Skocz do zawartości
janofon

Command & Conquer 3: Wojny o tyberium

Rekomendowane odpowiedzi

Zick jak tam ta taktyka? :)

 

Moze inni nie ale ja z przyjemnoiscia poczytam co ciekawego mozna wprowadzic w rozgrywce ;)

GDI Orca + Tank Spam. Swietne na GDI i na srednio zaawansowanego gracza Scrinow. Na NOD juz troche gorzej ale tez czasami daje sie zaskoczyc.

Buliding Order:

1) Rafi + mierniczy

2) Elektrownia

3) Dzwig (w tym czasie mierniczy powinien byc juz przy expie)

4) Rafi + Rafi (gdy sie wybuduja sprzedajemy pierwsza rafinerie i w jej miejsce wstawiamy nowa, druga rafineria przy expie, sprzedaz expa, piechote wysylamy na zwiad w okolice mozliwych expow przeciwnika)

5) Elktrowania + sztab

6) Lotnisko+lotnisko + 8 Orek (gdy tylko wyszkola sie 4 wysylamy je do expa przeciwnika i niszczymy zniwiarke, potem szybki powrot w celu przeladowania amunicji i grupka 6-8 Orek dalej harassujemy ekonomie przeciwnika niszczac zniwiarki/rafinerie)

7) Dalszy rozwoj to spam Predator tankow. Bedzie trzeba dokupic elektrownie, rafinerie (sprzedajac poprzednia) i 2-3 fabryki. Dalej juz chyba kazdy wie co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GDI Orca + Tank Spam. Swietne na GDI i na srednio zaawansowanego gracza Scrinow. Na NOD juz troche gorzej ale tez czasami daje sie zaskoczyc.

Buliding Order:

1) Rafi + mierniczy

2) Elektrownia

3) Dzwig (w tym czasie mierniczy powinien byc juz przy expie)

4) Rafi + Rafi (gdy sie wybuduja sprzedajemy pierwsza rafinerie i w jej miejsce wstawiamy nowa, druga rafineria przy expie, sprzedaz expa, piechote wysylamy na zwiad w okolice mozliwych expow przeciwnika)

5) Elktrowania + sztab

6) Lotnisko+lotnisko + 8 Orek (gdy tylko wyszkola sie 4 wysylamy je do expa przeciwnika i niszczymy zniwiarke, potem szybki powrot w celu przeladowania amunicji i grupka 6-8 Orek dalej harassujemy ekonomie przeciwnika niszczac zniwiarki/rafinerie)

7) Dalszy rozwoj to spam Predator tankow. Bedzie trzeba dokupic elektrownie, rafinerie (sprzedajac poprzednia) i 2-3 fabryki. Dalej juz chyba kazdy wie co i jak. :)

 

Bardzo podoba mi sie niszczenie ekonomii przeciwnika i od razu mowie ze zapozyczam ja od Ciebie ;)

(na serio wczesniej o tym nie pomyslalem? :E )

 

Wysylam snajperow i Molochami bombarduje najistotniejsze budynki wroga

(dobre dopoki nie zorientuja sie co jest grane ;) i swietnie nadaje sie do niszczenia budynku broni masowej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie: Jaki strategiczny cel ma sprzedaż rafinerii? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko jedno pytanie: Jaki strategiczny cel ma sprzedaż rafinerii? :E

Taki, ze jedna rafineria na luzie obsluguje dwie zniwiarki. Sprzedajac jedna rafinerie dostajesz zwrot w postaci 1000$ i piechote ktora idealnie nadaje sie na zwiad albo do zabicia inzynierow przeciwnika ktorzy proboja przejac iglice tiberium na poczatku gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki, ze jedna rafineria na luzie obsluguje dwie zniwiarki. Sprzedajac jedna rafinerie dostajesz zwrot w postaci 1000$ i piechote ktora idealnie nadaje sie na zwiad albo do zabicia inzynierow przeciwnika ktorzy proboja przejac iglice tiberium na poczatku gry.

