Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qjin

Age of Pirates

Rekomendowane odpowiedzi

Brak normalnego tutoriala to zenada. Bede czytal miesiac faqi na stronach o tym jak sie walczy i steruje lajba...W Piratach tez nie bylo obslugi okretu i dlatego mimo , ze mam te 2 gry nie gram w nie. Kolejne gnioty obok FEARA. Ponad 100 w plecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak normalnego tutoriala to zenada. Bede czytal miesiac faqi na stronach o tym jak sie walczy i steruje lajba...W Piratach tez nie bylo obslugi okretu i dlatego mimo , ze mam te 2 gry nie gram w nie. Kolejne gnioty obok FEARA. Ponad 100 w plecy...

w piratow sie ogralem i to duzo i mi sie podobaly. Tutaj jest inaczej fabuly jak narazie nie ma misje dla gubernatora to: przewiezc goscia z wyspy x na wyspe y albo dostarczyc dokumenty z wyspy z. Mam nadzieje ze sie to rozkreci bo nuda jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest slabiutka, strasznie nudna i uproszczona. I do tego dziwnie prosta.... zaczalem piratami na 3 poziomi trudnosci i po 4 godzinach gry mialem juz 1 man-o-war ( najlepszy statek w grze ) i dwa pancerniki. Handel jest smieszny i w ogole nie ma sie sensu w to bawic, kasa znikoma i frajda zadna. Lepiej przejmowac statki wroga, jeden galeon woj sprzedaje sie za ponad 100k :)

Ogolnie totalna bieda z nedza. Jak pisali przedmowcy lepiej zostac przy Sea Dogs albo Corsairs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, poleciało z dysku :E Miałem nadzieję pobawić się w pełnoprawnego pirata wszędzie biegającego z łopatą i mapą a nie taksówkarza. Po którymś z rzędu "spotkaniu" z 4 wrogimi statkami + sztorm zdecydowanie odechciało mi się w to grać. Fabuła + jakieś fajne misje + tutorial i byłoby niezłe.. tak - nie jest :E Fakt, całkiem możliwe że gdzieś tam jest druga część mapy, ale muszę z żalem oznajmić że jasnowidzem nie jestem i nie zamierzam w najbliższym czasie zostać, toteż nie wbiegnę do pomieszczenia/może nawet gdzieś są jakieś normalne nieosiedlone wyspy? w którym akurat znajduje się druga część mapy, a już na pewno nie z pewnością "że tam gdzieś jest mapa", raczej po to żeby sprawdzić czy któryś z gości ma żółty wykrzyknik nad głową :E. Chociaż, ta mapa to może być tak na wabia, nikt nigdy nie widział i całkiem możliwe że nie zobaczyXD.

Pozwolę sobie podsumować moją "przygodę" z Age of Pirates:

 

 

Dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gierka jest slabiutka, strasznie nudna i uproszczona. I do tego dziwnie prosta.... zaczalem piratami na 3 poziomi trudnosci i po 4 godzinach gry mialem juz 1 man-o-war ( najlepszy statek w grze ) i dwa pancerniki. Handel jest smieszny i w ogole nie ma sie sensu w to bawic, kasa znikoma i frajda zadna. Lepiej przejmowac statki wroga, jeden galeon woj sprzedaje sie za ponad 100k :)

Ogolnie totalna bieda z nedza. Jak pisali przedmowcy lepiej zostac przy Sea Dogs albo Corsairs.

Powiem szczerze ze musisz byc niezly mi sie jeszcze nie udalo wrogiego statku zatopic i dalej plywam lugerem i ciulam na cos lepszego. Bo co kogos zaatakuje to przewaznie 3 lub wiecej statkow.

 

Kurna, poleciało z dysku :E Miałem nadzieję pobawić się w pełnoprawnego pirata wszędzie biegającego z łopatą i mapą a nie taksówkarza. Po którymś z rzędu "spotkaniu" z 4 wrogimi statkami + sztorm zdecydowanie odechciało mi się w to grać. Fabuła + jakieś fajne misje + tutorial i byłoby niezłe.. tak - nie jest :E Fakt, całkiem możliwe że gdzieś tam jest druga część mapy, ale muszę z żalem oznajmić że jasnowidzem nie jestem i nie zamierzam w najbliższym czasie zostać, toteż nie wbiegnę do pomieszczenia/może nawet gdzieś są jakieś normalne nieosiedlone wyspy? w którym akurat znajduje się druga część mapy, a już na pewno nie z pewnością "że tam gdzieś jest mapa", raczej po to żeby sprawdzić czy któryś z gości ma żółty wykrzyknik nad głową :E. Chociaż, ta mapa to może być tak na wabia, nikt nigdy nie widział i całkiem możliwe że nie zobaczyXD.

