Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuję kupić pada do PS3 chrześniakowi, jest szansa, że takie coś to oryginał ? Coś tanio, wychodzę raczej z założenia, że lepiej mu kupić dwa tańsze, niż jeden drogi, bo i tak rozpieprzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję kupić pada do PS3 chrześniakowi, jest szansa, że takie coś to oryginał ? Coś tanio, wychodzę raczej z założenia, że lepiej mu kupić dwa tańsze, niż jeden drogi, bo i tak rozpieprzy :E

 

Nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję kupić pada do PS3 chrześniakowi, jest szansa, że takie coś to oryginał ? Coś tanio, wychodzę raczej z założenia, że lepiej mu kupić dwa tańsze, niż jeden drogi, bo i tak rozpieprzy :E

Ogólna zasada jest taka, że jeśli sprzedaje nowe pady w dziesiątkach sztuk to są to podróbki. Oryginały nowe to około 150 zł, jeśli w ogóle są jakieś.

Używane pewniaki to 50-60 zł za słaby/średni stan i >70-80 za dobry stan. Osobiście grałem na oryginale i dobrej podróbie, więc jeśli są to zwykłe tytuły to kup coś do 50 zł używanego z szansą na oryginał.

 

Tutaj 100% pewny sprzedawca, oczywiście pad używany: https://allegro.pl/oferta/pad-dualshock-3-500ma-100-oryginal-8458251140?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to w niektórych grach podróba może nawet nie zadziałać.

Lepszy używany oryginał, niż nowa podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach wykorzystujacych zyroskop tj killzone, sly cooper i jeszcze kilku innych bez tego nie przejdziesz gry. A w podrobach żyroskopu nie uswiadczysz

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada jest taka, że jeśli sprzedaje nowe pady w dziesiątkach sztuk to są to podróbki. Oryginały nowe to około 150 zł, jeśli w ogóle są jakieś.

Używane pewniaki to 50-60 zł za słaby/średni stan i >70-80 za dobry stan. Osobiście grałem na oryginale i dobrej podróbie, więc jeśli są to zwykłe tytuły to kup coś do 50 zł używanego z szansą na oryginał.

 

Tutaj 100% pewny sprzedawca, oczywiście pad używany: https://allegro.pl/oferta/pad-dualshock-3-500ma-100-oryginal-8458251140?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wszystko jasne, dzięki :thumbup:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piszę do gościa o wysyłkę :E . Nawet jak konsola będzie padnięta, to sprawne pady to +50 zł za sztukę, move ~10 zł, gry z 25 zł.

 

No i jak udała się transakcja?

 

Ja dzisiaj kupiłem ps3 tą z fejsikowego ogłoszenia za 300zl. Peesik w stanie idealnym pełny komplet z pudelkiem, tylko trochę zakurzony, padzik jak nowy. Gierki wszystkie z instrukcjami i też w stanie bardzo dobrym, płyty igła.

 

Już ją rozkręcilem, bez stratnie w zaczepach tych blyszczacych plastikowych panelikach. Oczywiście nowa pasta i śmiga jak ta lala :E

 

W porównaniu do mojej obecnej ps3 to moja wypadala przy niej blado z zajechanym wentylem. :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak udała się transakcja?

 

Trochę się przedłużyło, ale już czekam na wysyłkę. Planuję sobie zrobić wielopoziomową gablotkę, bo krucho u mnie z miejscem przez tego CRT.

Chyba zrobię ją szczelną z wyprowadzeniem na kable i wentylacja wraz z filtrami, ale na pewno nie w tym roku. Wentylatory będą od dołu do góry.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola z Facebooka w końcu dotarła. Musiałem przegapić na zdjęciach brak części klapki od gniazd na karty.

2 pady to zamienniki, ale tego się spodziewałem pomimo cichej nadziei na oryginały, po wyczyszczeniu i sprawdzeniu będzie razem z ~60 zł.

