Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Zetnakatel

Ile ważą wasze rowery

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz zamiast roweru kolegi wszyscy zechcą mieć jego....wagę na której zważył rower:P

 

a zwłaszcza kobiety hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ii, według jego skali ważę 42,(666) kilogramów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam np. o 22 kg to za głowę się łapię. Jak można na czymś takim jeździć ?

 

Ostatnio jeździłem sporo fullami z wagą ok. 16 kg i było OK do czasu, gdy postanowiłem złożyć Córce małą lekką dameczkę, taką głównie do miasta. Kupiłem rewelacyjnie lekką ramkę - no name 1550 g za 180 zł (Szok!), do tego korby jednorzędowe 44T (Miranda 650 g - 45 zł !!!), pedałki lepsze plastki, takie za 12 zł, kółka 26' Gipiemme (na maszynach), oponki Schwalbe Furious Fred (po 100 zł, drogie ale idealne na szosę i lekki teren, ważą ok. 350 g, toczą się same!!!), kaserta 9 (obowiązkowo 11-34, żeby mieć duży zakres przełożeń) coś z lepszych SRAMów, łańcuch XTR (ok. 60 zł), przerzutka tył nowe XT (140 zł), manetka LX, klamki i hamulce (V) Tektro. Przedni widelec sztywny, zwykły za 30 zł, kiera, sztyca i mostek oczywiście alu.

 

Całość wyszła w cenie w granicach 1000 zł i waży toto dokładnie 9,6 kg. Niezły wynik, prawda?

 

I wiecie, co? Jak na toto wsiadłem (a ważę 90 kg i mam ponad 170 wzrostu) okazało się, że sam nie potrzebuję nic innego: pod górki na które na innych rowerach podjeżdżałem z wywieszonym ozorem teraz wjeżdżam bez wysiłku, a po szosie zasuwam jak na skuterze. Na dobrą sprawę wystarczy wiatr w plecy, żeby toto samo jechało!!!

 

I co ważne, mimo, że byłem przyzwyczajony do komfortowych fulli, okazało się, że wcale toto nie trzęsie. Wyraźną różnicę czuje się tylko na kocich łbach. A dlaczego? Ważne: Jeśli robisz rower alu bez amorów - rób koniecznie damkę o kształcie łabędziopodobnym (taka rama jest najbardziej elastyczna), załóż kierę tzw. miejską (szeroką, porządnie wygiętą - też doskonale amortyzuje), chwyty grube, żelowe i grube opony. Będzie OK.

 

Od tej pory koniec z amorami, tarczami, przednimi przerzutkami itp. . WAGA, WAGA i jeszcze raz WAGA. A jak dobrze pomyślana może kosztować nie 10 tys. a 1000 zł !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Merida Whitewater '06 waży około 14kg

 

jednak najpierw odchudzić powinienem siebie a nie rower...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak chcesz wylajtować rower to popatrz na ostrokołowce - odpadają przerzutki i manetki, hamulce, klamki (chociaż te można dać dla dresa który chciałby "pożyczyć" rower, żeby już więcej tego nie robił) :Up_to_s: , linki i pancerze, barana można podpiłować i zrobić byka, odpadają gripy - owijka zawsze lżejsza, masz 1 zębatkę na tyle zamiast kasety, nie masz bębenka na tyle itd.

 

A parafrazując Twoją wypowiedź FORMA, FORMA i jeszcze raz FORMA - bez tego nawet 7 kilowy rower jert tylko "kupą złomu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to brzmi. Może i rzeczywiście do zastosowań szosowych jest to niezła opcja, tylko...

1. Łańcuch XT ma opinię równie dobrego, a jest tańszy

2. Na trasę i lekki teren to kaseta 11-32 obowiązkowo. Nie dość, że ma lepiej zestopniowane przełożenia to powinna być ciut lżejsza :E

3. Hamulce. Tutaj wtopa. Wg mnie avidy 3jki albo coś w tym stylu, bądź lepiej. Moje doświadczenia z tektro pokazują, że klocki są trwałe, ale niestety dlatego że są twarde i przez to tak sobie wydajne.

4. Przerzutka tylnia XT to przegięcie. 34 gramy (chyba nawet ważone) za 70 złych. Porównywałem dla 2 modeli SGS shimano, żeby nie było wątpliwości.

5. Nie pisałeś nic o osłonce neoprenowej na ramę..

6. Jak bym miał składać napęd od nowa to wolałbym na SRAMie, ponieważ jest sztywniejszy (łańcuch tak nie lata)

 

I na koniec najlepsze. Ni cholery mi ta Twoja matematyka nie pasi. Nie wiem jak zmieściłeś się z tymi komponentami w tysiaku. Licząc wszystkie, które wymieniłeś to masz z 1300. Do tego brak siodła, sztycy, kierownicy (info o cenie), supportu, dętek i taśm pod nie, itd. Więc może napisz ile to wyszło naprawdę, jeśli już piszesz, dobrze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - tańszy, ale nie wytrzymuje tyle co XTR, warto dac te 59zł

3 - jak się bujasz "po bułki" to byleco Ci wystarczy, nawet slynne "Alhonga" :D

4 - racja, IMO x.7 powinna tam być ;)

6 - mógłbyś rozwinąć myśl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tej pory koniec z amorami, tarczami, przednimi przerzutkami itp. . WAGA, WAGA i jeszcze raz WAGA. A jak dobrze pomyślana może kosztować nie 10 tys. a 1000 zł !!!