Pozwolę sobie podsumować moją "przygodę" z Age of Pirates:

Dupa.

Wlasnie opisales dokladnie to co ja mam. Ciagle mnie atakuja 4 statki a potem sztorm i tak wkolko. Fabuly tez jeszcze nie znalazlem a plywac bezsensu miedzy wyspami mi sie nie chce. Jeszcze troche tej grze poswiece czasu ale cos czuje ze nie wiele i wroce do heroesow V bo jeszcze ich nie ukonczylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec. Juz mam dosyc. Poczytalem fora i goscie pisali ze po jakims czasie w tawernie gosciu sprzeda mi druga czesc mapy i zacznie sie fabula. Wykonalem wszystkie misje dla gubernatora holandii i duzo dla tych pionkow w miastach i nic nikt mi nic nie oferowal. Znudzilo mi sie bezsensowne plywanie. Dalem torche czasu tej grze i sie kompletnie zawiodlem a juz mialem korwete i powoli zaczynalem miec szanse w walkach 1 na 1. Ale i tak mimo wszystko zawsze sie bilo z 4 wrogimi statkami. Nie polecam nikomu BEZ SENSU. I przy okazji sie pytam czy ktos chce stracic 20 zł?? bo mam to "gre" do sprzedania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam minelo juz sporo czasu od kiedy napisalem swojego ostatniego posta na temat tej gry wiec miedzy czasie sporo pogralem i chialbym sie podzielic wrazeniami z tej gry.

 

Grafika. Co tu duzo mowic od czasu piratow z karaibow to sie chyba wogole nie zmienila jedynie morze stalo sie ladniejsze. Ale nie to jest najwazniejsze. Od strony audio tez grze nic nie mozna zarzucic wiec przejdzmy do najwazniejszej czesci recenzji - rozgrywki i fabuly.

 

Rozgrywka. Duuzo czasu spedzilem nad sea dogsami i piratach z karaibow grajac po kilka razy wiec myslalem ze juz nic mnie nie zaskoczy ale jednak programisci byli wstanie mnie zaskoczyc. Zaczynajac gre jak zwykle dostajemy lugera i juz od samego poczatku nie dostajemy taryfy ulgowej. W zaleznosci od wyboru z jakiego panstwa jestesmy decyduje kto cie bedzie atakowal i niech nikt nie liczy ze w wybor ten ulatwi ci rozgrywke. Nic mylnego. Ciagle cie bedzie atakowac duuuuuza liczba statkow wroga jak bys byl conajmniej wrogiem numer jeden co najgorsze od samego poczatku atakuja cie po 3-4 okrety o przynajmniej klasie 5 lub 4 wiec naprawde jest ciezko cokolwiek ugrac. W wielu przypadkach walka na dziala nie ma wogole sensu gdyz twoj okret po walce bedzie jak ser szwajcarski. Najlepszym rozwiazaniem jest przy pierwszych levelach wybrac sobie umiejetnosc mistrz abordazu gdyz tylko dzieki niemu jestesmy w stanie zdobyc jakis lepszy statek. Idac ta taktyka bardzo szybko osiagniemy statek conajmniej poziomu 3 a nieraz udaje sie zdobyc jakas 2 lub nawet 1 ale jedynki juz sa wolne o manowarze juz nie wspomne.

 

Gdy juz sami bedziemy mieli jakis dobry statek to wtedy mozna zaczac myslec o zdobywaniu kolonii. Na poziomie drugim (wybierany na samym poczatku gry) atak na fort w pojedynke rowna sie szybka smierc. Na poczatku jest utrzymac wiecej niz jeden statek w eskadrze wiec czy jest jakis sposob na zdobycie fortu?? jest i to ciekawy. Wplywamy do jakiegos portu udajemy sie do tawerny i zbieramy ilu sie da kapitanow proszacych o eskorte jak juz uzbieramy paru to mozemy udac sie na walke z fortem. Gdy fort skupi sie na innych statkach to mozna juz powoli myslec o zwyciestwie i walce o miasto co nie jest takie proste bo miasta bronia bardzo wytrzymali zolnierze.

 

Fabula.

