Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jahoo11

Ceny we włoszech :D

Rekomendowane odpowiedzi

Jade do włoch i... nie wiem ile euro wziąć :D:lol2:

 

może ktoś kto był we włoszech podać oriętacyjne ceny produktów spożywczych i alkoholi ;) ??

dodatkowo przydały by się też ceny w sanmarino :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jak długo jedziesz? I gdzie? Bo ceny we Włoszech zależą do miejsca.

Przykładowo - za wodę mineralną 1,5 litra w Wenecji czy Rzymie zapłacisz 2-3 euro, a w supermarkecie znajdziesz wodę nawet za 15-50 centów. Z alkoholami jest podobnie. Najtańsze wino jakie udało mi się znaleźć - 99 centów za litr, ale przeważają wina od ok. 5 euro w górę. Za piwo zapłacisz (w knajpkach) 2-3 euro.

Chleb jest drogi - 1,5- 2 euro - i paskudny :D Pizza to wydatek od 5 euro w górę ;)

 

Co do cen w San Marino - podejrzewam, że interesują Cię głównie alkohole :D Polecam kupowanie w sklepikach położonych wyżej ;) Przykładowo - pina colada na dole kosztuje 5 euro, wyżej - 3,5. Rewelacyjne wino z San Marino kosztuje ok. 5-6 euro. Ceny pozostałych alkoholi także oscylują w granicach 5-8 euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z winami ale o piwach się wypowiem..jak ja byłem we Włoszej 2 lata temu ceny piw były do przyjęcia..najdroższy był Zywiec i najlepszy reszta pokroju Amstel itp tania i upić się da...jak jesteś kradziejem to możesz łatwo wykorzystać swoje umiejętności bo w większości w miasteczkach turystycznych stojaki z itemkami stoją na polu a kasa wewnątrz sklepu...więc dla każdego coś dobrego...tak czy siak tam jest taki klimat że cza wypić 2X więcej niż w kraju..więc mozesz bić rekordy.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz to nie dobrze. Ceny fajek zaczynają się od 12zł ( przeliczone na polskie złote ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak palisz to nie dobrze. Ceny fajek zaczynają się od 12zł ( przeliczone na polskie złote ).

to tylko 3 euro , ale jak pali to rzeczywiście nie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tylko 3 euro , ale jak pali to rzeczywiście nie dobrze :D

Jak mu schodzi rama dziennie to ma wręcz przes**ne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede w cesenatico - niedaleko rimini :)

Bardzo fajna miejscowość :) I nie taka super droga ;)

Niestety, byłam tam tylko kilka godzin.

W każdym razie przy Via Archimedea jest taki mały supermarket - polecam robić tam zakupy, przynajmniej jest w miarę tanio (najtańsza woda bodajże 55 centów, chipsy od 80 centów ;), wina i inne alkohole też stosunkowo niedrogie).

 

A - lody gałkowe w prawie całych Włoszech (a przynajmniej tam, gdzie ja byłam :E ) są w tych samych cenach - 1,5 euro mały (jedna gałka), 2 euro średni (dwie gałki), 2,5 euro duży (trzy gałki). Każda kolejna gałka 50 centów.

 

A jakbyś jechał na wycieczkę do Rzymu, Wenecji etc. to zabierz ze sobą wodę mineralną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to blisko morza jest strasznie drogo, w hipermarketach ceny sa calkiem przystepne, wiec radze wziac co najmniej 100 ojro (na ile tam jedziesz?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadę na 12 dni - na szczęście wyżywienie mam w cenie wycieczki :P

do sanmarino wybieramy się pierwszego dnia więc chyba warto tam zapasy zrobić ;)

 

sanmarino:

tak mniej więcej o ile taniej tam jest ??

i ile trzeba dać za malibu, baileysa czy absynta ?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ile trzeba dać za malibu, baileysa czy absynta

 

Takie rzeczy to na granicy bezcłowej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jadę na 12 dni - na szczęście wyżywienie mam w cenie wycieczki :P

a z jakiego biura jedziesz i kiedy jeśli można spytać?

do sanmarino wybieramy się pierwszego dnia więc chyba warto tam zapasy zrobić ;)

tak mniej więcej o ile taniej tam jest ??

i ile trzeba dać za malibu, baileysa czy absynta ?? :hmm:

Czy ja wiem czy taniej jest...

