Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to ja mam jakieś kurwiki w oczach czy monitor z natywnym modułem G-Sync daje płynniejszy obraz od Freesync na Nvidii?! Sprzedałem ostatnio LG 34GK950F bo denerwował mnie że mega BLB po lewej stronie panelu i kupiłem PG349Q, nowy model 2019 z natywnym 100 + 20Hz OC i cholera na ASUSie obraz jest dużo płynniejszy, nie wiem jak to wytłumaczyć, różnice naprawdę widać.

Trafiła mi się dobra sztuka bo BLB na Asusie jet minimalny i nie ma szarych/żółtych plam.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o informacje co sadzicie o monitorze Philips 499P9H?

 

Obecnie korzystam w domu z 436M6VBPAB, był polecany na forum, kupiłem go i jestem zadowolony - szczególnie miło ogląda się na nim filmy.

 

Zastosowanie to 60% praca (PuTTY, RDP, WinSCP, M$ Office, Acrobat Reader, Notepad++, FireFox) i 40% filmy ( Netflix, HBO GO, YT)

 

W pracy korzystam z 2x24 cale.

Monitor będzie podłączony do Dell Latitude 5590.

 

pozdr.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem kompa, Nvidię Palit 2070 Super Game Rock (w nieznacznie uboższej wersji, bo są dwie). Sterowniki ostatnie - 436.15. Wrzucam do tego działu, bo monitor Ultrawide 34" Samsung S34J55 (to, co dalej w nazwie to wg. supportu kolory/wykończenia obudów) z freesync 75Hz. I wygląda na to, że dał się aktywować substytut G-Sync (kabel DP!). Nie miałem tego na razie jak sprawdzić w praktyce ze schodzeniem "w dół" - bo za mało gier z dużymi wymaganiami. Zakres cenowy monitora to 1700PLN z dostawą z A. de, płaski (dla niektórych minus - dla mnie konieczność - projektowanie wektorowe i nie może być dodatkowo "krzywo" na ekranie). Jak ktoś będzie ciekaw, to niech się odezwie za jakiś czas - bo teraz na wnioski za wcześnie - a potem zapomnę założyć wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecicie trzy monitory 27 cali do 2200zł ?

Zestaw do gier wyścigowych

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się włączyć dźwięk na dwóch monitorach podłączonych przed DP na raz? Naturalnie oba posiadają głośniki :E . Jeżeli się da, to czy też się da zrobić tak, by jeden monitor był lewym głośnikiem a drugi prawym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doswiadczenia w graniu na monitorze 32 calowym w wszelkiego rodzaju fpsy? Czy ekran nie jest za duzy? Czy lepszy do grania w szybkie strzelanki jest ciągle rozmiar 24 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doswiadczenia w graniu na monitorze 32 calowym w wszelkiego rodzaju fpsy?

Grałem na takim czymś w BF3 - całkiem dobrze się spisuje. Dobra widoczność oddalonych wrogów (grałem w 3200x1800 na ekranie 4K). Jak jest trochę różnych obiektów, to wszystko znacznie czytelniejsze niż na 2560x1600 na ekranie 1680x1050. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor Xiaomi z matrycą Samsunga. Dość tani jak na specyfikację, ale ciekawe jak wypada w rzeczywistości.

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor 34" do 3k PLN, przede wszystkim programowanie, ale też filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem Eizo EV2460. Oj kuszą te formaty ultrawide, 27", HDR, 144 Hz. Jednak na pierwszym miejscu stawiam komfort dla oczu, żeby opóźnić wady wzroku, konieczność noszenia okularów i zaćmy na starość, później kalibrację monitora (kolory) i input laga. Ostatnio dowiedziałem się faktu, że jak ekran jest w stanie wyświetlić obraz ruchomy w 144 Hz, to leci w dół kontrast i kolory. Testowałem też AOC za niecałego tysiaka na matrycy IPS - kolory ok, ale marne podświetlenie,katy widzenia bardziej jak w TN. Ale w zależności co kto do czego monitor potrzebuje ;).

