Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daniel55

Jak dobrac rozmiar roweru?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje własnie rower i nie wiem jaki wybrac rozmir ramy. Na dodatek rower mi przysla.

 

Jak by co mam 180 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A urośniesz jeszcze ? :E

Jeżeli nie to 19-20"

Jeżeli tak to 20-X"

 

Tzn wg mnie :Up_to_s:

 

Ale to też nieznacznie zależy od rozmiarów kół, czy rama jest pochylona czy prosta, tak ogólnie to przydałoby się pójść do sklepu i "przymierzyć" rowery danej firmy. Są różne oznaczenia (postaci ludzkie, cyfry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 188 i zamowilem sobie 20' na twoim miejscu bralbym cos kolo 19'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał 21", mój kumpel ma 180 z hakiem i właśnie taką ramkę, ja mam 190 z haczykiem i również 21" :P Generalnie się przejdź bo co my możemy wiedzieć, jaki rower najlepiej ci będzie pod dupą leżał.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to na forum rowerowym:

Zmierz dlugosc nogi od podloza do krocza. Jezeli szukasz rozmiaru roweru gorskiego wynik w centymetrach nalezy pomnozyc przez wspolczynnik 0,57. Jezeli probujesz dobrac wielkosc ramy szosowej, to mnoz przez wspolczynnik 0,67. Jezeli ma to byc rower trekkingowy - 0,63. Uzyskany wynik to rozmiar w centymetrach. Poniewaz rozmiary rowerow gorskich podawane sa zazwyczaj w calach, nalezy wykonac jeszcze jedno dzielenie, tym razem przez 2,54.

 

Mi wyszło 21,47", a waham się między 21", a 23" (185 i się jeszcze chyba urośnie :D; cross ) więc dużo mi nie pomogło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na 23" to pewnie trzeba byłoby mieć z 2 m wzrostu?

Mam k. 1,85 tyle, że mogę jeszcze urosnąć kilka cm :E

Lepsza byłaby 21", prawda?

Czy za duża rama może przeszkadzać ?:E

jeżeli chcesz jeździć rekreacyjnie (tzn. szybko, w mieście, długie dystanse) to wręcz pomaga, możesz sie rozciągnąć, wyprostować, natomiast jak chcesz szaleć po lasach, wśród drzew to mniejszą z racji tego, że jest zwrotniejsza. Generalnie na takiej 21" może nawet jechać ludek co ma 1,70, ale chyba o to nie chodzi. To jest już kwestia indywidualna. Musisz się przejść, zasada jest taka, że musisz stanąć "nad" rowerem (innymi słowy po prostu... no, kurdę, jak to powiedzieć :E no jak masz siadać to zamiast usiąść stajesz przed siodełkiem, nad ramką) no i jeżeli odległość od końca ramy do twoich jajek jest większa niż 10 cm to rama jest dobra, jeżeli ciut mniejsza, też ale jak jest w granicach ~5cm to lepiej nie, chyba że chcesz zostać bezjajecznym, podobnie jak pewien góral, "któremu nie były już potrzebne" :E

 

Znalazłem to na forum rowerowym:

Zmierz dlugosc nogi od podloza do krocza. Jezeli szukasz rozmiaru roweru gorskiego wynik w centymetrach nalezy pomnozyc przez wspolczynnik 0,57. Jezeli probujesz dobrac wielkosc ramy szosowej, to mnoz przez wspolczynnik 0,67. Jezeli ma to byc rower trekkingowy - 0,63. Uzyskany wynik to rozmiar w centymetrach. Poniewaz rozmiary rowerow gorskich podawane sa zazwyczaj w calach, nalezy wykonac jeszcze jedno dzielenie, tym razem przez 2,54.

Tak też można ale prościej zrobić prosty test opisany przeze mnie :P

 

Żeby nie było, zasłyszałem to w sklepie rowerowym :]

 

Full professional.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_igi, niby OK "Twój" sposób, ale ... zauważ, że różni producenci różnie roorki piuszczają i nie zawsze jest to miarodajne.

To wyliczanie z pomiarem jest dużo bardziej pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuje własnie rower i nie wiem jaki wybrac rozmir ramy. Na dodatek rower mi przysla.

 

Jak by co mam 180 cm.

