Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pins

Sony Vaio - opinie uzytkownikow

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego (VGN-FE21S) kupiłem na początku lutego (mój pierwszy notebook) i muszę przyznać, ze jest boski. Czekałem pół roku, żeby dozbierać do Vaio a nie kupować jakichś hp, asusów (nie twierdząc, ze są złe oczywiście) i było warto.

 

Dla mnie sony vaio to jest najwyższa półka lapków. Posiadanie tego to luksus, zaszczyt.

(Jeszcze tylko alienware'y tak na mnie działają, ale w mniejszym stopniu).

Pomimo faktu, ze serwis najbliższy to UK/Niemcy, to i tak nie wahałem sie przy decyzji o zakupie.

 

A teraz trochę szczegółów.

Design oczywiście dla mnie to jest jedna z rzeczy, która wyróżnia Vaio od innych laptopów. Stylistyka jest powalająca. Można się zakochać.

Matryca również spełniła moje oczekiwania. Porównując kąty widzenia, ostrość i inne "takie takie" z innymi lapkami to Vaio jest zdecydowanie na prowadzeniu.

Sprzęt jak sprzęt, daje radę, chociaż dyski 4200 rpm jak dla mnie są zbyt wolniutkie, ale aż tak tego nie odczuwam.

Na baterii mój laptop też trzyma długo. Na wykłady jak go noszę i notuję w Wordzie (bez wifi, ściemniony ekran itp) to 3h na luzie wytrzyma.

 

 

Podsumowując powiem, że są laptopy i jest Sony Vaio :thumbup:

 

A teraz niech inni posiadacze się wypowiedzą :)

Pamiętajcie, że temat to opinie użytkowników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie sony vaio to jest najwyższa półka lapków. Posiadanie tego to luksus, zaszczyt.

 

A teraz niech inni posiadacze się wypowiedzą :)

Pamiętajcie, że temat to opinie użytkowników!

Sądzisz tak tylko dlatego że to ty doświadczyłeś tego "luksusu i zaszczytu" posiadania Vaio. Jeśli chciałeś sie pochwalic to źle trafiłeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień to zawsze radość i zachwyt. Porozmawiamy za rok na temat tego cudownego Vaio. Sugeruję żebyś już zaczął zbierać pieniążki na wysyłkę lapa do Niemiec do serwisu.

 

 

Posiadanie tego to luksus, zaszczyt.

OMG!!!! Pomocy!!! Bo peknę ze śmiechu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może trochę przesadziłem :)

Poza tym nie chce sie pochwalic, bo po co ? Jestem wlasnie ciekaw opinii innych uzytkownikow, ktorzy dluzej maja vaio.

Np. juz doswiadczylem tego, ze niektore stery pod viste sa skopane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na baterii mój laptop też trzyma długo. Na wykłady jak go noszę i notuję w Wordzie (bez wifi, ściemniony ekran itp) to 3h na luzie wytrzyma.

Podsumowując powiem, że są laptopy i jest Sony Vaio :thumbup:

 

Jeżeli według Ciebie 3h na oszczędnym użytkowaniu to długo, to chyba z desktopa musiałeś się przesiąść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, może trochę przesadziłem :)

Poza tym nie chce sie pochwalic, bo po co ? Jestem wlasnie ciekaw opinii innych uzytkownikow, ktorzy dluzej maja vaio.

Np. juz doswiadczylem tego, ze niektore stery pod viste sa skopane ;)

ktore stery pod viste sa skopane??

 

Sam jestem uzytkownikiem vaio model fe41z mam go dopiero drugi tydzien ale moge powiedzic ze jest calkiem dobrze. Mialem tez asusa wiec moge porownac.

 

Matryca hmm w vaio chyba nie jest ta swiecaca co jednak daje maly plus dla vaio

Jakosc na asusa nie moglem nic zlego powiedziec wiec narazie remis

Zawiasy w vaio otwieraja sie bardzo plynnie a w asusie troche trzeba bylo mocniej pchnac

 

Co do minusow vaio to mam narazie dwa.. dysk 4200 rpm jest straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasznie wolny i przy najblizszej okazji wymieniam go na cokolwiek szybszego bo ten to padaka. Drugi minus to ilosc badziewnego softu od sony zainstalowanego. Tego jest doslownie tony. Co do twalosci to zobaczymy co bedzie za rok asus mnie nie zawiodl mam nadzieje ze tak samo bedzie z vaio.

