Forum PCLab.pl: Jak Naprawić Uszkodzony Windows Xp? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak Naprawić Uszkodzony Windows Xp? 56virusów -brak niektórych plików w tym system32.exe Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   selekta Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Luty 2007 - 09:18

Witam ostatnio po skanowaniu skanerem on line wykryłem 56 wirusów, i trojanów. Wirusy zdezaktywowały mojego f-secure i windows jest niestabilny. Chciałby aby popodmieniał sobie uszkodzone pliki np z płyty . Podobno da się to zrobić z poziomu konsoli-ale jak????
może zna ktoś sposób na naprawę uszkodzonej windy?????
czekam na odp

#2 Użytkownik jest niedostępny   kadajo Ikona

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 09:28

wkladasz plytke z windowsem resetujesz, odpalasz z niej kompa, i za DRUGIM razem jak sie spyta czy naprawic system to wybiez tak. Ogulnie i tak moze to ci nic nie dac poniewaz wiruski nie koniecznie siedza w plikach systemowych, przy takim "zasyfieniu" systemu ja bym raczej proponowal skopiowac co sie da na inny dysk, zrobic format C: , zainstalowac od nowa Winde, odrazy po tym zainstalowac F-secure i zrobic pelny skan komputera (oczywiscie f-secura uaktualnic najpierw).

#3 Użytkownik jest niedostępny   promian Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 09:36

Zrób dokładnie to co Ci napisał kadajo... Po restarcie zostaniesz zapytany czy chcesz dokonać nowej instalcji czy też naprawić poprzednią... Proste...

Ten post był edytowany przez promian dnia: 28 Luty 2007 - 09:36

#4 Użytkownik jest niedostępny   selekta Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 13:31

no co wy gadacie formatuje się w ostateczności a tu chodzi o naprawę rejestru i podmianę plików .

#5 Użytkownik jest niedostępny   grzempek Ikona

• Multihobbysta
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 13:48

Ale bez formata sie nie obejdzie..nie bedzieszmial pewnosci czy usunąles całe to gówno. Naprawa systemu przydaje się wtedy kiedy system wykazuje konflikty z poziomu rejestru, a niebardzo wiesz jak zdiagnozować HiJackThis'em...do wirusów to bez sesnu. Przegraj dane na inna partycje czy dysk (ale tylko takie pewne o niewielkiej szansie ze sa zainfekowqane jak filmy fotosy) zrob format i odrazu zrob skan. Innej rady nie ma.

#6 Użytkownik jest niedostępny   a1ex Ikona

• Red Tiger :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 13:58

Zobacz postgrzempek, o 28 lutego 2007, 13:48, napisał(a):

Ale bez formata sie nie obejdzie..nie bedzieszmial pewnosci czy usunąles całe to gówno. Naprawa systemu przydaje się wtedy kiedy system wykazuje konflikty z poziomu rejestru, a niebardzo wiesz jak zdiagnozować HiJackThis'em...do wirusów to bez sesnu. Przegraj dane na inna partycje czy dysk (ale tylko takie pewne o niewielkiej szansie ze sa zainfekowqane jak filmy fotosy) zrob format i odrazu zrob skan. Innej rady nie ma.

Jasne, że tak - ja też polecam formata w tej sytuacji... Mniej zachodu, mniej pracy i 100% pewności i skuteczności.

PZDR

#7 Użytkownik jest niedostępny   mieszek Ikona

• Nieźle porąbany facet
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 14:48

1. Najpierw podłącz dysk do innego kompa i usuń wirusy. Dopiero potem dokonaj naprawy systemu.
2. Jeżeli już będziesz miał sprawny niezarobaczony system, to skorzystaj z tego: http://mieszek.friko.pl/sysresccd.

#8 Użytkownik jest niedostępny   grzempek Ikona

• Multihobbysta
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 16:47

Panie Mieszku a juz myslalem ze zerwał Pan z tradycja i nie odniósł sie w swojej poradzie do Linuxa...byłem poruszony...ale kliknąłem na linka i wszystko jasne;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   mieszek Ikona

• Nieźle porąbany facet
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 17:44

Panie Mieszku a juz myslalem ze zerwał Pan z tradycja

To mój sposób na popularyzację Linuxa :E Zresztą sam używam na codzień tego co w linku. Miesięcznie kilka osób przynosi mi komputery zawirusowane. Oczywiście staram się je reanimować. Ale jeżeli już wcześniej był u mnie i mam nagrany obraz, to w razie gdy pójdzie coś nie tak i rozwalę system, kilkanaście minut i komputer na chodzie :D
Chyba w propagowaniu dobrych, darmowych i legalnych rozwiązań nie ma nic zdrożnego?

#10 Użytkownik jest niedostępny   grzempek Ikona

• Multihobbysta
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2007 - 22:17

Alez oczywiscie ze nie ma!!! Ja uiwlbiam linuxa, aczkolwiek dopiero zaczynam. Kiedys jeszcze w liceum bawilem sie wczesnym Red Hatem ale porzucilem...od 3 miesiecy znow sie ciesze dłubaninka z moją Mandrivą:) Swiat Open Source to piękna sprawa :0 Oby tak dalej

Ten post był edytowany przez grzempek dnia: 28 Luty 2007 - 22:17

Strona 1 z 1