Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gyzo

format c partycji ntfs z pod DOSa

Rekomendowane odpowiedzi

winda blokuje mi instalator Windowsa tzn nie chce mi sie zbootowac plyta z instalka. musze zrobic format c jakos ale jest to partycja NTFS wiec nie pojdzie Format z dyskietki startowej win98. wiec co uczyc do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winda blokuje mi instalator Windowsa tzn nie chce mi sie zbootowac plyta z instalka. musze zrobic format c jakos ale jest to partycja NTFS wiec nie pojdzie Format z dyskietki startowej win98. wiec co uczyc do tego?

 

np. partition magic,

 

ogolnie kombinujesz Hiren's BootCD (teraz numerek 8.3 chyba aktualny)i tam masz taki zestaw progr. do ratowania kompa, i innych ze az glowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy Boot Disk - też głowa boli, a dużo mniej zajmuje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja musze ten format partycji NTFS zrobic bez uruchamiania windy w dosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniu... sprawdź chociaż co ci zaproponowałem... to nie ma nic wspólnego z windowsem. jedna z propozycji to linux uruchamiany z cd, a druga to narzędzia oparte na visopsys (visual operating system)... też odpalane z CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co ja zaproponowałem to dyskietka startowa dzięki której sformatujesz NTFS pod dosem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co formatować?

Wystarczyy zwykład DOS-owadyskietka z fdisk-iem. Odpalamy i kasujemy partycję. potem można na nowo załozyć ale nie formatować.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wie jak sie posługiwać fdiskiem to może być to dla niego problem... format też może być problemem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczam fdisk-a do skomplikowanych, ale...

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fdisk nie jest skomplikowany, ale jak ktoś nie wie co to jest partycja logiczna, podstawowa, rozszezona to moze miec problemy... format bedzie latwiejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to się podepnę.

 

To jesli mam partycje w NTFS, i odpale sobie kompa z dyskietki i wpisze format: c to nic się nie stanie ?? <hmm>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłądamy że dyskietka z DOS-em?

Sformatuje pierwszą partycję FAT/FAT32, lub wyrzuci komunikat błędu o braku takiej partycji (jeśli nie będzie partycji FAT/FAT32).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm to się podepnę.

 

To jesli mam partycje w NTFS, i odpale sobie kompa z dyskietki i wpisze format: c to nic się nie stanie ?? <hmm>

 

Zależy jaka to dyskietka... jeśli zwyczajna z dosem bez żadnych innych dodatków to będzie tak jak napisał maly_szcz. Ale są też dyskietki, ktore ładują sterowniki dzięki którym partycje NTFS są widoczne pod dosem... aczkolwiek nie wiem czy polecenie format wtedy zadziała - nie testowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co lepiej zrobić.

 

Mam jedną partycję NTFS, i chcę postawić system na nowo, ale zakładajac 3 partycje.

 

To fDiskiem skasować partycje i z płyty instalacyjnej win XP stworzyć 3 nowe ??

Czy najpierw formatować a póżniej usunąć i stawiać nowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze na dysku nie masz zadnych danych, ktore musza zostac. :)

Wszystko to co opisales mozna wykonac w instalatorze XP, ewentualnie w nim zalozyc tylko 1 partycje na system a reszte dysku podzielic juz pod Windowsem.

 

P.S. fdisk to narzedzie z poprzedniej epoki i naprawde nie jest potrzebny w dzisiejszych czasach :) (pomijam jakies specjalne zastosowania).

Tak samo denerwujacy jest fakt, ze prawie wszyscy pisza na okraglo "format c:". Potem ktos mniej obeznany formatuje sobie inna partycje niz zamierzal (z powodu NTFS w przypadku bootowania dyskietki, ktora go nie obsluguje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze na dysku nie masz zadnych danych, ktore musza zostac. :)

Wszystko to co opisales mozna wykonac w instalatorze XP, ewentualnie w nim zalozyc tylko 1 partycje na system a reszte dysku podzielic juz pod Windowsem.

 

P.S. fdisk to narzedzie z poprzedniej epoki i naprawde nie jest potrzebny w dzisiejszych czasach :) (pomijam jakies specjalne zastosowania).

Tak samo denerwujacy jest fakt, ze prawie wszyscy pisza na okraglo "format c:". Potem ktos mniej obeznany formatuje sobie inna partycje niz zamierzal (z powodu NTFS w przypadku bootowania dyskietki, ktora go nie obsluguje).

 

Już 3 godziny nagrywara chodzi ... jeszcze 5 GB filmów i mogę formatować :)

 

Ale to, co napisałeś bardzo mnie zaciekawiło.

 

Otóż mam łorginalny win xp home, jeszcze nawet nie wypakowany :E

Pytanie: Jest gdzieś opisane jak za pomocą płyty instalacyjnej sformatować dysk, założyć nowe partycje i na końcu zainstalować system ?

