Skocz do zawartości
_igi

Jakie macie oświetlenie roweru?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie.

Jeżeli chodzi o przód, to coraz bardziej zastanawiam się nad Convoltem, ale z drugiej strony, jeżeli będę jeździł tylko w mieście, gdzie z reguły jest oświetlenie jako tako, to nie wiem właśnie czy jest sens i czy nie wystarczy któraś z Twoich propozycji, żeby w miarę oświetlić drogę przede mną.

 

Edit:

 

Zaryzykowałem i kupiłem poniższy zestaw. Mam nadzieję, że Convoy w takich warunkach to nie będzie jednak zbędny wydatek:

 

Convoy S2+

Uchwyt

Ładowarka

Akumulator

Edytowane przez dawid_wml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić dwie lampki na przód (dwa rowery) do jazdy głównie po mieście. Najlepiej żeby nie zniszczył totalnie domowego budżetu (maks 100 za sztukę, a lepiej trochę taniej). Nie zależy mi w tym momencie jakoś mocno na czasie, więc mogę zamówić np. na aliexpress jeżeli jest tam coś sprawdzonego

 

 

' date='14 Marzec 2015 - 10:19' timestamp='1426324755' post='13248298']

Pozycyjne czy mają coś oświetlać (jak dobrze?)?

Jaki charakter mają przypadki wypadów za miasto (byle dojechać po przyzwoitych drogach, czy jakieś większe wyrypy w teren)?

Masz ładowarkę na zwykłe paluszki?

 

Wstępnie proponuję coś co oświetli:

Sigma Lghster

Romet/Spanninga Zircon

Trelock 750 (możliwość ładowania w lampce, ciut powyżej budżetu)

UNION UN-170 (wbudowany akumulator, ładowana przez usb, są dwie wersje pojemności)

Także tego... zbieg nieszczęśliwych wypadków spowodował, że kupno trochę mi się przesunęło... o jakieś 3 lata. Temat się zrobił znowu aktualny. Jak to teraz wygląda? Światło powinno oświetlać, ale ruch typowo miejski - zazwyczaj są jakieś latarnie. Ładowarkę na zwykłe paluszki jakąś tam mam. Mogę kupić na ali jeżeli jest coś sprawdzonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku śmigam na Convoy S2+. Jest rewelacyjna a testowałem już sporo latarek. Jeżdżę głownie po lasach i latarka się doskonale spisuje. Kolimator lekko zniekształca światło ale jest ok. Muszę tylko wymienić ładowarkę na LiitoKala Lii-202.

post-213762-15240725691947_thumb.jpg

Edytowane przez Wrath Of God

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Intellicharger i2/i4/d2/d4. Moim zdaniem towar bardzo premium i na lata. Swojej i2 używam od 4 lat już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym ten Nitecore różni się od Liitokali? Jestem na etapie kupowania ładowarki, również celowałem w Li-202. Convoy S2+ już do mnie zmierza od majfrendów, tak jak i ogniwa. Pozostała kwestia oświetlenia na tył, tutaj często poleca się Mactronic Walle, być może właśnie to wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Intellicharger i2/i4/d2/d4. Moim zdaniem towar bardzo premium i na lata. Swojej i2 używam od 4 lat już.

Ta I2 jest w dobrej cenie. Wiesz może jaka różnica jest Intellicharger vs Liitokala (li-202) ? Średnio znam się na ładowarkach.

 

 

Pozostała kwestia oświetlenia na tył, tutaj często poleca się Mactronic Walle, być może właśnie to wezmę.

Ja tam jeżdżę od 4 lat na pierwszej lepszej lampce z rowerowego za 12,50 :D Spełnia swoją rolę. Jeśli chodzi o walle to kilku znajomych ma tą lampkę i są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intellicharger ładuje równie dobrze, ale jest o wiele lepiej wykonany, przede wszystkim w środku. li to taka typowa chińszczyzna, Intellicharger to bardziej ładowarka premium.

 

 

Wallego mam i... nie używam. Ona jest ordynarnie za mocna. Na jakieś szosowanie we mgle to jak znalazł ale tak, do normalnej jazdy... Najpierw kombinowałem z naklejeniem kolimatora, zeby wiązkę rozproszyć i owszem, świeciła znacznie szerzej a nie taką plamą walącą w ryj temu z tyłu, ale nie zmieniło to zżerania baterii. Niecałe 6h i po akku (rasowych, dobrych). Sorry, ja co trzy dni, czasem co dwa musiałem ładować. WON! Kupiłem małą Meridkę, też na AAA ale świeci około 20 godzin. Owszem, słabsza ale przynajmniej nie wypala ludziom oczu.

 

 

Jak macie szmal to polecam też Mactronic Red Line. Ładowalna, tryb 30% w zupełności wystarcza, lampka maleńka, bardzo ładna i leciutka, czuć klasę. No i Mactronic, więc cena owszem wysoka, ale obsługa klienta, gwarancja - nic lepszego nie znajdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na Red Line, wygląda na fajną, smukłą lampkę, a w Walle odstrasza mnie nieco jej wielkość. No i tył nie musi być aż tak mocny, więc może zmienię plany i zainwestuje w to cudo. Z ładowarką jeszcze zobaczę, ogniwa będą za 2 tygodnie najwcześniej.

