Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Madoń

Czy można podłączyć jeden dekoder pod dwa telewizory?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak? (mówię serio)

 

Za pomoca przejsciowki .. albo ... 1 telewizor podlaczony bedzie pod euro .. a drugi za pomoca kabla antenowego ;)

 

Edit:

 

Chodzi mi o opcje kiedy na dwoch telewizorach chcemy ogladac to samo ..

 

W przypadku rozdzielenia sygnalu z anteny .. szczerze mowiac nie wiedzialem, ze wystepuja z tym problemy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za pomoca przejsciowki .. albo ... 1 telewizor podlaczony bedzie pod euro .. a drugi za pomoca kabla antenowego ;)

 

Edit:

 

Chodzi mi o opcje kiedy na dwoch telewizorach chcemy ogladac to samo ..

 

W przypadku rozdzielenia sygnalu z anteny .. szczerze mowiac nie wiedzialem, ze wystepuja z tym problemy ..

Nie no tak, to wiem. Ale musiałbym wtedy latać do drugiego pokoju, żeby przerzucić kanał. Kolejny przykład na to, że zabezpieczenia najbardziej utrudniają życie legalnym użytkownikom. Pirat z kompem nie ma takich zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli bede mial dwa konwertery to bede mogl ogladac na dwoch telewizorach inne kanaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej mozliwosci.. jedyna mozliwosc to :

 

2 dekodery , 2 telewizory , 1 antena :P

 

.. z tego co mi wiadomo...

 

 

nie potrzeba 2 dekoderów tylko 2 karty i 2 abonamenty :)

 

poza tym istnieje sposób ogladania z jednego dekodera i jednej anteny na dwuch telewizorach tylko że oglądać musisz to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie potrzeba 2 dekoderów tylko 2 karty i 2 abonamenty :)

 

poza tym istnieje sposób ogladania z jednego dekodera i jednej anteny na dwuch telewizorach tylko że oglądać musisz to samo :)

 

Taaa... a drugą kartę do czego włożysz do telewizora ??

 

A więc potrzebujesz dwa dekodery, jeden podwójny konwenter, i jedną kartę Cyfry+.

Nastęnpnie kupujesz sobie spliter do kart C+ i rozdzielasz karte na dwa tunery, jeszcze przydał by się przedłużacz pilota, żeby można było przełączać kanał w innym pokoju.

 

Splitery do kupienia min. tu:

http://www.allegro.pl/17854_splittery.html...&view=gtext

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne wyjście bo splitterty są trochę drogie.

 

Robisz sobie w domku serwer potrzebne są dwa programy

-SBCS i SBCK i czytnik karty C+ PHOENIX

Kupujesz drugi dekoder (najlepiej FERGUSONa) musisz mieć konwerter z dwoma wyjściami bo inaczej tego dekodera nie będziesz miał do czego podłączyć.

Wgrywasz do fergusona soft do sharingu i łączysz tego ferdka z kompem przez COMa a na kompie odpalasz program SBCL.

Do dekodera od C+ kupujesz SEASONA łączysz go z kompem i też odpalasz SBCLa.

Cała impreza to czytnik 25zł season 25zł i koszty kabla RS232.

Jedyny minus to to że komputer musi być włączony. No i można jeszcze udostępnić tak cyferkę innym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety potwierdzam zdanie innych... trzeba mieć dwa dekodery... ale podobno wtedy jest jakaś minimalna zniżka... ale w to też wątpię... niestety.. jesteśmy skazani na posiadanie cyfry tylko na jednym telewizorze ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy , beda potrzebne 2 karty klienta ,splitter no i drugi dekoder kompatybilny z karta klienta np. oparty na chipie PIC 16F84A. Wszystko na allegro jest wystarczy zajrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm SKY oferuje cos takiego ale musisz miec jednak 2 dekodery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo mozna to bym sobie wywalil kablówke a wzial telewizje przez neo, bo to taniej i wystarczy.W domu mam kilka tv i to jest problem.Po prostu sie nie da i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowiedzcie proszę. Mam dekoder cyfry podłączony do jednego telewizora. W drugim pokoju mam inny telewizor, który aktualnie chodzi na zwykłej, pokojowej antenie. Chciałabym mniec możliwość oglądanbia programów z cyfry na tym drugim tv w czasie, kiedy nie oglądam nic na telewizorze "matce". Nie chodzi mi o możliwość oglądanie różnych programów na dwóch tv w tym samym czasie, lecz o te same programy w tym samym czasie. Słyszałam,ze jest taka możliwość, ale nie mam pojęcia, co kupić i jak to zrobić. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowiedzcie proszę. Mam dekoder cyfry podłączony do jednego telewizora. W drugim pokoju mam inny telewizor, który aktualnie chodzi na zwykłej, pokojowej antenie. Chciałabym mniec możliwość oglądanbia programów z cyfry na tym drugim tv w czasie, kiedy nie oglądam nic na telewizorze "matce". Nie chodzi mi o możliwość oglądanie różnych programów na dwóch tv w tym samym czasie, lecz o te same programy w tym samym czasie. Słyszałam,ze jest taka możliwość, ale nie mam pojęcia, co kupić i jak to zrobić. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.:)