 

Co do luksusu i zaszczytu to moze jestem inny ale tego nie czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja posiadam tzn moja kobieta :P bo kupilismy miesiac temu laptopa takiego :

 

http://www.technoworld.com/productdisplay....rce=pricerunner

 

i dla mnie tzn dla kobitki rewelacja, jest piekny jak to kobiety mówia bo dla nich liczy sie wyglad a nie wnetrze :P ale dla mnie rewelacji az takiej nie ma, tzn chodzi mi o grafike, to komp jedynie do odpalenia starszych gierek i jedynie do filmow, gg, internetu. No ale wlasnie do tego ma byc bo moja kobieta nie gra w gry

 

 

Poki co jestesmy z niego mega zadowoleni i korzystamy wciaz z netu poprzez Wifi ktory smiga rewelaxcyjnie, mamy na nim Viste Premium dobrze mowie? i chodzi wysmienicie

 

 

Polecam dla tych ktorzy b.cenia wyglad - kobiety :) na szczescie problemu z gw nie mam bo mieszkam w UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, może trochę przesadziłem :)

Poza tym nie chce sie pochwalic, bo po co ? Jestem wlasnie ciekaw opinii innych uzytkownikow, ktorzy dluzej maja vaio.

Np. juz doswiadczylem tego, ze niektore stery pod viste sa skopane ;)

Tak, przesadziłeś i jesteś spalony na tym forum :E

 

Na baterii mój laptop też trzyma długo. Na wykłady jak go noszę i notuję w Wordzie (bez wifi, ściemniony ekran itp) to 3h na luzie wytrzyma.

Podsumowując powiem, że są laptopy i jest Sony Vaio :thumbup:

Jeżeli według Ciebie 3h na oszczędnym użytkowaniu to długo, to chyba z desktopa musiałeś się przesiąść.

4:45 mój Asus trzyma ;)

 

 

Pozdrawiam

poznaniak77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i najwyższa półka w wykonani, może i cenowo też, ale niektóre użyte wyrazy są śmieszne.

"Zaszczyt", "luksus"... To raczej do Maybach'a pasuje, choć już do napuszonej klasy S raczej nie, a nią on jest... O! Do Rolls Royce'a, ale bardziej jednak do Bentley'a... Ale nie ważne.

Ogólnie: Pochwaliłeś się - fajnie, cieszysz się - fajnie, czy jest dobry - przekonasz się.

Wygląd, wykonanie, marka to nie wszystko :]

Dell'e, HP'eki trzymają do i ponad 4h. ASUS'y niekiedy też :] A modele z wyższych półek tych producentów są lepsze od tego Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój tylko lekko ponad 1 h i nie nażekam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies jest jeszcze recezja mojego laptopa na pclab ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma Sony Vaio. Nie ma co ukrywac, ze laptop jest swietnej jakosci, do tego bardzo ladny. Uzyte plastiki i metale sa wysokiej jakosci, a wszystko idealnie spasowane. Do tego laptop sie nie grzeje i jest dosc cichy. Fakt, ze jest troche drozszy niz jakis ASUS, ale wcale nie tak znowu drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swojego (VGN-FE21S) kupiłem na początku lutego (mój pierwszy notebook) i muszę przyznać, ze jest boski. Czekałem pół roku, żeby dozbierać do Vaio a nie kupować jakichś hp, asusów (nie twierdząc, ze są złe oczywiście) i było warto.

 

Dla mnie sony vaio to jest najwyższa półka lapków. Posiadanie tego to luksus, zaszczyt.

(Jeszcze tylko alienware'y tak na mnie działają, ale w mniejszym stopniu).

Pomimo faktu, ze serwis najbliższy to UK/Niemcy, to i tak nie wahałem sie przy decyzji o zakupie.

 

A teraz trochę szczegółów.

Design oczywiście dla mnie to jest jedna z rzeczy, która wyróżnia Vaio od innych laptopów. Stylistyka jest powalająca. Można się zakochać.

Matryca również spełniła moje oczekiwania. Porównując kąty widzenia, ostrość i inne "takie takie" z innymi lapkami to Vaio jest zdecydowanie na prowadzeniu.

Sprzęt jak sprzęt, daje radę, chociaż dyski 4200 rpm jak dla mnie są zbyt wolniutkie, ale aż tak tego nie odczuwam.

Na baterii mój laptop też trzyma długo. Na wykłady jak go noszę i notuję w Wordzie (bez wifi, ściemniony ekran itp) to 3h na luzie wytrzyma.