Z 9 gier może 3 sprzedam, bo są tam 3 gry do move lub kamerki, 3 Fify 9-11 oraz BF3, NFS:Undercover i Sniper GW 2. Jeśli ktoś chętny oddam pakiet za 15 zł + kw lub w zamian za brakującą osłonkę.

 

Odpaliłem i działa! Gry z PS3, 2, 1 chodzą bez problemu i nie odczułem zauważalny braków w emulacji podczas 2 minutowego testu.

Teraz nie będę jej odpalał do czasu wyczyszczenia i może wymiany pasy i wentylatora, chociaż działa dobrze, chyba?

Sporo ma rys, ale płytkich, więc w wolnym czasie jakoś je usunę.

 

W zamian za brak klapki dostałem miły bonus w postaci systemu w wersji 4.55 z 2014 roku ;) . Ciekawe ile może być warta po drobnym serwisie i odnowieniu.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta głupia osłonka to biały kruk z tego co się kiedyś orientowałem, więc nie tak łatwo :P.

Miała plombę? Jak się sprawuje, w sensie głośno/cicho? Czyszczenie i pasty to konieczność. Wstawiałem zdjęcie co zostało z fabrycznej pasty od premiery :E.

 

350 myślę spokojnie do wyrwania. "Szkoda" że nie mam fejsa, bo też bym ją drapnął :P.

Taką miałem w obserwowanych, więc takie mniej więcej kwoty :P.

https://allegro.pl/oferta/play-station-3-z-mozliwoscia-grania-w-gry-z-ps-2-8488243587

Walnąłbyś przeróbkę i wystawił za 400 też by pewno ktoś wziął.

Gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta głupia osłonka to biały kruk z tego co się kiedyś orientowałem, więc nie tak łatwo :P.

Miała plombę? Jak się sprawuje, w sensie głośno/cicho? Czyszczenie i pasty to konieczność. Wstawiałem zdjęcie co zostało z fabrycznej pasty od premiery :E.

 

350 myślę spokojnie do wyrwania. "Szkoda" że nie mam fejsa, bo też bym ją drapnął :P.

Taką miałem w obserwowanych, więc takie mniej więcej kwoty :P.

https://allegro.pl/oferta/play-station-3-z-mozliwoscia-grania-w-gry-z-ps-2-8488243587

Walnąłbyś przeróbkę i wystawił za 400 też by pewno ktoś wziął.

Gratki.

Chyba można przełożyć tą osłonkę od późniejszych fatów? Kupiłbym wtedy całą obudowę i przy okazji pokrywę zmienił na mniej porysowaną.

Na plombę nie zwróciłem uwagi, ale chyba była. Planuję nie testować jej dalej do czasu wymiany pasty.

Wydaje się cichsza od slima 25xx, który chyba był czyszczony przez sprzedawcę.

Jeśli mnie przyciśnie to sprzedam ją lub inne przed kupnem PS4 PRO i Momentum 436m6, bo mam z 7 różnych PlayStation, twu 8 licząc emulator PS1. Co dwie vity zbierające kurz to nie jedna :E .

 

ED. Jest plomba, więc chyba warto będzie ją zakonserwować.

Podobno wypada zmienić pastę pod czapką, a nie tylko od radiatora, więc do serwisu i tak będę musiał wysłać.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba można przełożyć tą osłonkę od późniejszych fatów? Kupiłbym wtedy całą obudowę i przy okazji pokrywę zmienił na mniej porysowaną.

Na plombę nie zwróciłem uwagi, ale chyba była. Planuję nie testować jej dalej do czasu wymiany pasty.

Wydaje się cichsza od slima 25xx, który chyba był czyszczony przez sprzedawcę.

Jeśli mnie przyciśnie to sprzedam ją lub inne przed kupnem PS4 PRO i Momentum 436m6, bo mam z 7 różnych PlayStation, twu 8 licząc emulator PS1. Co dwie vity zbierające kurz to nie jedna :E .

