Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziCk_lodz

Podłączenie PC do telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat pewnie był już poruszany miliony razy, ale zważywszy na wąskie możliwości poszukiwania przez naszą drogą szukajkę poruszę go ponownie. Otóż do mojej karty graficznej dołączyli taki 'dings' gdzie są 3 wyjścia i to się podłącza do grafiki. W instrukcji od karty graficznej niby jest jak podłączyć, ale tam pisze HDTV i że każde z 3 wyjść to inny kolor. Jak to do zwykłego telewizora podłączyć? Tzn. duży, ale bez HD. Jestem laik w tych sprawach i liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego jakie masz wejscia w TV:)

i wyjscia w karcie, tu masz zapewne wyjscie s-video,

Idziesz do sklepu elektronicznego/RTV/AGD/,

Nastepnie prosisz goscia w sklepie o kabelek S-video - S-video/euro/czincz,(to co masz w tv od najlepiej do najgorzej, niepotrzebne skrelic)

po takim podłączeniu powinno wszystko smigac, polecam zainwestowac w lepszy kabel,

PS

zapytaj sie goscia w sklepie czy w razie czego mozna by wymienic kabel na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznijmy od tego jakie masz wejscia w TV:)

i wyjscia w karcie, tu masz zapewne wyjscie s-video,

Idziesz do sklepu elektronicznego/RTV/AGD/,

Nastepnie prosisz goscia w sklepie o kabelek S-video - S-video/euro/czincz,(to co masz w tv od najlepiej do najgorzej, niepotrzebne skrelic)

po takim podłączeniu powinno wszystko smigac, polecam zainwestowac w lepszy kabel,

PS

zapytaj sie goscia w sklepie czy w razie czego mozna by wymienic kabel na inny

Dzięki wielkie. W telewizorze mam 2 euro i z przodu czincze. S-Video mam od baaardzo starej kamery - prawdziwy kolos 1997 roku :D Ta przejściówka w jakich granicach cenowych?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z kartą taką samą wtyczke z wyjściem na 3 kable, nie wiedziałem jak to podłączyć i kupiłem kabelek svideo+jack->euro i jest fajnie nawet z dźwiękiem od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to użyj s-video - euro, unikaj jakich kolwiek przejsciówek, i jak pisałem doloz do lepszgo kabla,

Acha a jak chcesz jeszce dzwiek na TV to spytaj sie o kabel z dodatkowym kablem audio(maly jack i idzie ten kabel do wtyczki euro)

czyli kabel s-video+jack>euro

Kabel taki zalezy od długosci i jakosci i gdzie kuiony, a ceny musisz liczyc od ok 14zl za 3metrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to użyj s-video - euro, unikaj jakich kolwiek przejsciówek, i jak pisałem doloz do lepszgo kabla,

Acha a jak chcesz jeszce dzwiek na TV to spytaj sie o kabel z dodatkowym kablem audio(maly jack i idzie ten kabel do wtyczki euro)

czyli kabel s-video+jack>euro

Kabel taki zalezy od długosci i jakosci i gdzie kuiony, a ceny musisz liczyc od ok 14zl za 3metrowy

3m spokojnie stykną, bo nawet jak bym chciał nie ruszać kompa z pokoju musiałbym kupić z 30m żeby można się było jakoś poruszać. No nic to w poniedziałek wyruszam na miasto i zobaczymy jak to będzie.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie zaśmiecać forum zapytam tutaj.Podłanczam kompa do Tv (mam GF 6600 GT) i obraz jest ale nie mam kolorów już kombinowałem na wszelkie sposoby ale nic z tego.Może macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek R jezeli jestes na 100% pewien ze masz wszystko w PC ustawione dobrze, to spróbuj na innym kablu, i jak masz jakies przejsciówki podrodze to postaraj sie ich tez pozbyc,

a no i sprawdz czy w TV masz wszystko ustawione (przewaznie nic nie czeba ustawiac w TV ale bywaja wyjatki od reguły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kabel (też 10m) i jest OK.