Ja tam jeżdżę od 4 lat na pierwszej lepszej lampce z rowerowego za 12,50 :D Spełnia swoją rolę.

Jasne, na upartego może być nawet odblask. ;) Jednak jak się już złapie bakcyla, to człowiek rozgląda się za czymś lepszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6h, 20h świecenia, a kiedyś wystarczało pedałować, żeby świeciło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten dźwięk dynama ocierającego o krzywą oponę stomil... Jak ktoś bardzo chce to przecież są prądnice, może nie powszechnie dostępne ale cośtam znajdziesz. Sahs zdaje się robi takie cudeńka co to nie stawiają oporu gdy wyłączone. Bo Shimano to wiem, że na pęczki tego sprzedaje ale one czy świecisz czy nie to kręcą się tak średnio bym powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszczuchu mam. Owszem opory na sucho są spore ale podczas jazdy niespecjalnie to czuję.

Powoli dojrzewam do zmiany ale głownie z powodu hamulca - rolkowy zaczyna mnie już wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem Liitokala Lii 402 na promocji za 30zł. Latarka to Convoy S2+, polecicie do niej jakieś konkretne, nie za drogie ogniwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem Liitokala Lii 402 na promocji za 30zł. Latarka to Convoy S2+, polecicie do niej jakieś konkretne, nie za drogie ogniwa?

 

Albo kupisz dobrze albo tak sobie. W mojej ocenie nie ma nic lepszego niż NCR18650B, cztery lata je katuję, nadal mają ponad 3100mAh pojemności. A kosztują po naście ziko. Warto się bawić w półśrodki oszczędzając dychę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest szaro - ciemno to nie wożę nic.

 

Jak potrzebuję pozycyjnej lampki to mam małą Meridkę na USB.

 

 

 

A jak jest noc a ja walę 70km przez lasy, to światła nigdy zbyt wiele. Dwa Convoye S2 po komplecie modów (sinkpady, pasta termo, szkło z powłokami AR, mocniejsze AMCki, zmostkowana sprężynka) i robi się dzień w nocy.

 

W mieście czy na szosie włączam je na 10%, w terenie 2x18% to luksusowa jazda a 2x32% to już rozpusta. Tryb 100% to dla szpanu tylko, bo światła jest taki ogrom, że trawa na poboczu się pali.

 

 

Mam je już chyba 5 rok, nadal ciężko znaleźć coś o takim współczynniku cena / ilość i rozkład światła.

 

Tutaj na poprzednim rowerze (inne mocowania):

 

75801881782315399071.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nazywa uchwyt na latarkę.

 

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-rowerowy-do-latarki-lampki-uniwersalny-7908341027

 

Ale on jest za duży na S2. Trzeba jednej z gumek użyć, łapie się latarkę uchwytem razem z gumką.

 

 

Gdybym nie używał latarek w ciężkim terenie, to kupiłbym mocowania Olight. minimalistyczne kosteczki, mocowanie na dwie gumki, jedną opasa się kierę, drugą latarkę. Niestety, podobno przy dużych wertepach nie trzyma tak stabilnie jak to co zaprezentowałem wyżej. A że dwa to koszt 50pln, więc nie mam ochoty na ryzykowanie.

 

https://allegro.pl/oferta/montaz-uchwyt-rowerowy-olight-do-latarki-ufbm-7572105739

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję on radę? Pytanie idiotyczne, ale mój stary na gumkę niedomagał, a dzisiaj mi pękł :D

 

Wpadnięcie kołem w dziurę przy sztywnym połączeniu z kołem też łaskawe dla mocowania nie jest.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schody, dropy ponad pół metra, króliczki i inne wertepy przy np 50 czy 60km na godzinę. A mocowania ani drgną. Tak, dają radę. Niestety, przez tę konieczność mocowania latarek przez gumkę są niewygodne rozpatrując je z perspektywy używania latarki poza rowerem. Gdybym potrzebował używać latarek nie tylko na rowerze to szlag by mnie trafił rozbierając i składając to do kupy. Ale nie używam latarek poza rowerem, ściągam je razem z mocowaniem z roweru więc mi to nie przeszkadza nic a nic. Ale żeby nie było, że nie uprzedzałem.

 

Aha, śrubki (gwinty) przesmaruj jakimkolwiek smarem. Bo to szajsmetal jest, rdzewieje. Po posmarowaniu korozja tego nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupisz dobrze albo tak sobie. W mojej ocenie nie ma nic lepszego niż NCR18650B, cztery lata je katuję, nadal mają ponad 3100mAh pojemności. A kosztują po naście ziko. Warto się bawić w półśrodki oszczędzając dychę?

Ok, chodziło mi o to by nie kupować jakichś hipsterskich ogniw z +200% do ceny bez realnych korzyści.

 

Teraz pytanie gdzie to kupić żeby faktycznie dostać swieże i oryginalne, a nie jakieś farbowane refurby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te panasonici, na razie ok, już na wstępie trzymają w convoyu przynajmniej 2x dłużej niż chińskie ogniwa z czołówki z biedronki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...