Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

poli

mft reserved area

Rekomendowane odpowiedzi

cze

mam na dysku sporo miejsca zajętego przez coś co się zowie "mft reserved area" i mam pytanko czy można to wyłączyć albo przyciąć jakoś tak zeby nie zajmowało aż tyle miejsca ??

na tym obrazku jest 30 gigowa partycja a ten mft zajmuje tyle że aż głowa boli, na drugim dysku niema go wcale post-52328-1152549867_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cze

mam na dysku sporo miejsca zajętego przez coś co się zowie "mft reserved area" i mam pytanko czy można to wyłączyć albo przyciąć jakoś tak zeby nie zajmowało aż tyle miejsca ??

na tym obrazku jest 30 gigowa partycja a ten mft zajmuje tyle że aż głowa boli, na drugim dysku niema go wcale post-52328-1152549867_thumb.jpg

 

"MFT to najważniejsza część systemu NTFS ponieważ trzymane są w niej pliki mniejsze niż 1 kb w całości, a o większych plikach trzymane są dane o nazwie, położeniu itp.. pliku." Źródło: www.pc-max.pl

 

Następnym razem polecam:

www.google.pl

pl.wikipedia.org

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MFT Zone - Windows XP chcąc zabezpieczyć MFT przed fragmentacją rezerwuje 12,5% przestrzeni partycji. MFT Zone to tylko potencjalnie MFT, może zostać wykorzystany w kilku procentach, może też zostać wykorzystany w całości. Według Microsoftu 12,5% powinno wystarczyć dla partycji, których średnia wielkość plików wynosi 8 KB, czyli dla większości partycji.

MFT Zone zajmuje dużo miejsca na partycji, ale został tak zaprojektowany, aby nie przeszkadzać w normalnym jej użytkowaniu. Jeżeli skończy się wolna przestrzeń na nowe pliki, Windows automatycznie zmniejszy sektor MFT Zone o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy można ograniczyć jego rozmiar bo naj jednym dysku obszar ten jest mały jak cholera a na innym to 1/6 z dysku, apropos opisu to w biuletynie microsoftu jest dokładny opis ale nic o modyfikacjach w objętości niema

 

 

ps.: znalazłem dobry opis ntfs na http://www.windowsdevcenter.com/pub/a/wind...NTFS_Hacks.html

dzięki za opowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale czy można ograniczyć jego rozmiar bo naj jednym dysku obszar ten jest mały jak cholera a na innym to 1/6 z dysku, apropos opisu to w biuletynie microsoftu jest dokładny opis ale nic o modyfikacjach w objętości niema

ps.: znalazłem dobry opis ntfs na http://www.windowsdevcenter.com/pub/a/wind...NTFS_Hacks.html

dzięki za opowiedzi

 

Znalazłem tylko jak powiększyć rozmiar MFT:

"Powiększanie rezerwowanej przestrzeni dla MFT:

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\FileSystem

Tworzy się wartość REG_DWORD o nazwie NtfsMftZoneReservation z następującymi liczbami (do wyboru):

1 - małe 12,5% (domyślnie)

2 - średnie 25,5%

3 - duże 37,5%

4 - maxymalne 50%

Edycja ta nie tylko dotyka systemowej partycji ale wszystkich partycji razem! Zostanie zaaplikowana w pełnym wydaniu dopiero na nowo sformatowanych partycjach. Dokonujemy jej wtedy gdy plik MFT przekroczy rozmiarem strefę pod niego rezerwowaną. Przestrzeń zarezerwowana dla MFT będzie wykorzystana dla normalnych zapisów plikowych jeśli zabraknie miejca w innych sferach dysku."

 

Źródło: http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...opic=5989&st=15

 

Ale naprawde człowieku, jeszcze raz Ci podam baaardzo ciekawy link:

www.google.pl

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...