Jest to chyba najwieksza zagadka tej gryz narazie niewiele moge o niej powiedziec. Osiagajac poziom 8 w tawernie od goscia dostajemy mozliwosc kupna drugiej czesci mapy. I wtedy fabula sie rozkreca bo mamy rozwalic jakiegos pirata potem wygrac pojedynek z szefem piratow zebrac piratow na spotkanie przekonac ich do swojej wizji i ..... koniec. 20 minut grania w misje dotyczace fabuly to troche malo. W ostatniej rozmowie gosciu wspominal o zdobywaniu kolonii wiec teraz to robie ale to moze potrwac bo tych kolonii troche jest. Moze cos potem sie jeszcze wydarzy ale tego na 100% pewien nie jestem. Na jakims portalu wyczytalem ze sa jeszcze miasta na wybrzezu ameryki wiec chyba jednak cos przed nami jeszcze jest. Jednak moim zdaniem tak dluga gra bez fabuly bardzo negatywnie wplywa na ocene koncowa.

 

Plusy i minusy

Plusy

hmmm

- stary dobry sea dogs jak ktos lubi sobie poplywac i postrzelac to gra jest dobra na codzienna paronasto minutowa partyjke i zatopienie paru statkow i tyle.

- moze jest cos jeszcze ale narazie nie odkrylem.

 

minusy

- nuda

- fabula ?? brak fabuly??

- handel ??? kto go wymyslil ?? trzeba by bylo naprawde dlugo grac by cos na handlu zarobic.

- niektore misje sie nie da wykonac gdyz w portach docelowych nie widac gosci ktorych miales eskortowac a mieli czekac w tawernie.

- czasami a przynajmniej mi ostatnio czesto dolaczaja jakies dziwne statki na ktorych jest 0 czlonkow zalogi sa widziani jako statek w mojej eskadrze ale jak wejdziesz na morze to cie atakuja. Dziwne jakis bug.

- dziwne zachowanie dzial. Mimo ze strzelam z wiatrem i mam lepsze dziala od przeciwnika to i tak on ma wiekszy zasieg i mnie trafia a ja nawet nie moge dostrzelic.

- motyw z wybuchajacymi dzialami w walce nieraz trace wiecej dzial z tego powodu niz od kul przeciwnika.

- motyw buntu. Sam pomysl niczego sobie ale rozwiazanie tragiczne sam stajesz w pojedynke na szable z cala zaloga np na moim statku 566 chlopa i co ?? przy dobrze rozplanowanej walce wygrywasz. Swietnie

- engine STORM. Sam w sobie to nic zlego ale ma jeden bug jesli zejdzie ci gra do paska to koniec juz jej nie przywrocisz bedzie error i wszystkie niezapisane misje szlak trafi. A takie cos sie zdaza np jak mi sie net rozlaczy lub wcisniesz jakis klawisz w momencie jak ktos stanie sie dostepny na gg czy przypadkiem przycisniesz klawisz start.

 

Jak znajde jeszcze jakies plusy lub minusy to cos dopisze.

 

Podsumowanie.

Gra przeznaczona jedynie dla fanatykow tego typu gier. Dobra by popykac po pracy parenascie minut i wylaczyc zanim ci sie znudzi. Ja tak robie nie wiecej niz godzinka i wylaczam. Fabula to jedna wielka zagadka i nie wiem czy sie rozwinie ale jak nie to cale to gadanie o epickiej przygodzie stanie sie jedna wielka bujda. Mam nadzieje jednak ze doczekam sie czegos ciekawego w tej grze bo naprawde czekalem na nia i jako jedna z niewielu zakupilem orginalna. I to chyba byl moj blad.

 

Ocena jak narazie 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- motyw buntu. Sam pomysl niczego sobie ale rozwiazanie tragiczne sam stajesz w pojedynke na szable z cala zaloga np na moim statku 566 chlopa i co ?? przy dobrze rozplanowanej walce wygrywasz. Swietnie

Mówisz serio? :E

 

:lol2::lol2:

 

Przeczytałem twoje wrażenia na temat gry. Fabuła...własnie w Sea Dogs to był jednym z najwiekszych atutów gry, a tutaj jest brak (a niby AoP mialo byc sequlem SD, tylko pod inną nazwą). Jestem szcześliwy, że nie zakupiłem gry (gdyby nie wyjazd, zrobiłbym to bez zastanowienia...).

