Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie jaki monitor polecilibyście do domu do 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie mam pytanie jaki byście polecili albo na co patrzeć przy zakupie monitora do PC - jeśli chodzi o najzdrowszą dla oka matrycę. Po prostu musi to być porządny monitor 24 calowy styknie gdzie możma cały dzień pisać i pracować. I co najważniejsze nie będzie męczył wzroku .. Wiadomo, że w każdym monitorze można zmniejszyć jasność i kontrast ale sama matryca też chyba jest istotna? Jest jakiś "najzdrowszy" monitor do 1.200zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś z Flicker Free, zawsze to jakiś atut :) I do pracy ja osobiście brałbym chyba coś na matrycy VA i jej pochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Szukaj czegoś z Flicker Free, zawsze to jakiś atut :) I do pracy ja osobiście brałbym chyba coś na matrycy VA i jej pochodnych.

 

Bo ja mam niby te flicker w moim monitorze BenQ EW2440L.. ale czy to jest włączone? kurcze nie znam się. Ustawiłem jedynie RGB tak aby było najmniej niebieskiego. Ale ogólnie czuje że i tak oczy mnie męczą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu niestety Ci nie pomogę, bo nigdy nie miałem do czynienia z flicker free, więc albo w ustawieniach karty, albo w interfejsie monitora, gdzieś musi przecież być;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję zamienić mojego leciwego hp lp2465 na eizo ev 2436, przeglądanie neta oraz granie

0 filmów, to na tv leci

 

znam problem srebrzenia ale aż tak bardzo mi nie przeszkadza, choć jest widoczne

chciałbym aby poprawiła się płynność grania w takie gry jak cs:go bf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG zapowiedziało 38-calowy model UltraWideTM 38UC99 :D Ciekawe jaka cena

Będę miał na co wymienić mój obecny 34" 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na takim potworku 3440x1440 wypada tearing bo to 60Hz i tylko v-sync dostępny. I w jakie ustawienia celujesz z jedną 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, obecnie jest mi trudno znaleźć dostępny w sprzedaży monitor o parametrach FHD/24"/G-Sync/TN/1ms/144Hz.

Czy w niedalekim czasie ma być jakaś premiera nowych monitorow z G-SYNC?

Sprawdzilem najwieksze sklepy internetowe z monitorami, i u nich pustki. Gdzie jeszcze moge cos kupic?

allegro,olx nowe/uzywane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.144hzmonitors.com/monitors/samsung-c34f791-34-inch-va-100hz-ultrawide-quandom-dot-gaming-monitor/

 

hmm... to mnie skłania do rozważenia sprzedaży mojego :E

 

Pograłem ostatnio na tym ultrawide i rzeczywiście wygląda wciągająco + gry, które to wspierają dają o wiele większe pole widzenia, co jest wygodne i pożyteczne. W strategiach więcej znacznie widać, chociaż w niewygodnym aspekcie, ale w hack&slash efekt jest ciekawy, bo widzimy znacznie więcej na boki.

 

niestety, cena to 1200 eurio, więc 5000-5500 PLN i to przy zakupie zagranicznym. U nas pewnie będzie 6000 z januszowym. 6000 zł za monitor... :( Trochę głupie uczucie, gdy ma się wydać taką kasę na, well, monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie mam takie nie typowe pytanie odnośnie podłączania monitora do grafiki. Otóż mam grafikę która ma 3 wyjścia tylko 1xhdmi, DVI i stary VGA. Będe miał monitor który ma 1 HDMI i 2 Display Port.

 

Teraz jest problem bowiem do grafiki będzie też podłączony TV przez 10m kabel HDMI. czyli w tym wypadku wyjście hdmi na grafice będzie zajęte.

