Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Quadrex2 na suchym są OK. Nic nie przeszkadza i radia nie zagłusza, pare razy próbowałem się wsłuchać ale jest OK, przynajmniej na moim rozmiarze kapci w moim aucie. Ale na mokrym asfalcie lamele opon bzyczą jak ta lala :E

 

Prawdopodobnie wraz ze wzrostem zużycia bieżnika pszczółka się wyciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić ze średniej półki w rozmiarze 205/55 R16? W cenie ok. 800 zł widzę Firestony Roadhawk, Hankook Ventus Prime 3 i Kinergy Eco 2 K435. Kupić najtańsze, czy jednak któreś się jakoś wyróżniają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić ze średniej półki w rozmiarze 205/55 R16? W cenie ok. 800 zł widzę Firestony Roadhawk, Hankook Ventus Prime 3 i Kinergy Eco 2 K435. Kupić najtańsze, czy jednak któreś się jakoś wyróżniają?

 

Kinergy Eco - niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak Kleber Krisalp HP3- na gładkim i mokrym asfalcie podczas przyspieszania świszczą/bzyczą.

To samo miałem na ContiWinterContact TS850P. Szczególnie było słychać na Alejach Pokoju :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opony wielosezonowe mają sens przy 15tys Km rocznie?

Co myślicie o Kleber quadraxer 2?

Ew. Michelin Crossclimate?

Ja mam od 2 lat CrossClimate' y robię 20tys rocznie i samochód w każdych warunkach się pewnie zachowuje, także ja mogę od siebie polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował letnie Klebery Dynaxer 4? Bo zastanawiam się czy je zamawiać do Laguny 2 PH2 Kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lat CrossClimate' y robię 20tys rocznie i samochód w każdych warunkach się pewnie zachowuje, także ja mogę od siebie polecić

 

Mialem na alhambre przez ponad dwa sezony. Mogę polecić. Z tym, że ja miałem ich pierwsza wersję z kategoria A na mokrym.

Ciekawe są jeszcze Goodyear Vector 4Seasons

 

Btw, to już nie ma besztania za polecanie i wybór CC? :hmm: coś się zmieniło?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam dla teścia opon do Octavii(2011, 2.0t, 140KM) letnich, do 225zł/sztuka.

Czy GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE będą OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione Goodyear Vector 4Seasons Gen 2, w porównaniu do zimówek nokian o wiele cichsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firestone RoadHawk:

- głośniejsze niż zimowe Fuldy - metka UE sugeruje w obu przypadkach 71dBa

- niższy komfort niż na zimowej fuldzie

Możliwe że spowodowane wyższym indeksem nośności;

 

A co właściwości jezdnych to na razie za mało km zrobione i głównie w deszczu żeby się wypowiedzieć...

Czego byłem świadomym - na mokrym nie oferują tej jakości co RainExperty; Za to idzie przyjemnie zarzucić tyłem :E

 

Jak i obecnie ciężko jeszcze mi wyczuć punkt graniczny opon, a dokładając zawieszenie i układ kierowniczy w aucie to wręcz jeżdżę spokojnie;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunlop sportmaxx RT 225/45 R17

 

Damian kiedyś opisywał odczucia z ostrzejszej jazdy po suchym.

Przez ostatnie dwa dni pojeździłem sobie na nich po mokrych górskich drogach i powiem jedno - bardzo dobrze trzymają się, nawet jak masz wrażenie, że przeginasz to opona trzyma się jak głupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione Goodyear Vector 4Seasons Gen 2, w porównaniu do zimówek nokian o wiele cichsze :)

 

Daj znać jak się zachowuja. Będę się szykować do zakupu opon na koniec lata czajac się na jakieś promocje i znów mnie ciągnie do wielosezonów. Crossclimate ale wersję plus nie chce i właśnie 4seazon mnie nęcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!

 

Mam problem z wyborem opon. Otóż mam same felgi 16-stki. Potrzebuję dokupić do nich letnie opony.

 

Samochód do Toyota Auris ROK: 2014.

 

Obecnie zimowe mam rozmiar 205/55/R16, ale na lato chciałbym trochę niższy profil czyli 205/45/R16. Czy może lepiej sprzedać felgi (wartość około 1200 zł), dokupić felgi 17-stki i większe opony? Zależy mi na utrzymaniu niskiego spalania (jest to samochód hybrydowy) obecnie udało mi się dojść do poziomu 4,8 litra na 100 km. Czy kupując większe felgi i opony również i spalanie się zwiększy?

 

W przypadku pozostania przy 16-stkach, proszę o pomoc w wyborze odpowiednich opon.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!

 

Mam problem z wyborem opon. Otóż mam same felgi 16-stki. Potrzebuję dokupić do nich letnie opony.

 

Samochód do Toyota Auris ROK: 2014.

 

Obecnie zimowe mam rozmiar 205/55/R16, ale na lato chciałbym trochę niższy profil czyli 205/45/R16. Czy może lepiej sprzedać felgi (wartość około 1200 zł), dokupić felgi 17-stki i większe opony? Zależy mi na utrzymaniu niskiego spalania (jest to samochód hybrydowy) obecnie udało mi się dojść do poziomu 4,8 litra na 100 km. Czy kupując większe felgi i opony również i spalanie się zwiększy?

 

W przypadku pozostania przy 16-stkach, proszę o pomoc w wyborze odpowiednich opon.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

 

jeżeli kupisz cięższe felgi lub też szersze opony to tak zwiększy CI się spalanie. Według mnie nie warto schodzić na opony 205/45/R16 ze względu na niższy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że lepiej pozostać przy 205/55 tak jak na zimówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepiej. Szukaj czegoś z niskimi porami toczenia, najlepiej klasy A.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że lepiej pozostać przy 205/55 tak jak na zimówkach?

 

Lepiej, bo zapewne 205/45R16 nie jest homologowanym rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie zmieniał. Auris to nie wyścigówka, niższy profil wyglądu nie poprawi, a opony droższe (bo nietypowe) tłumienie gorsze. Wg mnie to tylko zachcianka, która nie przyniesie żadnych zysków (wyglądu) a ma dużo wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Kup coś normalnego a nie papier ryżowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet wychodzi tak czy siak 400-500zł taniej niż bardziej "markowych" opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł/szt. masz markowe opony. Rozumiem, że na 300zł wyceniasz swoje bezpieczenstwo?

 

Przecież ta opona to najtańsze z najtańszych chinoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...