Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Goglin

Jak odzyskać utracone pliki z płyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Te opisy mogą wydać się troche " noobowskie ". Ale nie każdy wie o co chodzi w danej chwili. ;)

 

Najpierw zacznijmy jak odzyskać pliki, które po dograniu nowych się usunęły.

 

1. Wkładamy płytę do czytnika

 

2. Pobieramy program IsoBuster

 

3.Oczywiście instalujemy

 

3a. Wybieramy język, oczywiście Polski. Następnie OK

40255697ra6.jpg

3b. Po dokładnym przeczytaniu klikamy DALEJ

96828205de8.jpg

3c. Dokładnie czytamy UMOWĘ LICENCYJNĄ, po przeczytaniu akceptujemy warunki umowy. Po tym klikamy DALEJ

78170401rf7.jpg

3d. Teraz wyskoczyły nam dokładnie informacje o produkcie.Zainterseowany może przeczytać, lecz nie potrzeba.

14421371dv9.jpg

3e. Teraz nam wyskoczy pytanie gdzie instalator ma zainstalować nam oprogramowanie. Wybieramy downolną lokalizacje na dyskach. Jak widać trzeba posiadać conajmniej 8,5MB wolnej pamięci na dysku, przypuszczam że każdy posiada. Nastepnie naciskamy DALEJ

39290115vv0.jpg

3f. Nastepnie wyskoczy nam prośba o podanie, lokalizacji gdzie będą dostępne skróty do programu. Najlepiej zostawić to co jest, lecz można zmienić lokacje lub usunąć.

56032939ro5.jpg

3g. Naciskamy DALEJ.

 

3h. Teraz nam wyskoczyło okienko, gdzie możemy zaznaczyć rozszerzenia które będą się otwierać za pośrednictwem programu Iso Buster. Można zaznaczyć wszystko lub pojedyńcze opcje.

75633936dv9.jpg

3i. Teraz ostatnia opcje przed instalacją. Są mozliwe 3 opcje oczywiście można wszystkie zaznaczyć.

-UTWÓRZ IKONĘ NA PULPICIE - skrót będzie widniał na pulpicie ( tzw. strona startowa windowsa xp )

-UTWÓRZ IKONĘ NA PASKU SZYBKIEGO URUCHAMIANIA - jest to pasek obok opcji " start " - gdzie znajdują się dokumenty; panel sterowania itd. 68922774gw8.jpg

-USTAW ISOBUSTER ABY... jeżeli to zaznaczysz program będzie domyślnie w języku polskim.

64919206ig7.jpg

3j. Teraz nacisnij DALEJ, czytamy zawartość i klikamy na przycisk INSTALUJ - program zacznie się instalować na Twoim kompiterze

 

4. Gdy program już się zainstaluje pozostaje nam odzyskać utracone pliki, które zostały " uusniete" z cd/dvd.

4a. Uruchamiamy skrót z pulpitu, lub z pasku uruchamiania.

11yl7.jpg

4b. Gdy już uruchomimy program, zacznie się on wczytywać - widać to po logo - i włączy się nam.

12of2cw3.jpg

 

4c. Po prawej stronie widać Session 1 i Session 2. Rozwijamy wszystkie drzewka. Lecz przed tym trzeba wybrać czytnik płyt z którego chcemy odzyskać utracone pliki. Jest on bardzo dobrze widoczny

61189480uc4.jpg

Następnie rozwijamy wyżej wymienione drzewka:

13pa3.jpg

SESSION 1- Są to pliki które zostały jako pierwsze nagrane na płytę

SESSION 2- Są to pliki które zostały jako drugie nagrane na płytę.

14vy4.jpg

4f. Teraz po prawej stronie wybieramy plik/folder który chcemy skopiować. Klikamy na ppm i bierzemy KOPIUJ " nazwa pliku/folderu " ( u mnie " KOPIUJ SAVE " ).

15iu9.jpg

4g. Teraz wyskoczy nam okienko z prośbą o zamówienie programu. Jeżeli chcemy uzywac programu przez pare razy klikamy na NIE TERAZ, spowoduje to, że bez niczego program nam pozwoli skopiować dowolne programy/pliki. Gdy damy KUP TERAZ otworzy się nam strona, gdzie jest możliwośc zamówienia programu.

 

4h. Teraz wybieramy dowolną lokacje na dysku, gdzie chcemy wkleić nasze utracone pliki.