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem Eizo EV2460. Oj kuszą te formaty ultrawide, 27", HDR, 144 Hz. Jednak na pierwszym miejscu stawiam komfort dla oczu, żeby opóźnić wady wzroku

 

A niby w jaki sposób ten Eizo opóźnia wady wzroku w stosunku do 27" HDR 144Hz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby w jaki sposób ten Eizo opóźnia wady wzroku w stosunku do 27" HDR 144Hz? ;)

 

https://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/zmeczenie-oczu-podswietlenie-led/

To trzeba posiedzieć przy takim monitorze. Eizo i NEC nie mają konkurencji - choćbym siedział 16 godzin przy kompie, oczy nie bolą i nie robią się czerwone. Czytasz jak z kartki papieru. Ale te dwie firmy nie są kompletnie związane z branżą grową, bardziej obróbka foto/grafika/montaż/medycyna/przemysł. Made in Japan, ścisła kontrola jakości, itp, monitory nawet po 20 tys. zł. Szkoda, że wycofali linię Foris dla graczy. Choć była taka sobie, jeśli chodzi o ostatnie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/zmeczenie-oczu-podswietlenie-led/

To trzeba posiedzieć przy takim monitorze. Eizo i NEC nie mają konkurencji - choćbym siedział 16 godzin przy kompie, oczy nie bolą i nie robią się czerwone. Czytasz jak z kartki papieru.

 

Chyba przesadzasz ;) Na tej stronie nie ma niczego czego nie mają standardowe monitory. Jedynie czujnik oświetlenia nie jest zbyt popularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o informacje co sadzicie o monitorze Philips 499P9H?

 

Obecnie korzystam w domu z 436M6VBPAB, był polecany na forum, kupiłem go i jestem zadowolony - szczególnie miło ogląda się na nim filmy.

 

Zastosowanie to 60% praca (PuTTY, RDP, WinSCP, M$ Office, Acrobat Reader, Notepad++, FireFox) i 40% filmy ( Netflix, HBO GO, YT)

 

W pracy korzystam z 2x24 cale.

Monitor będzie podłączony do Dell Latitude 5590.

 

pozdr.,

Ja zakupiłem 439P9H. Jestem zadowolony, jak go dobrze ustawisz to naprawdę spoko obraz. Monitor ma 100Hz i FreeSync więc i pograsz w coś na tym. Natomiast do pracy super, rozdzielczość spoko - rozmiarem odpowiada 2 x 24, model większy 2 x 27. HUB jest też spoko, Macbooka z niego zasilam. Generalnie dobry wybór na monitor w miarę uniwersalny. Jak czytałem recenzje (całe dwie czy trzy) to polecano 43 zamiast 49 bo twierdzili że jakość obrazu gorsza (kolory i jednolitość podświetlenia).

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/zmeczenie-oczu-podswietlenie-led/

To trzeba posiedzieć przy takim monitorze. Eizo i NEC nie mają konkurencji - choćbym siedział 16 godzin przy kompie, oczy nie bolą i nie robią się czerwone. Czytasz jak z kartki papieru. Ale te dwie firmy nie są kompletnie związane z branżą grową, bardziej obróbka foto/grafika/montaż/medycyna/przemysł. Made in Japan, ścisła kontrola jakości, itp, monitory nawet po 20 tys. zł. Szkoda, że wycofali linię Foris dla graczy. Choć była taka sobie, jeśli chodzi o ostatnie modele.

 

Jak łzawią ciebie oczy to może zapominasz często mrugać ? ja mogę siedzieć nawet 24h przed monitorem "i dopiero jak Piaskun zaczyna sypać piaskiem to musze iść spać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno tego sprzedawali, dużo pozytywnych recenzji było więc może znajdzie się tutaj osoba, która posiada

LG 27 MP59G?