 

Otóż zawsze robiłem to za pomocą dyskietki startowej win ME (której już nie posiadam), więc wykorzystanie płyty win XP w celu innym niż instalacja jest dla mnie czymś nowym.

 

Możesz mnie trochę oświecić albo podać link który mi wszystko wyjaśni ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co lepiej zrobić.

 

Mam jedną partycję NTFS, i chcę postawić system na nowo, ale zakładajac 3 partycje.

 

To fDiskiem skasować partycje i z płyty instalacyjnej win XP stworzyć 3 nowe ??

Czy najpierw formatować a póżniej usunąć i stawiać nowe ??

 

Poszukaj w internecie czegoś co nazywa się "cichy boot disk" nagraj na dyskietke, wystartuj z niej i odpal Partition Magic 8.0 ;]

 

 

Już 3 godziny nagrywara chodzi ... jeszcze 5 GB filmów i mogę formatować :)

 

Ale to, co napisałeś bardzo mnie zaciekawiło.

 

Otóż mam łorginalny win xp home, jeszcze nawet nie wypakowany :E

Pytanie: Jest gdzieś opisane jak za pomocą płyty instalacyjnej sformatować dysk, założyć nowe partycje i na końcu zainstalować system ?

 

Otóż zawsze robiłem to za pomocą dyskietki startowej win ME (której już nie posiadam), więc korzystanie z płyty win XP w celu innym niż instalacja jest dla mnie czymś nowym.

 

Możesz mnie trochę oświecić albo podać link który mi wszystko wyjaśni ?

 

Pozdrawiam

 

Instalator windowsa xp na poczatku pracuje w trybie teksrowym... wybiera sie tam w jednym momencie gdzie ma byc zaintalowany windows... wlasnie wtedy mozna mieszac partycjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
winda blokuje mi instalator Windowsa tzn nie chce mi sie zbootowac plyta z instalka. musze zrobic format c jakos ale jest to partycja NTFS wiec nie pojdzie Format z dyskietki startowej win98. wiec co uczyc do tego?
P.S. fdisk to narzedzie z poprzedniej epoki i naprawde nie jest potrzebny w dzisiejszych czasach :) (pomijam jakies specjalne zastosowania).

Tak samo denerwujacy jest fakt, ze prawie wszyscy pisza na okraglo "format c:". Potem ktos mniej obeznany formatuje sobie inna partycje niz zamierzal (z powodu NTFS w przypadku bootowania dyskietki, ktora go nie obsluguje).

To jest właśnie to spewcjalne zastosowanie - któryś pomysł z kolei.

Dlatego myslałem, że "zdjęcie" partycji pomoże.

 

Już 3 godziny nagrywara chodzi ... jeszcze 5 GB filmów i mogę formatować :)

 

Ale to, co napisałeś bardzo mnie zaciekawiło.

 

Otóż mam łorginalny win xp home, jeszcze nawet nie wypakowany :E

Pytanie: Jest gdzieś opisane jak za pomocą płyty instalacyjnej sformatować dysk, założyć nowe partycje i na końcu zainstalować system ?

 

Otóż zawsze robiłem to za pomocą dyskietki startowej win ME (której już nie posiadam), więc wykorzystanie z płyty win XP w celu innym niż instalacja jest dla mnie czymś nowym.

 

Możesz mnie trochę oświecić albo podać link który mi wszystko wyjaśni ?

 

Pozdrawiam

Instalator prowadzi "za rączę" pokazuje w którym momencie i jak założyć, zdjąć partycje. Nie powinieneś mieć problemu.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalator prowadzi "za rączę" pokazuje w którym momencie i jak założyć, zdjąć partycje. Nie powinieneś mieć problemu.

 

Pozdrawiam.

 

Jednak wolałbym o tym poczytać :)

 

Coś spróbuję poszukać na ten temat.

 

Ale jeśli mówicie że bez problemu sformatuję, zdejmę partycję i założę nowe z pod płyty instalacyjnej, to chyba nie będę sobie więcej zaprzątać tym głowy :)

 

A może jednak :E

 

Poszukam jakiś screenów o tym, żebym wiedział co i gdzie mnie czeka :E

 

Pozdrawiam.

 

PS, jeszcze musze poszukać jak założyć nowe połączenie dla neostrady żeby nie korzystać z tego śmiesznego programu, ale mały_szcz ... chyba gdzieś o tym Pisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sopd fdisk-a nie założysz partycji NTFS, więc i tak będziesz musiał skorzystać z tej możliwości w instalatorze.

Co do Neo, to nie tylko ja pisałem :) Wystarczy zainstalwoać stery do modemu, ręcznie konfigurujesz połązcenie modemowe i używasz Autoconnect-a :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...