Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iga

Temperatura rdzenia procesora w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - jaka powinna być optymalna temperatura rdzenia procesora? 66 stopni to źle? :hmm:

Model lapka - asus a6km q031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko - jaka powinna być optymalna temperatura rdzenia procesora? 66 stopni to źle? :hmm:

Model lapka - asus a6km q031

Czym mierzyles temperature? Czy spod lapka jest rzeczywiscie goracy? Czy wlacza Ci sie jakis wentylatorek? Moze jakis proces wisi Ci i non-stop obciaza procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym mierzyles temperature?

Czy spod lapka jest rzeczywiscie goracy?

Czy wlacza Ci sie jakis wentylatorek?

Moze jakis proces wisi Ci i non-stop obciaza procek?

NVIDIA ma taką funkcję - pokazuje temp. rdzenia.

No jest gorący.

Włącza się co jakiś czas.

Użycie procesora nie przekracza 10%.

Temperatura wynosi teraz 63 stopnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
NVIDIA ma taką funkcję - pokazuje temp. rdzenia.

Wygląda na to, że to temperatura rdzenia procesora, ale graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że to temperatura rdzenia procesora, ale graficznego.

 

No właśnie :E "NVidia"

 

A czym sprawdzasz tą temperaturę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że to temperatura rdzenia procesora, ale graficznego.
No wlasnie tez mnie to zastanowilo, ale pomyslalem, sobie ze moze plyta jest oparta na czipe nVidii i ze jakis dolaczony soft odczytuje temperature, ale to bylo czyste zgadywanie...

 

Co zas tyczy sie fakty 66°C karty graficznej, nie jest to rewelacja, ale rowniez nie powinno byc powodow do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest dobry program do pomiaru temp na lapku ?? najlepiej by dzialal pod vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że to temperatura rdzenia procesora, ale graficznego.

:E:tse:

 

Co zas tyczy sie fakty 66°C karty graficznej, nie jest to rewelacja, ale rowniez nie powinno byc powodow do obaw.

A kiedy powinnam się zacząć obawiać? :Up_to_s:

 

 

 

 

A czym zmierzyć temp. procesora?

 

 

Pewna osoba (ma takiego samego lapka jak ja) zauważyła, że jej laptop chodzi głośniej niż mój - stąd moje pytanie. Zastanawiamy się, z czego to wynika :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może gdzieś wiatrak na grafice (o ile taki jest, a wygląda że tak) jest skręcony, tj. ma obniżone obroty? Nawet nie wiem gdzie to można dostosować, chyba w programie RivaTuner :hmm:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan pokazuje takie dane:

HD0: 44C

Temp1: 64C

Core: 58C

 

Czyli co? Bo ja się na tym kompletnie nie znam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w laptopie 70 stopni. Jakiś geniusz zamiast pentiuma M wsadził tam zwykłego pentium 4 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD to niewątpliwie dysk twardy, w normie.

Temp1 to prawdopodobnie ta temperatura grafiki, porównaj z odczytem w tym poprzednim programie, w sumie bez tragedii choć pod obciążeniem sprawdzić by wypadało (tuż po 3DMarku czy coś w tym stylu).

Core to pewnie procesor, choć w sumie dość gorący jeśli to prawda, również pod obciążeniem należy sprawdzić, do obciążenia polecam program SP2004 ew. Orthos, znajdzie się w googlach jak się wpisze Stress Prime Orthos albo coś w tym stylu ;). I w tym programie opcja SmallFFT i jak trochę pochodzi to odczyt temperatury należy ponowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatury wg Everesta:

płyta głowna 59 C

procesor 66 C

procesor graficzny 64 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kiedy powinnam się zacząć obawiać? :Up_to_s:
Z tego co pamietam to temperatura krytyczna w notkach na nVidii to zdajsie 95°C, czyli jestes jeszcze wzglednie daleko. Nie mniej jednak jak na tryb idle, to deczko wysoka temperatura. Jesli faktycznie grafika Ci sie tak grzeje, to ja osobiscie zastanowilbym sie na reklamowaniem tego (w koncu notki powinny byc energooszczedne) lub zakupem chlodzenia do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66 stopni to niewiele. Ja mam Celerona M (Toshiba A100-528) i w idle temp wynosi 50-55 stopni, a w stress 65-70. Myślę, że na prockach dwurdzeniowych powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ~60 stopni to norma w lapkach, wiec nie ma obaw, a co do tego czy laptop sie grzeje od spodu, to juz zalezy od modelu, np. w IBM sie prawie w ogole nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... np. w IBM sie prawie w ogole nie grzeje.

Po czym wnosisz?? Mój akurat się grzeje i od spodu i z boku - generalnie ciepły jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SpeedFan pokazuje takie dane:

HD0: 44C

Temp1: 64C

Core: 58C

 

Czyli co? Bo ja się na tym kompletnie nie znam :E

Ja mam podobne wyniki, tyle że mam ACERa 8104WLMi z kartą x700 Mobility. I pewnego razu wyłączył mi się z przegrzania, gdy grałem w Company of Heroes.

Czy możecie mi powiedzieć jakie jest najlepsze środowisko do grania na laptopie?

Chodzi o podłoże, wentylowanie pomieszczenia itp.

Pozdrawiam, Marek Romanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp jest raczej OK

Ja mam C2D i temperatura waha się w granicach 49-66(max ile widziałem), później radiator się włącza i chłodzi do 50-52 i tak w koło macieju.

Taka sama temperaturę osiągałem na tym samym laptopie tylko był w niego włożony Celeron M.

P.s temp proca graficznego 60-65 GF Go 7400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałam temp. tamtego komputera z moim laptopem (ten sam model mam) no i są zbliżone, więc ten typ tak ma ;)

 

Ale martwiąca jest różnica w wentylatorze - ja mam 1200, a tamtemu lapowi dochodzi do 5000!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...