Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michlo

Laptop nie chce się włączyć!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem forum i znalazłem kilka podobnych tematów (jako dowód umieściłem linki do niektórych z nich na końcu posta :)), jednak żaden z nich nie odzwierciedlał w 100% mojego przypadku i nie dał mi odpowiedzi na mój problem, tak więc zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc do Was.

 

Oto mój problem:

Pewnego razu laptop sam mi się wyłączył i nie chciał się już włączyć (kompletnie nie reagował na przycisk "POWER"). Wyciągnąłem i włożyłem ponownie baterię i to pomogło. Minęło kilka dni i laptop znowu sam się wyłączył, a więc ponownie wyciągnąłem i włożyłem baterię, jednak tym razem po uruchomieniu, laptop pochodził kilka minut i wyłączył się po raz kolejny.

Teraz, gdy uda mi się odpalić laptopa, jest on "na chodzie" (różnie) od kilku sekund, do kilku minut.

Wykluczam wirusa, bo laptop wyłącza się nawet, gdy mam włączonego tylko BIOS'a.

 

Spostrzeżenia:

+ LAPTOP NIE PRZEGRZEWA SIĘ! CAŁY CZAS MA TAKĄ SAMĄ TEMPERATURĘ (z zewnątrz - odczuwalną dłonią) - no i chyba niemożliwe byłoby, żeby laptop po całej nocy nieużytkowania, rankiem nie chciał się włączyć(?)

+ Zauważyłem, że laptop tak samo zachowuje się na zasilaniu z kontaktu (z wyciągniętą baterią), jak i gdy jest na samej baterii, lub gdy jest z włożoną baterią i jednocześnie jest podłączony do zasilania.

+ Kolejnym spostrzeżeniem jest fakt, że laptop niemalże za każdym razem daje się uruchomić (na ten krótki czas) po wyciągnięciu i włożeniu baterii.

 

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

 

Oto posty z podobnym problemem:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=129703&hl=

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=124030&hl=

http://forum.pclab.pl/t221784.html

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t191132.html

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=160789&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z układem zasilania jest nie tak.

# Jak lapek na samej baterii się zachowuje?

# Czy ładuje baterię?

Te pytania mi się nasuwają odrazu.

 

Jeżeli tu jest tak samu, a bateria się nie ładuje to szykuj się na wizytę w serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega mial jakiegos acera i mial podobny problem, ale wcale sie lapek nie wlacza, onojetnie czy z bateria czy bez, czy na kablu czy bez. pomoglo wyjecie i wlozenie procka spowrotem, z tym ze nie w kazdym lapku da sie to zastosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś z układem zasilania jest nie tak.

# Jak lapek na samej baterii się zachowuje?

# Czy ładuje baterię?

Te pytania mi się nasuwają odrazu.

 

Jeżeli tu jest tak samu, a bateria się nie ładuje to szykuj się na wizytę w serwisie...

 

Laptop na samej baterii także wyłącza się po krótkim czasie (napisałem to w pierwszym poście - w spostrzeżeniach :))

 

Bateria ładuje się bez problemu do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, mianowicie kiedy laptop jest wyłączony przez długi czas (np cały dzień), to można go później włączyć na np 5 godzin i działa bez problemu!

Może teraz nasuwają się Wam jakieś inne odpowiedzi, na pytanie co to może być?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie ten sam problem:( U mnie sytuacja rozni sie tylko tym, ze ja moge ponownie wlaczyc laptopa nawet juz po 20 min jak pozostanie wylaczony!! Dodam ze mialem mozliwosc sprawdzenia poszczegolnych podzespolow kompa bo kumpel rowniez ma ACER-a i przekladalem dysk twardy, zasilacz i baterie i dodam ze ja mam 4400mAh a on 2000mAh i na tej jego baterii za kazdym razem startowal tyle tylko ze od razu sie wylaczal ale mysle ze to dlatego ze jest o ponad polowe slabsza bateria? w ogole czasem jak sie juz uruchomi to chodzi powiedzmy z godz i pozniej sa 3 mozliwosci:

- wylaczy sie i nie da sie go juz wlaczyc

- wyskoczy jakis "blue screen" z inf DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

- calkowicie sie zawiesi nie reagujac zupelnie na nic pozostaje jedynie wtedy wylaczyc go przyciskiem POWER poczym pozniej juz sie nie da go uruchomic i znowu trzeba czekac okolo 20 min zeby ponownie mogl wystartowac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • i jak ta gra chodzi faktycznie słabo nawet na 4090?
    • @leven Tak, masz sporo racji co do tego Vram'u. Mam już za sobą ponad 50 godzin gry i grając w 1080p na "słabeuszu" RTX'ie 2060 w wersji 12GB nie odczułem żadnych spadków w żadnym momencie. Nie muszę przy tym resetować gry ani nic. Mogę grę włączyć i przez całą sesję grania (2-4h) mam identyczną wydajność. Po prostu do 1080p na wysokich + tekstury na bardzo wysokie + anizo x16 wystarcza właśnie 12GB Vram'u oraz odpalony DLSS. Vram w porywach potrzebuje niecałych 10GB, ale przeważnie oscyluje w okolicach 8600 - 9000MB, czyli przy 8GB często robiłby się problem i taki RTX 3060TI/RTX 3070 będzie cierpiał z tego powodu. Być może właśnie to jest głównym powodem spadków u @luk21pl Ustawienia na jakich gram na RTX'ie 2060 12GB: ... Chwilę temu przetestowałem na szybko GTX'a 1080 i chociaż w teorii wydajnościowo jest to bardzo podobna karta do RTX'a 2060, to nic powyżej ustawień średnich nie wchodziło w grę. Brak DLSS'a oraz tylko 8GB skutecznie ograniczyły potencjał tej karty. System, sterowniki oraz wersja gry była ta sama. Osobiście mnie to zaskoczyło jak wielki przeskok w wydajności/jakości jest możliwy właśnie dzięki nowszej technologii oraz pojemniejszej pamięci na karcie. Ustawienia na GTX 1080: (wizualnie oraz wydajnościowo jak najbardziej zbliżone do tych z RTX'a 2060, aby przyjemnie i bez spadków dało się grać) Pierwotnie gra zaproponowała AMD FSR 2.2, ale jakościowo była to kupa w porównaniu do DLSS'a, który i tak przez większość czasu wygląda u mnie jak rozdzielczość natywna. Dodać muszę jeszcze fakt, że RTX 2060 zadowolił się poborem ~120W, gdzie GTX wciągał 150W w tych samych miejscach testowych. Oba GPU dobijały do 100% obciążenia.
    • Dobra zobaczymy jak to lata...
    • Lotnisko uziemić bardzo łatwo, nikt nie będzie ryzykować lądowania w miejscu pod ostrzałem, wystarczy raz na kilka tygodni żeby je wyłączyć.
    • Dzisiaj złożyłem koła do kupy, auto oddane do lakiernika.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...