Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to nie CRT :E

 

Kupujesz monitor z prawdziwym flicker free i nie masz migotania podświetlenia.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel DVI na Display port

Mam ten sam problem

Kabel z DVI na jednym końcu i DP na drugim prawie zawsze jest jednostronny: DP->DVI.

Konwertery w drugą stronę istnieją, ale są drogie, potrzebują dodatkowego zasilania, a do tego są mało popularne.

 

Mam takie pytanie.. Czy faktycznie monitory z odswiezaniem 120hz są zdrowsze i bezpieczniejsze dla oczu niż np 60hz? Chodzi o osoby, które pracują przy monitorze i spędzają dużo czasu.. Czy jednak te hz bardziej są przydatne dla osób które grają w dynamiczne gry.. ?

Jak wyżej kolega wspomniał - walory zdrowotne herców to czasy crt.

Przy LCD problemem może być podświetlenie sterowane PWM o niskiej częstotliwości, ale to nie ma związku z tymi hercami.

 

Wyższe odświeżanie wejściowe raczej ma niewielki wpływ - aczkolwiek wybredniejsze osoby szybko zauważą, że sam ruch kursora w systemie jest płynniejszy.

Może też minimalnie poprawić komfort oglądania filmów w 24fps, jeżeli używa się programu odtwarzającego bez wbudowanego upłynniacza - bo 24 klatki równomiernie na 60 obrazów na sekundę rozłożyć się nie da, ale na 120 już jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel z DVI na jednym końcu i DP na drugim prawie zawsze jest jednostronny: DP->DVI.

Konwertery w drugą stronę istnieją, ale są drogie, potrzebują dodatkowego zasilania, a do tego są mało popularne.

 

 

I to samo tyczy się DP--> HDMI? LOL! Serio, raczej bym na to nie wpadł - czyli muszę mieć kabel HDMI --> DP - ale motyw... :E

Edytowane przez emq bro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie z DP jest - pozwala się łatwo przerobić (zdegradować :lol2: ) na DVI/HDMI, ale w drugą stronę już jest pod górkę.

 

Co chcesz z czym podłączyć? Jakie są wejścia i wyjścia? Póki się da, powinno się szukać innej drogi, uzyskiwanie DP z innych złączy to ostateczność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie z DP jest - pozwala się łatwo przerobić (zdegradować :lol2: ) na DVI/HDMI, ale w drugą stronę już jest pod górkę.

 

Co chcesz z czym podłączyć? Jakie są wejścia i wyjścia? Póki się da, powinno się szukać innej drogi, uzyskiwanie DP z innych złączy to ostateczność...

 

 

Potrzebuję przesyłać obraz z laptopa (HDMI) do monitoru LG (DP) - tylko (aż?) tyle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tego z sygnaturki, to użyj HDMI.

Jeżeli już coś doprowadzasz do monitora po HDMI, to prościej będzie się zaopatrzyć w przełącznik HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mityczny Jeżu, a mi co doradzisz?

 

Chcę podpiąć ps4 jak i monitor pod jeden monitor, który ma jedno hdmi

lg-27mp59g

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy monitor to nie miał być monitor tylko pc, prawda? ;)

 

Konsola po HDMI.

Zostaje w monitorze DP i VGA. Gdybyś miał w karcie DP, to byśmy nie rozmawiali, prawda?

Zostaje więc analog. W zależności od modelu będzie albo pod postacią gniazda VGA, albo DVI-I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak ocenilibyście równomierność podświetlenia i ips glow u Dell P2418d. Tutaj album https://imgur.com/a/Z1hGHFz Daje w miarę radę ? :E Oczywiście aparat z telefonu, niskiej jakości.

 

Edit. Dobra, to na tyle z spokoju i zadowolenia z udanego zakupu. vmS1K0Z.jpg Taki dyndzel wyskoczył, i co tu robić. :E

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pierwszy monitor to nie miał być monitor tylko pc, prawda?

Dokładnie tak :lol2:

 

Mam dp w karcie (hd 7770)

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/08/hd_77x0/pics/24.jpg

 

jednego kabla miniDP > hdmi używam do TV

Hdmi do monitora

 

I mówisz, że można wziąć mini DP do DP monitora np.

