejrzeniu katalogu w pdf widze, ze jednak jest jeszcze jakaś "starsza" matryca, mająca 8 ms GTG :lol2:

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ma tu ktos 19" Acer AL1916Ws ?

dosc tani monitorek ale jak sprawuje sie w rzeczywistosci?

 

mam teraz LG flatron Crt f900p ktory sie uszkodzil i wypala oczy. chyba bedzie ciezko przejsc na 19W

Edytowane przez Wulfgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma tu ktos 19" Acer AL1916Ws ?

dosc tani monitorek ale jak sprawuje sie w rzeczywistosci?

 

mam teraz LG flatron Crt f900p ktory sie uszkodzil i wypala oczy. chyba bedzie ciezko przejsc na 19W

Ja powiem tak, pracowałem na tym Acerze przez jakiś czas i jak za monitor za za niecały 1k to naprawde fajny, może matryca TN ale naprawde, fajnie sie na nim pracuje, zero smuzenia... jesli niemasz kasy bierz Acer'a moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[...] jak za monitor za za niecały 1k to naprawde fajny, może matryca TN ale naprawde, fajnie sie na nim pracuje, zero smuzenia...

 

hmm... "zero smużenia", patrząc na wykresy z testów można dojść do trochę innego zdania, mimo iż jest to tn + ffd. ;) Ale za tą cenę, to raczej nic lepszego nie dostanie - fakt.

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat super pomysł. Wk** mnie jedna sprawa, a właściwie kilka. Pisanie bez sensu postów, w stylu "lol" "siema" "fajny topic". Cytowanie wielkich fragmentów zeby napisac dwa wyrazy - no rekord prawdziwy to zacytowanie ogromniastego zdjecia zeby dopisac jakas nieciekawa uwage http://forum.pclab.pl/index.php?s=&showtop...dpost&p=2514710. Robienie żenujących błędów w stylu "smurzenie" - jak widze taki wyraz to naprawde czasem trudno jest mi sie zorientowac co autor mial na mysli.

 

Dlaczego to napisalem i narazilem sie kilku osobom?

Bo jest to jeden z niewielu tematów ciekawych i rozwojowych i jako taki powienien byc pod szczegolna uwagą adminów - którzy powinni go pilnowac usuwając gówniane posty ( w tym i moj) jako zasmiecające i nic nie wnoszące.

 

 

 

 

Kilka ciekawych (dość) recenzji jest na http://trustedreviews.com/articles.aspx?sec=6

 

Nowosci najszybciej chyba recenzują tu ( i jest ich chyba najwiecej) http://reviews.cnet.com/Monitors/2001-3173...?tag=cnetfd.dir . Nie sa one moze jakies rozbudowane ale za to zawsze mozna sie szybko zorientowac czy warto danym monitorem sie zajmowac. No i sa tam tez filmy przedstawiajace monitorki w akcji.

 

A dla tych co im umknelo wrzucam moja ulubioną stronę z ulubionym ostatnio testem http://www.behardware.com/articles/619-1/u...-6-8-16-ms.html.

 

Ja jestem zdecydowany na VX2025. W Pixmanii aktualnie - tylko dostawa za dwa tygodnie. CHyba ze zdecyduje sie poczekac kilka miesiecy na monitory na nowych matrycach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowa iiyama E1900WS panorama 19" ...

700:1

5ms

Dsub

 

cena 224Euro

 

11882.jpg

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jestem juz prawie pewny kupna filipa 20w6C ale teraz pytanie. duzo sie taka panorama rozni od 20 ?? tzn mowie samym obrazie na czym sie lepiej bedzie pracowalo ( gralo ) , ogladalo tv i filmy i neta? czy lepiej kupic zwykla 19 czy tam 20 czy jednak brnac w ta panorame ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
na czym sie lepiej bedzie pracowalo ( gralo )

Na panoramie będziesz miał większe pole widzenia w grach FPP.

ogladalo tv i filmy

Panoramy są stworzone do oglądania filmów.

i neta?

Tutaj jedni wolą 16:10, a drudzy 5:4.

 

 

Mało masz screenów na górze???

;)

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...