Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qiler

Komputer z czkawką.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim komputerem. Mianowicie cały komputer często poprosu się "zatrzymuje" na chwile w krótkich odstępach czasu. Najbardziej da sie to odczuć w grach takich jak Gothic 3 oraz S.t.a.l.k.e.r, choć dzieje sie tak też w innych grach (np. Test drive unlimited), oraz da sie to lekko odczuć w windowsie. W innych grach takie jak half-life 2 wszystko działa idealnie. Problem polega na tym że niewiem co to powoduje.

 

Specyfikacja mojego komputera:

AMD Athlon 64 3000+ (1.8ghz)

2x Kingston 512ddr ram 400mhz

Mainboard Asus A8N5X

Asus GeForce 8800 GTS 320

 

Byłbym bardzo wdzięzny jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w czym tkwi problem.

 

EDIT: Aj. złe forum. bardzo prosił bym o przeniesienie do Pozostałe komponenty i peryferia.naprawdze przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

a zasilacz jaki masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z moim komputerem. Mianowicie cały komputer często poprosu się "zatrzymuje" na chwile w krótkich odstępach czasu. Najbardziej da sie to odczuć w grach takich jak Gothic 3 oraz S.t.a.l.k.e.r, choć dzieje sie tak też w innych grach (np. Test drive unlimited), oraz da sie to lekko odczuć w windowsie. W innych grach takie jak half-life 2 wszystko działa idealnie. Problem polega na tym że niewiem co to powoduje.

 

Specyfikacja mojego komputera:

AMD Athlon 64 3000+ (1.8ghz)

2x Kingston 512ddr ram 400mhz

Mainboard Asus A8N5X

Asus GeForce 8800 GTS 320

 

Byłbym bardzo wdzięzny jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w czym tkwi problem.

 

EDIT: Aj. złe forum. bardzo prosił bym o przeniesienie do Pozostałe komponenty i peryferia.naprawdze przepraszam.

złe forum :hmm: chyba zły dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zasilacz jaki masz ?

chieftec gps-400aa-101a 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wina zasilacza bo ta grafa trochę mocy ciągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba wina zasilacza bo ta grafa trochę mocy ciągnie ;)

 

Zgadzam się, brak mocy z tąd zawiasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie wystarczy do tego cfg'a.

Przeinstaluj windows, stery do wszystkiego.

Ew. kombinacja z ustawieniami w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz powinien wystarczyc- odpalalem 8800 na chieftecu 350W :cool: i biegalo dobrze

Odpowiedz na pytania:

1. w ktore gniazdo wlozyles grafe?

2. stery do mobo zainstalowane?

Dodatkowo podkrec chociaz lekko proca

i dokup ramu- do 2 giga (2x 512) ale raczej polecam ci "zostawic" w rozliczniu w sklepie twoje 2x512 i zapodac 2x 1GB ( lekko kosztowne, no ale kupiles 8800 :Up_to_s: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z moim komputerem. Mianowicie cały komputer często poprosu się "zatrzymuje" na chwile w krótkich odstępach czasu. Najbardziej da sie to odczuć w grach takich jak Gothic 3 oraz S.t.a.l.k.e.r, choć dzieje sie tak też w innych grach (np. Test drive unlimited), oraz da sie to lekko odczuć w windowsie. W innych grach takie jak half-life 2 wszystko działa idealnie. Problem polega na tym że niewiem co to powoduje.

 

Specyfikacja mojego komputera:

AMD Athlon 64 3000+ (1.8ghz)

2x Kingston 512ddr ram 400mhz

Mainboard Asus A8N5X

Asus GeForce 8800 GTS 320

 

Byłbym bardzo wdzięzny jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w czym tkwi problem.

 

EDIT: Aj. złe forum. bardzo prosił bym o przeniesienie do Pozostałe komponenty i peryferia.naprawdze przepraszam.

 

1 GB ramu to tej grafy to trochę mało pewnie jeszcze wszystko ustawiasz na max a potem się dziwisz że się tnie druga sprawa na 88XX są różne problemy w grach ( winne sterowniki) więc tu też bym szukał problemu, w windzie też się tnie w jakim sensie :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystki RAMu brakuje, chciaż w G3 to zapomnij bo będzie cięło na wszystkim (raz udało mi się dorwać taki plik ini i tak skonfigurować winde że bardzo mało doczytywał i trwało to może 1-2sek po przebiegnięciu większej części obszaru) i to było na:

Asus A8N-E

Venice @2,50Ghz

4x512 GoodRAM DDR1

Galaxy 7600GS 1,2ns zalman

Seagate 160GB SATA2 8MB Cache

Chieftec 360W

 

w STALKERze tak samo brakuje Ci RAMU.

 

kolejny problem z tym muleniem w windzie to możesz mieć wolny dysk i straszny bałagan, masz dysk na ATA czy SATA? - dużo daje SATA ale bajzel na dysku i malutko RAMu to główne przyczyny (chociaż 1GB do windy spokojnie powinien stykać)

 

Oczywiście może to być już skopany system.

 

1. RAMU potrzebujesz 2GB

2. nowy system

3. zrobić porządek na wszystkich partycjach

4. plik wymiany zrobić na sztywno czyli np. rozmiar początkowy 2048, końcowy 2048

(jedni podają że plik wymiany powinien być 1,5 raza większy od ilości RAM, inni że 2 razy większy)

 

ja na tym sprzecie co mam na dole w STALKERA gram wszystko na full i ledwo styka ale już na 1024x768 bo na 1280x960 juz padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...