 

ED. Jest plomba, więc chyba warto będzie ją zakonserwować.

Podobno wypada zmienić pastę pod czapką, a nie tylko od radiatora, więc do serwisu i tak będę musiał wysłać.

 

Wątpię żeby przypasowała obudowa od zwykłego fata (tego bez PS2) do tego Twojego, inne nie mają klapki tylko cała obudowa to jeden odlew tak mi się wydaje. Wnioskuję to po zdjęciach, do czynienia z tą konsolą nie miałem żadnego :E

 

I tylko nie oddaj tego facika jakiemuś rzeźnikowi co ją zepsuje zamiast fachowo ściągnąć czapkę.

 

Po zdjęciach na necie wywnioskowałem że nawet SS był w różnych rewizjach sprzętowych bo pierwsze mają CPU takie jak slim, GPU ma 4 kości pamięci i co najważniejsze nie ma tej durnej czapki, a w nowszej rewizji CPU jest chyba robiony w mniejszych procesie bo ma mniejszą czapkę a GPU ma już tylko 2 kości pamięci.

 

 

Ten monitor philipsa jest faktycznie ciekawy ale jak jest ze smużeniem nie zostawia on śladu po kursorze na ekranie? Ja się wstrzymuję z rok lub dwa z wymianą na monitora, chciałbym zmienić na coś co będzie miało już fantastyczne parametry zarówno HDR i całą resztę, na razie odnoszę wrażenie że to wszystko jeszcze jest nie dopracowane.

 

 

Tak poza tym to zacząłem grać w Prince of Persia Warrior Whitin na ps3, na pc zawsze chciałem to ograć ale jakoś czasu nie miałem (gdy gra miała premierę to ja wtedy imprezowałem i na granie czasu nie miałem :E) Teraz jako stary dziad siedzę i nadrabiam hyhyhy. Na ps3 ta PoP wygląda świetnie, i przede wszystkim bez problemu działa z nią pad co jest oczywiste.

 

Jestem w połowie gry zajeło mi to trochę czasu ale jak ktoś nie grał to polecam. Kupiłem trylogię już jakiś czas temu w PS store w jakiejś promocji za 30zł była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Ubi juz zapomniało o czyms takim jak Prince Of Persia... sam bym się nie obraził nową częścią albo jakims reebotem, chociaż wiadomo trylogia jest kompletna, a Warrior Within jest moim zdaniem najlepszą częścią.

Edytowane przez rambek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję że do niej wrócą i pewnie tak będzie. W końcu ludziom znudzą się te bezsensowne shotlootery i w końcu zaczną grać w gry które stanowią jakieś wyzwanie a nie same się przechodzą jak np ostatni tombraider. Przecież te nowe gry są debilnie łatwe. Od miesiąca gram na PS3, pc nawet ps4 leży odłogiem.

 

Powtórzę raz jeszcze gry na ps3 są zajebiste. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było siedzieć do późna... Przed chwilą kupiłem na allegro uszkodzonego CECHC (YLOD), ale w idealnym stanie. Koleś kupił go właśnie ze względu na stan, ale sprzedający zataił naprawiany YLOD. Pewnie się wkurwił i wystawił za 100 zł. Przełożę sobie części od swojego w serwisie lub samemu :E .

Jaki serwis polecicie do wymiany past pod czapą w PS3?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musichunter1x no i jak tam facik? Znalazłeś jakiś serwis?

 

Ja dzisiaj skończyłem Jak&Dexter 2 bez platyny bo nie wyzbierałem wszystkich jaj ale ograłem grę do końca. Można przy niej szału dostać ale jak już się ją przejdzie to czuć satysfakcję. Rodzinka najlepsza pyta się mnie z taką ulgą to już koniec? Ja mówię tak 2 skończyłem :E A oni a to jest kolejna, tak 3 :D Ręce im opadły bo "trochę" wyzwisk i niecenzuralnych słów leciało przy graniu gdzie ja w sumie nigdy tak się przy graniu nie zachowywałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie odwlekam to na później, ale co najmniej jeden serwis powinien to zrobić. Priorytet dla mnie to zdecydować się teraz na plazmę, monitor 436m6 lub zostawienie tego jak jest i zbieranie na coś za dwa lata. Wcześniej chciałbym sobie złożyć tą wentylowaną gablotę, ale to łączy się z długo przekładanym przemeblowaniem...