Malibu mają tylko w wersji pina colada (rozrobione z mlekiem już) - przynajmniej ja nie widziałam tam innego ;) Kosztowało 3,5 - 6 euro :E (3,5 euro za pół litra w sklepach położonych wyżej). Co do absyntu - nie wiem po ile, ale na pewno jest (ale chyba "spod lady' :E )

Takie rzeczy to na granicy bezcłowej... ;)

w San Marino z zasady są sklepy bezcłowe ;)

Ale fakt - po drodze, między Czechami a Austrią jest fajny sklep bezcłowy ;)

 

BTW - w San Marino nie zdziw się, jak sprzedawcy będą mówić do Ciebie po polsku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade po jutrze :)

nie jadę z biura jedziemy ze znajomymi (wyżywienie w cenie pokoju;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o polskie alkohole to ceny sa z kosmosu, niezadko widziałem identyczna cene jak u Nas tylko ze u nich to było w Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o Pomoc!!!

Jade do Cesantico to znaczy moja córka ma tam wszystko jedzenie nocleg itp.bo to jest kolonia

Niewiem ile dac jej Euro bo jedzie na 11 dni a potrzebuje na loda jakies słodycze i drobne pamiątki...

Ile mam jej dać???

I jak ktoś wie to jakie są tam ceny słodyczy takich jak chipsy,lody,batony,picie itp.??? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziula, no dajże spokój, dopiero co córa była w Chorwacji na koloniach, teraz do Włoch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sa takie same jak w Polsce... wiec jak w Polsce schodzi jakies 100zl na dzien to tam okolo 25-30 euro. Nawet nie zdziwcie sie jak bedzie taniej niz w Polsce :D jedynie w lokalach pubach i barach to cena taka jak w Polsce tylko zamiast znaczka zlotowki jest euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o Pomoc!!!

Jade do Cesantico to znaczy moja córka ma tam wszystko jedzenie nocleg itp.bo to jest kolonia

Niewiem ile dac jej Euro bo jedzie na 11 dni a potrzebuje na loda jakies słodycze i drobne pamiątki...

Ile mam jej dać???

I jak ktoś wie to jakie są tam ceny słodyczy takich jak chipsy,lody,batony,picie itp.??? :hmm:

ile lat ma corka? Bo jak z 16 i wiecej to na miejscu sobie zarobi :E hura, temat sprzed 2,5 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynie w lokalach pubach i barach to cena taka jak w Polsce tylko zamiast znaczka zlotowki jest euro :)

No dokładnie, rodzice parę dni temu byli i rzeczywiście niektóre rzeczy trzeba liczyć zeta x 4. P:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o Pomoc!!!

Jade do Cesantico to znaczy moja córka ma tam wszystko jedzenie nocleg itp.bo to jest kolonia

Niewiem ile dac jej Euro bo jedzie na 11 dni a potrzebuje na loda jakies słodycze i drobne pamiątki...

Ile mam jej dać???

I jak ktoś wie to jakie są tam ceny słodyczy takich jak chipsy,lody,batony,picie itp.??? :hmm:

Kto normalny je lody zimą ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem we włoszech na tamtych wakacjach (Cesenatico) i ceny są średniawe powiesz szczerze. Piwo kosztuje od 99 centów do 1.50 euro / duże piwo(zależy też jaka marka). Fajki to najtańsze widziałem od 2.99 euro. Ja na ok. 3 tyg. wiziąłem ok. 200 euro i jeszcze miałem po powrocie do polski z 15 euro :E Jak coś to nie pale, więc nie wydawałem na fajki tam kasy. Moge jeszcze dodać, że cola jest tam tania i chleb paskudny :P . Pozdrawiam i jakbyś miała jakieś pytania to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w miejscowosci turystycznej typowo we Wloszech to niesamowicie drogo,szczegolnie pieczywo,reszta troche mniej odstrasza generalnie,jesli bez uzywek to 100 euro wystarczy,reszte przywiezie,strat duzych nie bedzie po wymianie przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo byłem w Cesenetico i potwierdzam, że chleb mają tam paskudny ;] Vodka cytrynowa 0.5 kosztuję chyba 8 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...