Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomeq

konfiguracja routera jako switcha

Rekomendowane odpowiedzi

Podłaczyłem modem(od neo) do kompa i chciałem uzyc router jako switch. Ale nie moge w zaden sposób skofigurowac sieci. :mad2:

Ustawienia na kompie z modemem:

IP Address: 10.0.0.4

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.2

Na lapku:

IP Address: 10.0.0.9

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.4

Na drugim kompie:

IP Address: 10.0.0.5

Subnet Mask: 255.0.0.0

Default Gateway: 10.0.0.4

Kazdy z kazdym sie widzi, ale za cholere nie moge tak skonfigurowac zeby byl dostep do netu dla lapka i drugiego kompa. :mad2:

Pomóżcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz poradnik jak konigurowac sieci. uzywales? udostepnianie wlaczone w kompie z modemem?

ee, jak chciales uzyc router jako switch? jak komputery sa polaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem. Ale dzieki za checi. :)

Poradnik jest do :zadek: . Udostepnianie jest właczone. Chciałem udostepnic net... chciałem zrobic tak zeby moj komputer był routerem, a (prawdziwy :E ) router podłaczony do mego kompa dzielił net na laptop i komp brata. Troche to zagmatwane, ale mam nadzieje ze zrozumiałes. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie dziwi (oprocz psioczenia na poradnik, ktory jak dla mnie jest niemal doskonaly) to adres bramki na komputerze z modemem. tam masz adres routera... (planet?) jesli polaczenie odbywa sie bezposrednio przez modem to net nie ma prawa dzialac. widac laczysz sie z routerem. skoro tak, to dlaczego pozostalych kompow nie podlaczysz do routera tylko do tego kompa? chyba ze nagmatwales i sie zgubilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi tym co dostałem razem z routerem mozna tylko dupe podetrzec. :E

Polaczenie wyglada tak.

Zostawiłem ustawienia takie jak byly, tylko wykasowałem adres bramki na kompie z modemem i poustawiałem DNS-y na kazdym kompie. Zadziałało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem. Ale dzieki za checi. :)

Poradnik jest do :zadek: . Udostepnianie jest właczone. Chciałem udostepnic net... chciałem zrobic tak zeby moj komputer był routerem, a (prawdziwy :E ) router podłaczony do mego kompa dzielił net na laptop i komp brata. Troche to zagmatwane, ale mam nadzieje ze zrozumiałes. ;)

Z ciekawości - co Ci się w poradniu nie podoba? Opisałem tam krok po kroku jak zrobić sieć i udostępnienie i gdybyś się zastosował do tamtych ard to nawet nie pisałbyś tak głupiego tematu na forum. Dokładnie tak jak napisałem wpisana brama i brak dns-ów były problemem. Mam nadzieję, że wszystkie kable do routera podłączyłeś pod LAN (nic nie jest w WAN).

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości - co Ci się w poradniu nie podoba? Opisałem tam krok po kroku jak zrobić sieć i udostępnienie i gdybyś się zastosował do tamtych ard to nawet nie pisałbyś tak głupiego tematu na forum. Dokładnie tak jak napisałem wpisana brama i brak dns-ów były problemem. Mam nadzieję, że wszystkie kable do routera podłączyłeś pod LAN (nic nie jest w WAN).

Pozdrawiam.

Nie zrozumiałem Makz-a. Myslałem ze chodzi mu o poradnik od routera. Tak to jest jak sie pisze byle jak...

Zreszta gdybys przeczytał wszystko co napisałem to bys nawet nie musiał odpowiadac na ten głupi temat...

Uwierz mi tym co dostałem razem z routerem mozna tylko dupe podetrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem ze chodzi mu o poradnik od routera

LOL, no to sie wyjasnilo :) Rzeczywiscie napisalem nieco nieprecyzyjnie - mogles sie nie domyslic :) Zabawnie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ee, jak chciales uzyc router jako switch? jak komputery sa polaczone?

 

Można to zrobić bez problemu. Jeśli router jest wyposażony w 4-portowy switch i port WAN RJ45, to internet czyli up-link podłączasz to jednego z 4 portów switcha zamiast do portu WAN, a pozostałe kompy także do 3 wonych portów switcha.

 

Oczywiście zadziała to tylko wtedy, jeśli przed routerem który ma działać jako switch jest inny router, który będzie pełnił rolę serwera DHCP i będzie podłączony do internetu.

 

Drugi router nie będzie potrzebny jeśli podłączymy tylko 1 komputer, lub usługodawca dostarczający internet udostępni kilka adresów IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to zrobić bez problemu

Wiem, ze mozna. Doczytaj jednak reszte a szczegolnie poczatkowa konfiguracje IP, ktora mieszala wszelkie ustawienia i nie wiedzialem jak to jest podpiete. Dlatego pytalem jak to wlasciwie wyglada i jak on to podlaczyl/chce podlaczyc.

internet czyli up-link podłączasz to jednego z 4 portów switcha

dokladniej, to komp mial sluzyc za router...

Oczywiście zadziała to tylko wtedy, jeśli przed routerem który ma działać jako switch jest inny router, który będzie pełnił rolę serwera DHCP i będzie podłączony do internetu.

dhcp nie jest konieczne (mozna uzyc stalego IP jak w tym wypadku) a za router ma sluzyc komputer.

Drugi router nie będzie potrzebny jeśli podłączymy tylko 1 komputer

Tego nie rozumiem. Skoro router sluzy do dzielenia internetu to z natury rzeczy nie jest konieczny, kiedy internetu dzilic nie chcemy (bo mamy jednego kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez poradnik(a/ów) :E sobie poradziłem. Z waszych rad tez nie skorzystałem, ale dzieki za checie.

LOL, no to sie wyjasnilo :) Rzeczywiscie napisalem nieco nieprecyzyjnie - mogles sie nie domyslic :) Zabawnie wyszlo.

Trudno sie domyslic kto co ma na mysli. Ja akuratszy byłem blizszy myslami do poardnika od routera. Kazdy mysli o czym chce i tak - smiesznie - wychodzi. Ogolnie to temat sie taki zrobił... :lol2: Kazdy kazdego nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...