 

5. I teraz się cieszymy nowymi starymi plikami. :):D

 

 

**********************************************************************

 

 

A teraz dokładnie opisze jak odzyskać pliki z uszkodzonych płyt.

 

1. Wkładamy płyte do czytnika.

 

2. Pobieramy program CDCheck w najnowszej versi.

 

3. Oczywiście instalujemy program.

 

3a. W oknie " Instalator CdCheck Opcje Instalacji ", lepiej nic nie zmieniać. Pozostawić tak jak jest.

60217488gk4.jpg

3b. Teraz nam wyskoczy pytanie gdzie instalator ma zainstalować nam oprogramowanie. Wybieramy downolną lokalizacje na dyskach za pomocą przycisku PRZEGLĄDAJ. Jak widać trzeba posiadać conajmniej 3,5MB wolnej pamięci na dysku, przypuszczam że każdy posiada. Teraz, gdy już wszystko gotowe klikamy INSTAL.

66565843kd0.jpg

3d. Jak widać pojawiło nam się nowe okienko. Na początke zmienimy język wchodząc w option>Langauge i zmieniając na Polish. Wszystko zaznaczone w czarną klamrę.

29650933ju7.jpg

3e. Gdy już zmienimy język trzeba przejść do odzyskiwania plików. W tym celu klikamy na " ODZYSKAJ "41540199je4.jpg

 

3f. Pojawiło się nam nowe okienko, gdzie jest mnustwo nowych rzeczy. Już tłuamcze co i jak i gdzie. :)

- FOLDER ŹRÓDŁOWY/PLIKI DO ODZYSKANIA - podajemy lokacje gdzie mieszczą się nasze zepsute pliki - z płyty.

- FOLDER DOCELOWY - tutaj podajemy lokacje gdzie mają się nam zepsute pliki pojawić. np. C:\Zepsute Pliki.

- W ZAAWANSOWANE OPCJE - nic nie zmieniamy. CHoć jak Boro666 napisał lepiej nastawić prób z 3 na 100. ( patrz 2 post. :E )

14775008zh9.jpg

3g. Gdy już wszystko uzupełnimy klikamy na KONTUNUUJ

84549880dr9.jpg

3h. Program rozpocznie kopiowanie danych zz płyty na dysk twardy - tam gdzie podalismy lokacje przy " FOLDER DOCELOWY ". Proces ten w zależności od stopnia uszkodzenia nośnika może potrwać nawet pare godzin. Niżej widzimy cały proces. Na pasku widać postęp w " % "10bf8.jpg

80449438fb8.jpg

Tutaj widzimy dokładny czas i inne przydatne informacje.

44221366yr4.jpg

3i. Teraz, gdy już się proces zakończy wyskoczyło nam nowe okienko gdzie wszystko jest bardzo dobrze opisane. Gdy pisze " OPERACJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ POWODZENIEM, NIE WYKRYTO BŁĘDÓW. " Możesz się zacząć cieszyć, wszystkie Twoje pliki zostały skopiowane do folderu docelowego. W nowym oknie masz pełno informacju, które uświadomiom Ci wszystko.

11xd9.jpg

3j. Gdy pisze " Błędy

- błędy: 0

- ostrzeżenia: 0

- inny: 0 " Super! Program nic nie znalazł i teraz możesz być pewnien w 100% że pliki są naprawione!!

12he5.jpg

 

4. Teraz kliknij na KONTYNUUJ i zamknij program.

 

ZROBIONE!!

 

 

 

No to na tyle :) Mam nadzieje, że wam się wszystko przyda.

/// Oczywiście CAŁY Tekst jest moją robotą. Zabrania się jego kopiowania bez mojej zgody.

 

 

Może ktoś podwiesi? Bo te forum jakieś ubogie jest. :E

 