 

A co do kolorków to mam 2 tv i na jednym są kolorki a na drugim nie ma. Coś z tv... może ktoś wie jak to naprawić lub ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki kabel (też 10m) i jest OK.

kazdy ma inna tolerancje "OK",

 

@ziCk_lodz, tak to jest ten kabel, o długosc tu nie chodzi jak kabel jest dobry(ekranowany) to 100m metrów mu nie zaszkodzi, a jak dupiaty to 3m bedzie miał straty,

ale z 2 strony czy warto przeplacac za cos czego sie uzyje pare razy???(wiem z doswiadczenia :E, woow filmy na TV :D:D, pare razy (5-7)razy obejżalem i kabel wisi

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazdy ma inna tolerancje "OK",

 

@ziCk_lodz, tak to jest ten kabel, o długosc tu nie chodzi jak kabel jest dobry(ekranowany) to 100m metrów mu nie zaszkodzi, a jak dupiaty to 3m bedzie miał straty,

ale z 2 strony czy warto przeplacac za cos czego sie uzyje pare razy???(wiem z doswiadczenia :E, woow filmy na TV :D:D, pare razy (5-7)razy obejżalem i kabel wisi

)

A co taka zła jakość czy nie masz czego oglądać? Bo u mnie oglądać jest co ale nie mam DVD do telewizora. Poza tym jeszcze będę grał na telewizorze w TDU i CoD:UO jak będą spary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy na TV wygladaja miodzio :D nawet najgorsza kinówe idzie obejżec(tzn duzo lepiej to wyglada niz na Monitorze)

 

pulpit hmm hyba bym musial siedziec z nosem w telewizorze zeby cos zobaczyc i zrobic,(bardzo niewyrazne wszystko)

 

Tzn zeby nie było sam uzywam 5metrowy no name :E, takze osobiscie nie mam jak porównac Obrazu z no name i z czegos lepszego,ale z życia wiem ze na 90% przy lepszym kablu częśc zakłucen by znikła

 

z doswiadczenia powiem ze nalepiej to sie spisuje do ogladania filmw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kolorów to jest cos na rzeczy...pamietam kiedyś juz byl temat tutaj o tym ale jakoś rozeszło sie po kosciach. U mnie kolorki byly...a od jakiegos czasu (po zmianie kompa) mam wszystko czarno- baile...maly zonk...zwazywszy ze moj kabel cos niedomagał zawsze i musialem go odpowiednio nagiąc zeby obraz wskoczyl uznalem ze brak kolorów spowodowany jest uszkodzeniem kabla od tej zabawy...ale teraz znow jakos wydaje mi sie ze nie w tym chyba jest przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz pierwsza próba więc przygotujcie się na potop pytań w razie czego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey\

te kable z 3 kolorami to sa kable component video i niektore telewizory to obsluguja czytaj niowsze telewizory. Jakosc na tych kablach jest sporo lepsza niz svideo gdyz kazdy kolor czerw. nieb. i ziel. dociero do telewizora osobno. Otwarzacze dvd z takim wyjsciem podlonczone przez ten kabel moga pracowac w trybie progressiv scan i jakosc jest duzo wyzsza. sluzy to takze do podlanczania urzadzen pracujacych w standardzie HDTV np. odtwarzaczy dvd z obsluga telewizorow hdtv i wtedy to pracuje z rozdzielczoscia od 480p do 1080 i. Najlepszym wyjsciem dla posiadaczy telewizorow hdtv lub hdtv ready z wyjscie Dvi lub Hdmi jest uzycie kabla cyfrowego dvi lub przjsciowki z dvi (karta) do Hdmi (telewizor)

niewiem jak z quality bo jeszcze nie probowalem ( drogi kabel) ale za niedlugo sprubuje

jak ktos we czy jest roznica to prosze napisac

dzienki

glownie chodzi mi o wyglad pulpitu i gier bo telewizor pracujacy w trybie hdtv 1080i osiaga rozdzielczosc 1280X768 do nawet 1920x1,080

dlatego mnie to zastanawia i niewiem czy kupowac kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam inny problem. Nie wiem jak mam to poustawiać, żeby było w miarę nieźle widać. Na czarnobiałym jest git, wszystko ładnie pięknie. Ale jak włączam kolory, to wszystko co kolorowe zaczyna mrygać :E Albo na filmie refleks światła uderza w gały non stop czerwono, niebiesko, czerwoną migawką :P Wie ktoś gdzie i jak trzeba ustawić to, żeby ładnie grało?

 

Pzdr.

 

EDIT:

Właśnie na serwerze CoD:UO DM mp_harbor zdobyłem na czerni i bieli 118 fragów kosztem 50 śmieci - nie jest źle, ale bez kolorów do kitu się gra...

