Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JMKS

HWBot na Labie

HWBot na Labie  

176 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest za?

    • Ja!
      176


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie, moze oszczedzi to rejestracji na innych forach w celu "dodania sie"

Z tym jest związana inna sprawa - nie można być w dwóch teamach jednocześnie (a dodając wynik w takim temacie automatycznie jest się wpisywanym do danego teamu).

Niesie to pewne konsekwencji - np. nie ma tak że DEVIL sobie przylatuje, wrzuca wynik na pierwsze miejsce i tyle go widzieli ;).

 

Ogólnie uważam że inicjatywa jest dobra - głównie z uwagi na automatyczne aktualizacje (subrankingi też powstają automatycznie ;)), no i tak jak mówiłem jakiś "cel" jest :).

 

Chyba nawet zaraz założę 1M na próbę (jeszcze nie przyklejony, tylko będzie się walał trochę :P, bo ogólnie to podforum trzeba stworzyć dla takiego rankingu, a to się później zrobi (tj. zgłosi przełożonym ;)) dopiero). Z tego co widziałem to np. Khamilek ma WRkę w 1M o kawał na Sempie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, JMKS vs. Invision PowerBoard 2.1.7 1:0 ;), tzn. ranking się udało założyć (możecie już według klucza wyniki dodawać), jeszcze coś z kodowaniem chyba nie do końca dobrze bo się polskie znaki diakrytyczne trochę psują, ale ogólnie już jest w porządku :).

http://forum.pclab.pl/t240731.html

 

Edit: No, chyba już zupełnie dobrze, wynik dodałem i działa ;). Najważniejsze że się samo aktualizuje, więc roboty z tym nie ma :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edit: No, chyba już zupełnie dobrze, wynik dodałem i działa ;) . Najważniejsze że się samo aktualizuje, więc roboty z tym nie ma :D .
No cos nie bardzo. Dodalem sie i nic sie nie aktualizuje :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@walraven: w sumie racja (jakoś tak tu wykombinowałem, do benchmarków rzadko wchodzę, więc mi się "nie narzuciło"), ale i tak tematy do przeniesienia są później, więc straty wielkiej nie ma (bo raczej tak jak nawiększości innych for lepiej by było całe subforum zrobić na to). Swoją drogą mam wielką nadzieję że te tematy zostaną tak samo "oznakowane" po przeniesieniu (bo tam dość śmiesznie tj. dość żmudnie się bota stawia).

 

@Kubacki: bo tu jest taka sztuczka, że tam mu trzeba kliknąć żeby aktualizował (w pierwszym poście), właśnie to zrobiłem ;), widzę że nawet policzył wpisy dodane bezpośrednio na HWBocie, też dobrze :). I nawet mamy piątego X2 3800+ AM2 jak widzę :).

 

Chyba sobie dodam do podpisu żeby ludzie głosowali, to może szybciej tą setkę uzbieram (poniżej tego do moderacji się nie zgłaszam :P, a wolałbym jak najszybciej "sprawę załatwić", tj. to subforum dostać).

 

I jeszcze jedna sprawa, awansowaliśmy na... 251. miejsce w 1M, luksus normalnie :Up_to_s::D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Kubacki: bo tu jest taka sztuczka, że tam mu trzeba kliknąć żeby aktualizował (w pierwszym poście), właśnie to zrobiłem ;) , widzę że nawet policzył wpisy dodane bezpośrednio na HWBocie, też dobrze :) .
Zauwazylem te sztuczke, ale najwyrazniej trzeba chwilke zaczekac :)

 

Edit:

w kwestii technicznej, jesli poprawie swoj wynik, to wystarczy wyedytowac posta i odswierzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, właśnie sztuczka (kolejna, może nawet fajniejsza) polega na tym że wcale nie trzeba nowego posta dodawać ew. martwić się czy prowadzący edita zauważy tylko starczy edytować. Wtedy trzeba kazać botowi cały ranking przeskanować oczywiście.

 

Osobiście jestem ciekaw jak zareaguje bot na "podwójne" dodanie wyniku przez Czarnesia (i przez HWBota i przez forum, ew. jedną usunie po prostu ;), ale raczej tak robić nie ma sensu).