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-displayport-mini-dp-1-8m-oryginal-hp-dell-6723248459 ?

 

Kurde jeśli tak to niepotrzebnie zamówiłem ten kabel dvi > dp, który nie działa

 

Zapomniałem, że tam są 2 mini DP, będzie ok ten kabel z allegro?

 

 

Dzięki MitycznyJeżu zawsze można na Ciebie liczyć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, to jak masz DP to problemu nie ma :thumbup:

 

Przy kablach DP od firm krzak/no-name jest jedna rzecz na którą warto uważać - te niezgodnie ze specyfikacją często łączą 20pin (dostarczający zasilanie).

Jest on potrzebny, gdy do DP podłączany jest np. aktywny adapter czy konwerter, który potrzebuje zasilania.

Przy zwykłym połączeniu DP-DP specyfikacja nakazuje, by go nie było - w przeciwnym wypadku nastąpi łączenie dwóch źródeł zasilania. Może to powodować naprawdę dziwne zachowanie sprzętu.

 

Nie kojarzę, by miały miejsce sytuacje gdzie kabel dołączony do monitora był niezgodny ze specyfikacją DP, a właśnie takie są w linkowanej ofercie.

Dla pewności i tak warto sobie sprawdzić multimetrem czy kabel łączy 20sty pin ;)

 

Kurde jeśli tak to niepotrzebnie zamówiłem ten kabel dvi > dp, który nie działa

Pisałem - on działa, tylko używasz go w złą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kojarzę, by miały miejsce sytuacje gdzie kabel dołączony do monitora był niezgodny ze specyfikacją DP, a właśnie takie są w linkowanej ofercie.

ale czemu są niezgodne? nie rozumiem :E

 

No nic tak czy siak zamówiłem, 13zł to dobra cena :thumbup::D

(Dam znać czy działa)

 

 

a co do tego kabla to masz racje i kurde koleś o tym wie co go sprzedał i teraz nie chcę przyjąć reklamacji.

14dni wg. prawa na odstąpienie, a minęło z 30 (drugi kabel za 30zl zamowilem od niego) to mógłby już iść na rękę i go przyjąć, ach ci ludzie, tylko piniądz się liczy :E ...

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było dokładnie w opisie kabla dp->dvi który kupiłeś? Zarzuć link jeżeli to było np. na allegro.

 

ale czemu są niezgodne? nie rozumiem :E

Bo niektóre firmy zajmujące się najtańszą elektroniką (nazw nie będę wymieniać, ale wszyscy znamy firmy "od wszystkiego"...) mają w dupie specyfikację. W sieci są materiały jakbyś chciał zgłębić temat.

 

Jak go dostaniesz sprawdź sobie czy łączy 20pin czy nie. Dla pewności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kabel-displayport-m-dvi-d-24-1-1-8m-gembird-7651448548?snapshot=MjAxOS0wNS0wNVQxNjozMTowOS45NzdaO2J1eWVyOzYwMzEyYmQwMDRhNWU1YWE0MDhhNmRhNzhjMDU4NjNkMjQxMjA1ODYyODllYjNmNGY1NDhmZmYxN2VmM2E1YTc%3D

 

opis chyba zgodny, a któż to mógł wiedzieć :E poza tym na labie ktoś mówił, że będzie działać, no ale nie mam do nikogo pretensji, można było się pomylić

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik DVI

Źródło: Displayport

Opis ogólny: KABEL DISPLAYPORT M->DVI-D

 

No raczej ciężko dyskutować z tym opisem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie proszę was o pomoc. Mysle aby kupić sobie ciut większy monitor do pracy.. Mam obecnie Dell 2417h i kusi mnie ten model Dell InfinityEdge U2719D - bo ma już rozdziałkę 2k + wiadomo ekran roboczy w porónwnaniu do 24 calowego ekranu..

 

I moje pytanie brzmi czy do pracy na komputerze, internetu - to wystarczy taki monitor jak ten który ma tylko odświeżanie 60 herców? Bo ja w gry dynamiczne nie gram na PC (od tego mam konsole). na PC gram ale to w małe indyki, strategie pokroju Civilization, Cities skylines więc zastanawiam się czy musze patrzeć na monitory z większą wartościa odświeżania ? W internecie jedynie widze wpływ odświeżania dla gier.. Czy szybkich scen dynamicznych.