PS. Do napisania tego natchnął mnie mały_szcz, za co mu serdecznie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna uwaga: w CDCheck jak odzyskujemu plik z uszkodzonej plyty to trzeba ustawic zdecydowanie wiecej prob odczytu niz standardowe 3. Sadze, ze kolo 100 jest optymalnie, bo jesli po tylu probach sektor bedzie nieczytelny, to pewnie kolejne proby beda tylko strata czasu. No i tak naprawde w wielu przypadkach pliki beda jednak uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inny program ->BulletProof File Copy. łatwy w obsłudze i mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skuteczny?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze stosuje pastę do zębów z granulkami (obecnie prawie kazda jest taka). Jest to sposób dobry, gdy krążek jest bardzo porysowany. Wystarczy "umyć" płytkę pastą, dobrze spłukać i osuszyć. Naprawdę pomaga xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zawsze stosuje pastę do zębów z granulkami (obecnie prawie kazda jest taka). Jest to sposób dobry, gdy krążek jest bardzo porysowany. Wystarczy "umyć" płytkę pastą, dobrze spłukać i osuszyć. Naprawdę pomaga xD

musi byc z granulkami?? :E

to moze jogobella też podziala ? :E

 

edit: sory za OT :P

jak już mowilem, polecam Bullet Proofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: bardzo ładny i świetnie napisany poradnik. Chyba wypróbuje ten sposób jak coś to wyśle ci rachunek za płytke hueh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszyscy wiemy plyta ma dwie warstwy : ochronna i zapisanymi danymi

 

jesli jest zarysowana tylko powierzchnia ochronna wtedy jestesmy w stanie ujrzec odbicie rys na krazku. A jesli nie to znaczy ze fizycznie ich juz tan nie ma i chocbysmy sie zesrali to sami nie odzyskamy danych tego typu programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś się przyda :P jak bym to czytał z 3 lata temu to by mi się przydało :P wtedy miałem pełno płyt co żaden napęd nie chciał odczytać za nic :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiam tak: pasta polerska TEMPO na lustro i da sie wszystko odcczytac, tak samo po drugiej stronie :thumbup::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam programik ze stajni rodakill.Jest mega wypasiony, mało waży możliwości praktycznie nie ograniczone.Nie trafiła mi się jeszcze płytka która by mu się oparła.Pomięli najwyżej całą noc a i tak przejdzie :D A TU dokładny opis i pobranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wszyscy wiemy plyta ma dwie warstwy : ochronna i zapisanymi danymi

 

jesli jest zarysowana tylko powierzchnia ochronna wtedy jestesmy w stanie ujrzec odbicie rys na krazku. A jesli nie to znaczy ze fizycznie ich juz tan nie ma i chocbysmy sie zesrali to sami nie odzyskamy danych tego typu programami.

Mam pękniętą płytę przez obie warstwy i działa w 100%, trzeba ją tylko złożyć "na równo" (w jednolitą płaszczyznę) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pękniętą płytę przez obie warstwy i działa w 100%, trzeba ją tylko złożyć "na równo" (w jednolitą płaszczyznę) :D

 

Ryzykujesz - struktura jest uszkodzona więc przy wysokich obrotach istnieje duża sznasa na to, że Ci sie w napędzie rozleci - i może uszkodzić sam napęd.

 

Przekopiuj ją i nagraj na nowy nośnik.

 

A pęknięcie nie stanowi UBYTKU danych - rysa już tak. Tzn ubytek przy pęknięci jest ale na poziomie z którym korekcja błędów sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc 10/10 poradnik. Ja też używam pasty, żeby płyta była czysta i bez granulek to jest obojętne! xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w poradniku nie powinna być zawarta przestroga o tym, że robienie obrazu mocno uszkodzonej płyty może uszkodzić napęd(wielogodzinne odczytywanie porysowanej,zalanej czymś płyty itd)?Wszytko wskazuje na to, że mi się właśnie taka sytuacja przytrafiła.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, podpisuję się pod tematem...

IsoBuster + pasta nieraz pomogły w odzysku danych... jak dla mnie mega dobry do tego program a próbowałem w sumie już "kilku"... powiem tak:

Ten programik pomógł mi odratować z oryginału NFS Underground 1 z mega zajechanej płytki i pomimo ponad 1000 błędów a była to PLAYDISC gierka chodzi z jednym chwilowym zacięciem wyłącznie na samym początku gry.

Polecam w takich sytuacjach zastąpić dane danymi losowymi...

W mniej tragicznych sytuacjach dobry jest jeszcze Ultra ISO choć program nie jest wyspecjalizowany aż tak w tym kierunku.

 

Dodam jeszcze tylko że w tragicznych sytuacjach zalecał bym najpierw zaktualizować BIOS napędów bo wsumie najlepiej nawet jak to program radzi używać co najmniej dwóch a najlepiej różnych marek i standardów...

