Skocz do zawartości
qqwertyuiopp

Jakie macie rowery?

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach przerwy od 2 kółek, postanowiłem w tym roku zakupić nowy rower. Nie miałem wygórowanych wymagań i po wstępnym rozpoznaniu tematu odnośnie osprzętu zakupiłem Lazaro Elitary V1.

Przejechałem na razie ~200km i jestem zadowolony z zakupu. Na przyszły rok może wymienię opony, bo te na mokrej trawie/błocie kompletnie się nie sprawdzają. Początkowo również chciałem wymienić przedni widelec na powietrzny, ale po przestawieniu na bardziej miękkie ustawienie na razie mnie wystarcza.

 

IMG3731jp_qsxhqss.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam dwa :)

 

Canyon Aeroad CF SL 8.0 DISC Di2

 

65524729_10214137260852830_2416167653757419520_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQkARqAQDJW6FWCiu1-yGkCqA_8elIMCZ4TL3KQ3y2rhzelnKVWu0zdq3Lw21py-5E0&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=7b221b8c5303a4488dabbd7f6fa379a9&oe=5DBD24AA

 

Niemcy sie pospieszyli i wyslali miesiac wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Canyon? Zaufanie do marki?

 

Bardzo ładny!

 

Di2 no proszę, to teraz KOMY będą wpadały! :D;)

 

Gratulacje nowej kozy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, ładniutki! Też myślałem o właśnie tym malowaniu...ale w takich momentach wchodzę na gogla i dla ostudzenia czytam o śmiesznych problemach klientów Canyona (no, dla nich nie są śmieszne). Wtedy nastrój się zmienia i tyle po Canyonie. Także gratulacje również z tego powodu, że (zakładam) wszystko poszło ok z zamówieniem, wysyłką (no, miesiąc różnicy jest...ten tego...) i z samym rowerem! Tym razem się nie zabijaj! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canyony malowanie mają bardzo fajne i tylko obawy co do rozmiaru spowodowały, że roweru tej marki nie kupiłem. Na drugi rower szosowy nie jestem jeszcze mentalnie gotowy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower fajny, ale zupełnie nie rozumiem zachwytu nad malowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem, fajne malowanie to miały spece naszej reprezentacji na RIO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canyony malowanie mają bardzo fajne i tylko obawy co do rozmiaru spowodowały, że roweru tej marki nie kupiłem. Na drugi rower szosowy nie jestem jeszcze mentalnie gotowy. :E

Tylko, że oni mają taka politykę, że możesz zwrócić rower nawet chyba do 30 dni - używany. Masz sporo czasu na jazdę próbną. :)

 

A tak poza tym to po komuś 2 rowery szosowe? Nie lepiej kupić jakiś inny typ roweru? Np. gravel? :D;)

 

Też nie rozumiem, fajne malowanie to miały spece naszej reprezentacji na RIO :D

Masz 50 tys na rower? :E Trek Project One i tworzysz sobie coś podobnego.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trek nie ma chyba nawet w ofercie Project One malowania termoaktywnego. Za to ma przesłodkie brokaty. Czułbym się nieco zbrukany, jakbym wjechał na szosę rowerem z ramą w brokacie. Te asfalty takie brudne...:E

 

Z Canyonem jest (też) taki problem, że czasami rower odpowiada rozmiarem, ale chcesz np. dłuższy mostek. I wtedy robi się cyrk czasami.

 

Dobry strzał z tym btwinem od resistance :D

 

PS. Moja kobitka ma 2 rowery szosowe :P Używa to generalnie ostatnio tak dokładnie licząc... to zero sztuk jednak :E

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mentalnie przygotowuje się do tego, że szosa to u mnie wyleci na stałe z repertuaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower kupiony bo czerwony skasowany. Malowanie jest zajebiste, zwłaszcza w słońcu. Pięknie jest zrobione to przejście barw w granat.

 

Poza tym były dwa czerwone w Krakowie. Obecnie nie ma ani jednego bo drugi też połamany na Majka Days.