 

Czy im więcej herców tym bezpieczniejszy ekran dla oka? Czy to jednak nie ma znaczenia. Bo po prostu zależy mi na monitorze który nie będzie męczył zwroku itp.. DLatego jakoś od lat lubie Delle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu prawie wszystkie monitory biurowe/do pracy mają 60hz, czyli do takich zastosowań nie potrzeba więcej niż 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A co sądzicie o tym monitorze Dell co wybrałem Dell InfinityEdge U2719D ? Kosztuje z 1.700 złotych.. Są też Dell tańsze o tej wielkościa ale maja rozdziałkę max fullHD.

 

Kurcze najbardziej mi się widzą monitor matowe.. Są chyba zdrowsze od błyszczących? Czy to juz nie ma znaczeniach w dzisiejszych czasach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na IPS więc masz loterie, albo trafisz na monitor z równomiernym podświetleniem albo będziesz miał "poświaty" w rogach ekranu. Widać to raczej tylko na jednolitym czarnym tle przy wyższej jasności ale powinno to przeszkadzać tylko w ciemnym pomieszczeniu przy ciemnych scenach przy grach/filmach. Kupując Dell szanse na dobrą sztukę masz na pewno dużą, miałem Dell P2418D i tam naprawdę takie zjawisko było minimalne, wręcz niewidoczne. Co do monitora to masz tutaj recenzje : https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2719d/ oraz https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2719d/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Tak od wielu lat mam Delle.. Od 22 cali do 24`. I na obecnym faktycznie jest poświata w rogach ale niemal niewidoczna .... Mam czarne tło na windowsie i wieczorami akurat poświat nie widze.. Są przeważnie "lekko" widoczne w nocy / wieczorem jak np ładuje jakąś gierkę czy tam inną aplikacje (z czarnym np tłem).

 

Dlatego zastanawiam się czy znajde lepszy Monitor do 1.600zł? / 1.700zł? Dla osoby która pracuje na kompie niekiedy całymi dniami, korzysta z netu oraz jest niedzielnym, pecetowym graczem grającym wyłącznie w indyki, stare RPG czy strategie turowe..

 

W Dell podoba mi się to ze nie męczy mi wzroku. Ostatnio miałem do testów inny monitor Phillips bodajże, i kurcz po 3h juz miałem uczucie jakbym w oczach miał piasek..

 

Obecnie mam Dell 2417h.. No ale jednak troszke mi za mały do pracy.. Dlatego mysle o 27 i rozdziałce 2K. Chyba odczuje różnice.. Bo 32 monitore tak wiem są ale wydają mi się za duże + te dobre są bardzo drogie.. (A mam grafike 1060 6gb od MSI i chyba bedzie idealna do takiej rozdziałki.. np W cities Skylines czy podobnych strategiach nie będzie chrupało - oby :) )

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na IPS więc masz loterie

Na VA to nie ma loterii? Jak wyświetliłem na jednym VA test gammy, to się lekko przeraziłem. Generalnie spore problemy z powodu kątów (standard na VA, tym większe im większy ekran na tej matrycy i im bliżej siedzimy) i nierównomierności (to już loteria). Natomiast nierównomierności występują zarówno na IPS, jak i xVA. Na xVA nierównomierności na czarnym widać mniej, bo większy kontrast "przesuwa" jasność czarnego w dół. Także kontrast + przyciemnienie nierównomierności na czarnym, to wszystkie zalety xVA wzgl. IPS. Jednak już pod wzgl. równomierności gammy na IPS jest zwykle lepiej. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, orientuje się ktoś jak zasilić monitor z zasilacza ATX i zrezygnować z wbudowanego zasilania w monitorze? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz gotowego rozwiązania?

 

Monitor zasilany AC czy DC? Jak to drugie - jakim napięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor iiyama GE2288HS, na chwilę obecną jeszcze go nie mam i pytam na zapas ;) zasilacz to modularny SF450 :)

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...