Forum PCLab.pl: Wypadanie włosów - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wypadanie włosów Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tinky Ikona

• Teletubisie mówią "pa pa"
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Maj 2007 - 19:51

Drogie Panie, co moze być przyczyną nadmiernego wypadania włosów? Wizyta dermatologa niewiele pomogła. Zrobione podstawowe badania: mocz i krew w normie, tarczyca ok. Dermatolog twierdzi, że to reakcja organizmu na ciężkie przeżycia z przeszłości... Być może, ale jakieś inne sugestie?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Price Ikona

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2007 - 20:03

Dla pewności proponowałbym się jeszcze skontaktować z innym dermatologiem. Czujności nigdy za wiele. Najłatwiej powiedzieć, że coś jest spowodowane ciężkimi przeżyciami z przeszłości.

#3 Użytkownik jest niedostępny   dszywala Ikona

• Title in progress . .
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 02:24

wolne żarty ... od kiedy to dermatolodzy stają sie psychologami i od kiedy włosy wypadają nawet przy problemach psychicznych...
n/c.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kai Wren Ikona

• Tempered Iron Maiden :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 08:14

Zobacz postdszywala, o 20 maja 2007, 03:24, napisał(a):

wolne żarty ... od kiedy to dermatolodzy stają sie psychologami i od kiedy włosy wypadają nawet przy problemach psychicznych...
n/c.

Nie wiedzialeś o tym? A jednak to prawda. Wypadanie wlosów może być związane również ze stresem, podobnie jak siwienie.

Dobrze robią Metrz Dragees ale są drogie. Mniej kosztowna jest kuracja substytutami typu silica. Można stosować wcieranie preparatów na bazie nafty - można je dostać w aptekach i dobrych sklepach kosmetycznych, ale to wymaga nieco zachodu. Ogólnie przede wszystkim skróć włosy do estetycznego minimum, to ułatwi ich pielęgnację.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Tinky Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 10:13

To nie o moje piórka chodzi. Choć wolałbym chodzić łysy, ale żeby tylko moje Kochanie nie traciło włosków. Ten stan utrzymuje się już prawie rok! Dziennie wypada jej gruuubo ponad setka włosów. Kai, czy to co napisałaś, to jakieś panaceum na wszystkie problemy, czy pomaga podczas stresu? Bo włosy ma piękne, zdrowe i lśniące. Tak powiedziała również pani dermatolog. Tyle, że wypadają :/

#6 Użytkownik jest niedostępny   Kai Wren Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 10:56

Zobacz postTinky, o 20 maja 2007, 11:13, napisał(a):

To nie o moje piórka chodzi. Choć wolałbym chodzić łysy, ale żeby tylko moje Kochanie nie traciło włosków. Ten stan utrzymuje się już prawie rok! Dziennie wypada jej gruuubo ponad setka włosów. Kai, czy to co napisałaś, to jakieś panaceum na wszystkie problemy, czy pomaga podczas stresu? Bo włosy ma piękne, zdrowe i lśniące. Tak powiedziała również pani dermatolog. Tyle, że wypadają :/

A, jeśli to dziewczyna, to inna sprawa.

Ampułki Vichy z Aminoxilem (czerwona seria) na początek, a potem na długo szamon i odżywka tejże firmy - również czerwone.
Do tego właśnie Metrz Dragees i silica, jedno i drugie
i niech się uspokoi, koniec stresów :>

Mówię, co mnie pomogło, bo w okolicach 2003 z niewiadomych powodów miałam to samo. Przeszło po ww kuracji, teraz tracę 20-50 włosów dziennie, co jest normą

A jeszcze - nie zmieniła przypadkiem pigułek antybaby, albo nie zaczęła brać?

#7 Użytkownik jest niedostępny   Tinky Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 11:36

Nie, pigułek nie bierze. Ma 17 lat, jeszcze się ich nabierze ;) (BTW, jaki jest odpowiedni wiek na rozpoczęcie stosowania takich pigułek?).
Stres niestety ciężko wyeliminować :kwasny: Między innymi przez jej nerwy założyłem wątek o zazdrości...
Nie wiesz jaki był powód tracenia włosów przez Ciebie? Jak długo to trwało?

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kai Wren Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 13:53

Zobacz postTinky, o 20 maja 2007, 12:36, napisał(a):

Nie, pigułek nie bierze. Ma 17 lat, jeszcze się ich nabierze ;) (BTW, jaki jest odpowiedni wiek na rozpoczęcie stosowania takich pigułek?).
Stres niestety ciężko wyeliminować :kwasny: Między innymi przez jej nerwy założyłem wątek o zazdrości...
Nie wiesz jaki był powód tracenia włosów przez Ciebie? Jak długo to trwało?

OK pół roku, a powodem była źle zastosowana i niewłaściwa kuracja odchudzajaca.

Niech nie będzie zazdrosna, faceta, który chcąc pomóc swojej dziewczynie pyta o takie rzeczy to ze świecą szukać :)

#9 Użytkownik jest niedostępny   Magda Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Maj 2007 - 15:19

A zaburzeń hormonalnych nie ma? bo to też może być powodem, więc w razie czego wizyta u endokrynologa pod tym kątem nie zaszkodzi.

