Forum PCLab.pl: Jakie macie rowery? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (101 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 99
  • 100
  • 101
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jakie macie rowery? Oceń temat: ****- 10 Głosów

#2001 Użytkownik jest niedostępny   resistance 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Sierpień 2019 - 08:50

Z bliska widać, że jest już podniszczony, bo a to wywrotki, a to tamto.

Nie wiem ile ma przebiegu i nie chce mi się też tego szacować, bo i tak to błędne będzie. Nie są to na pewno przebiegi 5 tys. na każdy rok.

Ten amor "syczy" jak się ugina. Duże dziury wybiera i tylko dlatego go trzymam. Nie serwisowałem go w żaden sposób. Nagrałbym jego pracę, ale nie mam jak.

Trzymam ten rower z sentymentu i tego, że do jazdy turystycznej po lasach, asfalcie, szutrach jest naprawdę ok. O żadnym "sportowym" zastosowaniu z takimi heblami i napędem nie ma mowy.

#2002 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2019 - 15:09

Ten typ tak ma, mój od nowości syczał. To jest jedna z najprostszych konstrukcji, czyli stalowa sprężyna z elastomerem zamknięte w tłoku. Powietrze syczy przez korki, wypychane z amortyzatora podczas ugięcia i zaciągane podczas powrotu.

#2003 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 20:53

W stajni zrobiło się ciasno:

Dodaj obrazek Dodaj obrazek

Dodaj obrazek Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Trek Top Fuel 8
Rozpisywać się za bardzo o specyfikacji nie ma co, bo prawie identyczna z podstawową. Jedyna różnica to przedni amortyzator, zamiast Reby jest Recon. Cóż tak puścili pierwszą partię, na "pocieszenie" różnicę w cenie mam w fantach Bontragera (ciut na plus wyszedłem ;) ).

Prawie na pewno siodełko do zmiany, bo mi zdecydowanie nie leży i po niecałych 60km w niedzielę zastanawiałem się, czy końcówki nie zrobić na stojaka. Spróbuje jeszcze trochę z ustawieniem ale nie mam nadziei.
Pewnie jeszcze jakieś błotniki dojdą i zastanawiam się nad wymianą osłonki gps-a, żeby pod kolor była. Brać czarną, czerwoną?
Zastanawiam się też na wsadzeniem większej zębatki, bo na płaskim i lekko z górki za szybki się biegi kończą. No ale najpierw porządny test na podjazdach, żeby zobaczyć czy mam zapas lekkich przełożeń i jak jest ze stabilnością prowadzenia.
Chodzą mi też po głowie jakieś małe rogi. Wiem, że to "niezgodne ze sztuką" ale na prostych ręce szukały zmiany pozycji. Lata temu widziałem ciekawe, które nie szły tylko do przodu, a tworzyły z kierownicą coś na kształt T.

Zawieszenie jeszcze do dostrojenia. Na korzeniach jako tako, nie ma uczucia płynięcia i sunięcia jak czołg po wszystkim. Jakieś uskoki na zjazdach, małe hopki, cóż full to full nie ma porównania :]
Jazdy z opuszczoną sztycą muszę się nauczyć, bo przyzwyczajony jestem opierać się nogami o siodło przy stromych zjazdach.

Nie podoba mi się "knock block", czyli blokada maksymalnego skrętu kierownicy, która ma chronić ramę przed uszkodzeniami. Fajnie ale w mieszkaniu czy na klatce nie idzie normalnie wykręcić...
Napęd, jak na razie fanem 1x nie jestem. Praktycznie cały czas jazda na przekosach. Brakuje rozpiętości, ciężko cokolwiek zakombinować z dostosowaniem pod siebie. Gdybym chciał rozszerzyć zakres, czyli mieć najmniejszą zębatkę 10, to na razie tak leci się w koszty, że szkoda gadać :thumbdown:

W kolejce czeka zmiana w starych rowerach. Plany są takie, żeby poprzekładać części i z Authora zrobić mieszczucha, a Accenta coś grawelopodobnego.

#2004 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 21:57

Nie no, czeci rower górsky zakupił. Fu! Powinni tego zabronić, wstyd, trzeba donieść do dzielnicowego! Miałem nadzieję że jak napisałeś że kupujesz, to że się wreszcie naprostowałeś na ludzkie rowery, a nie tylko te szerokie opony! Skandal!
I jeszcze takie małe zębateczki z przodu. Nie wygnie się toto się jak się nadepnie? Jakieś takie dla przedszkolaków!
Da się jeszcze oddać, coooo????
:E :P :devil:

#2005 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 22:07

Ależ jedyną słuszną kierownicę dzisiaj odebrałem, więc nie bój żaby.
Tylko, jakby to powiedzieć... Lepiej przygotuj zapas tabletek na serce lub maści na ból zadka, bo cienkich opon nie będzie :finger:

Odnośnie zębatek, to nie wiem czego się czepiasz, przecież jest 50 na pokładzie :foch:

#2006 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 07:49

Nie ma już nadziei...:foch:

#2007 Użytkownik jest niedostępny   gret 

• RS
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 13:40

Bono piękny ten Fuel, gratulacje :)