Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

poli_x

Ps2 vs xbox

Rekomendowane odpowiedzi

co ma lepszą grfike? :)

 

ostatnio mnie na konsole naleciało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim skromnym zdaniem xbox :D

uzasadnij swoją wypowiedź :P

 

analisingu nie ma ani na ps2 ani na xbox-ie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą ma X-box choć jak masz wybierać pomiędzy obiema konsolami patrz na gry a nie na grafike ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszą ma X-box choć jak masz wybierać pomiędzy obiema konsolami patrz na gry a nie na grafike ;) .

 

wiem,patrze...glownie i tak wyscigi przemawiają za konsolą. na Xbox-a widziałem wiele wiecej ciekawych tytułow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafike o xbox jest lepszy(głównie dlatego że jest nowszy). Zobacz sobie na dowód screeny z Far Cry Insticts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma lepsza grafikę, bo wyszedł później. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox ma 64mb pamięci współdzielonej na ram/grafike; PS2 to 4mb pamieci graficznej i 32 mb ramu, co się przekłada na gorszą jakość tekstur. Co prawda konsola Sony nieco nadrabia sporą przepustowością Graphic Sythesizera odpowiedzialnego za grafe, ale cudów nie ma i tekstury na ps2 często mają gorszą rozdzielczość jeśli je porównać z wersją na Xboxa.

 

W każdym razie, patrz na gry nie na grafe, bo obie konsole już są leciwe i żadna Cię niczym nie zaskoczy, zwłaszcza jeśli widziałeś coś z nowszych tytułów na PC/X360 w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox ma 64mb pamięci współdzielonej na ram/grafike; PS2 to 4mb pamieci graficznej i 32 mb ramu, co się przekłada na gorszą jakość tekstur. Co prawda konsola Sony nieco nadrabia sporą przepustowością Graphic Sythesizera odpowiedzialnego za grafe, ale cudów nie ma i tekstury na ps2 często mają gorszą rozdzielczość jeśli je porównać z wersją na Xboxa.

 

W każdym razie, patrz na gry nie na grafe, bo obie konsole już są leciwe i żadna Cię niczym nie zaskoczy, zwłaszcza jeśli widziałeś coś z nowszych tytułów na PC/X360 w akcji.

 

no chyba ze sie przesiada z jakiegos gf 4mx :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox ma 64mb pamięci współdzielonej na ram/grafike; PS2 to 4mb pamieci graficznej i 32 mb ramu, co się przekłada na gorszą jakość tekstur. Co prawda konsola Sony nieco nadrabia sporą przepustowością Graphic Sythesizera odpowiedzialnego za grafe, ale cudów nie ma i tekstury na ps2 często mają gorszą rozdzielczość jeśli je porównać z wersją na Xboxa.

 

W każdym razie, patrz na gry nie na grafe, bo obie konsole już są leciwe i żadna Cię niczym nie zaskoczy, zwłaszcza jeśli widziałeś coś z nowszych tytułów na PC/X360 w akcji.

miałem Xbox-a 360 :)

 

gry glownie przemawiają na Xbox-a.....

 

Burnout,Forza, PGR 2,NFS-y i wiele innych tych z pc takze...

 

miałem tez PS2 grałem w Burnout Revenge grafika powalała :]

 

jednak ps2 to tylko ps2.....nie zachwycało mnie niczym szczególnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedzialeś na pytanie :D Do wyścigów bardziej nadaje się X, a Gran Turismo 4 moim zdaniem nie masz co żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem Xbox-a 360 :)

 

gry glownie przemawiają na Xbox-a.....

 

Burnout,Forza, PGR 2,NFS-y i wiele innych tych z pc takze...

 

miałem tez PS2 grałem w Burnout Revenge grafika powalała :]

 

jednak ps2 to tylko ps2.....nie zachwycało mnie niczym szczególnym...

A zagraj w MGS3, God of War, Gran Turismo 4, Devil May Cry 3, Tekken 5, Final Fantasy X (czy ostatnio nie gorsze XII), Shadow of Colossus, Spartan, Residen Evil 4 (GC nie liczę póki co ;) ) i MNÓSTWO innych hitów, których nie znajdziesz na Xboxa, a wtedy możemy poważnie porozmawiać ;)

Mówiąc serio, to każda konsola ma swoje zalety. Ja spór rozwiązałem w bardzo prosty spsób.... Kupiłem obie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałem grafike u brata na xbox-a i ps2 w kafejce internetowej.Xbox go zjada na śniadanie bez porównania :thumbup:

A ciekawe gry Ninja Gaijden-jakos tak,FORZA ,HALO itd. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola lepsza jest Xbox. A Peceta niesamowita grafikę niż różne konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stare generacji najlepszą grafike ma GC...ale aktualnie nie opłaca się brac starych konsol..za 900 zł możesz kupic Nintendo Wii...dużo bardziej przyszłościowy zakup... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...za 900 zł możesz kupic Nintendo Wii...dużo bardziej przyszłościowy zakup... ;)

Nom, dokładnie.