Podsumowując powiem, że są laptopy i jest Sony Vaio :thumbup:

 

A teraz niech inni posiadacze się wypowiedzą :)

Pamiętajcie, że temat to opinie użytkowników!

1. A jak ci powiem ze Alienware to nic innego jak Fujitsu-Siemens tylko z pokrywa z emblematem aliena to nadal bedziesz taki zafascynowany tym lapkiem?!

 

2. 4200rpm w TAAAKIM Sony?? No wstyd :]

 

3. 3h?! Na twoim miejscu bym sie tym nie chwalil bo to typowo sredni wynik, co innego jakbys powiedzial 5-6 gopdzin. 3 to nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nawet nikt nie spojrzalem na mojego co podalem w linku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk 4200 rpm rowniez zamierzam wymienic, ale na razie nie ma ku temu sposobnosc. Pamiec tez tylko 533 MHz.

 

2. Odnosnie baterii, pisalem, ze na luzie wytrzyma 3h. Dokladnie to jeszcze nie mierzylem ile na maxa mozna wycisnac z niego.

 

3. Ok moze przesadzilem z tym luksusem itp, bo w sumie nie o to chodzi :E

 

4. Moj sony jest raczej z niskiej polki, ale nalepszego bede miec kase po wakacjach :) (kreca mnie te 13,3 z dwiema kartami graf).

 

Temat nie mial zabrzmiec jakbym sie chcial pochwalic, ale niestety tak wyszlo :/

 

A to ze jestem spalony na forum - lol, co za typ takie texty wymysla :) zenada :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, sony vaio nie ma w polsce serwisu? czy tak? tzn. nie ma oficjalnego dystrybutora i normalnej gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze zrozumiałem, sony vaio nie ma w polsce serwisu? czy tak? tzn. nie ma oficjalnego dystrybutora i normalnej gwarancji?

 

Tak :thumbdown: Tzn gwarancja jest, ale laptop wysyłany jest do serwisu zagranicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile czasowo może trwać taka realizacja serwisu zagranicznego w ramach gwarancji?

 

ps. Chłopak się podjarał laptopem a starzy wyjadacze oczywiście musieli odpowiednio to skomentować :/ parametry faktycznie nie są porażające ale nie przesadzajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Dobry wybór sam mam vaio i wiem o czym mowie mam tez asusa i FS i nie ma co sony wg mnie znacznie lepszy oczywiscie za ta cene ktora zaplacilem moglem miec wypasionego acera albo jakiegos kadlubka albo super PC-ta ale jednak wybralem sony jak bede tego zalowal to napisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym modelu? czy wszystkie modele z vaio są ok?

vaio w uk, chyba niedrogi

 

Proszę kogoś, kto się zna, czy mogę go wziąć w ciemno? Potrzebuję lapka do filmów, internetu, zależy mi na wygodzie pisania, żeby touchpad był multi, czyli z extra funkcjami, jak rozszerzanie ekranu za pomocą palców, itp.

 

Czekam na Wasze sugestie, opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit.

2007.. aha... wybaczcie ;(

 

 

IMO jedyny naprawdę dobry i pokazujący coś lepszego niż reszta to vaio Z. Cała reszta ich laptopów niczym się nie wyróżnia nawet od acerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : współczuje osobom, które kupiły sony vaio :(

 

niby wygląd i opis piękny ale ogólnie tragedia

Laptop od zakupu już trzy razy był na gwarancji najpierw HDD później nagrywarka i pęknięta obudowa

Teraz znowu mi siadła mi nagrywarka tyle że już laptop jest miesiąc po gwarancji zadzwoniłem do obsługi klienta to pan mi powiedział że nic nie da się zrobić

i dodał że tak to jest z elektroniką błuhahah

 

Mam jeszcze w domu trzy laptopy asus acer i hp wszystkie są starszej generacji i oczywiście wolniejsze , ale jeżeli chodzi o niezawodność to biją na głowę vaio

nie poleciłbym tej marki ze względu na własne doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedyś szukałam laptopa dla siebie, to dwóch panów w dwóch różnych sklepach komputerowych powiedziało, że najwięcej zwrotów mają właśnie vaio, że najbardziej awaryjne są. I za tą kasę można kupić inną markę o niebo lepszy sprzęt. I w sumie moja przygoda z vaio sie skończyła, zanim się w goóle jeszcze zaczęła. Może gdyby mnie było stać na co chwilę nowy komputer, to bym zaryzykowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...