Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomeq

konfiguracja routera jako switcha

Rekomendowane odpowiedzi

Podłaczyłem modem(od neo) do kompa i chciałem uzyc router jako switch. Ale nie moge w zaden sposób skofigurowac sieci. :mad2:

Ustawienia na kompie z modemem:

IP Address: 10.0.0.4

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.2

Na lapku:

IP Address: 10.0.0.9

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.4

Na drugim kompie:

IP Address: 10.0.0.5

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.4

Kazdy z kazdym sie widzi, ale za cholere nie moge tak skonfigurowac zeby byl dostep do netu dla lapka i drugiego kompa. :mad2:

Pomóżcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz poradnik jak konigurowac sieci. uzywales? udostepnianie wlaczone w kompie z modemem?

ee, jak chciales uzyc router jako switch? jak komputery sa polaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem. Ale dzieki za checi. :)

Poradnik jest do :zadek: . Udostepnianie jest właczone. Chciałem udostepnic net... chciałem zrobic tak zeby moj komputer był routerem, a (prawdziwy :E ) router podłaczony do mego kompa dzielił net na laptop i komp brata. Troche to zagmatwane, ale mam nadzieje ze zrozumiałes. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie dziwi (oprocz psioczenia na poradnik, ktory jak dla mnie jest niemal doskonaly) to adres bramki na komputerze z modemem. tam masz adres routera... (planet?) jesli polaczenie odbywa sie bezposrednio przez modem to net nie ma prawa dzialac. widac laczysz sie z routerem. skoro tak, to dlaczego pozostalych kompow nie podlaczysz do routera tylko do tego kompa? chyba ze nagmatwales i sie zgubilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi tym co dostałem razem z routerem mozna tylko dupe podetrzec. :E

Polaczenie wyglada tak.

Zostawiłem ustawienia takie jak byly, tylko wykasowałem adres bramki na kompie z modemem i poustawiałem DNS-y na kazdym kompie. Zadziałało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem. Ale dzieki za checi. :)

Poradnik jest do :zadek: . Udostepnianie jest właczone. Chciałem udostepnic net... chciałem zrobic tak zeby moj komputer był routerem, a (prawdziwy :E ) router podłaczony do mego kompa dzielił net na laptop i komp brata. Troche to zagmatwane, ale mam nadzieje ze zrozumiałes. ;)

Z ciekawości - co Ci się w poradniu nie podoba? Opisałem tam krok po kroku jak zrobić sieć i udostępnienie i gdybyś się zastosował do tamtych ard to nawet nie pisałbyś tak głupiego tematu na forum. Dokładnie tak jak napisałem wpisana brama i brak dns-ów były problemem. Mam nadzieję, że wszystkie kable do routera podłączyłeś pod LAN (nic nie jest w WAN).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości - co Ci się w poradniu nie podoba? Opisałem tam krok po kroku jak zrobić sieć i udostępnienie i gdybyś się zastosował do tamtych ard to nawet nie pisałbyś tak głupiego tematu na forum. Dokładnie tak jak napisałem wpisana brama i brak dns-ów były problemem. Mam nadzieję, że wszystkie kable do routera podłączyłeś pod LAN (nic nie jest w WAN).

Pozdrawiam.

Nie zrozumiałem Makz-a. Myslałem ze chodzi mu o poradnik od routera. Tak to jest jak sie pisze byle jak...

Zreszta gdybys przeczytał wszystko co napisałem to bys nawet nie musiał odpowiadac na ten głupi temat...

Uwierz mi tym co dostałem razem z routerem mozna tylko dupe podetrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem ze chodzi mu o poradnik od routera

LOL, no to sie wyjasnilo :) Rzeczywiscie napisalem nieco nieprecyzyjnie - mogles sie nie domyslic :) Zabawnie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ee, jak chciales uzyc router jako switch? jak komputery sa polaczone?

 

Można to zrobić bez problemu. Jeśli router jest wyposażony w 4-portowy switch i port WAN RJ45, to internet czyli up-link podłączasz to jednego z 4 portów switcha zamiast do portu WAN, a pozostałe kompy także do 3 wonych portów switcha.

 

Oczywiście zadziała to tylko wtedy, jeśli przed routerem który ma działać jako switch jest inny router, który będzie pełnił rolę serwera DHCP i będzie podłączony do internetu.

 

Drugi router nie będzie potrzebny jeśli podłączymy tylko 1 komputer, lub usługodawca dostarczający internet udostępni kilka adresów IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to zrobić bez problemu

Wiem, ze mozna. Doczytaj jednak reszte a szczegolnie poczatkowa konfiguracje IP, ktora mieszala wszelkie ustawienia i nie wiedzialem jak to jest podpiete. Dlatego pytalem jak to wlasciwie wyglada i jak on to podlaczyl/chce podlaczyc.

internet czyli up-link podłączasz to jednego z 4 portów switcha

dokladniej, to komp mial sluzyc za router...

Oczywiście zadziała to tylko wtedy, jeśli przed routerem który ma działać jako switch jest inny router, który będzie pełnił rolę serwera DHCP i będzie podłączony do internetu.

dhcp nie jest konieczne (mozna uzyc stalego IP jak w tym wypadku) a za router ma sluzyc komputer.

Drugi router nie będzie potrzebny jeśli podłączymy tylko 1 komputer

Tego nie rozumiem. Skoro router sluzy do dzielenia internetu to z natury rzeczy nie jest konieczny, kiedy internetu dzilic nie chcemy (bo mamy jednego kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez poradnik(a/ów) :E sobie poradziłem. Z waszych rad tez nie skorzystałem, ale dzieki za checie.

LOL, no to sie wyjasnilo :) Rzeczywiscie napisalem nieco nieprecyzyjnie - mogles sie nie domyslic :) Zabawnie wyszlo.

Trudno sie domyslic kto co ma na mysli. Ja akuratszy byłem blizszy myslami do poardnika od routera. Kazdy mysli o czym chce i tak - smiesznie - wychodzi. Ogolnie to temat sie taki zrobił... :lol2: Kazdy kazdego nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...