Taaa, a jak się wjedzie w teren, to się rozpadnie.

 

Niech zgadnę, córka pewnie przypina na mieście ten rower linką (w końcu jest lżejsza od u-locka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 - mógłbyś rozwinąć myśl??

http://pl.youtube.com/watch?v=NYKvCLC23ww

 

coś w tym stylu. Kiedyś widziałem jeszcze z 1-2 podobne filmiki.

 

1 - tańszy, ale nie wytrzymuje tyle co XTR, warto dac te 59zł

Ale w przypadku ekonomicznego rowerka za tysiaka dla córki ładować łańcuch XTRa? Tym bardziej, że jak podsumujesz cenę wymienionych komponentów to zakrawa na podpuchę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.youtube.com/watch?v=NYKvCLC23ww

 

coś w tym stylu. Kiedyś widziałem jeszcze z 1-2 podobne filmiki.

Teraz kumam :)

Kurna, poprzednio w MTB miałem Deore XT i z czasem przeskoczyłem na SRAM X.7 i nie zauważam takiej różnicy. Jak zapitalam po leśnych i innych wzgórzastych wertepach to łańcuch buja się dość obficie. (dobrze, że neopren na roorke zapodałem)

 

Ale w przypadku ekonomicznego rowerka za tysiaka dla córki ładować łańcuch XTRa? Tym bardziej, że jak podsumujesz cenę wymienionych komponentów to zakrawa na podpuchę.

No niby tak, ale ... jaki lans :Up_to_s: i wytrzymałość!? Córka by dożywotnio ten łańcuch miała, a tym samym tniesz przyszle koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny waży ponad 41 kg bez żadnych dodatków :wedge1:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój aktualny waży ponad 41 kg bez żadnych dodatków :wedge1:

 

WTF?? :hmm:

Mógłbyś go z grubsza opisac i zapodac foty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r02
Mój aktualny waży ponad 41 kg bez żadnych dodatków :wedge1:

Stacjonarny? :P

 

Bo nie mogę sobie wyobrazić "normalnego" roweru o takiej wadze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10,9kg tez na tarczach (hydro) giant xtc se 4 z 2003 (tylko rama zostala :)

jeszcze rok temu 21kg - norco shore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że mam rower górski FRERA ( nie wiem czy wogóle ktoś o takiej firmie słyszał ) ma z 7 lat. Miał z tyłu przerzutka altus jednak teraz jest jakaś tania shimano. Z przodu nie wiem jaka przerzutka jest, pewnie altus. Rower bez amortyzatorów, z rogami na starych V-brekach. I UWAGA WAGA 12 KG. Wątpię żeby była to rama aluminiowa, jednak jest naprawdę dziwnie lekki.

 

Widzać ze dzisiejsze rowery w cenie 1500 zł waża ponad 13 kg az dziwne to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zwykły nieamortyzowany widelec to zyskujesz niecałe 2 kg od tych amorków ładowanych w najtańsze rowery (w cenie 1500zł)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój, o czym juz pisałem w innym temacie, waży między 20-25kg.

 

 

 

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 13,4 kg według danych producenta - Cube AIM

ale go nie ważyłem- z paroma zamontowanymi bzdetami oraz rogami waży pewnie z 200-300gr gr. więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składany własnoręcznie - 12,2kg (oczywiście bez pierdół typu lampki, błotniki i uchwytów itp):

Rama: Kelly's Magic 19,5"

Widelec: Rock Shox Judy SL U-Turn

Stery: Ritchey Zero Logic

Mostek: FSA XC-170

Kierownica: Easton EA30 XC 580mm

Piasta przód: Shimano Deore HB-M510

Piasta tył: Shimano XT FH-M760

Obręcze: Mavic XC717 (tyl), przod jakis noname

Opony: Maxxis Ranchero

Sztyca: Ritchey Comp

Siodło: Selle Italia Filante Trans Am

Manetki: Shimano XT M751

Przerzutka tył: Shimano XT 751 SGS

Przerzutka przód: Shimano XT M761

Suport: Shimano M581

Korba: Shimano LX Hollowtech II 170mm 26-36-48

Łańcuch: 3xSram 991

Kaseta: Shimano XT 11-32

Dzwignie hamulca: Shimano LX M571 (seria M580)

Hamulce: Shimano XT

Pedały: Shimano M520

 

Można by go jeszcze delikatnie odchudzić poprzez wymianę amora, ten waży trochę przydużo.

 

Ważne: Jeśli robisz rower alu bez amorów - rób koniecznie damkę o kształcie łabędziopodobnym (taka rama jest najbardziej elastyczna)
Z tego co się orientuję, to aluminium nie lubi pracować, więc skoro jest taka elastyczna, to nie znaczy to czasem, że będzie miała krótki żywot? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój waży 20 kg ale dużo można na nim robić.Mimo tego że jest ciężki to mogę zrobić na nim wiele trików do których potrzebny jest lekki rower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.30kg z pedałkami, koszykami

 

Rama Author Egoist 27,5 19"

Rurki Pro Koryak

Epixon XC

DT SWISS XM1501

Mezcale G+ Tubeless 2.25

Komplet XT 1x11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły odkop lol2.gif Korzystając z okazji... mój, nie tak już nowy, nabytek - Cube Agree GTC Race Compact Road Bike 2015 - 7.9 kg szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...