Co do tabletek to nie ma jakiegoś kryterium (oczywiście bez skrajnych przypadków), ważne żeby trafić na dobrego ginekologa, który zleci przedtem niezbędne badania.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Tinky Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2007 - 08:25

Dzięki wielkie za pomoc:) Mam nadzieję, że w końcu coś się wyjaśni..
Można wykonać jakieś kompleksowe badania, w stylu "zawartość podstawowych składników mineralnych" czy hormonów?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Magda Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2007 - 20:41

Zobacz postTinky, o 21 maja 2007, 09:25, napisał(a):

Dzięki wielkie za pomoc:) Mam nadzieję, że w końcu coś się wyjaśni..
Można wykonać jakieś kompleksowe badania, w stylu "zawartość podstawowych składników mineralnych" czy hormonów?

Co do hormonów tak, tyle że w polskiej służbie zdrowia zwykle wygląda to tak, że zlecają po jednym, a potem za trzy miesiące kontrola, zależy na jakiego lekarza się trafi. Zawsze można się spytać, które mogą mieć na to wpływ i zrobić prywatnie :)
Jeśli to sprawa hormonalna, to pewnie zalecą jej tabletki anty, bo to chyba nadal jedyna stosowana 'metoda leczenia', ale mogę się mylić.

W każdym bądź razie życzę dużo zdrowia i żeby sprawa się szybko wyjaśniła :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   Anuszka Ikona

• Małomówny
  • Pip

Ikona postu  Napisany 28 Maj 2007 - 10:23

siemanko mi też kiedyś dużo wypadały włosy i zaczełam pić herbatki ziołowe z skrzypu polnego ,liści brzozy i pokrzywy sama je zbierałam będąc na działce do garnuszka wkładałam 4listki brzozy i pokrzywy dodałam jeden skrzyp polny i zalewałam wrządkiem na 20 minut po zaparzeniu piłam przez pare tygodni i tak mi sie poprawiły włosy nie wypadały były bardziej nawilżone polecam dziewczynki :D

#13 Użytkownik jest niedostępny   -Banshee- Ikona

• Devil Inside
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2007 - 10:40

Zobacz postdszywala, o 20 maja 2007, 03:24, napisał(a):

od kiedy włosy wypadają nawet przy problemach psychicznych...
n/c.

a jednak komentarz jest niezbedny, bo z wypadaniem na tle samopoczucia psychicznego najtrudniej sobie poradzic bo łatwiej wyregulować w organizmie poziom cukru czy brak jakiegos pierwiastka niz powiedziec komus zeby sie czymstam nie przejmowal. na wzody zoladka ludzie choruja tez nie z wlasnej woli

a odnosnie tematu :
stosowalam wszystko chyba co mozliwe,
treatment wax - rowniez zalecany przy chorobach z ktorymi zwiazane jest wypadanie wlosow np przy leczeniu chemioterapią.
merc special - tabletki calkiem, calkiem (ew silika ale to sugeruje jedynie do utrzymania efektu)
kuracja vichy - (nieco droga i jak dla mnie problematyczna jesli chodzi o dlugie wlosy) ale dobra (ampulki) pozniej do utrzymania efektu szampon
co jeszcze nafta, no i koniecznie i niezbednie stosowanie masek na wlosy (nie odzywek) z cala celebracja woreczkiem recznikiem i minimum 20 min w cieple (nie zalowac maski)
warto tez poszukac zagranicznych kosmetykow bo [rzyznam ze na naszym rynku nie zawsze mozna cos znalezc)
to sa te najbardziej prawdopodobne metody w oslabieniu wypadania wlosow (oczywiscie jest jeszcze masa roznych innych preparatow ktorych nie bede wymieniac - oczywiste jest to ze na kazdego dziala co innego)

pozdrawiam

#14 Użytkownik jest niedostępny   Adaś25 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2007 - 10:53

Zobacz postKai Wren, o 20 maja 2007, 11:56, napisał(a):

A, jeśli to dziewczyna, to inna sprawa.

Ampułki Vichy z Aminoxilem (czerwona seria) na początek, a potem na długo szamon i odżywka tejże firmy - również czerwone.
Do tego właśnie Metrz Dragees i silica, jedno i drugie
i niech się uspokoi, koniec stresów :>

Mówię, co mnie pomogło, bo w okolicach 2003 z niewiadomych powodów miałam to samo. Przeszło po ww kuracji, teraz tracę 20-50 włosów dziennie, co jest normą
A jeszcze - nie zmieniła przypadkiem pigułek antybaby, albo nie zaczęła brać?