 

 

A jeżeli juz koniecznie się uprzesz na starsze konsole to zależy czego dokładnie szukasz i wymagasz. X-BOX ma lepszą grafę i do tego bump-maping (miedzy innymi dlatego DOOM3 i HL2 wyszły na tą właśnie konsolę) ale uzasadnienie jest takie, że wyszedł on później od PS2 wiec ma prawo być lepszy :E Natomiast jeżeli szukasz naprawdę wyjątkowych gier to polecam PS2, ewentualnie produkt Nintendo ale jak juz kolega s-a-m wyżej napisał, zamiast GC wybrał bym Wii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zagraj w MGS3, God of War, Gran Turismo 4, Devil May Cry 3, Tekken 5, Final Fantasy X (czy ostatnio nie gorsze XII), Shadow of Colossus, Spartan, Residen Evil 4 (GC nie liczę póki co ;) ) i MNÓSTWO innych hitów, których nie znajdziesz na Xboxa, a wtedy możemy poważnie porozmawiać ;)

 

dokładnie PS2 ma o wiele lepsze gry według mnie

 

P.S własnie gram FFXII powala! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego świetną serie Onimusha i Tenchu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ps2, moze i x-box ma lepsza grafe ale za to ps2 duzo lepsze gry!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie w kwestii PS2 dodam Amplitude i Frequency, idealne gry żeby włączyć konsole nawet na 15 minut i ponaparzać w klawisze przy podgłośnionej muzyce - żeby się odstresować. A na dokładke wszystkie jrpg których na Ps2 jest zatrzęsienie na X jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wciaz ciezki problem... :(

 

sa jakies metody zeby na ps2 nie bylo takich pixeli ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm wciaz ciezki problem... :(

 

sa jakies metody zeby na ps2 nie bylo takich pixeli ?:P

Kupić nowy telewizor, odpowiedni pod PS2 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupić nowy telewizor, odpowiedni pod PS2 ;) .

 

Najlepiej taki z obsługą progressive scan, bo część gier na ps2 z takiej opcji korzysta, a opcja ta odpowiada za podwyższenie rozdzielczosci obrazu. Takie coś przyda się nie tylko przy Ps2, ale i przy Xboxie i oglądaniu filmów na DVD (jeśli odtwarzacz ma opcje wysyłania takiego sygnału).

 

Z drugiej strony, im lepszy ekran tym bardziej widać niedociągnięcia. Na moim starym unimorze obraz z ps2 prezentował się lepiej bo telewizor dodawał od siebie naturalne rozmycie :D Na ekranie nowego tv wszystko sie wyostrzyło i nie powiem żeby dzięki temu wyglądało to lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze stare generacji najlepszą grafike ma GC...ale aktualnie nie opłaca się brac starych konsol..za 900 zł możesz kupic Nintendo Wii...dużo bardziej przyszłościowy zakup... ;)

 

To chyba jakiś żart?;> Zdecydowanie Xbox pod wzgledem grafy. :)

 

Wii IMO, że zapowiada się nieźle, to jednak wydaje mi się, że gra na wii-locie szybko sie znudzi (bo ile mozna latac i pachac tym jak porabany?), a poza tym konsola nic ciekawego nie prezentuje ze soba. Gry też niezbyt interesujace (przynajmniej mnie). Juz duzo lepszym wyborem jest wg mnie Xbox 360. :)

 

Poli - jak miales i Xboxa360* i PS2 to chyba wybór jasny? Grałes na obu konsolach i po prostu ktora bardziej Ci do gustu przypadła? A na której konsoli jest wiecej interesujacych Ciebie gier? Na to pytanie sam juz sobie odpowiedz (z tego, co czytalem to na xklocku). :)

 

*nowy, czy stary, to chyba nie gra roli? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBox ma lepsza grafe bo gry maja lepszej jakosci i w wyzszej rozdzialce textury. Ponadto Xbox ma emulowanego Shadera a PS2 nie ma. Ale akurat sam wybralbym PS2 bo ma MGS'y , Tekkeny , FF itd...tylko , ze z nimi tez jest loteria bo sypie sie ten szmelc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Resident Evil 2/4/Village?
    • Czyli i7 11700F będzie miał niższe taktowania rdzeni przy 100% load, a i7 11700KF będzie miał te taktowania wtedy wyższe?
    • Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 
    • Ja nie mam nic do testów. Ale każda sztuka jest inna. Test testami, życie życiem. Jak w miesiąc nie wypuszcza firmware, to zobaczysz że na reddit zaczną wyskakiwać wypalone sztuki od hardcorowych graczy. 
    • Nie wypali sie tak szybko, rtings zrobil o tym film.  Robia testy chyba roku i telewizory sony nie odpalaly czyszczenia pixelli bo nie byly wylaczone na odpowiednio dlugo, z poczatku nie wychwycili tego i wszyscy mysleli, ze sie wypalaja, potem po miesiacach(!) bez czyszczenia, zrobili refresh 2x i wiekszosc wypalen okazala sie zwykla retencja.  Dlatego sie robi testy a nie na oko patrzy     Nie trzeba miec szkla powiekszajacego zeby to dostrzec, jako uzytkownik AW3423DWF moge sie wypowiedziec: Problem istnieje, na samym poczatku uzytkowania dostrzegalem to, co wiecej probowalem wyeliminowac poprzez rozne modyfikacje i rzeczywiscie pomogly(oprocz chrome bo tam oczywiscie nic sie nie da normalnie zrobic). Po miesiacu zrobilem reinstall windowsa i juz nie wrocilem do jakichkolwiek modow, nie dostrzegam teraz tego, aczkolwiek, jesli mialbym wybrac monitor do pracy, to raczej nie bralbym oleda, bo na pewno siedzac nad tekstem byloby to bardziej odczuwalne.  Reddit to troche lubi podnosic proste problemy do rangi najwiekszych. Tak wiec jak wspomniales najlepiej samemu sprwadzic i nie nastawiac sie na nie bo 5 wojownikow klawiatury na reddicie odradza na sile. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...