Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elmirka

ZARZADZANIE NT/SYSTEM

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wirusik mi sie wyświetla jak tylko włącze kompa, i zaraz sie uruchamia ponownie.Problem jest też taki,że mój komputer nie potrafi tego wyszukać, a ja nie moge tego usunąć.To sie stało wqrzające nawet nie można spokojnie posiedzieć na necie.Czy ktos sie na tym zna:]?? O co chodzi? :thewave:

Acha i jeszcze przy okazji pozdrawiam piecie_k :))))))) .

 

[Edytowane: 16/2/2004 przez elmirka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle ze moja dziweczyna :D popostu załapała sie na wirusa MS Blaster hehe, tez próbowałem jej to zrobic ale nie da rady, trzeba formata zrobić bo coś Windows XP sie zsypał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako pierwszy przywitam moją ukochaną Elwirke na forum :-) :remybussi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bardzo miłe słoneczko:):):) ubaw mam nieziemski,ale ten komp nadal nie chodzi jak powinien.:-] brbrbrrbrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem wam w tajemnicy ze mój skarbek ma Athlona 1700+ - tego z dobrej serii co sie dobrze podkręca...:P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ze swojej strony powiem "tylko" tyle:

 

Jest to błąd w systemach 2000, XP i 2003 Server.

Polega na możliwości przepełnienia bufora w interfejsie Windows RPC.

Atakujący przesyła spreparowany pakiet na port RPC (135) zdalnego

komputera i dzięki temu może wykonać na nim dowolne polecenie. Firma Microsoft zaleca

bezzwłoczne zainstalowanie udostępnionego patcha. Oprócz wspomnianej łatki po raz kolejny

polecam instalowanie zapór ogniowych, które nie pozwalają na jakąkolwiek "zabawę" z portami.

 

Patch i dalsze informacje dostępne są na stronie www.microsoft.com.

dla XP PL + SP1:

http://download.microsoft.com/download/0/3...980-x86-PLK.exe

ftp://kalamari.vogel.pl/rpc/WindowsXP-KB8...980-x86-PLK.exe

dla XP bez SP1 łatka do pobrania:

http://www.microsoft.com/downloads/details...32-3de40f69c074

 

dla XP Eng + SP1:

http://download.microsoft.com/download/9/8...980-x86-ENU.exe

 

Jeżeli problem nie ustąpi wciskamy "trzech króli" ctrl + alt + del -

odszukujemy zobacz proces - MSBLAST.EXE - jeśli jest to "zabijamy go" teraz w C:WINDOWSSYSTEM32 -

odszukujemy pliku MSBLAST.EXE i zmieniamy jego nazwę na : XBLASTMSX.BAK natomiast w katalogu

C:WINDOWSPREFETCH - znajdujemy msblast.pf oraz MSBLAST.EXE i usuwamy je,

teraz w rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun odszukujemy

wartośći ciągu windows auto update"="msblast.exe i usuwamy ją.

 

pozdr.

 

pisarz

 

pomogło??

 

 

[Edytowane: 16/2/2004 przez pisarz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem. jutro bede u elmirki to poszperam i sprobuje naprawic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony ww.gdata.pl polecam sciagnac szczepionke dla Blastera która go usunie a potem łatka Win Xp. powyżej widziałem linka do tej łatki. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje bardzo stary temat ale tak sie stalo ze wlasnie z niego kozystalem. wiecie jak to jest :-)

format kompa pozniej masa smieci do aktualizacji etc...

 

gdy juz pojawi sie okienko z odliczanym czasem zawsze mozna jeszcze uzyc komendy w start/uruchom "shutdown -a"

 

to w zasadzie nie usuwa wirusa ale objawy jego dzialania... jak wiadomo leczenie skutkow niewiele daje ale i tak uwazam ze jest to przydatne.

 

mozna zyskac przez to troche czasu :-)

tyle chcialem dodac

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...