Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

selekta

Jak Naprawić Uszkodzony Windows Xp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio po skanowaniu skanerem on line wykryłem 56 wirusów, i trojanów. Wirusy zdezaktywowały mojego f-secure i windows jest niestabilny. Chciałby aby popodmieniał sobie uszkodzone pliki np z płyty . Podobno da się to zrobić z poziomu konsoli-ale jak????

może zna ktoś sposób na naprawę uszkodzonej windy?????

czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkladasz plytke z windowsem resetujesz, odpalasz z niej kompa, i za DRUGIM razem jak sie spyta czy naprawic system to wybiez tak. Ogulnie i tak moze to ci nic nie dac poniewaz wiruski nie koniecznie siedza w plikach systemowych, przy takim "zasyfieniu" systemu ja bym raczej proponowal skopiowac co sie da na inny dysk, zrobic format C: , zainstalowac od nowa Winde, odrazy po tym zainstalowac F-secure i zrobic pelny skan komputera (oczywiscie f-secura uaktualnic najpierw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładnie to co Ci napisał kadajo... Po restarcie zostaniesz zapytany czy chcesz dokonać nowej instalcji czy też naprawić poprzednią... Proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co wy gadacie formatuje się w ostateczności a tu chodzi o naprawę rejestru i podmianę plików .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez formata sie nie obejdzie..nie bedzieszmial pewnosci czy usunąles całe to gówno. Naprawa systemu przydaje się wtedy kiedy system wykazuje konflikty z poziomu rejestru, a niebardzo wiesz jak zdiagnozować HiJackThis'em...do wirusów to bez sesnu. Przegraj dane na inna partycje czy dysk (ale tylko takie pewne o niewielkiej szansie ze sa zainfekowqane jak filmy fotosy) zrob format i odrazu zrob skan. Innej rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale bez formata sie nie obejdzie..nie bedzieszmial pewnosci czy usunąles całe to gówno. Naprawa systemu przydaje się wtedy kiedy system wykazuje konflikty z poziomu rejestru, a niebardzo wiesz jak zdiagnozować HiJackThis'em...do wirusów to bez sesnu. Przegraj dane na inna partycje czy dysk (ale tylko takie pewne o niewielkiej szansie ze sa zainfekowqane jak filmy fotosy) zrob format i odrazu zrob skan. Innej rady nie ma.

Jasne, że tak - ja też polecam formata w tej sytuacji... Mniej zachodu, mniej pracy i 100% pewności i skuteczności.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw podłącz dysk do innego kompa i usuń wirusy. Dopiero potem dokonaj naprawy systemu.

2. Jeżeli już będziesz miał sprawny niezarobaczony system, to skorzystaj z tego: http://mieszek.friko.pl/sysresccd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Mieszku a juz myslalem ze zerwał Pan z tradycja i nie odniósł sie w swojej poradzie do Linuxa...byłem poruszony...ale kliknąłem na linka i wszystko jasne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Mieszku a juz myslalem ze zerwał Pan z tradycja

To mój sposób na popularyzację Linuxa :E Zresztą sam używam na codzień tego co w linku. Miesięcznie kilka osób przynosi mi komputery zawirusowane. Oczywiście staram się je reanimować. Ale jeżeli już wcześniej był u mnie i mam nagrany obraz, to w razie gdy pójdzie coś nie tak i rozwalę system, kilkanaście minut i komputer na chodzie :D

Chyba w propagowaniu dobrych, darmowych i legalnych rozwiązań nie ma nic zdrożnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie ze nie ma!!! Ja uiwlbiam linuxa, aczkolwiek dopiero zaczynam. Kiedys jeszcze w liceum bawilem sie wczesnym Red Hatem ale porzucilem...od 3 miesiecy znow sie ciesze dłubaninka z moją Mandrivą:) Swiat Open Source to piękna sprawa :0 Oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Vulc Przy mocnym wietrze nawet nie myślałem o zjazdach. 15km/h po płaskim robi się problemem. Nie ma bata, nawet duża masa nie pomaga. Lekka osoba by po prostu chyba odleciała z wiatrem. To, co na normalnym rowerze się da, na oreo jest niemożliwe. Fajny rowerek, oby służył i dawał dziką radość!  
    • 1. Tylko baza użytkowników pstryka jest trochę większa niż baza posiadaczy ps5, stąd argument o Xeno, które mimo wszystko sprzedało się średnio. 2. No niestety nie działa to w przypadku wszystkich gier;) 3. Zgodziłbym się, gdyby spadek sprzedaży gier z serii nie był postępującym od kilku poprzednich części trendem. To nie jest tylko problem Rebirth, trend jasno wskazuje, że spadek sprzedaży to problem systemowy Finali. No właśnie nie wiem, czy zaniedbało. Final od czasu 9 ewoluował, z ostatnich gier mamy umiarkowanie przyjęte 13, bardzo dobrze przez zainteresowanych przyjęte 14, 15, która złożyła podwaliny pod 15 i 16, FF16, który był eksperymentem (imho to dobra gra, ale kiepski jrpg i jeszcze gorszy slasher - ale to materiał na odrębną dyskusję), ale np. system walki z FF7 uwielbiam i uważam, że to najlepsze, co w ostatnich latach pokazały JRPGi. Szczerze, to nie mam za wiele pomysłów na to, co więcej mogłoby Square zrobić, żeby uczynić z Finala w jego ostatniej formie grę (w sensie JRPG) lepszą. Jest świetna, angażująca i wymagająca walka? Jest. Są świetne postacie i relacje między nimi? Jak najbardziej. Jest zakręcona historia i rewelacyjnie wyreżyserowane cutscenki? Owszem Muzyka? Masz tu Panie 9h epickiego soundtracku, z czego tylko walki z finałowego rozdziału to prawie 50 minut muzyki:D Final 7 Rebirth mógłby być mniej rozpompowany aktywnościami pobocznymi albo te aktywności mogłyby być przynajmniej w częsci lepsze niż to, co dostaliśmy, ale nie można powiedzieć, że ta gra to dowód na to, że Square zaniedbało markę. Zresztą tak samo 16 - to jest naprawdę dobra gra, w którą włożono masę serca. I to mnie martwi w kontekście przyszłości serii, bo jak napisałem wyżej - ostatnie finale to dobre gry, a sprzedają się coraz gorzej.
    • Dlatego mamy prawo, ktore trzeba umiec egzekowwac. I tak, duzo zalezy od sprzedawcy/sklepu, dlatego nie raz czesto lepiej doplacic 10-15% do ceny ale kupic towar, ktory ewentualnie bedzie naprawiany/wymieniany od reki. 
    • Dla PC to lepiej jak takie edycje nie wychodzą, tylko się potem problemy tworzą i scena moderska dzieli... 
    • oj zelenski znaj swoje miejsce w szeregu chlopie    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...