Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szczepan89

wazne! - alkohol a antybiotyki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam jak po tygodniowej kuracji lekowej poszedłem sobie na pare piwek...

 

obót świata o 180' :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę was, czytajcie do końca - właśnie skonczyłem brać ten lek. Od wzięcia Duomoxu do picia będzie ponad 30 godzin przerwy.

A ja Ci powiem, że ten wątek powinien zawierać w opisie +18 :E bo alkohol jest od lat 18 :E w ogóle, jesteś niepełnoletni i nie wiem czemu ktoś chce z Tobą o tym gadać :E skończ 18 lat i wtedy się weź za picie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę was, czytajcie do końca - właśnie skonczyłem brać ten lek. Od wzięcia Duomoxu do picia będzie ponad 30 godzin przerwy.

a przeczytaj co my pisaliśy...jeszcze przez klika a może i klikanaście dni ten antybiotyk będzie w twoim ogrganizmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tabletkach jest zapewne napisane jaki jest czas wydalenia z organizmu (Najczęściej na antybiotykach jest). 24 godziny po ostatnim braniu, nie bedziesz miał już najmniejszych problemów z zawrotami głowy. No chyba że 4 czy 5 piwek to dla Ciebie dużo ;D Na to już nie ma wpływu antybiotyk.

 

A jeżeli chodzi Ci o dolegliwości związane z Antybiotyk + Alkohol to powiem Ci, że takowych praktycznie nie ma, chodzi o to, żeby nie truć organizmu jeszcze mocniej i nie osłabiać działania tego antybiotyku. Nic nie powinno Ci się po tym stać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=159282&hl=

Kiedys bralem duomox i pilem, organizm sie zbuntowal, musialem przejsc na zastrzyki i teraz dozywotnio nie moge brac tego leku.

co to znaczy, ze Twoj org. sie zbuntowal? Moj facet bierze wlasnie duomox (kuracje konczy za 5 dni) i ma zamiar pic dzis wode ognista z braciakiem, wiec chce go nastraszyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z duomox'em nie radze... z niektórymi antybiotykami nawet jak jest zabroniony alkohol, jak ma się "mocny" ogranizm można parek piwek strzelić :) Ale nie z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplikacje nie. Raczej wątpliwe choć po leczeniu antybiotykami lepiej uzupełnić dietę o witaminy i minerały nie zaś tylko o witaminę C której pod dostatkiem jest w piwku ;-) ale i we wszystkim.

 

Będzie dobrze chyba że wcześniej przytrafiło Ci się mieć już problemy jeśli chodzi o ten temat. Duomox mimo że 1mg to nie jest antybiotyk mocny swoją drogą. (choć to pojęcie względne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie bedzie, dlatego że skonczyłes

brać, a jezeli nawet byś brał i sie napił

to poprostu antybiotyk nie działa jako

lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie mieszać. działanie antybiotyku będzie dużo mniejsze i mogą się pojawić jakieś trzaski, typu zawroty głowy itp. jeśli bierzesz DUOMOX to znaczy,ze jesteś trochę bardziej chory a co za tym idzie masz osłabiony organizm. alkochol w dniach po chorobie albo w trakcie niepolecany.

 

nikt nie mówi, że coś Ci się stanie,ale ja wolałbym dmuchać na zimne.

młody jesteś- teraz się wydaje,że będzie ok,ale antybiotyki i inne "mixy" odkładają się w organizmie. a poza tym codziennie jest super okazja do picia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mieszaj niczego rpzeciwbolowego z alk ;] Rozpusc sobie apapa w piwku i sprawdz reakcje po wypiciu :P Po 4-5 takich piwkach bedziesz zupelnie innym czlowikiem ;] albo raczej warzywkiem O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie mieszaj niczego rpzeciwbolowego z alk ;] Rozpusc sobie apapa w piwku i sprawdz reakcje po wypiciu :P Po 4-5 takich piwkach bedziesz zupelnie innym czlowikiem ;] albo raczej warzywkiem O_o

 

 

Co za bzdury!!