 

I jeszcze odnośnie działu - jakoś jednak po namyślę dochodzę do wniosku że niekoniecznie benchmarki - w tamtym dziale jest również "diagnostyka", co zupełnie nie pasuje. Tutaj modyfikacje (a przede wszystkim chłodzenie ;)) dużo lepiej podchodzą ;), poza tym wg mnie jednak chodzi zdecydowanie o podkręcanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moze jedno pytanko - w jaki sposob te dane sa weryfikowane? Przeciez mozna dowolna bzdure napisac. Chyba w tym procesie musi byc jakis, ze sie tak wyraze, inteligentny czynnik? :lol2: Moze system raportow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się "dziwnie" :Up_to_s: składa że mogę każdy z rezultatów usunąć, zablokować bądź zmienić :). Naturalnie moderatorzy HWBota również takie uprawnienia mają.

Tzn. w razie kontrowersji oczywiście takie rzeczy będę w miarę możliwości wychwytywał i prostował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się "dziwnie" :Up_to_s: składa że mogę każdy z rezultatów usunąć, zablokować bądź zmienić :). Naturalnie moderatorzy HWBota również takie uprawnienia mają.

Tzn. w razie kontrowersji oczywiście takie rzeczy będę w miarę możliwości wychwytywał i prostował.

To ja bym prosił o usunięcię jednego wyniku, który dodał się przez to że Hwbot miał problem z powiązaniem polskich znaków w moim nicku ;).

 

edit: Naprawione ;)

 

P.S. A tak na marginesie, to wystarczy dodać wpis na Labie w takiej formie jak są i nie trzeba już wrzucać na Hwbot, czy trzeba i tu i tu?

 

edit: Już znalazłem

 

Osobiście jestem ciekaw jak zareaguje bot na "podwójne" dodanie wyniku przez Czarnesia (i przez HWBota i przez forum, ew. jedną usunie po prostu ;), ale raczej tak robić nie ma sensu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak (to wszystko będzie później jeszcze w jakimś FAQ jak już się "uporam" z SETKĄ głosów w ankiecie, bo chcę tyle mieć zanim się do moderacji "przejdę" ;)):

wyniki można dodawać albo przez forum (1), albo "online" (tak to sam HWBot nazywa), czyli przez stronę HWBota (2).

 

W przypadku (1) później można (i polecam) założyć / mieć konto o takim samym (tu chyba niekoniecznie) nicku na HWBocie i "przejąć" wynik (trzeba wklepać hasło do konta na forum), wtedy ma się nad nim kontrolę osobiście.

(2) Jeśli przy podawaniu wyniku wybierze się team PCLab.pl to automatycznie ten wynik będzie dodawany do wszystkich rankingów na forum, po prostu.

 

W przypadku wyników obenych na bocie, a które są z innego (bądź bez, tak jak ja miałem) teamu należy edytować wynik i po sam team zmienić.

 

Ehh... coś te głosy wolno idą, naprawdę setkę chcę uzbierać...

 

Edit: awansowaliśmy na 100. pozycję :lol2:.

BTW, teraz już "widzę cel", więc dzisiaj się zabieram za Aquamarka (heh, 4GHz na C2D potrafi nawet z Gf6600 non-GT z dupnym 256MB beznadziejnie kręcącej się pamięci zrobić w Aqua bądź 3D01 coś ciekawego ;)) i WPrime32/1024, jeszcze parę punkcików niewątpliwię dołożę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, można spróbować pobić purepc w wynikach, więc czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można spróbować pobić purepc

Najlepiej pobić w częstotliwości :Up_to_s: (dla ułatwienia powiem że mają pierwszy wynik na świecie aktualnie).

 

A tak ogólnie to ja już "się wziąłem" (2. w Aquamarku, dzisiaj pewnie będzie 3. w 3DM06 i może coś jeszcze, chociaż generalnie już graniczne wartości osiągam ;)), inni widzę też (i bardzo dobrze :thumbup:).