 

Innymi slowy masz w ten sposob dwie zniwiarki na jednej rafinerii :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czaje :E Poprostu nie mogłem wyliczyć wynikających z tego profitów :P

Nie marnujemy fabryk do produkcji nowych harvesterów, dzięki czemu można się skupić na produkcji czołgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem jak koleś jest szybki i się dostosuje i gra nodami to naspamuje towerów i tak łatwo nie będzie

Edytowane przez pifpaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam jedno pytanie. Czy gra przez internet też wam tak wolno działa? Chodzi mi o to czy tak długo trzeba czekać żeby się dołączyć, a jeszcze dłużej żeby znaleść przeciwnika (1-5 min sic!) i dołączyć do jakiegoś kanału (do minuty :/). Macie podobnie, czy to wina mojego łącza (1mb/s)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na neo 256 dołączam się bardzo szybko (do kanału kilka sekund, do gry tyle ile trwa załadowanie mapki). Znalezienie przeciwnika przez "autodopasowanie" często trwa długo bo nie zawsze można znaleźć delikwenta z takimi samymi statsami ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się tym Commandem :kwasny:

 

Zdecydowanie za szybka rozgrywka ,nie dość że niektóre jednostki poruszają się komicznie (bo tak szybko) to przejście na najwyższy poziom zajmuje parę minut i sama gra przez neta około 10 :thumbdown: Fani strasznie chwalą ,że to dobrze że tak szybko itd. ale mi się zdaje że to desperacja po prostu ,tyle czekali to trudno przyznać że kicha ,sam jestem wielkim fanem i oczekiwałem fajnych bitew sensownych ,a nie rozgrywki po 10min. ,do tego malutkie mapy i niezbyt ciekawe (te do grania po necie).

Poza tym brak jednostek wodnych. Ogólnie całą grę psuje ta jej szybkość :thumbdown:

Edytowane przez AVRiLiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam.................to dobrze że szybko widać że gra robiona pod multi..........tu rozerasz 10 meczy a w supcoma dobrze będzie jak 1 ........i jak dla mnie super grafika w spcomie tylko pozera sprzęt bo po co taka grafa jak trzeba grać na takim zoomie że sie jej nie popodziwia.....................a z szbkościa to tak jak w warcrafcie sparing 10-15 min i kolejny delikwent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawiodłem się tym Commandem :kwasny:

 

Zdecydowanie za szybka rozgrywka ,nie dość że niektóre jednostki poruszają się komicznie (bo tak szybko) to przejście na najwyższy poziom zajmuje parę minut i sama gra przez neta około 10 :thumbdown: Fani strasznie chwalą ,że to dobrze że tak szybko itd. ale mi się zdaje że to desperacja po prostu ,tyle czekali to trudno przyznać że kicha ,sam jestem wielkim fanem i oczekiwałem fajnych bitew sensownych ,a nie rozgrywki po 10min. ,do tego malutkie mapy i niezbyt ciekawe (te do grania po necie).

Poza tym brak jednostek wodnych. Ogólnie całą grę psuje ta jej szybkość :thumbdown:

Ja tam nie jestem jakims mega fanem C&C a gra i tak bardzo mi sie podoba. Multi jest swietne, dynamiczne, wciagajace. Jednak nieco niezbalansowane, miejmy nadzieje ze jak tylko EA upora sie z problemami technicznymi to wezmie sie za balansowanie gry. Osobiscie chetnie przywitalbym opcje zmiany predkosci gry co mogloby ulatwic rozgrywke poczatkujacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eeee tam.................to dobrze że szybko widać że gra robiona pod multi..........tu rozerasz 10 meczy a w supcoma dobrze będzie jak 1 ........i jak dla mnie super grafika w spcomie tylko pozera sprzęt bo po co taka grafa jak trzeba grać na takim zoomie że sie jej nie popodziwia.....................a z szbkościa to tak jak w warcrafcie sparing 10-15 min i kolejny delikwent

