Skocz do zawartości
DaRoZ

S.T.A.L.K.E.R. -oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Prabab zrob screeny tego pudelka z napisem PCLAB i anomalocaris pozowli Ci napewno dolaczyc screeny z gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prabab zrob screeny tego pudelka z napisem PCLAB i anomalocaris pozowli Ci napewno dolaczyc screeny z gry :P

jak oryginal to powinein pozwolic bez zadnych przeszkod... no chyba ze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle w Stalkerze jest z RPG ile we mnie z księdza.

Od dzisiaj do Nevrlandera mówimy "Wielebny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja ma się nijak do beta wersji owej gry (wszystkich beta wersji zresztą). Ponieważ jest całkowicie zoptymalizowana tak jak powinna. Chodzi bardzo gładko. Na tym sprzęcie z siga - 1280x1024 wszystko na max(włącznie z AF na max i zasięgiem widoczności) poza AA , oraz Static Lighting ustawiony

- na otwartym terenie od 50 do 90 fps >> średnio 76 fps

- w zamkniętych pomieszczeniach 140 do 200 >> średnio 156 fps

 

Zero zarywania.

 

Sama gra. Jest niezmiernie klimatyczna. Realizacja całego tego terenu , różnych ruin budynków , zniszczonych samochodów , porzuconych domostw i rożnego rodzaju po wojskowe tereny - wyglądają oszałamiająco. Zmiany pogodowe są naprawdę efektowne - łatające liście i kartony oraz inne śmieci podczas silnego wiatru , kołysająca się trawa(masa trawy , bo cale te wzgórza i doliny są w trawie) , drzewa. Deszcz , burza z piorunami - to naprawdę bardzo ładnie trzyma klimat.

System zmęczenia/głodu jest i działa wyśmienicie jak na grę FPS. Odczujemy to poprzez wolniejszy chód/bieg , pogorszenie się celu jak głód nas maksymalnie sieknie.

- z żarcia do wyboru z tego co widziałem jest chleb, kiełbasa , konserwy i jakieś ampułki z witaminami >> z tego co na razie widziałem.

Także podczas wymiany ognia z różną hołota można zacząć krwawić i stracić z czasem dużą ilość energii.

Do leczenia ma się apteczki , bandaże , zastrzyki…z tego co na razie widziałem.

Samo życie podczas grania się regeneruje, dość wolno ale jednak. Także system promieniowania jest dość ciekawy. Atakuje nas powoli by z czasem uniemożliwić dalsza grę jak się zapędzimy…. Zwalcza się go przy pomocy Vodki bądź specjalnych preparatów anty radiacyjnych.

Sam pomysł że większość neutralnych NPC gada po rusku jest wyśmienity i daje niesamowitego „smaczku” do klimatu.

Gra oczywiście jest nie liniowa - nie musisz nic robić ani wykonywać , możesz grać całkowicie na własną rękę , bądź prowadzić się razem z innym Stalkerami w głąb tych tajemniczych terenów……..

 

Na razie po 2 godzinach grania oceniam grę jako naprawdę jedna z najlepszych strzelanek z bardzo dobrym klimatem i „gameplayem”. Ale czy to musieli robić Aż 6 LAT>>?? Raczej Nie……

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie pozytywne. Gra działa na moim sprzęcie na max detalach 1280x1024 (1gb ram, amd x2 3800+, gf 7900gt). Denerwuje mnie tylko, że kamera porusza się tak, jakby miała środek obrotu gdzieś za sobą - nie przeszkadza to rozgrywce, ale jest takie... dziwne :).Warto zaznaczyc, że od gry zalatuje rosyjskością jak wódą :E...

 

Zdjęcia pudełka może dam potem, teraz idę dalej grać ;).

