Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fdy

Acer OrbiCam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z wbudowaną kamerką internetową Acer OrbiCam. Moj model laptopa to Acer Aspire 3690. Gdy kamerka jest włączona w menedżerze urządzeń to laptop nie wyłącza/restartuje się ani nie przechodzi do stau wstrzymania/himernacji. Po wyłączeniu kamerki wszystko jest OK. Czy spotkaliście się z takim problemem? Jak to rozwiązać? Instalacja nowych sterowników ze strony producenta nie pomogła.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... wystarczy zadać jakieś konkretne pytanie i od razu widać jaką wiedzę mają userzy forum pclab. Wystarczy napisać o czymś trudniejszym niż o konfiguracji komputera do grania, kartach graficznych itp i już się gubicie... Ehhh... Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj mam ten sam problem z tym samym notebookiem, gdy kamerke zainstaluje, nie mozna zrestartowac wylaczyc komputera, zatrzymuje sie na niebieskim ekranie, gdzie pisze trwa zamykanie systemu...

 

prosze pomozcie, jaki to problem z ta kamerka, probowalem nowsze sterowniki zainstalowac ze strony acera i dalej sie nie chce wylaczac?

 

co zrobic?

 

bogdan - gadu gadu 5472425 lub gezzini@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany, starsza wersja programu do kamerki.

jesli ktos nie umie znalezc, niech pisze na maila, przesle.

pozdrawiam

 

Bogdan ACER aspire 3692 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam troche inne rozwiązanie tego problemu:

Link do strony MS

Dla leniwych i nieznajacych angielskiego -> wystarczy wylaczyc opcje zarzadzania energia tego urzadzenia ("Allow the computer to turn off this device to save power" / "Zezwol na wylaczanie tego urzadzenia w celu oszczednosci" lub cos w tym stylu, nie mam wersji PL :Up_to_s: ) i znikaja problemy z restartowaniem/hibernacja/zamykaniem systemu.

Jednak w menadzerze urzadzen na liscie rozwijanej znalezc mozna urzadzenie Acer Orbicam, ale we wlasciwosciech tego urzadzenia brak jest zakladki zarzadzania energia.

Ale to nie problem, kamerka wewnetrznie podlaczona jest do jednego z portow USB, wystarczy odznaczyc odpowiednia opcje zarzadzania energia dla odpowiedniego kontrolera magistrali USB (USB Root Hub).

Ktory jest odpowiedni ? Mozna probowac po kolei wylaczac opcje oszczedzania energii kazdego z hubow, tudziez przy aktywnej kamerce sprawdzac stan zasilania kazdego z nich (pod warunkiem ze nie podpiete sa akurat inne urzadzenia USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy u kogoś działa wbudowana kamera Orbicam w Acer 3693 pod Windows Vista?

Jeśli tak, to prosze o pomoc jak dokonać tego cudu?

Wszystkie sterowniki mam zainstalowane, a wyświetla mi komunikat: "podłącz kamerę" lub "nie znaleziono serwera".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do problemu. W Viście Orbicam chodziła, choć czasem się wieszała. Niestety - Vista wylądowała w smietniku a ja postawiłem sobie na laptopie (Aspire 9301 WLMi) XP pro 32bit. I mimo ściągnięcia wszystkich wersji sterowników pod XP - kamerka nie działa. Tzn w managerze urządzeń jest widoczna jako urządzenie usb video - ale po włączeniu programu orbicam wyskakuje komunikat, że kamera nie jest podłączona... Działa komuś orbicam pod XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,'widze ze problemy z Acer Aspire i camerka to nie sa sporadyczne przypadki. Mam AcrAspire 3693 i .. po jednym dniu dzialani kamerka siadla. "Urzadznie przestalo dzialać", po probach reanimacji wyskakiwalo juz tylko "Serwer zajety".

Po przeinstalowaniu wszystkiego kamerka znowu dzialal.. i przestala. Nie mam pomyslu na reanimacje jej, a nie che konczyc za kazdym razem przeinstalowywaniem Visty.

Czy moze to wynikac z konfliktu z jakims programem ? np po zainstalowaniu orpogramowania do Canona ?

Czy jest to takie 'typowe' dla tego programu?

I jak "zmusic" do dzialania ta kamerke ?

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moój problem jest identyczny. Mam dwa laptopy Acer 9301AWSMi i 7003WSMi. Na 7003 zainstalowany jest XP i pod nim kamerka chodzi. Na 9301 był Windows Vista, ale dziś poszedł do kosza i na jego miejscu jest XP. No i oczywiście kamerka nie chodzi pomimo instalacji różnych sterowników. Moją jedyną nadzieją jest przerzucenie plików sterowników wprost z trzewii systemu na 7003 do tego na 9301. Ale pewnie trzeba je jeszcze zarejestrować gdzieś w rejestrze. Na razie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, ale jeśli mi się uda to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczne od tego, że NIE MAM POJĘCIA jaka kamera jest akurat w moim Acerze... Niby proste, ale jednak... Do laptopa mam płytkę z oprogramowaniem i sterownikami i są tam dwa programy: do kamery Bison i Logitech. Gdzie mogę sprawdzić który zainstalować? trace juz cierpliwośc, bo nigdzie nie mogę znaleźć pomocy

 

Pomijam już fakt, że instalowałam każdy z programów osobno i ŻADEN nie działa Po prostu komputer nie czyta kamery i karze mi ją podłączyć :/

 

Prosze o jakąś konstruktywna pomoc, która raz na zawsze rozwiąze mi ten problem. Prooosze!

 

(mam XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Pomóżcie, ja też mam problem z uruchomieniem kamerki w Acerze 3693:( :( Niby - gdy kliknę na Urządzenie USB to ona się otwiera....ale nic poza tym z nią zrobić nie można. A gdy wejdę w programy i chcę ją otworzyć przez Acer OrbiCam, to nie otwiera się i nic się nie dzieje. Nie wiem dlaczego tak jest, może nie jest zaistalowana jak należy......Proszę o pomoc, bardzo będę wdzięczna. Można pisać na email: ironona@gmail.com lub gg. 5441941. Z góry dziękuję. Beata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey fdy mial bym wielka prosbe mogl bys mi podac ta stronke acera z sterownikami ktora wspomniales w tym problemie z kamerka z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem acer aspire 3694 NWMLI

jak wyżej problem z obrazem z kamerki mianowicie:

Po zainstalowaniu nowej wersji Skype czasem obraz miga na zielono a czasem poprostu jest szary. starsze wersje skype powodują że kamerka działa zaraz po instalacji skype, natomiast po restarcie systemu juz niestety nie.

Co więcej jeśli kamerka działa w skype działa też w oknie kamery w mój komputer/urzadzenie wideo USB

Ponadto po zainstalowaniu kodeków wideo typu ffdshow w skype (i w oknie kamerki - mój komputer/urządzenie wideo USB) jest zawsze czarny ekran (czyli kamerka nie działa), inne kodeki wideo chyba nie maja wpływu na obraz z kamerki.

Próbowałem już zainstalować obydwa sterowniki pod XP z poniższej stronki:

http://support.acer-euro.com/drivers/not..._3690.html

Niestety żaden z nich nie jest odpowiednim sterownikiem do mojej kamery. Innych sterów nie znalazłem.

Znalazłem gdzieś, że coś może przechwytywać obraz z kamerki ale co i jak się tego pozbyć to już nie napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...