 

Myślę nad swapem korby i hamulców z wraku bo jednak korba ultegry brzydsza niż dura Ace. Zobaczymy. Na razie cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że oni mają taka politykę, że możesz zwrócić rower nawet chyba do 30 dni - używany. Masz sporo czasu na jazdę próbną. :)

Wiem, ale obecnego Treka mogłem przymierzyć na miejscu i to w dużej mierze zadecydowało. Pierwsza szosa, teraz już wiem mniej więcej jakie cyferki potrzebuję w kwestii rozmiaru, więc zakup na odległość będzie łatwiejszy. Gravel na razie mi po głowie nie chodzi.

Rower fajny, ale zupełnie nie rozumiem zachwytu nad malowaniem.

Napisanie "fajne malowanie" = zachwyt?

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower fajny, ale zupełnie nie rozumiem jak można powiedzieć, że to malowanie jest bardzo fajne.

 

Pasuje :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie można to zrobić, pisząc "bardzo fajne". :E Nie wiem co tu jest do rozumienia, kwestia indywidualna. Niektórzy lubią pstrokate malowanie, inni jednolite lub tak jak wyżej, takie 1+1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym były dwa czerwone w Krakowie. Obecnie nie ma ani jednego bo drugi też połamany na Majka Days.

To tu trzeba debatować nie o kolorach, a wytrzymałości/bezpieczeństwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się szlaja po jakichś grupowych imprezach z miksem ludzi od totalnych amatorów bez wyobraźni do zawodowców, to nie dziwota że się tam ludzie wywrocojo i łamjo swoje zabawki, a wszyscy za nimi robjo to samo bo nie majo wyboru i się robi znowu miks, ale ludzi z rowerami. Kupa taka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się szlaja po jakichś grupowych imprezach z miksem ludzi od totalnych amatorów bez wyobraźni do zawodowców, to nie dziwota że się tam ludzie wywrocojo i łamjo swoje zabawki, a wszyscy za nimi robjo to samo bo nie majo wyboru i się robi znowu miks, ale ludzi z rowerami. Kupa taka :P

No po coś się ten rower kupuje nie?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do robienia kupy zmiksowanych ludzi z karbonem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

313f33efda963.jpg

 

Transformacja w Janusza Trekingu trwa. Teraz tylko błotniki, nóżka i bagażnik. Z tym co widać na zdjęciu rower waży 16.5 kg :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 16.5kg to z pełnymi bidonami? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bez nich rower waży 15.3, ile waży zawartość torebki nie wiem. Później zważę torebkę, bo ona też sporo dodaje.

 

bez torby wychodzi jakieś 14.4kg.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny klocek jak mój. Mam 14.5kg z torbą na górnej rurze ramy i jednym koszykiem na bidon. U mnie masę dodają jeszcze hamulce tarczowe- hydrauliczne.

 

Chętnie przesiadłbym się na gravela... Ostatnio znalazłem używanego, genialnego Treka za 1200zł, ale rama 21" więc emocje szybko opadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocek nie klocek. Aż takiego znaczenia to nie ma do jazdy jakiej go używam. To bardzo podstawowy model i ma już 11 lat prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezły klasyk ;)

 

Ale jak na 11 lat, to chyba mało jeżdżony, bo wygląda prawie jak z salonu.

Amortyzator się trzyma? Mi prawie identyczny model wystarczył na jakieś3-4 lata: po pierwszym zalałem olejem, żeby jakoś sensownie chodził, po trzecim zmieniłem ale poszedł do drugiego roweru (mieszczucha) z niezłymi już luzami ale tam już tylko trochę ponad pół roku, bo poszła rama. Teraz leży gdzieś w piwnicy oczekując na nie wiadomo co.

Inna sprawa, że lekko nie miał, bo był tyrany w lesie. Później dobijała go krzywa obręcz wywołująca hamowanie pulsacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...