Edytowane przez Prabab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moze klatkować na GF 7900gt ;-):hmm:

 

niech sie ktoś wypowie z pokroju z R9600 ~ R9700 ~ R9800 albo x1600 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak moze klatkować na GF 7900gt ;-):hmm:

Oj może. Gothica 3 nie widziałeś chyba xD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam lepiej samemu zagrac , wiele ostatnio tutaj sie tak podniecali niektorzy przy nowiutkich grach a potem wszyscy mowili ze to szajs itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie powiedziec mi jak gra chodzi na kartach juz niestety z mocno sredniej polki ot chociazby na moim GF 6800 +1gb ram i p4 2,8...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gf6600 256 MB i 1GB ram działa całkiem przyzwoicie w granicach 25-35 fps na 1024*768 i średnich detalach, bez HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na gf6600 256 MB i 1GB ram działa całkiem przyzwoicie w granicach 25-35 fps na 1024*768 i średnich detalach, bez HDR.

ale bez HDR tzn z wlaczonymi cieniami dynamicznymi bez HDR??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam włączone 'static lighting' w polu render.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam włączone 'static lighting' w polu render.

to dziwne za tak malo masz klatek... fakt ze 6600 to ehhh :E ale hmmm na dx8 takie osiagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Static Lighting z 6600 to coś naprawde cienko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprecyzuje, w pomieszczeniach powyżej 40 fps a na zewnątrz właśnie w granicach od 25 do 35 fps :) Fakt gf6600 to nie jest karta do grania w dzisiejsze tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sprecyzuje, w pomieszczeniach powyżej 40 fps a na zewnątrz właśnie w granicach od 25 do 35 fps :) Fakt gf6600 to nie jest karta do grania w dzisiejsze tytuły.

no ale bez przesady w DX8 powinno smigac men....

 

 

P.S. yeah okrągły 40 post w temacie :D

Edytowane przez DaRoZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Pocieszyliście mnie z tą optymalizacją, bo grając w betę chciałem by wakacje, a zarazem wymiana sprzętu przyszły jak najszybciej ;).

 

Jeszcze trochę do premiery...

 

P.S. yeah okrągły 40 post w temacie :D

Ja widzę 41. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt krytycznie podchodzę do swojego komputera. Przed chwilą sprawdziłem framerate frapsem i fps oscyluje od 35 do nawet 75 fps na zewnątrz. Sorry, mój błąd. Mogłem od razu sprawdzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pocieszyliście mnie z tą optymalizacją, bo grając w betę chciałem by wakacje, a zarazem wymiana sprzętu przyszły jak najszybciej ;).

Ty sie raczej nie musisz przejmowac wymiana kompa jeszcze przez dluzszy czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj może. Gothica 3 nie widziałeś chyba xD...

G3 to tak samocmo jak kiedys jakiś symulator helikoptera Comanche 4 bezndzejna zoptymalizowany engine :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
Ty sie raczej nie musisz przejmowac wymiana kompa jeszcze przez dluzszy czas ;)

Taki może mały OT, ale na wakacje będzie coś z serii 89xx i nowa platforma ;).

 

A w G3 pograłem tyle, że wyszedłem z wioski i pozbyłem się gry - zwiodła mnie.

 

nom ja upgrade planuje jak kartki sie posypia w niezlych cenach i bede pewny jej wydajnosci wtedy ilosc kasy nie w chodzi w gre :E

Też bym tak chciał, ale niestety jeszcze się uczę i zbyt duże ilości pieniędzy nie są w moim zasięgu ;).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki może mały OT, ale na wakacje będzie coś z serii 89xx i nowa platforma ;).

 

A w G3 pograłem tyle, że wyszedłem z wioski i pozbyłem się gry - zwiodła mnie.

nom ja upgrade planuje jak kartki sie posypia w niezlych cenach i bede pewny jej wydajnosci wtedy ilosc kasy nie w chodzi w gre :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
preordery juz doszly mysle ze mozna screeny pokazywac

no to dajesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzie te screny panowie dajcie popodziwiac.

Edytowane przez NISKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...