Widać, lubię na zapas pytać się i zbierać graty :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy materiał, zwłaszcza dla niezorientowanych w temacie PS3 FAT. Wychodzi na to że rebaling wcale nie jest zawsze koniecznością wystarczy wymienić te badziewia które pokazał na filmiku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jV_SpAIaCHk

 

https://www.youtube.com/watch?v=bfLt7gWb3o4

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema i mam pytanie czy wasze konsole też przy chłodzeniu słychać wentylatory gołym uchem. Zaznaczam od razu że zadbałem o to by konsola miała dobre chłodzenie i się nie przegrzewa. :hmm:

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że słychać, jak ktoś mówi że jest inaczej to albo jest głuchy albo w jego konsoli padł wentylator :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją konsole Ps 3 kupiłem w sklepie Euro Agd i mam szczęście bo nie muszę kupować używanej konsoli a mam często ochotę wrócić do 7 generacji konsol .Częściej włączam Xbox One S ale jak chcę pograć w sobie w starsze gry to włączam Ps 3.Jak będzie premiera 9 generacji konsol to którą muszę odłączyć bo mam 2 wejścia HDMI a po drugie nie mam miejsca na kolejną konsole przy moim TV.

 

 

Nie kupuje używanych sprzętów elektronicznych bo nie wiadomo jak sprzedawca traktował sprzęt i czy o nie go dbał.Druga sprawa to nie wiadomo w jakim stanie technicznym jest sprzęt bo w opisie sprzedawca napisze że urządzenie jest w dobrym stanie a okazuje się że jest totalnym rzęchem.Większe zaufanie mam do gier używanych bo logiczne jest jak się sprzedać taką grę to osoba musi o nią dbać.Zdarzają się przypadki że trafimy na oszusta.Ja kupuje gry używane w firmach gdzie są skupywane od graczy a takie oferty są na allegro.Takim sposobem kupiłem sobie gry na konsole ps 3 a kupiłem ich 13.Zapasy gamingowe są to teraz trzeba to wszystko ograć. :D

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą masz wersję PS3? Fat, Slim czy superslim?

 

Ja na alledrogo to kupiłem prawie wszystkie gry na PS3 jakie posiadam w mojej skromnej kolekcji. Zasadniczo kupiłem gry które były tylko na PS3, na PS3 i Xboxa a nie było ich na PC i parę gierek które były na wszystkie platformy ale lepiej mi się w nie gra na PS3 np taka kolekcja Prince od persia która działa elegancko na padziku a na Pc z tym miałem problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Slim i kupiona nówka w sklepie.Gra się zajebiście ale suszarka jest pożądana ale ja się już przyzwyczaiłem. :D

 

Sory że wpisałem super slim po prostu się pomyliłem.Super Slim to zupełnie inna konsola przepraszam za pomyłkę. :E

 

Ja mam braki w swojej kolejce i kupiłem w krótkim czasie 12 gier to muszę teraz to wszystko przejść. :cool:

 

Jeszcze mam do ukończenia na Xbox One S 10 gier.Dla mnie tak kupa wstydu jest na rękę bo mam przynajmniej w co zagrać i się nie nudzę. :pistols:

 

Czekam na premierę konsol 9 generacji konsol bo w jednej konsoli będę miał wszystkie generacje. :pimp:

 

Siedzę na You Tube i wygrzebałem filmik jak Brazylijczycy niszczą identyczny model konsoli ps 3 który kupiłem w sklepie i na niej gram.Jaj jak berety.

:hahaha: Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...