Głosów w ankiecie niestety cosik mało, ale i tak muszę o to subforum wystąpić niedługo, pewnie jutro (no i dalej nie wiem w którym dziale, IMHO jednak w tym), to wtedy wszystkie pozostałe rankingi (tj. tematy) wbiję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No team się rozrasta cały czas (powoli :E ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głosów w ankiecie niestety cosik mało, ale i tak muszę o to subforum wystąpić niedługo, pewnie jutro (no i dalej nie wiem w którym dziale, IMHO jednak w tym), to wtedy wszystkie pozostałe rankingi (tj. tematy) wbiję :).

no z głosami bedzie na pewno problem na labiku nie wiele wogóle słyszało HWbocie a i zapędów OC u nas nie tyle co np na Pure , więc pisz do kogo trzeba inicjatywa jest dobra więc nie powinno być problemów ;)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najgorsze" jest to, że praktycznie tracą sens poprzednie rankingi z Markami i Pi1M, ale cóź - "standardy Unii Europejskiej przez pryzmat IV RP" obowiązują ;). Tylko 16M zostaje, bo HWBot tego nie ma, a to w sumie jeden z ciekawszych rankingów :).

Chociaż oczywiście jeśli autorzy chcą rankingi nadal prowadzić, to mogą - tylko że trzeba brać pod uwagę właśnie to co już mówiłem, czyli że wyniki są "nie tylko nasze" w takich rankingach - co kto chce, ja np. wolę żeby się jednak człowiek "zdecydował" ;).

 

Myślę że jak już te wszystkie tematy założę to ludzie się z wynikami pojawią :). Oczywiście na >1000pkt (jak PPC) zbytnio nie ma co liczyć, ale tak jak mówię np. dla mnie to jest pewna motywacja że nie robię tego tylko dla siebie :).

 

Chyba po prostu dam sobie spokój z głosami i wpiszę "requesta" w Uwagach do serwisu, tak "na spokojnie" to rozważy kto trzeba i myślę że się uda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba po prostu dam sobie spokój z głosami i wpiszę "requesta" w Uwagach do serwisu, tak "na spokojnie" to rozważy kto trzeba i myślę że się uda :).

:thumbup:

 

P.S. Popraw JMKS ten link w 1-szym poście topica, bo wcale nie prowadzi do ranka SPi 1M ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poprawiłem" metodą młotka, tj. usunąłem póki co :P. Zaraz napiszę temat w "Uwagach", więc nawet może dziś już się zacznie dziać coś konkretnego :) (temperatury też dobre, więc sam na pewno się dziś pobawię ostro ;)).

Edit: http://forum.pclab.pl/t241086.html, piłeczka po stronie moderacji ;), a ja się biorę "do roboty" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oddzielnego subforum, gdzie każdy benchmark bedzie miał odzielny temat, sporo nie zdziałasz. Ponadto musisz cały czas moderować, zakładam oczywiście że masz moda na hwbocie, jesli zakładałeś team, to masz. Bo czasem ludzie źle wpisują dane i nie wyświetla ich w rankingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale pracuję nad tym, nawet w poprzednim poście napisałem jaka jest sprawa, więc proszę "nie ucz ojca"... :P

Tak się składa że nie jestem adminem forum ;) więc sam tego nie zrobię, ale się staram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moderacja milczy, trudno, jutro chyba właduję te 15 tematów do "Podkręcania...", przynajmniej to ktoś może zauważy... :Up_to_s:

A teraz patrzcie jaki :lol2: roku: http://hwbot.org/compareProcessorResult.do?resultId=587696

Normalnie rewolucja :o.

 

Miałem PII 350@525 :P - szkoda ze nie mam tego udokumentowane, w sumie jeszcze chyba z kilkadziesiat roznych wynikow o/c mam to moze cos zapodam, takie dodawanie przez strone jest meczace :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję znać swojego Clock Generatora żeby z jakimś SoftFSB podziałać. BIOS nie ma żadnych opcji, nawet timingów czy częstotliwości pamięci nie da rady zmienić, a FSB się tylko zworką 66/100 przestawia ;). Nawet mam drugiego PII-400 w domu, ale tak czy inaczej jak go podkręcić nie idzie to wszystko jedno.

 

Dobra, codziennie jeden temat będę dodawał, choć na razie coś odzew jednak mały :kwasny:, nawet jak 3DM06 dodałem. Ale myślę że z czasem wzrośnie jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...