Skocz do zawartości
Dylu

Czy to już czas na zmianę opon ?

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę kupić tańsze 4 niż drogie 2 sztuki.

w przypadku tylnonapędowca tak, ale w przypadku przednionapędowca... ja co najwyzej kupie 2 tanie na przód :>

Btw na a4 fajnie sie jechało jak było tam z 10 cm śniegu :E W szczególności na tym odcinku na wysokości kochłowic :P :

http://dexter.h4e.pl/images/DSC_0010.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetnie potrafię jeździć w zimie na letnich, bo mam xxxxxxxxxxxx-letnie doświadczenie :cool: A ile zaoszczędziłem, ho ho!

Nie hamuję. Wyprzedzam :E

a auto jest dobrze dociazone.

 

xxxxxxxxx kilogramami. Wtedy tez jest dobrze jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienię jak będą przymrozki/pierwszy śnieg. Zresztą najpierw je muszę kupić :D Jeśli ktoś ma jakiegoś znajomego co tanio załatwia nowe opony to proszę o kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmienie jak temp. w dzień będzie osiągała 7stopni, bo to temp w której zimówki już spokojnie można założyć.

Właśnie kupiłem nowy komplecik 4xFulda Kristall Montero 110pln/szt. z założeniem, wyważeniem itp. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, zmienie jak temp. w dzień będzie osiągała 7stopni, bo to temp w której zimówki już spokojnie można założyć.

 

Przy 7 stopniach na zewnątrz i ładnym słoneczku temperatura nawierzchni może być nawet 2-krotnie wyższa i wtedy zimówki zużywają się dużo szybciej. IMO 7 stopni to za wcześnie na zmianę opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mało w tym roku nowości ... czyżby tylko Michelin Alpin A3 ?

 

Jeszcze GY Performance ;) I pewnie jeszcze parę innych, tylko co rozmiar to inny model :hmm:

 

A tak na marginesie ciekawe, czy A3 przeskoczy UG7? Jakoś zbyt "kompromisowa" to opona i może nie być tak dobra jak A2. Ja w każdym razie kupiłem sobie PA2 i mniemam, że nie pożałuję --> w toyocie sprawdziły się rewelacyjnie, tylko 225 ma zupełnie inny bieżnik niż 195 :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiscie wolal 205/55 R16. Jakos tak dziwnie 225/45 na zime, jeszcze przy 17", napedzanej jednej osi i taaaaakim momencie obrotowym, hmmm. Niech zgadne: ladujesz te PA2 na fabryczne alu a na lato bedzie cos extra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech zgadne: ladujesz te PA2 na fabryczne alu a na lato bedzie cos extra ?

 

A jakże inaczej? :lol2: Dlatego też zostałem przy "domyślnym" rozmiarze - mam nadzieję, że jakość opon zrównoważy "niedostatki" szerokości. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zimą jeździłem na alusach i żadne się nie rozpadły od "zimy" --> może gdybym auta trzymał 10 lat miałoby to znaczenie, ale te 5 zim każde wytrzymają bez najmniejszego uszczerbku. A auto na stalówkach wygląda zupełnie inaczej. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku zakładam TOYO S952 205/55R15 377,47zł sztuka

 

A ja w tym roku założę Uniroyale MS Plus 55 185/60R15 88T XL -> 0zł/sztukę, gdyż dostałam nówki w prezencie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
88T XL

 

Jeśli robią XL w tym indeksie, to "zwykłymi" T lepiej nie wyjeżdżać za miasto przy pełnym obciążeniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli robią XL w tym indeksie, to "zwykłymi" T lepiej nie wyjeżdżać za miasto przy pełnym obciążeniu :lol2:

 

Bez XL mają indeks 84. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zasatanawiam jak się zachowa Mercedes z obniżonym zawieszeniem w zimie... będzie jeden wielki drift czy będzie w miare bezpieczna jazda...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się cały czas zasatanawiam jak się zachowa Mercedes z obniżonym zawieszeniem w zimie... będzie jeden wielki drift czy będzie w miare bezpieczna jazda...?

jeżeli zima będzie jak w tamtym roku to będzie fajne zdzieranko podwozia na koleinach lodowych... ja potrafiłem na seryjnym zawieszeniu przydrzeć porzadnie to tymbardziej na obnizonym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli zima będzie jak w tamtym roku to będzie fajne zdzieranko podwozia na koleinach lodowych... ja potrafiłem na seryjnym zawieszeniu przydrzeć porzadnie to tymbardziej na obnizonym..

 

Wzgledem Classica jestem -50mm, względem Elegance jeszcze więcej :kwasny:

 

Chyba zrobie z Mercedesa samochód "sezonowy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie troszke pod temacik.

Myslicie ze czas zmienic plyn do spryskiwaczy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczepie sie troszke pod temacik.

Myslicie ze czas zmienic plyn do spryskiwaczy? :P

Ja już zmieniłem, akurat mi się skończył. Kupiłem płyn Shell'a bo tam zawsze tankuje V-Power Diesel :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwi twardziele jeżdżą na łysych oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdziwi twardziele jeżdżą na łysych oponach

 

Mówisz o zimowych slickach...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o zimowych slickach...?

o letnich startych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...