Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

LG 29UM58-P - zaciekawiły mnie monitory 21:9. Opłaca się kupić ten model?

 

Do tego znalazłem też LG 29UM69G - wart dołożenia 200-300zl?

 

Są jakieś alternatywy tych monitorów w kwocie około 1000zl. Nie gram zbyt dużo, a jeśli już to fifa albo jakieś RPG. No i filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 29UM58-P - zaciekawiły mnie monitory 21:9. Opłaca się kupić ten model?

 

Do tego znalazłem też LG 29UM69G - wart dołożenia 200-300zl?

 

Są jakieś alternatywy tych monitorów w kwocie około 1000zl. Nie gram zbyt dużo, a jeśli już to fifa albo jakieś RPG. No i filmy.

 

Podbijam, bo przyznam, że mnie też interesuje ten temat i dokładnie ten sam model (na 34" nie mam miejsca). Byłoby miło gdyby ktoś zorientowany udzielił rady. Z tym ,że ja trochę więcej gram (głównie WoT, żadne 'pro' gry w rodzaju CSa). Stoję teraz przed dylematem do circa 1,5k (czyli jak na 21:9 mocno budżetowym) - 21:9 - głównie to co podał kolega albo AOC AG272FCX. Jeśli nie to pewnie kupię tanie VA od BenQ w rodzaju EW2775ZH na przeczekanie (czyt. circa 2 lata).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o AOC AG322QCX? Ma jakieś znaczące wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o AOC AG322QCX? Ma jakieś znaczące wady?

Też się właśnie nad nim zastanawiam, ktoś brał taki monitorek i może powiedzieć czy występują w nim problemy z podświetleniem lub bad pixele ?

Bo jeśli to kolejny model gdzie zanim trafi się na dobrą sztukę trzeba sprawdzić 5 to chyba nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co myślicie od dell p2417h i dell u2414h

jeszcze LG 24MP88HV-S

znajdzie się coś lepszego w ich cenie?

jest między nimi różnica w matrycy? czy tylko w ramce i złączach? (stąd różnica ceny)

 

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Ardian ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję kupić nowego eizo ev2450, który leżał tylko rok nieużywany więc jest jeszcze 4 lata gwarancji w X-KOM za 900 pln - warto brać? dobry sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem monitor iiyama x2483hsu a w kompie mam kartę graficzną geforce 210. Czy powinienem użyć kabla d-sub czy Dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć. Pomoglibyście mi również w wyborze monitora? Szukam taniej używki, która ma przyzwoity obraz. Jestem przyzwyczajona do retiny na moim mac book pro, jednak nie wystarcza mi już do codziennie pracy. Hobbystycznie obrabiam również zdjęcia, ale to jest jakby dodatkowe zajęcia, głownie pracuje po prostu w internecie. Czy coś z tych dówch monitorów to jest dobre rozwiązanie czy istnieją lepsze w podobnej cenie na rynku używanym :) ?

 

 

 

1) Monitor Samsung 24 cale z tunerem TV SyncMaster T24B301Y. 380 zł

2) Monitor PHILIPS 273V5Q FullHD 27' 400zł

3) LCD Dell 24'' E248Wfp 250zł

[/b]4) LCD BENQ G2750 FullHD 27" 450zł

5) Monitor W-LED Philips 273P3L 27'' 450 zł

6) MONITOR DELL U2311Hb 23'' IPS 1920x1080 FULL HD 400zł

 

 

Czy taki jest moze spoko czy są lepsze używane w tej samej cenie:?

https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html

 

 

Z góry dziękuję za odp!

Edytowane przez allegb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie, bo może uganiam się za Świętym Graalem. Czy jest gdzieś jakiś sensowny UW poniżej 30" z rozdziałką 2k? Wszystko co 2k w sklepach (Morele, X-kom) to 34-35" bydlaki, a mając obecnie 21,5" Della średnio mi się widzi przesiada na coś, co ma ponad 80cm szerokości mimo, że biurko mam duże (160x70). Temat monitora wałkuję już jakiś czas i zaczynam się przekonywać do UW, ale o ile te 29" jeszcze mógłbym postawić, tak FHD w tej rozpiętości to dla mnie za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z modelem AOC Agon AG322QC4 31.5" QHD Freesync 144HZ. Co o nim sadzicie? Zastanawia mnie jak bedzie dzialal w szbkich fps'ach online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważyłem pewien problem przy przesiadce na 1440p. Wiadomo automatycznie dałem skalowanie na 125%, lecz to powoduje, że część aplikacji jest nieostra. Czy jest na to jakiś fix?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmienia, ale w sumie jak dałem tam niżej pod tą opcją skalowanie samemu na 125%, to lepiej jest, ale nie wiem czy to nie będzie gdzieś powodowało jakichś problemów.

 

Dziwne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam stary monitor TN, działa tylko ekran jak by stracił na "mocy" jest ze 30% ciemniej

ale jak np. bawię się w OSD i kliknę cokolwiek np. zmien gamme czy ostrość czy cokolwiek innego to na ułamek sekundy załącza się wyświetlacz na 100% i jest taka jasność jak była kiedyś, da się to naprawić?

 

Mogę nagrać filmik, żeby to lepiej zobrazować

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki to może być koszt?

W sumie to jutro podzwonię i popytam, bo sam tego pewnie nie ogarnę

Dzięki za informację.

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić ten monitorek iiyama XU2595WSUB1 bo szczerze nie znalazłem za wiele opinie na jego temat a spełnia moje wymagania dosłownie idealnie (24,5-25', 75Hz w góre, <1000 zł, IPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem kabel DVI na Display port

Mam radeona HD 7770 i LG27MP59G (windows7x64)

 

I niestety, ale nie działa :/ ktoś ma pomysł czemu?

 

I teraz mam problem, bo gdy kupowałem monitor mówili, że 1 hdmi wystarczy, pod warunkiem, że dokupię sobie odpowiedni kabel

No i tak też uczyniłem, a teraz muszę za każdym razem, gdy chcę odpalić konsolę/pc przepinać hdmi, trochę... lipa :/

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Są jakieś problemy/minusy z korzystania z formatu 21;9 ? Np czy będą w grach/filmach czarne pasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel DVI na Display port

Mam radeona HD 7770 i LG27MP59G (windows7x64)

 

I niestety, ale nie działa :/ ktoś ma pomysł czemu?

 

I teraz mam problem, bo gdy kupowałem monitor mówili, że 1 hdmi wystarczy, pod warunkiem, że dokupię sobie odpowiedni kabel

No i tak też uczyniłem, a teraz muszę za każdym razem, gdy chcę odpalić konsolę/pc przepinać hdmi, trochę... lipa :/

 

Mam ten sam problem, ale tyczy się LG 34UM69G-B - testowałem 3 display port i żaden nie działa (brak sygnału). Generalnie, z innymi monitorami (np. Dell) też jest problem w przypadku tego portu - nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMQ BRO dzięki, że sprawdziłeś za mnie inne kable, zaoszczędziłeś mi roboty, ale póki co rozwiązania problemu nie mamy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam takie pytanie.. Czy faktycznie monitory z odswiezaniem 120hz są zdrowsze i bezpieczniejsze dla oczu niż np 60hz? Chodzi o osoby, które pracują przy monitorze i spędzają dużo czasu.. Czy jednak te hz bardziej są przydatne dla osób które grają w dynamiczne gry.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...