Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nievinny

Małe pytanie o Bartona 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to już było parę razy, ale chcę się upewnić.

Mam Bartona 2500+ z zablokowanym mnożnikiem na NF7-S 2.0. Czy bez podnoszenia napięcia mogę ustawić go jako 3200+ (RAMy mam DDR400), wiatraczek BOX i o ile skoczy mi temp. proca (teraz mam 40-45*C)? No i czy zasilacz ModeCom 300W da radę? Jaki ustawić alert temp. i jaką temp. wył. kompa?

 

PS. Mam nadzieję, że proc. przy takich ustawieniach się nie spali? (To mój pierwszy poważny o/c, no bo co to jest kręcić P3 500MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz oryginalny cooler AMD? Dokup coś cichszego i wydajniejszego.

 

Ale jak nie będziesz podnosić napięcia to nic się nie stanie.

 

Co do zasilacza, to zależy co jeszcze zasila, ale i tak jest lepiej niż jakbyś miał np. Codegena.

 

Te alerty to może zostaw domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę używać BOXa bo mam plomby. :(

A jak komp. siś nie obudzi to co wtedy (zworki nie przestawię przez te plomby)

Zasilacz zasila to co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę używać BOXa bo mam plomby.  :( 

A jak komp. siś nie obudzi to co wtedy (zworki nie przestawię przez te plomby)

Zasilacz zasila to co w podpisie.

jak sie nie obudzi to tylko zdjecie pląb... no i strata gwary inaczej sie nieda.. a napiecie pewnie bedziesz musial odrobine podnieść ale nei dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej zestawik jak w podpisie z tym że z grafiką GF4Ti4200 i zasilaczem Modecom 300W. Wszystko chodziło bez problemu (procek był podkręcony, nie musiałem i nie muszę podnosić napięcia na procku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O napięciu 3200+ czytałem, że wynosi ono 1.65V czyli tyle samo co 2500+. Więc jak przestawię 2500+ na 3200+ to nie powinno nic się stać? (Podniesie się tylko temp. proca. Prawda?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no hmmmm... tak do tematu wracając powinno dać radę jak przekręcisz FSB na 200 w biosie ( będziesz miał 2200MHz - 3200+XP), ramy powinny wytrzymać, Vcore'a też raczej nie trzeba zmieniać...

Temperatura skoczy pewno do około 50 stopni. Alerty zostaw raczej takie jak są...

Ale rób wszystko na własną odpowiedzialność jak masz plombę ! Bo padnie ci bios, trzeba będzie reset CMOSu robić zworką i co ? Bym się obawiał na twoim miejscu...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wystartuje to wyłącz komputer i włącz go ponownie. Po około 20 sekundach powinien przywrócić ustawienia domyślne (albo poprzednie - nie pamiętam dokładnie) w biosie. Drugi sposób to przy włączaniu kompa trzymać wciśnięty INSERT. U mnie oba te sposoby działają. A płytę główną mamy tą samą więc u Ciebie też powinno działać.

 

 

[Edytowane: 6/3/2004 przez dizzy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już masz rozwiązanie ! Teraz możesz kręcić ale uważaj na temperaturę... I nie wrzucaj od razu na 200, tylko idź powoli z FSB i testuj stabilność. Tak możesz zajść wyżej (albo dokładnie tyle ile komp wytrzyma ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem spróbuję, a teraz pokatuje kompa gierkami, benchmarkami itp. :)

...a te wyłącz komputer to z prądu czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bartona 2500+ i mam go podkreconego na 3200+ bez zmiany napiecia.... tem. mam 55*C do 58*C ale sie tym nie przejmuje... :) a radiator mam z miedzi:( qmpel mi go podkrecil na 2,4GHz ale mial 69*C i pasowalo by wodne chlodzeni..... to nie masz sie czego bac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam bartona 2500+ i mam go podkreconego na 3200+ bez zmiany napiecia.... tem. mam 55*C do 58*C ale sie tym nie przejmuje... :) a radiator mam z miedzi:(  qmpel mi go podkrecil na 2,4GHz ale mial 69*C i pasowalo by wodne chlodzeni..... to nie masz sie czego bac!!

Ja bym się przejmował ! Takie temperatury skracają żywotność procka... W życiu bym tak procka nie smażył. Otwórz lepiej obudowe albo jakieś przyzwoite chłodzenie na proca załóż. Powyżej 50 stopni to dużo, a 69 to jak na patelni ! Trochę zdrowego rozsądku ludzie!!! :scratchhead:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... ja sie tam nie przejmuje moj procek ma na 2500+ chyba ok 43*-45*C to mnie wal* czy ma 40* czy 50* nei wielka roznica a jest znac..... pozatym mam brata co mi kupi nowy jak mi sie ten spali ... teraz czatuje na chlodzenie woda... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba no jak masz brata... nie każdy ma brata takiego :P tak czy inaczej bym nie katował procka... i inaczej wykorzystał brata - do kupna nowych części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brata, ale kasy na sprzęt nie wyłoży. Nie podkręcałem jeszcze, bo muszę się zająć nauką :(:( . Może spróbuję w sobotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FIC Radeon 9500PRO (9700 by Omega Drivers) 330/290MHz
jak ci sie to udało jak 9500pro ma 8 potoków i szyne pamieci 128 a 9700 ma 8 potoków i 256 bit szyne tylko tym sie rużnią a szyna jest na stałe.....wiec jak to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to się różni, i nie mam szyny 256... Ale po zmianie Biosu karty i zainstalowaniu sterów omegi ( 2.5.0.4 ) wykrywa mi jako 9700, więc czemu mam tak nie pisać ?

P.S. każdy sie mnie o to pyta, ale wyjaśniam, bo niektórzy się śmieją... :mad2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bizonowi chodzi na 3200+ bez zmiany napięcia i jest full stable ma płytę FIC Au13 na nforce2, bez zmiany napięcia z pewnością nie trzeba będzie kasować biosa, najwyżej wykraczy ci w windzie albo przy ładowaniu i zmienisz na default i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszedł jednak na standardowym napięciu (lekko zaniżonym przez płytę na 1,632v) - wyższe miałem dlatego, że trafiłem na barierę wcześniej, w okolicach FSB 184 Mhz i podwyższałem napięcie, a okazało się, że to wina timingów pamięci - napięcie po prostu zostało ;) Za to z timingami trzeba uważać - przed chwilą musiałem reetować CMOS, bo nawet post'a w biosie nie przeszedł. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...