To idż do sklepu z takimi rowerami (tej marki co kupujesz) i "się przymierz" - ewentualnie poszukaj innych marek o zblizonej geometrii.

 

Ja mam 180cm i ujeżdzam 17" Evolutiona - na asflacie nie jest najlepiej, ale za to w lesie :thumbup: mały i zwrotny - mój wybór był uwarunkowany zastosowaniem i budową ciała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znam taki sposob: jak jedziesz na rowerze to jajka nie moga sie ocierac o podloze :)

 

A tak na serio to dla mnie dobrze dobrany rower szosowy to gdy nie musząc przesadnie pochylać się nad kierownicą, mogę prostować nogi w kolanach... pedałując oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem to na forum rowerowym:

Zmierz dlugosc nogi od podloza do krocza. Jezeli szukasz rozmiaru roweru gorskiego wynik w centymetrach nalezy pomnozyc przez wspolczynnik 0,57. Jezeli probujesz dobrac wielkosc ramy szosowej, to mnoz przez wspolczynnik 0,67. Jezeli ma to byc rower trekkingowy - 0,63. Uzyskany wynik to rozmiar w centymetrach. Poniewaz rozmiary rowerow gorskich podawane sa zazwyczaj w calach, nalezy wykonac jeszcze jedno dzielenie, tym razem przez 2,54.

 

Mi wyszło 21,47", a waham się między 21", a 23" (185 i się jeszcze chyba urośnie :D; cross ) więc dużo mi nie pomogło :E

Mi wyszlo z tego 19.29 i tez zdaje mi sie ze jeszcze podciagne centymetrow. wiec nie wiem

 

 

wiec chyba bedzie to 20-21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r02

Ja mam ok. 185 cm wzrostu i mam 19"(giant), nie narzekam, chociaż nie wiem czy 20" nie była by lepsza(giant takich nie produkuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ok. 185 cm wzrostu i mam 19"(giant), nie narzekam, chociaż nie wiem czy 20" nie była by lepsza(giant takich nie produkuje).

 

Lepszy? Do czego?

Wszystko zależy od tego co jeździsz.

Ja mam 182 i XC (+szosa) jeżdżę na TRACTIONie 19"

Ale fulla mam 17" bo jest bardziej zwrotny i w "lasogórkach" sprawdza się lepiej, za to po szosie to już nietenteges jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszy? Do czego?

Wszystko zależy od tego co jeździsz.

Ja mam 182 i XC (+szosa) jeżdżę na TRACTIONie 19"

Ale fulla mam 17" bo jest bardziej zwrotny i w "lasogórkach" sprawdza się lepiej, za to po szosie to już nietenteges jest :)

To samo chciałem napisać. Spójrzcie na marantony, goście po 180-185 cm jeżdzą na 18" ramach, ponieważ im mniejszy rower, tym bardziej zwrotny. Ja mam 188cm i myślę, że dla mnie 19-20" jest w sam raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo chciałem napisać. Spójrzcie na marantony, goście po 180-185 cm jeżdzą na 18" ramach, ponieważ im mniejszy rower, tym bardziej zwrotny. Ja mam 188cm i myślę, że dla mnie 19-20" jest w sam raz :P

Jeszcze bardzo ważna jest geometria, konkretniej im bardziej amortyzator jest pionowo to rower jest bardziej zwrotny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka: jak bedziesz w sklepie wsiadz na rower i i jak zejdziesz z siodelka to jajka nie powinny dotykac ramy, bo wrazie zeskoczenia z siodelka do przoodu twoje przyszle dzieci moga miec pretensje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo chciałem napisać. Spójrzcie na marantony, goście po 180-185 cm jeżdzą na 18" ramach, ponieważ im mniejszy rower, tym bardziej zwrotny. Ja mam 188cm i myślę, że dla mnie 19-20" jest w sam raz :P

Startujesz w maratonach? Jeżeli nie to możesz poskojnie wziąc 2" większy.

Nie ma co porównywać do maratonów, wyliczeń, to trzeba "przymierzyć"

 

Moja rada jest taka: jak bedziesz w sklepie wsiadz na rower i i jak zejdziesz z siodelka to jajka nie powinny dotykac ramy, bo wrazie zeskoczenia z siodelka do przoodu twoje przyszle dzieci moga miec pretensje :cool:

Prawie jak Kolumb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...