Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siewca

do ilu decybeli jest cicho?

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad chlodzeniem do mojego procesora i zalezy mi zeby bylo ciche...

do ilu decybeli mozna powiedziec ze jest naprawde cicho??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 20 ale jeśli mieszkasz w spokojnym miejscu (bez ruchu ulicnego itp atrakcji) to i tak może być za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla gluchego 140dB to i tak malo :P a tak na powaznie to jest kwesia indywidualna dla kazdego czlowieka co mu sie wydaje ciche a co glosne sam musisz ustalic ile dB bedzie dla ciebie cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze wlasnie ja nie wiem ile ma moj wiatrak bo to jest box'owy ale wiem jest ze jest strasznie glosny...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dB z odległości 1 metra jest nie słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom 20 dB to ledwo słyszalny szept. Wiatrak o poziomie hałasu 40dB jest już naprawdę cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło:

http://www.wolebyc.pl/zanieczitransp/halas_1.html

 

Decybele

Tabela głośności

 

10-20

szum liści

 

30

tykanie zegara

 

40

cicho nastawione radio

 

50-60

normalna rozmowa

 

70

głośna rozmowa

 

80

kosiarka do trawnika

 

80-90

ruchliwa ulica

 

100

młot pneumatyczny

 

110

motocykl bez tłumika

 

120

głośna muzyka

 

140

samolot odrzutowy

 

170

rakieta kosmiczna

 

 

 

w nocy zegarki/ budziki przyprawiaja minie o ból głowy a w dzień są pomijalne - jak kto lubi

 

 

[Edytowane: 20/1/2004 przez cyriak]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20dB jest super nawet jak mieszkasz na cichych peryferiach (jak ja) ale takiej wartości nie da ci żaden wiatrak (chyba że wyłączony). Jeśli mieszkasz gdzieś w centrum to lepiej zastosować cichy wentylator ok 37-53 dB, bo i tak jest głośno. Jeśli masz za oknem ciszę to polecam chłodzenie cieczą lub jeśli twój sprzęt nie jest wymagający to chłodzenie pasywne (czyli wielkie radiatory i kompletna cisza zagłuszana przez ryk twardziela i huk cedeka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie głównej jest test wentylatorów najlepszy produkuje 30 decybeli w odległości 15cm - jeśli dobrze pamiętam to hałas spada proporcjonalnie do kwadratu odległości czyli z odległości metra nawet w otwartej obudowie będzie już w dzień niesłyszalny - a w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet mam raczej wymagajacy(podpis) i chcialbym zeby bylo naprawde cicho.

za ile mozna zlozyc najtanszy(ale efektywny) zestaw do chlodzenia wodnego??

no i czy to jest bezpieczne? bo czytalem ze jeden gosc zalal sobie plyte i procsesor bo mu woda wylala...

tylko nie wiem czy to on cos ostro schrzanil czy to moze jest prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...