Skocz do zawartości
giecek

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)

Rekomendowane odpowiedzi

Już i tak spuściłem od wyjściowej ceny. A za półdarmo nie oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o każdym komplecie że nada się tylko jako zapas do postawienia auta na czas robót, do upalenia na torze, jako kwietnik itd. (a część w komplecie z prostymi i sprawnymi stalówkami) i że oddam za darmo tylko przyjedź se Pan / Pani po to...

 

Dorobiłem się w piwnicy kompletu 13" 4x100 do Civic (frigo + stalówki), 15" do laguny MK I (15 stal ori kołpaki i letnie), kompletu starych letnich do E38 (same opony), jakiś zapas z jednego auta, jakieś dwie letnie z Seicento...

I może coś jeszcze... :E

Muszę to zebrać wszystko i wywieźć na złom w końcu;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o każdym komplecie że nada się tylko jako zapas do postawienia auta na czas robót, do upalenia na torze, jako kwietnik itd. (a część w komplecie z prostymi i sprawnymi stalówkami) i że oddam za darmo tylko przyjedź se Pan / Pani po to...

 

Dorobiłem się w piwnicy kompletu 13" 4x100 do Civic (frigo + stalówki), 15" do laguny MK I (15 stal ori kołpaki i letnie), kompletu starych letnich do E38 (same opony), jakiś zapas z jednego auta, jakieś dwie letnie z Seicento...

I może coś jeszcze... :E

Muszę to zebrać wszystko i wywieźć na złom w końcu;

 

Te letnie do laguny to jakie mają gumy i dot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotny element opisu: "Do upalenia, postawienia auta na tych kołach chwilowo, albo jako kwietnik"... Tyczy się każdego z tych kompletów;

Opony tam są, bieżnik gorzej a DOT gdzieś w granicach 2007r? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotny element opisu: "Do upalenia, postawienia auta na tych kołach chwilowo, albo jako kwietnik"... Tyczy się każdego z tych kompletów;

Opony tam są, bieżnik gorzej a DOT gdzieś w granicach 2007r? :E

 

Eeee to moje o rok/dwa młodsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, jaka polecana opona całoroczna do Agili A o rozmiarze 155/65 r14 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Cross climate ale pierwszej gen. Mają A na mokrym. Miałem na alhambrze, do maxa kupiłem jednak Kleber quadraxer 2. Są to aktualnie trzecie opony, tuż za Goodyear 4season gen2 oraz crossclimate plus. Wszystkie B na mokrym. Wybieraj w zależności od budżetu.

 

CC+ podobno najwolniej sie zużywają, następnie Kleber. Goodyear ma najwyższe zużycie.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexen N'Blue 4 Season 14" mam w firmowym Berlingo i bardzo dobrze sobie radzą w zimie.

W prywatnym combi mam Crossclimate+ 16" I w zimie spod świateł miałem trudniej ruszyć. Bardziej się ślizgały.

 

Przy CC+ jest taki plus że bardzo dobrze je można wyczuć. Jak ostro jeździłem i na suchym bądź mokrym w zakrętach próbowałem przyczepność zerwac to zanim ESP zadziała czuć na kierownicy jak lamele się uginają. Akurat to jest dobre bo wiadomo kiedy odpuścić.

Nexenow tak ostro nie testowałem bo Berlingo jest wysokie więc łatwo wydachowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się rozglądać za zimówkami w rozmiarze 225/40/18. Wstępnie wybrałem:

- Firestone Winterhawk 3

- Hankook Winter i*cept evo2 W320

- Fulda Kristall Control HP2

 

Które z nich będą najlepsze, bo w testach widzę różne wyniki? Ewentualnie coś innego w podobnym budżecie?

 

Lepiej kupować zimówki jak najszybciej czy jest jeszcze szansa na jakieś promocje przed sezonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem do auta zimówki w samym listopadzie i cena wciąż była całkiem przyjemna, a na pewno nie drastycznie wyższa;

Dość że sieciowe Norauto miało te opony taniej niż najniższa cena w sieci (z ew. wysyłką); I dostałem opony mające datę produkcji coś 2-3 tygodnie wstecz;

 

Co do opon:

Firestrone Winter3 miałem na Vectrze C i szału nie robiły; Zwłaszcza na mokrej nawierzchni;

Fuldy HP2 miałem na 7er i jak na masę auta to Fuldy wzbudzały zdecydowanie większe zaufanie względem Winter3, do tego były cichsze i auto było całkiem przewidywalne;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winterhawki 3 miałem i wymieniłem na CC+. Michelin o wiele lepiej sobie radził w zimie.