 

Na twoim miejscu cieszyłbym się, ze gra była tak tania. ;)

 

Czytając to, mam wrażenie ze AoP nie dorasta do piet nawet Piratom z Karaibów (ktorzy rewelacyjni nie byli, jednakże dostarczyli mi trochę godzin rozrywki, nadto ciekawej). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz serio?

No oczywiscie nie biega za toba 566 chlopa sa oni symbolizowani przez jakis 20 gosci biegajacych po pokladzie za toba ale po wygraniu walki na statku zostaje jakies 20-30 marynarzy co oznacza ze przynajmniej 536 bylo przeciwko tobie. Smiech na sali. A o fabule to rzeczywiscie szkoda gadac. Co do pieniedzy to za przesylke zaplacilem drugie tyle i czekalem miesiac wiec cena wzrosla o szkodach moralnych nie wspomne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly offtop.

Doczytalem sie , iz AoP ma zostac wydana przez inna firme niz Cenega(playogic albo nowalogic na przlomie listopada i grudna). Ma to byc wersja poprawiona i wydana bez uciazliwych bugow. Co ciekawsze AoP zniknal z oferty Cenegi , wiec to juz jest lekkie chamstwo. Wydali gniota , ludzie kupili i klops. Pacza nie ma i nie bedzie , do gry sie nie porzyznaja a niedlugo wyjdzie normalna wersja. Ciekawe co Cenega zrobi. W sumie to Ruscy wiec sie nie dziwie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki maly offtop.

Doczytalem sie , iz AoP ma zostac wydana przez inna firme niz Cenega(playogic albo nowalogic na przlomie listopada i grudna). Ma to byc wersja poprawiona i wydana bez uciazliwych bugow. Co ciekawsze AoP zniknal z oferty Cenegi , wiec to juz jest lekkie chamstwo. Wydali gniota , ludzie kupili i klops. Pacza nie ma i nie bedzie , do gry sie nie porzyznaja a niedlugo wyjdzie normalna wersja. Ciekawe co Cenega zrobi. W sumie to Ruscy wiec sie nie dziwie :E

moze w normalnej wersji bedzie jakas fabula?? to bedzie pierwsza gra ktora sciagne bez skrupolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki maly offtop.

Doczytalem sie , iz AoP ma zostac wydana przez inna firme niz Cenega(playogic albo nowalogic na przlomie listopada i grudna). Ma to byc wersja poprawiona i wydana bez uciazliwych bugow. Co ciekawsze AoP zniknal z oferty Cenegi , wiec to juz jest lekkie chamstwo. Wydali gniota , ludzie kupili i klops. Pacza nie ma i nie bedzie , do gry sie nie porzyznaja a niedlugo wyjdzie normalna wersja. Ciekawe co Cenega zrobi. W sumie to Ruscy wiec sie nie dziwie :E

Sama poprawiona wersja nic nie da ani usuniecie bugów...

 

Dziwne, rzeczywiście...ostatnio sobie ogladalem pudelko w MM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wielu godzinach tortur akimi byla gra w ta jak by to nazwac produkcje udalo mi sie ja przejsc. I tak po tym jak zakonczylem swoja recenzje to zaczalem zdobywac wszystkie kolonie. Pod koniec byla to syzyfowa praca bo co jedna zdobyles na wrog ci na drugim koncu mapy odbil kolejna. Ale wkoncu mi sie udalo. Juz myslalem ze cos sie zacznie a tu... sie skonczylo. W filmiku koncowym przychodze do jakiegos goscia chyba krola nowo powstalego panstwa libertania i on mowi mi ze daja mi stanowisko wicekrola a ja sie nie zgadzam i odplywam. KONIEC.

Lacznie bylo dokladnie 3 misje zwiazane z fabula. Taka jest dluga

 

Moim zdaniem oscar za scenariusz. GRA JEST DENNA ZENIUJACA I POZBAWIONA FABULY

 

ODRADZAM

 

Na koniec ciekawy screen

 

pleasure.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć wątek.

Mam pytanie do osób które w to grały.

Dostając zlecenie eskortowania jakiegoś statku, mogę iść do stoczni i...sprzedać ten statek.

Ale to nie koniec.

Statek który powinienem eskortować zamienia się w małą, tanią łajbę, dzięki czemu mogę kontynuować misję.

Gdy dopłynę do portu/celu dostaję kasę za eskortę, ale w kieszeni zostaje mi dużo więcej kasy ze sprzedaży. :)

 

Bug jakiś czy co ?

 

P.S.

Ale Żyd ze mnie, no nie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...