Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Zetnakatel

Ile ważą wasze rowery

Rekomendowane odpowiedzi

Mój (znaczy sie taty, Radonik prawdopodobnie w lipcu :( ) Kellys Stylus waży ok. 13-14 kg czyli nie tak źle, a jeździ się na nim odziwo przyjemnie jak na rower za 1 k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale nie uwierzę, aby rower za niecałe 1000 zł ważył 13 kg. Prędzej 15. No chyba, że rama 14"...

 

12-12,5 kg to ważą rowery w cenie powyżej 4000-5000 zł...

 

I nie wierzcie w to, co piszą w broszurkach... Mój według danych technicznych miał ważyć 11,4 kg, a po zważeniu na profesjonalnej wadze przemysłowej wyszło, iż jest to 12 kg. Co by nie było spora różnica.

To uwierz, bo sam go ważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To lepiej go zważ, a nie stawiaj... ;)

Wybacz, ale nie uwierzę, aby rower za niecałe 1000 zł ważył 13 kg. Prędzej 15. No chyba, że rama 14"...

 

12-12,5 kg to ważą rowery w cenie powyżej 4000-5000 zł...

 

I nie wierzcie w to, co piszą w broszurkach... Mój według danych technicznych miał ważyć 11,4 kg, a po zważeniu na profesjonalnej wadze przemysłowej wyszło, iż jest to 12 kg. Co by nie było spora różnica.

 

Ale dowaliłeś z tym, że rowery 12-12,5 kg kosztują powyżej 4-5 tys. :lol2:

Naprawdę, nie wiem z jakiej jesteś planety, ale chyba nie wiesz co mówisz.

Proszę bardzo znajdź dane i testy roweru Kross A6 Level.

W tej chwili kosztuje on 1900 zł, a wagę ma 12,5 kg. Coś ta twoja teoria, nie trzyma się kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakis dowcip, tak się nie da prawie. Ja niemam przednich hamulcow(wogole niezalozone) i jakos przeskakuje. :)

 

to w jaki sposób się skacze? ja nie dam rady inaczej podskoczyć ponad 20kg rowerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój arkus 13-14 kg też ważyłem na wadze łazienkowej a dałem z a niego jakies 800zl

 

 

 

u482v1.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rower ręcznie składany od zera :P kolażówka... rama stalowa 28" ale leciutka, błotniki aluminiowe, osprzęt Shimano...no...rower waży 9kg :E Nie opłaca się kupywać drogich rowerów za powyżej 1000zł...za poniżej 1000zł możemy dostać pożądną kolarzówkę z czasów gdy rowery były rowerami a nie jakimiś pokazówkami. Uważam, że kolarzówka ta co ja mam to coś najlepszego jakie mogło mi się przytrafić...teraz będę składał kolejną, tym razem dla siostry...tata już swoją ma...Jego to jest maszyna dopiero, waży może z 11kg ale ma piękny metaliczny lakier ciemny zielony,błotniki stalowe chromowane,rama stalowa i wszystko tak nie wiele waży. To był jego pierwszy rower. Dziś ma już 30 lat. Efekt? 0 śladów rdzy! Bardzo polecam składanie samemu rowera bo wtedy dopiero dopasujemy pod siebie pojazd. A ja do swojej planuje zakup silnika elektrycznego, because dużo jeżdże w dalekie trasy. Często po 150km... Pozdr. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dowaliłeś z tym, że rowery 12-12,5 kg kosztują powyżej 4-5 tys. :lol2:

Naprawdę, nie wiem z jakiej jesteś planety, ale chyba nie wiesz co mówisz.

Proszę bardzo znajdź dane i testy roweru Kross A6 Level.

W tej chwili kosztuje on 1900 zł, a wagę ma 12,5 kg. Coś ta twoja teoria, nie trzyma się kupy

 

 

1) waga ta jest dla ramy 17-19 cali

2) podajesz cene wyprzedaży rocznika 06' i to tylko przez neta, cena producenta to prawie 2800zł http://www.kross.pl/index.php?Page=422&amp...a=3&kod=127

3) w/w rower posiada hamulce typu v-brake avid digit 7 które nie są za ciężkie

a już na pewno lżejsze od tarcz

4) ceny samych części użytych do złożenia tego roweru kupione na allegro to ponad 2700zł więc w/w wypowiedź przedmówcy jednak trzyma sie kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel
to w jaki sposób się skacze? ja nie dam rady inaczej podskoczyć ponad 20kg rowerem

 

Jak pisalem jest to udręka a robie to mniewięcej tak im szybciej tym prosciej. Staje na pedalach podrzucam przednie kolo do gory i wychylam sie za kierownice troche i "pcham ja do przodu z calej siły jednoczesnie jakby podrzucajac cialo do gory" Wszystko trzeba zrobic bardzo szybko i potrzeba do tego duuuuuzo sily... dlatego jest to udręka. Pozostaje jeszcze kwestia lądowania, bo lepiej jest ladnie i gladko tylnim kolem wyladowac niz "zanurkowac przodem". Podusmowujac ja mam taki sposob i mi wychodzi. Niewiem czy wszyscy tak robią czy tylko ja, ale ja sie tak nauczylem i mi sie udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj sposob to bunny hop. ja jezdze w spd, wiec skoki to nie problem :D no chyba ze bloki juz sa w stanie ciezkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trek Fuel EX6 19.5" rocznik 2007: ok. 13.2kg (sprawdzone na niesprawdzonej wadze:P) - jak na fulla z hydraulikami i szerokimi oponami nie jest źle, ale przejdzie niedługo na jakąś drobną dietę: opony, tylny amortyzator (ale to już nie ze względu na jego wagę), pedały, być może całe koła w dalszej przyszłości.