U mnie lepszym do tego akurat jest ten starszy bo:

 

Lite-ON DVDRW SOHW-1693S

od tego

Lite-ON DVDRW SHW-160H6S

 

a kupno drugiego czyli nowszego (obecnie już nie...) sugerowane było koniecznością odzysku danych z pewnej płytki z projektami... he, he, he ale się udało choć przyznam że w sumie cd 700mb na dwóch napędach to odzyskiwał jakoś co najmniej dobę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się odzyskać dane po sformatowaniu cd r + ??????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się odzyskać dane po sformatowaniu cd r + ??????????????????????????????????????

 

 

To nie dysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opisy mogą wydać się troche " noobowskie ". Ale nie każdy wie o co chodzi w danej chwili. ;)

 

Najpierw zacznijmy jak odzyskać pliki, które po dograniu nowych się usunęły.

 

1. Wkładamy płytę do czytnika

 

2. Pobieramy program IsoBuster

 

3.Oczywiście instalujemy

 

3a. Wybieramy język, oczywiście Polski. Następnie OK

40255697ra6.jpg

3b. Po dokładnym przeczytaniu klikamy DALEJ

96828205de8.jpg

3c. Dokładnie czytamy UMOWĘ LICENCYJNĄ, po przeczytaniu akceptujemy warunki umowy. Po tym klikamy DALEJ

78170401rf7.jpg

3d. Teraz wyskoczyły nam dokładnie informacje o produkcie.Zainterseowany może przeczytać, lecz nie potrzeba.

14421371dv9.jpg

3e. Teraz nam wyskoczy pytanie gdzie instalator ma zainstalować nam oprogramowanie. Wybieramy downolną lokalizacje na dyskach. Jak widać trzeba posiadać conajmniej 8,5MB wolnej pamięci na dysku, przypuszczam że każdy posiada. Nastepnie naciskamy DALEJ

39290115vv0.jpg

3f. Nastepnie wyskoczy nam prośba o podanie, lokalizacji gdzie będą dostępne skróty do programu. Najlepiej zostawić to co jest, lecz można zmienić lokacje lub usunąć.

56032939ro5.jpg

3g. Naciskamy DALEJ.

 

3h. Teraz nam wyskoczyło okienko, gdzie możemy zaznaczyć rozszerzenia które będą się otwierać za pośrednictwem programu Iso Buster. Można zaznaczyć wszystko lub pojedyńcze opcje.

75633936dv9.jpg

3i. Teraz ostatnia opcje przed instalacją. Są mozliwe 3 opcje oczywiście można wszystkie zaznaczyć.

-UTWÓRZ IKONĘ NA PULPICIE - skrót będzie widniał na pulpicie ( tzw. strona startowa windowsa xp )

-UTWÓRZ IKONĘ NA PASKU SZYBKIEGO URUCHAMIANIA - jest to pasek obok opcji " start " - gdzie znajdują się dokumenty; panel sterowania itd. 68922774gw8.jpg

-USTAW ISOBUSTER ABY... jeżeli to zaznaczysz program będzie domyślnie w języku polskim.

64919206ig7.jpg

3j. Teraz nacisnij DALEJ, czytamy zawartość i klikamy na przycisk INSTALUJ - program zacznie się instalować na Twoim kompiterze

 

4. Gdy program już się zainstaluje pozostaje nam odzyskać utracone pliki, które zostały " uusniete" z cd/dvd.

4a. Uruchamiamy skrót z pulpitu, lub z pasku uruchamiania.

11yl7.jpg

4b. Gdy już uruchomimy program, zacznie się on wczytywać - widać to po logo - i włączy się nam.

12of2cw3.jpg

 

4c. Po prawej stronie widać Session 1 i Session 2. Rozwijamy wszystkie drzewka. Lecz przed tym trzeba wybrać czytnik płyt z którego chcemy odzyskać utracone pliki. Jest on bardzo dobrze widoczny

61189480uc4.jpg

Następnie rozwijamy wyżej wymienione drzewka:

13pa3.jpg

SESSION 1- Są to pliki które zostały jako pierwsze nagrane na płytę

SESSION 2- Są to pliki które zostały jako drugie nagrane na płytę.

14vy4.jpg

4f. Teraz po prawej stronie wybieramy plik/folder który chcemy skopiować. Klikamy na ppm i bierzemy KOPIUJ " nazwa pliku/folderu " ( u mnie " KOPIUJ SAVE " ).