 

EDIT2:

A i jak ustawić, żeby jednocześnie wyświetlał telewizor i monitor? Bo jak mam podłączone oba, to działa, albo jedno albo drugie -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ustawienia masz w: PPM>Właściwośći>ustawienia>zawansowane>GF

 

zeby były 2 naraz to w ustawiasz> klon wtedy tu i tu to samo wyświetla

 

miganie mruganie itp zminimalizujesz tez tam w ustawieniach TV tu sie musisz pobawic ale watpie zebys wszystko zredukował

 

filmy ogladaj poprzez wideo pełnoekranowe >wyswietlacz pomocniczy (TV) niwiem czemu ale obraz jest lepszy) tylko napisy bedziez musiał przez np ffshow wstawiac(jesta tam opcja subtitles)

 

EDIT

sorki ze tak po lepkach to opisalem ale jestem tylo na chwilke, pozniej postaram sie cos wiecej i ewetualnie dokładniej opisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wyprowadzeniem dźwięku 5.1 ? Planuje zakup karty dźwiękowej (creative xtrememusic albo audigy 2), ale one nie posiadają wyjścia cyforowego :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

wlasnie niedawno prztestowalem podlonczony komputer do telewizora za pomoca kabla DVI to HDMI

jakos ogulnie bardzo przyjemna szczegulnie filmow HD DVD, w wlasciwosciach ekranu w zakladce Nvidia control panel jest taki wizard do ustawiania telewizora.

pulpit nie wyglada najlepiej w wysokich rozdzielczosciach (poniewaz moj telewizor to CRT) natomias gry i filmy prezentuja sie bardzo fajnie)

jesli chodzi o dzwiek to uzylem kabla RCA Coaxial Digital Audio i podlonczylem go do wysjscia SPDIF I/O ( z k. muzycznej z w PC) do zestawu Home Theater

 

pozdrawiam

PS: posiadam karte SB Audigy2 ktora tez nie posiada SPDIF tak wiec uzylem wyjscia z zintegrowanej z plyta karty dziwekowej

jesli twoja karta posiada wyjscie SPDIF I/O poprzez 3,5 jack to rozgladnij sie za kable http://www.ramelectronics.net/audio-video/.../prodSPDIF.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok

wlasnie niedawno prztestowalem podlonczony komputer do telewizora za pomoca kabla DVI to HDMI

jakos ogulnie bardzo przyjemna szczegulnie filmow HD DVD, w wlasciwosciach ekranu w zakladce Nvidia control panel jest taki wizard do ustawiania telewizora.

pulpit nie wyglada najlepiej w wysokich rozdzielczosciach (poniewaz moj telewizor to CRT) natomias gry i filmy prezentuja sie bardzo fajnie)

jesli chodzi o dzwiek to uzylem kabla RCA Coaxial Digital Audio i podlonczylem go do wysjscia SPDIF I/O ( z k. muzycznej z w PC) do zestawu Home Theater

 

pozdrawiam

 

Ja też będę taki kabel kupował (DVI to HDMI), mam kabel, żeby podłączyć karte dźwiękową z wieżą. Do tego TV to LCD Samsung 32'' HD Ready, więc pewnie będzie super :E Jak już wszystko zrobie to napisze recke.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek: Jesli masz czarno biały obraz to spróbuj podłączyć kabel do drugiego wejścia Euro w telewizorze, u mnie pomogło

 

Zick_Lodz: to samo, poza tym próbuj na wszystkich "kanałach" A/V .... u mnie są [1] [2] i jeszcze jakiś. U mnie na jednym obraz mryga tak jak mówisz, na innym żyleta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zick_Lodz: to samo, poza tym próbuj na wszystkich "kanałach" A/V .... u mnie są [1] [2] i jeszcze jakiś. U mnie na jednym obraz mryga tak jak mówisz, na innym żyleta ;)

 

Nie padła ci karta po podłączeniu do TV?? Bo podobno Palit 8600GT (non Sonic, Sonic oraz Sonic+) mają tą wadę, że po podłączeniu do TV w 90% karta pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie padła. ale podobno dlatego że podłączyłem przez s-video. Ponoć padają jeśli podłączy przez composite :/ masakra jakaś

 

Wiecej w temacie tutaj:

 

http://forum.pclab.pl/t335131.html

 

Sry, masz racje, zapomniałem że pada gdy się podłączy przez Composite, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...