 

 

Picie alkoholu w czasie zarzywania antybiotyków powoduje tylko przestanie ich dzialania jak załuważył to wcześniej nie jeden z forumowiczów. Działanie prawie karzdego antybiotyku utrzymuje sie do 3 dni po przerwaniu i zacztna sie po trzech dniach przyjmowania (nowsze dzialaja odrazu, chybaten twoj tak ma) Wiec tyle co ci sie może stac to nie ukończysz kuracji. Co prawda jest możliwość, że wystapią jakieś kaplikacje ale to bardzo mało prawdopodobne. Ja osobiście jako alkoholik testowalem wszystkie obcji nawet w czsie przyjmowania i żyje.Więc nie ma sie co przejmowac.Weź pod uwage natomiast to ,iż napewno na ulotce napisane jest by nie pisc alkoholu po antybiotykach. No i ty z tego co słyszałem to wogole nie możesz pic alkoholu :P nie masz 18 lat prawda? pomyśl o tym nie warto....ja piłem nie majac i co mi z tego przyszło? Jestem teraz alkoholikiem (co prawda nie aktywnym) co oznacza, ze nie moge pic wogole ani kropli.Pomysl co tracisz! alkoholikiem moze stac sie karzdy. Pozdrawiam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlagier, tylko zauważ, że podczas brania antybiotyku organizm jest bardzo mocno osłabiony i raczej dużo nie wypijemy :) Ja też raz czy dwa próbowałem i głowa kilkukrotnie słabsza...

 

PS. Widziałeś kiedyś na oczy słownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorę duomox (jedna tabletka to 1g), wziąłem już ostatni raz w piątek (dziś) o 10.00, mam zamiar zacząć obalać 4-5 piwek w sobotę ok. godz. 19.00-20.00, czy w związku z tym, że brałem antybiotyk (ale już skończyłem), mogą wystąpić jakieś komplikacje w piciu?

 

dziękuję z góry

czesto mi sie zdazalo pic przyjmujac antybiotyki i nigdy nic sie nie dzialo spokojnie mozesz pic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szlagier, tylko zauważ, że podczas brania antybiotyku organizm jest bardzo mocno osłabiony i raczej dużo nie wypijemy :) Ja też raz czy dwa próbowałem i głowa kilkukrotnie słabsza...

 

PS. Widziałeś kiedyś na oczy słownik?

 

 

No zgadza sie, slabsza troche...ale jak mocna to i tak mozna popic :P

 

Apropo słownika ....tak widziałem dawno temu w podstawowce jak sie uczyłem zasad ortografi :E Niestety jest to wciaż problem dla mnie nie do przejscia nie naucze sie nie robic byków...wiec postanowiełem to olac. Tu gdzie teraz mieszkam nikt odemnie nie wymaga poprawnej polskiej ortografi, wiec moge uwazac problem za rozwiazany i skupić sie lepjej na angielskim. :P Troche obciach no ale co poradze....jest world :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlagier, zainstaluj FF 2.0 ze sprawdzaniem pisowni - zobaczysz, że pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem na weseli biorąc duomox. Na weselu jak to na weselu - nie wypadało nie pić i co - żyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szlagier, zainstaluj FF 2.0 ze sprawdzaniem pisowni - zobaczysz, że pomaga ;)

 

a ten FF 2.0 śmiga pod Internet Explolerem? Znajde to w Googlach za free? To jakiś mały programik , który zainstaluje klikajac dalej...tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten FF 2.0 śmiga pod Internet Explolerem? Znajde to w Googlach za free? To jakiś mały programik , który zainstaluje klikajac dalej...tak?

 

FF (firefox) 2.0 instalujesz zamiast Internet Explorera ;) Wystarczy klikać "dalej" :D

 

 

PS. No chyba, że się ze mnie nabijasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osiąga dwukrotnie wyższe stężenia w surowicy niż ampicylina.

T 0,5 wynosi 1 h. Z białkami krwi wiąże się tylko w 20%. Słabo przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego, osiąga stężenie terapeutyczne w moczu, żółci, oskrzelach, tkankach miękkich, skórze. Metabolizowana w wątrobie, wydalana z moczem w 60% w postaci nie zmienionej Głównie chodziło mi o upośledzenie działania wątroby przez łączenie alkoholu z amoksycyliną. Jeszcze jakieś zastrzeżenia ?

A no teraz rozumiem. :P

Ps. zastrzezenia mialem do ulotki-nie do Ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...