Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukhasz

MSI KT4AV + T-bred B

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zestawik :

MSI KT4AV z VIA KT 400 (Bios z wrzesnia 2003)

Athlon t-bred B 2000+, cooler boxowy

pamiatki Kingston 256mb at 333

zasilacz codegen 300 (niestety :( )

 

Normalnie procek chodzi na FSB 160 i vcore 1,7. Wszystko jest lux. Torture bez zadnych problemow. Na vcore standardowym (1,65) dziala lux, ale na torture kolo 6 testy sie wali. Podniesienie FSB do 166 pozwala wprawdzie uruchomic windoze, ale juz wlaczenie jakiegos programu, chocby worda skutkuje zawieszeniem na amen. Mysle ze zwiekszenie napiecia do 1,725 lub 1,75 pozolilo by na sprawne dzialanie. Ale w tej chwili moja plyta nie obsluguje wyzszych napiec. Czy ktos sie orientuje czy nowszy bios pozwolilby na to? Wazne jest to dla mnie bo moja plyta nie obsluguje FDD (na takie nie daja gwarancji ;) ) i musialbym skads kolowac FDD na USB. Aha! Vcore mam faktycznie albo takie jak powinno byc albo -0,02

 

Kolejna sprawa : podobno wszystkie t-bredy maja odblokowany mnoznik. Mi przy zmianie mnoznika komp wogole nie odpala i musze resetowac bios. Czemu??

 

I juz mniej wazne : do MSI dolaczany jest programik Fuzzy Logic 4. Do podkrecania on sie wogole nie nadaje, ale potrafi odczytywac temperature. W iddle mam ok 49C, zas w AIDZIE pokazuje mi 44, w stressie jest to odpowiednio 56 i 53. Ktoremu programowi mam wierzyc? Sklaniam sie ku aidzie bo w biosie po restarcie mam ok 45-46 i wolalbym bym miec mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz... Mam taki sam :( jak najszybciej wymieniam, ty też to zrób ! Za duży jest pobór mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu bede mogl go krecic dalej? Az za proste to jest :) Sprobuje kupic tak szybko jak sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam athlona 2000+ (obecnie mam pozyczonego od kumpla 1700+ z odblokawanym mnoznikiem), i ten athlon 2000+ ma zablokowany mnoznik, chyba wszystkie 2000+ mają zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wlasnie na tym forum byly wybory jakiego athlona kupic thortona czy t-breda i w kilku odpowiedziach za t-bredem wyczytalem ze wszystkie one maja odblokowany mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mnożnikami w tych athlonach to jest różnie - po prostu trzeba dobrze trafić...! ;)

Jak będziesz miał dobry zasilacz ( i dobry coolerek na procku ) to będziesz mógł kręcić FSB dopóki ci proc wytrzyma.

Polecam Chiefteca 420W lub Huntkey'a 400W Silent ! Sam nie mogę się zdecydować :cool:

No i pamiętaj o pamięciach - czy ci pójdą np. na FSB większe niż 200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...