 

Trek WSD 4300 16" 2007 dziewczyny: wbrew pozorom że maleństwo i na v-breakach - też ok. 13 kg - może to te "kobiece" części tyle ważą? :)

 

Generalnie, rower odchudzać można do pewnej granicy - jak dla mnie to ok. 10-11kg dla XC hardtaila czy ok. 11-12kg dla xc fulla - poniżej tego rzecz staje się ekstremalnie droga, kompromisowa i nietrwała, co koniecznie trzeba mieć na uwadze zaczynając z tym zabawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, z HT do XC mozna zejsc do >9 kg i sprzet nie bedzie nietrwaly, ani ekstremalnie drogi (choc tu kazdy ma wlasna granice ekstremum). co innego jakies pokazowki w granicach 6 kg z karbonowymi zebatkami, sidami bez bebechow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że od 9kg do 6kg jest zdecydowanie duuuuużo dalej niż np. od 15 do 12kg :)

 

ht do xc 9kg bez kompromisów i w ciekawej cenie? proszę o przykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie zadna seryjna maszyna ;) trzeba polowac na okazje, wtedy wyjdzie taniej. ta "ciekawa cena" tez jest dla kazdego inna :) no ale bez kompromisow na pewno. i pisze tu raczej o powiedzmy 9,5 kg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, skoro jednak budżet ma znaczenie to pewnie masz na myśli coś z v-kami, SIDem itd?

 

ciekawa cena to dla mnie do ok.7-8K zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dowaliłeś z tym, że rowery 12-12,5 kg kosztują powyżej 4-5 tys. :lol2:

Naprawdę, nie wiem z jakiej jesteś planety, ale chyba nie wiesz co mówisz.

Proszę bardzo znajdź dane i testy roweru Kross A6 Level.

W tej chwili kosztuje on 1900 zł, a wagę ma 12,5 kg. Coś ta twoja teoria, nie trzyma się kupy

 

Jako komentarz, niech będzie kolejna wypowiedź:

 

1) waga ta jest dla ramy 17-19 cali

2) podajesz cene wyprzedaży rocznika 06' i to tylko przez neta, cena producenta to prawie 2800zł http://www.kross.pl/index.php?Page=422&amp...a=3&kod=127

3) w/w rower posiada hamulce typu v-brake avid digit 7 które nie są za ciężkie

a już na pewno lżejsze od tarcz

4) ceny samych części użytych do złożenia tego roweru kupione na allegro to ponad 2700zł więc w/w wypowiedź przedmówcy jednak trzyma sie kupy.

 

Pomijając jego cenę, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że sama wartość ciężaru jest pewnie mocno zaniżona...

 

 

To uwierz, bo sam go ważyłem ;)

 

Jak zważę na swojej, homologowanej wadze, to uwierzę ;)

 

 

A tak dla ciekawskich. Normalne rowery (czyli nie takie robione aby osiągnąć jak najniższą wagę) schodzą np. poniże 10 kg przy cenie zdecydowanie ponad 10 tys zł. Oczywiście mam na myśli osprzęt w całości na XTR etc. etc Rok temu był taki rowerek na Allegro, przeceniony z 3000 euro na 6700 zł. MARZENIE.

 

 

A oto fotka:

 

 

[KLIK!]

 

 

8da7ef7e8af43c39med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny rowerek, tylko trzeba sobie zdać sprawę z 1 rzeczy. XTR jest lżejszy od standardowego XT, ale wytrzymalszy nie jest. Więc zaczął by się szybciej sypać. Widziałem już patenty pozwalające zejść z wagą większości osprzętu XT poniżej XTRa. Ile można cenowo zaoszczędzić to chyba nie muszę wspominać :))

Tak na oko spokojnie i bezpiecznie możnaby z 200 gram z niego zdjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera :mad2: ja czekam na rower, juz niedlugo :P , ale te wyczekiwanie mnie dobije :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera :mad2: ja czekam na rower, juz niedlugo :P , ale te wyczekiwanie mnie dobije :mad2:

 

to czekając na rowerek sobie pobiegaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera :mad2: ja czekam na rower, juz niedlugo :P , ale te wyczekiwanie mnie dobije :mad2:

 

 

ja też czekam :mad2:

 

ale jak się doczekam :E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E:E

 

 

będzie się działo :E:E:E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój waży 14 i jest za ciężki. Będe musiał go trochę odchudzić, ale na razie mam ważniejsze rzeczy do kupienia, np. tablet, iPod czy aparat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel

Ja nierozumiem jak mozna odchudzic rower. Nie da sie. Bo co zalozyc opony po 150zł za sztuke zeby zyskac kilogram co sie niekalkuluje. tyle widze mozliwosci. Ewentualnie mozna jeszcze zrobic sobie rower bez przerzutek ktorys hamulcow. i siodelka ze sztyca to bedzie ze 2kg albo 1kg ale i tak sie nieliczy o juz niemozna jezdzic normalnie bez tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...