15iu9.jpg

4g. Teraz wyskoczy nam okienko z prośbą o zamówienie programu. Jeżeli chcemy uzywac programu przez pare razy klikamy na NIE TERAZ, spowoduje to, że bez niczego program nam pozwoli skopiować dowolne programy/pliki. Gdy damy KUP TERAZ otworzy się nam strona, gdzie jest możliwośc zamówienia programu.

 

4h. Teraz wybieramy dowolną lokacje na dysku, gdzie chcemy wkleić nasze utracone pliki.

 

5. I teraz się cieszymy nowymi starymi plikami. :):D

 

 

**********************************************************************

 

 

A teraz dokładnie opisze jak odzyskać pliki z uszkodzonych płyt.

 

1. Wkładamy płyte do czytnika.

 

2. Pobieramy program CDCheck w najnowszej versi.

 

3. Oczywiście instalujemy program.

 

3a. W oknie " Instalator CdCheck Opcje Instalacji ", lepiej nic nie zmieniać. Pozostawić tak jak jest.

60217488gk4.jpg

3b. Teraz nam wyskoczy pytanie gdzie instalator ma zainstalować nam oprogramowanie. Wybieramy downolną lokalizacje na dyskach za pomocą przycisku PRZEGLĄDAJ. Jak widać trzeba posiadać conajmniej 3,5MB wolnej pamięci na dysku, przypuszczam że każdy posiada. Teraz, gdy już wszystko gotowe klikamy INSTAL.

66565843kd0.jpg

3d. Jak widać pojawiło nam się nowe okienko. Na początke zmienimy język wchodząc w option>Langauge i zmieniając na Polish. Wszystko zaznaczone w czarną klamrę.

29650933ju7.jpg

3e. Gdy już zmienimy język trzeba przejść do odzyskiwania plików. W tym celu klikamy na " ODZYSKAJ "41540199je4.jpg

 

3f. Pojawiło się nam nowe okienko, gdzie jest mnustwo nowych rzeczy. Już tłuamcze co i jak i gdzie. :)

- FOLDER ŹRÓDŁOWY/PLIKI DO ODZYSKANIA - podajemy lokacje gdzie mieszczą się nasze zepsute pliki - z płyty.

- FOLDER DOCELOWY - tutaj podajemy lokacje gdzie mają się nam zepsute pliki pojawić. np. C:\Zepsute Pliki.

- W ZAAWANSOWANE OPCJE - nic nie zmieniamy. CHoć jak Boro666 napisał lepiej nastawić prób z 3 na 100. ( patrz 2 post. :E )

14775008zh9.jpg

3g. Gdy już wszystko uzupełnimy klikamy na KONTUNUUJ

84549880dr9.jpg

3h. Program rozpocznie kopiowanie danych zz płyty na dysk twardy - tam gdzie podalismy lokacje przy " FOLDER DOCELOWY ". Proces ten w zależności od stopnia uszkodzenia nośnika może potrwać nawet pare godzin. Niżej widzimy cały proces. Na pasku widać postęp w " % "10bf8.jpg

80449438fb8.jpg

Tutaj widzimy dokładny czas i inne przydatne informacje.

44221366yr4.jpg

3i. Teraz, gdy już się proces zakończy wyskoczyło nam nowe okienko gdzie wszystko jest bardzo dobrze opisane. Gdy pisze " OPERACJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ POWODZENIEM, NIE WYKRYTO BŁĘDÓW. " Możesz się zacząć cieszyć, wszystkie Twoje pliki zostały skopiowane do folderu docelowego. W nowym oknie masz pełno informacju, które uświadomiom Ci wszystko.

11xd9.jpg

3j. Gdy pisze " Błędy

- błędy: 0

- ostrzeżenia: 0

- inny: 0 " Super! Program nic nie znalazł i teraz możesz być pewnien w 100% że pliki są naprawione!!

12he5.jpg

 

4. Teraz kliknij na KONTYNUUJ i zamknij program.

 

ZROBIONE!!

 

 

 

No to na tyle :) Mam nadzieje, że wam się wszystko przyda.

/// Oczywiście CAŁY Tekst jest moją robotą. Zabrania się jego kopiowania bez mojej zgody.

 

 

Może ktoś podwiesi? Bo te forum jakieś ubogie jest. :E

 

PS. Do napisania tego natchnął mnie mały_szcz, za co mu serdecznie dziękuje.

 

 

To wszystko pięknie ale co robić jak płytka jest w napędzie a system jej nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...