 

 

Ja nie widzę wogóle sensu właśnie w takiej rozgrywce ,za każdym razem rush i ciagle to samo ,w RTS-ach szczególnie chcę czuć że z jakimś sensem się gra ,rozbudowywać się ,walczyć ,bitwa to bitwa ,trwa długo i to daje przyjemność ,ja nie widzę przyjemności w ciągłym tym samym scenariuszu: rafineria ,dwie elektrownie ,fabryka pojazdów i rush czołgami ,10min i znów to samo.

Misje w kampani też trwają po parenaście min. ,co to za misja którą kończy się tak szybko ,a przecież to taka ważna miała być heh W sup. commie całkiem co innego ,misje po 2-3godz. to jest to ,czuć wtedy że jest naprawdę ważna ,nad którą trzeba się przejąć ,a nie jak w C&C3 ,zrobić i następna ,dopiero co skończyłem kampanię GDI ,a zbytnio nie pamiętam jakie misje były bo kto by zwracał na nie uwagę skoro co parenaście minut następna. Gry są po to by sprawiać frajdę z grania w nie ,a nie zaliczania kolejnych meczów tak samo byle mieć statystykę ok.

Grafika nie przeczę jest fajna itd. ale chodzi o samą rozgrywkę ,szybko się ludziom to znudzi. Powiedzmy sobie szczerze ,gdyby nie ta grafa to gra zaliczyłaby klapę od początku ,a tak jestem pewny że minię trochę czasu zanim ludzie ochłoną i spojrzą znów na tą grę ,to tak jak z UT2003 ,tak się każdy jarał ,a potem każdy najeżdżał że jaka kicha.

Wolę po stokroć sup. comma. Red alert 2 - tak powinna wyglądać ta gra (rozgrywka i jednostki morskie). Już nawet Generalsa wolę :)

 

Aha ja nie mówię ,że gra jest beznadziejna i o du... ją potłuc :) ,jest dobra może nawet bardzo ,ale mogła być super kozacka jakby nie spaprali jej. Już mnie męczy właśnie to że zawsze w grze muszą coś zepsuć i to taki idiotycznie ,takiego oczywistego ;)

Edytowane przez AVRiLiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widzę wogóle sensu właśnie w takiej rozgrywce ,za każdym razem rush i ciagle to samo ,w RTS-ach szczególnie chcę czuć że z jakimś sensem się gra ,rozbudowywać się ,walczyć ,bitwa to bitwa ,trwa długo i to daje przyjemność ,ja nie widzę przyjemności w ciągłym tym samym scenariuszu: rafineria ,dwie elektrownie ,fabryka pojazdów i rush czołgami ,10min i znów to samo.

To bardzo malo grales skoro uwazasz ze 'rasz' czolgami jest jedyna mozliwa opcja. Zagralem juz na multi z 50 meczy i przeciwnikow ktorzy korzystali z tej 'taktyki' nie spotkalem zbyt wielu. Daj grze czas, ludzie sie rozkreca, na forach zaczna pojawiac sie rozne strategie, BO itd. Ze starcraftem na poczatku tez tak bylo, ze Zealot rush byl br0ken strategia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zresztą dynamika jest esencją tej serii ;) Mnie SupCom właśnie odrzucił długością rozgrywki. O ile przez pierwszą godzinę dobrze się bawiłem o tyle w kolejnych szukałem przycisku quit i uninstal :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Zresztą dynamika jest esencją tej serii ;) Mnie SupCom właśnie odrzucił długością rozgrywki. O ile przez pierwszą godzinę dobrze się bawiłem o tyle w kolejnych szukałem przycisku quit i uninstal :]

Panowie grali w Empreror Battle For Dune ?

