Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zawias

ile pamieci RAM potrzebuje XP &Yahoo w

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

wlasnei sciagnalem sobie program Yahoo Widget ktory pokazuje m.in. %uzycia procesora, % uzycia pamieci ram itp itd

i mam pare pytan :

1 - ile RAMu powinien zuzywac system XP?

(moj uzywa ok. 330 tuz po wlaczeniu a pouzyciu kilku aplikacji ta liczba wzrasta do 0.5 GB, i pozostaje tak wysoko nawet po wylaczeniu programow.l

2. co to są pliki stron (w menadreze urzadzen pod uzyciem CPU jest cois takiego...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie pomyslalem ze ta ilosc moze byc rozna w zaleznosci od sprzetu, liczby programow uzywanych itp itd

koledzy mi mowią ze u nich uzycie pamieci ram w XP waha sie od 250 do 300

a te pliki stronnicowania to mi sie przypomina z W98 ze czesc dysku HDD uzywal jako pamieci RAM, ale po co top u mnie jak mam 2G ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

wlasnei sciagnalem sobie program Yahoo Widget ktory pokazuje m.in. %uzycia procesora, % uzycia pamieci ram itp itd

i mam pare pytan :

1 - ile RAMu powinien zuzywac system XP?

(moj uzywa ok. 330 tuz po wlaczeniu a pouzyciu kilku aplikacji ta liczba wzrasta do 0.5 GB, i pozostaje tak wysoko nawet po wylaczeniu programow.l

 

No i co z tego? Martw się, że XP nie potrafi dobrze wykorzystać 2GB, a nie, że przez większość czasu 75% twojej pamięci leży odłogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 - ile RAMu powinien zuzywac system XP?

(moj uzywa ok. 330 tuz po wlaczeniu

Tyle to na dzień dobry zjada moja vista home premium [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o to ze mi przeszkadza ze mam tylko 1.5GB RAMu wolnego, tylko ciekawy jestem czy zbyt duza ilosc uzywanej pamieci operacyjnej moze ozanczac jakies bledy w systemie, ewentualnie jakis wirus, czy tez złą konfiguracje sterownikow itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi nie chodzi o to ze mi przeszkadza ze mam tylko 1.5GB RAMu wolnego, tylko ciekawy jestem czy zbyt duza ilosc uzywanej pamieci operacyjnej moze ozanczac jakies bledy w systemie, ewentualnie jakis wirus, czy tez złą konfiguracje sterownikow itp itd

taka ilość zajętej pamięci może oznaczać że masz za dużo niepotrzebnych procesów w windzie... tym się możesz zająć... a tak poza tym to norma... już od dawna na produktach w minimalnych wymaganiach do XPka dołącza się 256 ramu więcej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...