 

Teraz do drugiego kombi będę brać nexeny wielosezon. Niestety Michelin dość słabo się sprawdza albo tak stracił właściwości w kolejnym sezonie.

 

W testach ADAC 2018 zobaczcie jakie opony wielosozonowe wygraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie ktoś użytkuje może opony wielosezonowe: yokohama 4s aw21 , jest to dość nowy model testów brak, ale opinie użytkowników co znalazłem są pozytywne. Są ogólnie ciekawe cenowo jak za "premioum"

 

Z innych zastanawiam się jeszcze nad:

-kleber quadraxer 2

-vredestein quatrac 5

 

chcę kupić właśnie sobie teraz wielosezony do mojego punciak i tak szperam co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś tutaj na oponach Run Flat i ma porównanie do zwykłych opon? Czy Run Flat można montować jeśli fabrycznie auto nie było w nie wyposażone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W V40 miałem runflaty, z uśmiechem na ustach się ich pozbyłem, czuć było różnicę w twardości opony na dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś tutaj na oponach Run Flat i ma porównanie do zwykłych opon? Czy Run Flat można montować jeśli fabrycznie auto nie było w nie wyposażone?

 

Można montować, ale żeby run flat spełniał swoje zadanie musi mieć felgi odpowiednie do tego.

 

Będzie twardziej, wyraźnie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakby ktoś chciał brać goodyeary eagle asymmetric 5 to nie pożałuje. Jeszcze tylko w okolicach 0* ich nie sprawdzałem, ale nawet przy zamkniętej szafie w dość nieciekawych warunkach są pewne 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się rozglądać za zimówkami w rozmiarze 225/40/18. Wstępnie wybrałem:

- Firestone Winterhawk 3

- Hankook Winter i*cept evo2 W320

- Fulda Kristall Control HP2

 

Które z nich będą najlepsze, bo w testach widzę różne wyniki? Ewentualnie coś innego w podobnym budżecie?

 

Lepiej kupować zimówki jak najszybciej czy jest jeszcze szansa na jakieś promocje przed sezonem?

 

Już byłem zdecydowany na Fuldę tak jak radziliście, ale teraz spojrzałem w iParts, że w ~zbliżonej cenie mają jeszcze:

- PIRELLI Winter SottoZero 3

- GOODYEAR UltraGrip 8 Performance

- NOKIAN WR D4

- BRIDGESTONE Blizzak LM001

- DUNLOP Winter Sport 5

 

Któreś z nich będą wyraźnie lepsze od Fuldy? Przeglądałem różne testy, ale co test to zupełnie różne wyniki. Problemy z Nokianami są też przy zimówkach czy tylko w letnich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że lepsze są opony nowe budżetowe, niż nawet najlepszej klasy premium, ale używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe chińskie vs używki premium nie starsze niż 5lat, to ciągle lepsze premium. A nawet średniej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do rozmiaru opon. Auto - Opel Agila A. Obecne siedzą kapcie 155/65 R14.(zalecane przez producenta) Myślę czy nie założyć 165/60/R14 Opony trochę szersze (różnica w średnicach 0,63%). Będę zakładał całoroczne Nexen N`Blue 4seson. Który wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/15018687

https://www.ceneo.pl/49886998

 

Quadrex 2 polecam :)

Dużo lepsze warunki gwarancji. I grupa Michelin budzi u mnie większe zaufanie niż te 30zl na oponie.

  

https://www.oponeo.p...nie-producentow

Michelin

(marki opon: Michelin, BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Tiger i Riken)do momentu zużycia opon do poziomu TWI lub upływu 10 lat od daty produkcji; jeśli wada ujawni się po 2 latach od zakupu opony reklamacja jest uznawana częściowo.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadraxer 2 jak najbardziej, ale podałeś link do wersji 1. Niestety w tym rozmiarze (155/65R14) jej cena to prawie 300 zł/szt. (Oponeo), o ile w ogóle ta opona występuje. Strona producenta mówi, że Quadraxer 2 dopiero od 15".

 

155/65R14 można zastąpić 165/60R14, ale zawęża to mocno wybór opon. Ja bym został przy fabrycznym rozmiarze, ale zamiast Nexenów wybrał coś z:

Barum Quartaris 5

Falken AS210

Hankook 4S H740

ze wskazaniem na te ostatnie. Cena wszystkich porównywalna +-15 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Faktycznie niewielkie różnice w cenie. A co jest nie tak z Nexenami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...