Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

killer500

Formatowanie baterii do telefonu komórkowego

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem nową baterie i jest ona trochę naładowana i teraz nie wiem co mam robić :/

czy mam ją najpierw rozładować a potem formatować czy odrazu ładować i formatować

 

w instrukcji pisze "nowa bateria nie jest w pełni naładowana. Aby zapewnić jej długą żywotność oraz poprawne działanie, należy ją sformatować. Pierwsze trzy cykle ładowania powinny trwać 12-14 godzin. Baterię należy użytkować aż do całkowitego rozładowania. Po pierwszych trzech ładowaniach baterię można użytkować normalnie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz wszystko wyjaśnione. Używaj tel do całkowitego rozładowania, póżniej ładujesz tyle a tyle godzin i tak powtórz trzy razy. Choć osobiście mam słabe przekonanie do tego typu działań to pomimo wszystko zawsze pękam i tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych typach baterii nie stosuje się tego triku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaka barteria....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zalezy jaka barteria....

dziwne nie jest, ale w sumie nie ma ich za dużo :E

nowe :

- litowo-jonowy (LiIon)

- litowo-polimerowy (LiPoly)

się nie formatuje, formuje jak kto woli :E można sobie wybrać, bo zaraz ktoś wyskoczy z ciastem, a inni z hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy ładuje baterie od zera to po 2 godzinach pisze ze "bateria jest naładowana" :/ co mam zrobić z tym ? czy gdy pisze ten komunikat to bateria się ładuje ?

 

Posiadam Motorole v980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
gdy ładuje baterie od zera to po 2 godzinach pisze ze "bateria jest naładowana" :/ co mam zrobić z tym ? czy gdy pisze ten komunikat to bateria się ładuje ?

bateria sie nie formuje jak jest napisany ten komunikat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się tam pisze "ukończono ładowanie"

ale w instrukcji pisze ze trzeba ładować 12-14 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiIO baqterii sie nie foruje tak jak ktos wyzej napisal...proponuje przeczytac artykul dotyczący pielegnacji baterii na PClab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam baterie mithum ion ale w instrukcji pisze że muszę ją sformatować 3x i ładować 12-14 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
mam baterie mithum ion ale w instrukcji pisze że muszę ją sformatować 3x i ładować 12-14 godzin

 

:lol2: gadaj z dupa to cie osr@

 

ps. jak juz to jest napisane a nie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam baterie mithum ion ale w instrukcji pisze że muszę ją sformatować 3x i ładować 12-14 godzin

 

po pierwsze litowo-ionowa :mad2:

od baterii li-ion formatowanie wyszło z uzycia a pozatym te instrukcje sa takie

same dla kazdego modelu tela jezeli chodzi o bakterie i pewnie dalej beda tosamo drukowac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey ja mam pyatnie... bo kupiłam telefon Nokie 6300 i jak się rozładował do konca to podłaczylam do ladowania, ale na chwilkę, zaraz po podlaczeniu przerwalam i podlaczylam jescze raz. Czy coś się moze stac? W instrukcji nie pisze nic o formatowaniu baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, to raz. Dwa że odpowiedni temat jest podwieszony a trzy - gratuluję zainteresowania górnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja srednio tel zmienia co kwartal i nie widze roznicy... kiedys ladowalem 3x po 12h... teraz slysze od sprzedawcow i producentow, ze nie stosuje sie takich praktyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...