 

Chodzi mi rozdzielczość

mam 1920x1080

i mam na górze i po bokach czarne paski, mają co prawda tylko z 1cm może ciut mniej, ale dziwnie to wygląda, sterowniki nic nie dają, na konsoli jest to samo

 

Ciekawi mnie czy inni też tak mają czy mi się trafił taki egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ EW2780U nawet nie ma wsparcia dla minimum czyli certyfikatu HDR400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ EW2780U nawet nie ma wsparcia dla minimum czyli certyfikatu HDR400

 

A po co komu monitor z HDR skoro i tak ten standard mocno kuleje na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem,

Pierwszy post, nie zjedzcie mnie :P

 

Poszukuje monitora i bardzo zależy mi na pomocy w wyborze.

Trochę lekcji odrobiłam, popatrzyłam co jest, jakie parametry (mniej więcej) co znaczą, poszperałam na forum (np. TU).

 

Moje kryteria:

 

1. Monitor głównie do pracy biurowej, oglądania filmów i jakiejś obróbki zdjęć od czasu do czasu,

2. Między 23,5" a 25",

3. Rozdzielczość jaką brałam pod uwagę to 2560 x 1440 (WQHD),

4. Podłączać będę do lapka przez hdmi,

5. Zależy mi na dobrym kącie widzenia,

6. Boje się BLB :D

7. Kręcę się przy biurku i jestem wysoka, więc RACZEJ z możliwością dostosowania wysokości etc.

8. Na pivocie mi nie zależy,

9. FLickerFree + filtr światła niebieskiego,

10. Budżet najchętniej 1000-1200, ale do 1500 jak jakaś perełka.

 

Z różnych przyczyn wolałabym srebrną podstawę (i cienką ramkę), a nie czarną, ale wsyztsko co wpadło mi w oko jest czarne :E

Mam wrażenie, że magazyny świeca pustkami.

 

Rozważałam:

Dell U2518D z 5-letnią gwarancją za 1400 zł --> Faworyt, ale coś mnie blokuje przed zakupem.

Lenovo ThinkVision P24h-20 1180 zł,

Samsung S24H850QFUX w promocji dostępny za mniej niż 1200 zł.

 

Widzę jeszcze Dell P2418D (5 lat gwarancji) 1060 zł, Dell P2421D 1050 zł, Acer RC241YUsmidpx (1150 zł) i Acer H257HUsmidpx (1 250 zł), AOC Q2577PWQ (1270 zł).

 

Decyzję muszę podjąć szybko, a z tematem bujam się już od niedzieli.

Czas się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Widzę jeszcze Dell P2418D (5 lat gwarancji) 1060 zł, Dell P2421D 1050 zł, Acer RC241YUsmidpx (1150 zł) i Acer H257HUsmidpx (1 250 zł), AOC Q2577PWQ (1270 zł).

 

 

 

No dobra, okazuje się, że P2418D z gwarancją 5-letnią nie ma filtru światła niebieskiego - odpada dla mnie.

Acer RC241YUsmidpx odpada, podobnie jak H257HUsmidpx (choć wizualnie jest super, brak regulacji wysokości...)

AOC Q2577PWQ zdaje się nie chronić oczu :/

 

Pomysł jest jeszcze na BenQ BL2420PT i BenQ PD2500Q, ale firma mnie nie przekonuje :E

Edytowane przez krokus_pokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

9. FLickerFree + filtr światła niebieskiego,

 

"Filtr światła niebieskiego" to pic na wodę. Zwykłe odjęcie niebieskiej składowej, co można zrobić w każdym monitorze (wejść w OSD dowolnego monitora i zmniejsz ze składowych R G B, składową B). Oczywiście masakrycznie zniekształca to kolory. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Filtr światła niebieskiego" to pic na wodę. Zwykłe odjęcie niebieskiej składowej, co można zrobić w każdym monitorze (wejść w OSD dowolnego monitora i zmniejsz ze składowych R G B, składową B). Oczywiście masakrycznie zniekształca to kolory.

 

No, ale chyba jakaś ochrona oczu działa w pewnych modelach? To nie jest w formie jakieś naklejki na ekran (takiej ekstremalnie cienkiej folii czy coś)?

 

Co Ty byś polecił?

Edytowane przez krokus_pokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...