Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DaRkstaR2111

Szałwia - wpływ na układ nerwowy [?]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy pije ktoś z was "wywar" z szałwii (leczniczej - nie mylić z wieszczą :E). Ja piję już chyba nałogowo (początkowo pod przymusem - nawracające zapalenie jamy ustnej). Problem polega na tym, że na każdym opakowaniu napisane jest, że "w dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na układ nerwowy". Nigdzie nie mogę znaleźć info na temat o co dokładnie chodzi z tą szkodliwością. Czy ktoś z was może przypadkiem nie wie o co chodzi ? I ile to jest "duża ilość" ?

 

Pytam poważnie, z tym układem nerwowym, bo inne gatunki szałwii to narkotyki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ ma generalnie taki, jak nadmierne picie absyntu a to przez zawartość tujonu. :hallucine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szalwia dobra jest nie jest zua :pimp: lepsza od jarania zwyklego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie uzalezniłeś od jedynego legalnego narkotyku :D

opatentuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w aptece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja jestem juz od pol roku napalony na palenie szalwii :D kumpel mi o tym powiedzial, ze da sie bez problemu na allegro kupic, a do tego polskie prawo nie stwierdza, ze szalwia to narkotyk, podobno tez jakis wyciag z szalwii sie kupuje i namacza sie papierosy,kop jest krotki ale niezly, nie wiecie czy rzeczywiscie tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sie uzalezniłeś od jedynego legalnego narkotyku :D

opatentuj :D

 

Uzależniłem :o Ja nie chce :E

 

kurde ja jestem juz od pol roku napalony na palenie szalwii :D kumpel mi o tym powiedzial, ze da sie bez problemu na allegro kupic, a do tego polskie prawo nie stwierdza, ze szalwia to narkotyk, podobno tez jakis wyciag z szalwii sie kupuje i namacza sie papierosy,kop jest krotki ale niezly, nie wiecie czy rzeczywiscie tak jest??

 

Chłopie, przecież to jest w każdej aptece, tosz to zwykła herbata prawie że. Przecież pisałem, że pytam o szałwie lekarską, a nie o wieszczą :exclam:

 

Chyba, że ona tez narkotyk, wtedy to baja bongo bo mam w chacie kilka kilo, jak zrobie skręta to opowiem o wrażeniach.

 

Aha, co do wieszczej, to to są właśnie te indiańskie "fajki pokoju".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kwas chlebowy ktos pil kiedys? Na etykietce jest napisane, ze bardzo gasi pragnienie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kwas chlebowy ktos pil kiedys? Na etykietce jest napisane, ze bardzo gasi pragnienie. :hmm:

Mialem ta watpliwa przyjemnosc. Smak prawie identyczny jak bezalkoholowego piwa Karmi. A czy dobrze gasi pragnienie to nie mam bladego pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylicie szałwię z Boską szałwią, czyli salvia divinorum.

Jej palenie daje jakieś rezultaty. Tylko trochę trzeba tego zjarać. Nie próbowałem, nie wiem, ale jazda jest podobno mocno psychodeliczna, więc lepiej 10x się zastanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jazda jest podobno mocno psychodeliczna, więc lepiej 10x się zastanów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 tak :E

 

LOL, odradzam zdecydowanie. Narkotyki to świństwo, fe fe fe. :thumbdown::kwasny:

 

Nie wiem czy słyszeliście bardzo znane nagranie pewnego człowieka który wypowiada sie na temat narkotyków co powodują po prostu jego skutki... ale jakoś bardzo tak mnie poruszyła wypowiedz jak powiedział dziewczyna brał prze pare lat narkotyki a potem poszła do ginekologa bo dawno nie dostała miesiączki a lekarz jej na to przykro mi ale pani już przekwitła dziewczyna w wieku bodajrze 20 lat.

 

Musisz się z tym liczyć, też możesz zacząć przekwitać :hmm::exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powie mi ktoś w końcu czy nie ? Offtopic narobiliście tylko :kwasny:

 

Wie ktoś czy nie ? Pytam o Szałwię lekarską - Salvia officinalis nie o żadne narkotyki tylko o ziółka na cukrzycę, pocenie i (co leczyłem w moim wypadku) przewlekłe zapalenie jamy ustnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam dwie wieści.

 

- Szałwia lekarska zawiera tujon - czyli substancję która zawarta jest w "Zielonej wróżce" (absyncie). Ale zawartość jest niewielka - uwaga uzależnia.

 

- Salvinorin_A - substancja psychoaktywna zawarta w szałwii wieszczej (boskiej / proroczej) nie jest w Polsce i Włoszech na liście substancji zakazanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaRkstaR2111: Człowieku, ty chyba rzeczywiście jesteś na haju! To, co "odkryłeś" w poprzednich dwóch postach napisałem ci od razu w drugim poście tego tematu! :mad::hmm:

 

 

Przepraszam, że się uniosłem, ale to nieco frustrująca "dyskusja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylicie szałwię z Boską szałwią, czyli salvia divinorum.

Jej palenie daje jakieś rezultaty. Tylko trochę trzeba tego zjarać. Nie próbowałem, nie wiem, ale jazda jest podobno mocno psychodeliczna, więc lepiej 10x się zastanów.

 

1g zjarasz sie w 3 osoby po 2 razy(weterani :E ) :E (chodzi o 10x ekstrakt)...prosze mnie tu tylko nei osadzac :E halucynogenne w 100% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL, odradzam zdecydowanie. Narkotyki to świństwo, fe fe fe. :thumbdown::kwasny:

Musisz się z tym liczyć, też możesz zacząć przekwitać :hmm::exclam:

wez przestan mnie bodkiem straszyc :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wez przestan mnie bodkiem straszyc :E:lol2:

 

Indiańscy szamani całe życie to palili i wszyscy byli szczęśliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...