 

Mam taki kabel gdzie z jednej strony masz wyjście DVI a z drugiej HDMI. Czy taki kabel nie wpływa na pogorszenie jakości obrazu Jesli podlaczony jest monitor hdmi - DVI? Czy to nie ma różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc posiadaczy, albo kogoś kto miał do czyniania z NEC pa271w, albo EIZO z półki graficznej/biurowej. Mam wymienionego NECa, rozdzielczość QHD. Jest na nim takie dziwne wrażenie jak by było widac jego plamkę, całą sietkę tych pixeli. Jakby brakowało ostrości. Niby jest wszystko ok. Pytanie cz to normalne, bo mam pierwszy raz do czynienia z wyższą półką. Przebieg 3500h, prod. 2010

Edytowane przez krzywa gausa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję monitora pod AMD RX 470 najlepiej z technologią FreeSync. Wolałbym by nie była to matryca TN, chyba, że jest jakiś model warty uwagi. Kwota która mogę przeznaczyć oscyluje do 800zł. Póki co moją uwagę przykuły:

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/

 

https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24e370dl-ls24e370dl-en-773151/

 

Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologia za 600zł xD :eatme:

 

Gdtby ktos szukał odpowiedzi na moje pytanie, to wynika to z zastosowania matowej osłony dyfuzora i powstanie kaszka na monitorze, która sie uwydatnia po zejściu ponizej 100cd. Nie ma takich problemów na satynowej.

Edytowane przez krzywa gausa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Do usunięcia :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak kupie LG 38uc99 z niemieckiego amazona to ewentualnie polski oddział LG honorowałby gwarancje? bo nigdzie tego monitora u nas nie widze a ze to spory kawałek hajsu to wolałbym nie zostać z bublem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na rynku jakiś telewizor 4k, który wyciągnie chociaż 75 hz?

 

Właśnie ten lg 38inch byłby idealny ale to ciągle tylko 3840x1600. Przy tej wielkości pełne 4k to minimum, a najlepiej byłoby mieć 5120x2160.

 

Na ponad 28 calach już 4k to trochę mało i bez msaa wychodzi pikseloza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, zastanawiam się nad kupnem monitora 4K bo sprzęt mam taki że dałby radę sobie z 4K a w tej rozdzielczości AA można sobie i tak odpuścić i ewentualnie jakieś inne mało dające rzeczy na rzecz tego aby mieć te ~60fps i w oko wpadł mi Asus PA328Q. Pytanie czy jest wart swojej ceny lub ewentualnie coś innego co jest godne polecenia w rozmiarze 32"-35" z 4K w cenie max 5000zł? ogólnie to im taniej tym lepiej bo mimo wszytko monitor za 5000zł to już duży koszt jak by nie patrzeć i trzeba to poważnie przemyśleć czy jest sens się w to pakować bo tak łatwo by go później nie sprzedał jak kupił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasiadłem do kompa, odpalam, a tu piękna pionowa linia przez cały monitor. Pewnie młody siostrzeniec mi załatwił pod moją nieobecność chociaż ciężko powiedzieć, bo wizualnie ekran bez szwanku.

 

Orientuje się ktoś może jak to jest z gwarancją na uszkodzone monitory, kiedy usterka na 90% powstała w wyniku uderzenia? Mógł też po prostu zepsuć się "na starość", bo to refurbished kupiony w amso.pl. Jeszcze chyba załapie się na ich 12-miesięczną gwarancję, ale warto w ogóle zaczynać? Może już ktoś miał podobne doświadczenia? :)

Edytowane przez EyeMaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Orientuje się ktoś jak z obsługą Freesync w modelu LG 29UM58-P?

 

Support LG twierdzi, ze nie obsługuje.

Edytowane przez Major Kupricz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EDIT: mała pomyłka... sorry :)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak z obsługą Freesync w modelu LG 29UM58-P?

 

Support LG twierdzi, ze nie obsługuje.

Wyższy model LG 29UM68-P obsługuje Freesync, do tego ma głośniki, ale kosztuje 250zł więcej.

Ja nie mam karty AMD więc kupiłem właśnie LG 29UM58-P , wyszło mnie 899zł

 

Na media-markt masz obecnie rabaty -100zł na te modele (i kilka innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Monitor uniwersalny,700zł. Który naj naj?

- LG 24MP59G-P

- AOC I2481FXH

- Philips 246E7QDAB

- Samsung LS24F350FHUXEN

- BENQ GW2470HM

- LG 24MP58VQ-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...