Moj rekord przejscia misji w EBFD to jakies 2minuty 30s.

Gdzie tu dynamika w CnC3 :E :E :E ?

 

ino chcilabym zauwazyc ze CnC nigdy nie bylo dynamiczne. Zawsze jak w to gralem to misje sie ciagnely i ciagnely. Skirmish tak samo :D. Dopiero w 3 czesci to wyrowcili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie grali w Empreror Battle For Dune ?

Moj rekord przejscia misji w EBFD to jakies 2minuty 30s.

Gdzie tu dynamika w CnC3 :E :E :E ?

 

ino chcilabym zauwazyc ze CnC nigdy nie bylo dynamiczne. Zawsze jak w to gralem to misje sie ciagnely i ciagnely. Skirmish tak samo :D. Dopiero w 3 czesci to wyrowcili :D

 

 

I bardzo dobrze :) Dzieki tym zabiegom C&C 3 bije grywalnością nawet Warcrafta 3.

Do StarCrafta jeszcze troche mu brakuje, ale jako, że gra ledwo co miała premiere, ma dużo czasu by nabrać skrzydeł :)

 

EDIT:

No ładnie :/ Po zainstalowaniu nowego patcha mam problem z łaczeniem sie z serwerami EA. Często wyswietla sie info o problemach z NAT'em :/:/:/

Edytowane przez gongal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duży problem. Doszedłem do drugiej misji w obcych. Co bym nie zrobił i tak mnie wywala z gry(czy jak kogoś przejmuje władcą umysłów czy jak poprostu chodze jednosatkami) mam zaistalowany patch 1.03. wie ktoś co z tym zrobić? może ma ktoś sejwa z 3 misji obcych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze :) Dzieki tym zabiegom C&C 3 bije grywalnością nawet Warcrafta 3.

Do StarCrafta jeszcze troche mu brakuje, ale jako, że gra ledwo co miała premiere, ma dużo czasu by nabrać skrzydeł :)

 

EDIT:

No ładnie :/ Po zainstalowaniu nowego patcha mam problem z łaczeniem sie z serwerami EA. Często wyswietla sie info o problemach z NAT'em :/:/:/

 

Mnie ogolnie nie chce sie uruchomic nawet :( wtf? :hmm:

 

Odinstalowalem, instalka i dalej to samo :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kampania scrinami.....dopiero co kończę kampanie GDi i jeszcze mi nod zostali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkosci z jaką odbywa sie rozgrywka... Przecież jest w opcjach stawiania serwera mozliwosc zmiany tempa. Wystarczy poczekać na większe mapy i masz "prawie" SC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mnie zaskoczylo najbardziej i to pozytywnie? To, ze w kampani NOD jest pewien aktor , co gra pewna postac w serialu lost :) milo bylo go zobaczyci jeszcze przez cala kampanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mnie zaskoczylo najbardziej i to pozytywnie? To, ze w kampani NOD jest pewien aktor , co gra pewna postac w serialu lost :) milo bylo go zobaczyci jeszcze przez cala kampanie :P

Sawyer? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jeszcze sie pytasz skoro wiesz? ;)

jestem ciekawy czy jakies fajne gadki mu dali do powiedzenia w dalszej kampanii. On nawet fajnie to robi ;)

co do kampanii, calkiem fajna jest GDI, slyszalem ze mialy byc 2 zakonczenia , przeszedlem na 2 mozliwe sposoby i takie samo zakonczenie :/ szkoda ...

czas na nod'a, a potem obcychhhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mnie zaskoczylo najbardziej i to pozytywnie? To, ze w kampani NOD jest pewien aktor , co gra pewna postac w serialu lost :) milo bylo go zobaczyci jeszcze przez cala kampanie :P

W GDI gra 'Boomer' z Battlestar Galactica :P

I w NOD chyba jeszcze '6' z tegoz serialu, ale filmik widzialem przez chwile, wiec glowy nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...