50*365=18250 włosów rocznie. Po 4 latach byś był całkowicie łysy przy pesymistycznej wersji :)

#15 Użytkownik jest niedostępny   HΛЯPΛGŌN Ikona

• The Essence of Sound
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2007 - 11:03

Stres na pewno ma tu swój udział. Ja swego czasu przechodziłem ciężkie stresy
(często z byle powodu) i po jakimś czasie zauważyłem, że wypada mi sporo włosów.
Skutki jakie wywołują stresy mogą poważnie zachwiać kondycją psychiczną. Wypadanie
włosów, łupież, nerwica serca, wrzody, depresja, zaburzenia snu... i wiele innych.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Agnes Ikona

• Moderatorka
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 28 Maj 2007 - 11:13

Zobacz postAdaś25, o 28 maja 2007, 11:53, napisał(a):

50*365=18250 włosów rocznie. Po 4 latach byś był całkowicie łysy przy pesymistycznej wersji :)

Była, to raz.
Dwa, włosy odrastają - dziwi cię wypadanie włosów w ilości 50 dziennie? Przecież włosy nie rosną jak paznokcie, czyli ciągle. Po kilku latach włos wypada, a z mieszka włosowego wyrasta następny, nowy.
Problem zaczyna się wtedy, gdy więcej włosów wypada niż odrasta.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Price Ikona

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2007 - 11:20

Poza tym wszelkie możliwe źródła podają, że wypadanie włosów w ilości 50-100 dziennie jest rzeczą całkowicie naturalną i na pewno nie powinno być to powodem do zmartwień ;)

#18 Użytkownik jest niedostępny   Nataly Ikona

• Powstały anioł
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 28 Maj 2007 - 11:46

Zobacz postzmuszona do zalogowania, o 20 maja 2007, 16:19, napisał(a):

A zaburzeń hormonalnych nie ma? bo to też może być powodem, więc w razie czego wizyta u endokrynologa pod tym kątem nie zaszkodzi.

Co do tabletek to nie ma jakiegoś kryterium (oczywiście bez skrajnych przypadków), ważne żeby trafić na dobrego ginekologa, który zleci przedtem niezbędne badania.

o z ust mi to wyjęłaś, bo juz chciałam pisac o hormonach :)

Zobacz postzmuszona do zalogowania, o 21 maja 2007, 21:41, napisał(a):

Co do hormonów tak, tyle że w polskiej służbie zdrowia zwykle wygląda to tak, że zlecają po jednym, a potem za trzy miesiące kontrola, zależy na jakiego lekarza się trafi. Zawsze można się spytać, które mogą mieć na to wpływ i zrobić prywatnie :)
Jeśli to sprawa hormonalna, to pewnie zalecą jej tabletki anty, bo to chyba nadal jedyna stosowana 'metoda leczenia', ale mogę się mylić.

W każdym bądź razie życzę dużo zdrowia i żeby sprawa się szybko wyjaśniła :)

Co do hormonów w polskiej służbie zdrowia, to jeśli jedynym objawem jest wypadanie włosów, to na NFZ wątpię, czy ktokolwiek wypisze skierowanie na badania hormonalne. Chyba, że ma się znajomości :)
A prywatnie owszem można :) Zresztą jeszcze dużo zalezy, czy to wypadanie włosów jest skutkiem tzw. "męskiego łysienia" (zakola np.) czy to tylko naturalne obumieranie włosa.
Jeśli Twoja dziewczyna uważa, że wypadanie jest nadmierne, to zaleciłabym lekarza. Jeśli to nie hormony, to może brak jakiś podstawowych witamin.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Adaś25 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Maj 2007 - 11:58

Zobacz postAgnes, o 28 maja 2007, 12:13, napisał(a):

Była, to raz.
Dwa, włosy odrastają - dziwi cię wypadanie włosów w ilości 50 dziennie? Przecież włosy nie rosną jak paznokcie, czyli ciągle. Po kilku latach włos wypada, a z mieszka włosowego wyrasta następny, nowy.
Problem zaczyna się wtedy, gdy więcej włosów wypada niż odrasta.

Może to trochę śmieszne, ale całkowicie zapomniałem że włosy odrastają. A z tym wypadaniem to może dlatego że co miesiąc się maszynką tnę i włosy może tak nie wylatują lub trudno je dostrzec z powodu ich długości (co innego dziewczyna z długimi)

#20 Użytkownik jest niedostępny   emiliakonarska Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 30 Wrzesień 2008 - 15:27

Zobacz postTinky, o 19 Maj 2007, 19:51, napisał(a):

Drogie Panie, co moze być przyczyną nadmiernego wypadania włosów? Wizyta dermatologa niewiele pomogła. Zrobione podstawowe badania: mocz i krew w normie, tarczyca ok. Dermatolog twierdzi, że to reakcja organizmu na ciężkie przeżycia z przeszłości... Być może, ale jakieś inne sugestie?

Hej

Wypadanie włosów to nie jest taki prosty proces jak może się wydawać Twojemu dermatologowi. Warto pamiętać, że wypadanie włosów jest bardzo skomplikowanym procesem, którego nie widać z dnia na dzień. Przeżycia z przeszłości nie mają wpływu na obecny stan włosów. Oczywiście jest to pojęcie względne, bo czas tu gra pewną rolę. Jeżeli coś się wydarzyło dawno temu to nie może mieć do końca wpływu na to co jest teraz. Organizm nie reaguje w taki sposób ;).

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3