Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MikeNN

Dysk niesformatowany... Jak odzyskać dane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem.

 

Mam dysk z 4 partycjami primary. Po włączeniu komputera jedna partycja jest widoczna jako dysk lokalny F - wcześniej nazywała się magazyn. Jak na nią klikam to mam informację że dysk jest niesformatowany.

 

Nic nie grzebałem. Samo się stało.

 

Uruchomiłem partition table doctor i tam widzi F: magazyn HPFS/NTFS. Kliknąłem rebuild partition table ale to nic nie dało.

 

Pomóżcie czym to można ugryźć żeby odzyskać dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

opcja szukaj pelno jest bylo takich tematow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla podpowiedzi uzyj softu np. GetDataBack, odzyskujac dane kopiujesz na inny dysk, po czym formatujesz i ustawiasz na nowo partycje.

Można próbować oddzyskac tablicę partycji, ale nie zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane widzę :))))

 

programem test disk albo partition disk doctor albo easy recovery, więc jestem uratowany.

 

Co ciekawe jednak każdy z tych programów pokazuje że jest ok. i nie ma błędów w tablicy partycji :( a windows dalej nie widzi partycji.

Myślałem że uda mi się naprawić tablice partycji i będzie ok, ale niestety według tych programów nie ma co naprawiać więc pozostaje mi kopiowanie na inny nośnik i format. Muszę tylko teraz załatwić sobie dysk do skopiowania bo poleciała mi partycja 100GB :(

 

Jakim programem polecalibyście teraz test tego dysku który mi siadł bo jakoś mu teraz nie ufam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales przywrocic kopie zapasowa MBR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem dysk na USB... Odzyskałem na niego dane i chciałem wypalić na DVD... (bo poleciała mi partycja 100 a mam dysk na usb 40) i tu :mad2:

 

Okazało się że widzę napędy DVD i CD ale nie widzę zawartości płyt :kwasny: ani na DVD ani na CD. Płyty na pewno sprawne.

 

Zacząłem wnikać jeszcze bardziej i tak naprawdę to ja widzę partycję F: windows podaje jej rozmiar tylko nie potrafi określić systemu plików i jej nazwy, zapewne przez to nie widzę zawartości. Pewnie też dlatego narzędzia do naprawy wypisuja że nie ma co naprawiać.

 

Wnioskuję zatem że dysk jest sprawny tylko logicznie coś się porąbało... tylko co :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj skorzystać z porady kadajo. Włóż płytkę intalacyjną windowsa, naprawa, polecenie fixmbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie fixmbr sproboje tylko naprawic, lepiej uzyc jakies dyskietki Ontrcka (powinna byc do sicgniecia ze stron seagte i samsunga) i z tamtad po uruchomieniu przywrocic kopie zapasowa MBR. Naprawienie moze nic nie dac i na dodatek nadpisac kopie zapasowa MBR jesli dysk taka posiada. Mialem kiedys podobna sytulacje i tylko przyrocenie MBR z kopii zapasowej odratowalo moj caly dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Easy Recovery Pro i w testach SMART pokazało się "Your disk have some minor problems..." uruchomiłem full test i dwa razy wyskoczyło "I/O error".

 

Kupiłem nowy dysk i jest wszystko OK. Właśnie na nim pracuję.

 

Dodam tylko że ten z uszkodzoną partycją chodzi jako slave bezproblemowo...

 

Poszukam czegoś w stylu "level 0 format " może pomoże

 

THNX for all za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyłem Easy Recovery Pro i w testach SMART pokazało się "Your disk have some minor problems..." uruchomiłem full test i dwa razy wyskoczyło "I/O error". :D:D

Kupiłem nowy dysk i jest wszystko OK. Właśnie na nim pracuję.

 

Dodam tylko że ten z uszkodzoną partycją chodzi jako slave bezproblemowo...

 

Poszukam czegoś w stylu "level 0 format " może pomoże

THNX for all za pomoc

 

tu poszukaj znajdziesz napewno http://yura.projektas.lt/archiv/index1.html

wszystko co jest potrzebne dla diagnostyki , naprawy i odzyskiwania danych z dyskow twardych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema... Z dysku zniknęło mi z 3 GB danych... :(Jak mogę je odzyskać ?? Użyłem EasyRecover i jak ustawilem NTFS i FAT32 i szukałem to nic nie znalazło a jak ustawiłem RAW to wyszukalo mi ponad 3000 plików ale zajmowały one max 50 mb :/ a tam na dysku mialem większe...

 

 

 

Ps. ok odzyskałem część danych programem Data Disc Recovery ;) naprawdę dobry program :E Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...