Moi staruszkowie mają taki odbiornik. Pozwala on na oglądanie tego co jest na innym tv. Oczywiście tego "głównego" nie trzeba włączać :P Odbiornik kosztuje ok 200zł, ma przy sobie taki jakby radarek i podłaczenia na chincze :) Oczywiście teraz mają po 2 dekodery na każdy tv (czyli razem 4: jedną eNkę i 3 polsaty :E) dzięki czemu nie muszą być od siebie zależni, ale wcześniej mieli tam takie podłączenie. Jak będę u nich to zrobię zdjęcie takowego i Ci podeślę. Łatwiej Ci będzie szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) dzięki. Jeszcze dopytam, czy jest to jedyna możliwość? obijalo mi się, że można to zrobić za pomocą rozdzielenia sygnału na kablu. Wybaczcie, laik jestem okropny w terj kwestii- jeśli moje pytania kogoś rozbawią, to sorki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obijalo mi się, że można to zrobić za pomocą rozdzielenia sygnału na kablu.

 

Można, poszukaj rozdzielacza. A jakim kablem masz teraz połączone? Skomplikowanie (a przez to koszt) i dostępnosć rodzielacza zależy od rodzaju połączenia. No i ograniczenia na długość przewodu np. przy HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jak można sprawdzić ten rodzaj kabla, na którym mam aktualne połączenie???

Było tak- do niedawna mialam dwa dekodery na dwóch telewizorach. Niestetym oplaty za dwa abonamenty mnie nieco przerosły, ale kable są, leż sobie / ten jeden z oczywistych względów nieużywany/.

Telewizory są nieco starszego typy / Sony i Samsung/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jak można sprawdzić ten rodzaj kabla, na którym mam aktualne połączenie???

Było tak- do niedawna mialam dwa dekodery na dwóch telewizorach. Niestetym oplaty za dwa abonamenty mnie nieco przerosły, ale kable są, leż sobie / ten jeden z oczywistych względów nieużywany/.

Telewizory są nieco starszego typy / Sony i Samsung/.

To akurat nie ma znaczenia. Moi np mają telewizory nowej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jak można sprawdzić ten rodzaj kabla, na którym mam aktualne połączenie???

 

Albo czytać etykiety przy gniazdach, albo wzrokowo ocenić:

Eurozłącze - http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

HDMI - http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

S-Video - http://pl.wikipedia.org/wiki/S-Video

Composite (pojedynczy chinch) http://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video

Component Video (3x chinch) http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video

To chyba najpopularniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce oglądać na 2tv co innego to jedyny sposób to cyfra+ multiroom za ok 10-20zł dopłaty do abo - dostajemy podwójny konwenter do anteny, 2 karty abonenta, do 100zł za 2 dekoder i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za oglądanie jednego programu z pakietu. Jak chcesz oglądać dwa razy więcej programów, czyli dwóch w tym samym czasie, płacisz dwa razy więcej. Proste.

 

Dla mnie nie jest to proste. Powinna być jakaś możliwość aby kupując jakiś pakiet można było go oglądać w mieszkaniu na dowolnej liczbie telewizorów (dzierżawa tunera od platformy czy coś). Kupując internet podpinasz kabel w mieszkaniu do routera i masz go na kilku komputerach, telewizorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest to proste. Powinna być jakaś możliwość aby kupując jakiś pakiet można było go oglądać w mieszkaniu na dowolnej liczbie telewizorów (dzierżawa tunera od platformy czy coś). Kupując internet podpinasz kabel w mieszkaniu do routera i masz go na kilku komputerach, telewizorach.

Jeszcze nie tak dawno niektórzy dostawcy internetu mieli w regulainie kary za rozdzielanie internetu, nawet w ramach mieszkania. Tylko, że wykrywalność była śladowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...