Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubanet6

Mercedes W123

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o tym myślałem, auto wygląda wzorowo na zdjęciach i gdybym go jechał oglądać to spodziewałbym się też takie stanu na żywo, nie chciałbym być zawiedziony :) Co do przebiegu to może dziwne z uwag np. na zamontowana instalkę gazową ale wydaje się być prawdziwy ;)

 

Co do VINU to trza sprawdzić, chociaż na żółtych blachach to myślę nie będzie "jajec" z numerami np. z 200D :E

Powinien się chyba zaczynać jak mnię pamięć nie myli 123026(od drugiej serii odrobinę inny z WDB na początku, takiego bym się spodziewał w tym białasie).

 

Jest kilka nieścisłości jak np. zderzaki z wersji coupe lub sedan 280/E oraz listwy pod lampami tylne, te z chromowanym paskiem również są only w coupe i sedan 280/E, ale to są typowe elementy, które ludzie często przekładają do innych wersji.

 

http://www.w114-115.org.pl/jomla/content/view/64/77/

Tutaj dobry artykulik dowiesz się z niego mniej więcej gdzie zaglądnąć przed zakupem, bo wprawdzie auto wygląda fajnie to może się okazać podpicowaną kupą złomu ;)

 

Kiedy wybierasz się na oględziny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Niestety numeru VIN nie napisze jeszcze dziś, myślę że będę miał go jutro.

Natomiast mam jeszcze kilka pytań na temat złotych blaszek, bo to właśnie one mnie jeszcze martwią. Może wiesz o tym czy występują jakieś problemy przy rejestracji na nowego właściciela? Czy da się jeszcze przejść na te zwykłe blachy powrotnie, bo pewnie na żółtych nie będę mógł wiele ingerować w samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka do tego się jeszcze nie dokopałem, a teraz mogę się dowiedzieć więcej. Dzięki, a na oględziny pojadę jak najszybciej tylko muszę poczekać aż mój specjalista wróci z nart, a ja w tym czasie również chciałbym sprawdzić VIN i dowiedzieć się jeszcze kilku rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pozwolicie, że podepnę się pod temat? :cool:

 

Sprawa wygląda tak, zastanawiam się nad kupnem w123 w coupe :cool: 2.3 b + gaz '79 :cool:

 

Więc pytania do eksperta!

 

Tabliczki z numerem VIN wiem gdzie szukać, scian czolow w komorze silnika, ale co do tej drugiej tabliczki lakierowanej nie mam pojęcia... :o Gdzie Jej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tabliczkę znamionową, tę z numerem VIN i dopuszczalnymi masami etc.(ona jest chyba po lewej stronie zamkna) to ta lakierowana jest po prawej. Zazwyczaj na niej jest np. kod lakieru, kody wyposażenia i numer silnika bodajże.

 

Poszperałem na swoim ftp i poniżej wkleiłem jakieś foto tabliczki z S124, nie jest to dokładnie to samo, ale bardzo podobne, przynajmniej wiesz jak wygląda ;)

 

http://www.osi.pl/~xytras/S124_D30/Zdj%eacie027.jpg

 

ZdjÄcie027.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się domyślałem, ale pewny nie byłem :)

 

Przykładowe tabliczki:

 

1230121125_PICT0389.jpg

 

1230121154_PICT0390.jpg

 

Pytanko co do motoru 2.3, z tego co mi wiadomo były wersje w gaźniku i na mechanicznym jednopunkcie, ktoś orientuje się w jakich latach dane wersje wychodziły? Generalnie to chciałbym oszacować jak zasilany jest kandydat :cool: Orientuje się ktoś jak te motory chodziły na lpg? Spotkałem się z opinią, że lubiało to niewspógrać z sobą i przysparzać sporo problemów :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o coupe chodzi to dwa silniki 2.3, najpierw M115 na gaźniku czyli 230C (jakieś 109 koni) i potem M102 na wtrysku czyli 230CE. Pierwszy produkowany w okresie 11.76/06.77 - 06.80 i drugi 02.80/04.80 - 08.85 czyli Twój powinien być gaźnikowy.

 

CO do gazu to chyba żaden Mercedes nie lubi zbytnio gazu, tylko ludzie jeżdżący zagazowanymi Mercami czasami chwalą, mimo tego najprościej jest z gazowaniem gaźnikowców, inne też idzie ale często czytuję o strzałach etc. :-D Ja bym się od gazu trzymał daleko :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu.. Szczerze mówiac liczyłem na inną odpowiedź, chyba wtrysk bardziej by mnie zadowolił :o Sam najchętniej bym podziekował gaziakowi, ale koszty koszty! Niestety jestem uczniem :mad2: ale uczniem technikum samochodowego, wiec chętnie sam przy w123 podłubie :cool: Postaram się dostać wszystkie numerki z tabliczek i je rozkodować, w razie jakiś pytań będe pisał. :cool: Dzieki wielkie za odpwowiedzi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wersja wtryskowa mało że mocniejsza to oszczędniejsza, jak się nie boisz gazu to luzik, w tych autach jeśli się dba o instalacje (filtry etc) i o świece, kable(ogólnie układ zapłonowy) to nie jest źle, nie ma się czego bać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby gazować mechaniczny wtrysk to trzeba być dobrym. Zresztą od gazu on prędzej czy później pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mówicie, ze jeżeli już gaz, to lepiej gazować gaźniki niż wtrysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale to nie znaczy że się wtryskowych nie da, warto dać do konkretnego zakładu i dbać, jak będziesz dbał to się odwdzięczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę znalazłem piękną M123 250 benzyna. Jest to piękny biały sedan na żółtych blachach. Generalnie chciałbym go nabyć. Jednak zamin to zrobie bardzo bym pragnął prosić kogoś kto mieszka blisko Katowic o wstępne oględziny które pomogły by mi podjąć ostateczną decezję. Będę bardzo wdzięczny jeśli któś udzieli mi pomocy. Szczegóły mogę podać telefonicznie bądź drogą e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały odkop ale mam pytanie, jakie są przełożenia biegów skrzyni 5 i czy ona była montowana w 280e ?? szukałem ale nigdzie nie znalazłem na ten temat, znalazłem tylko przełożenia mostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I. 3,82; II. 2,20; III. 1,40; IV. 1,0; V. 0,81; R. 3,71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po Krakowie już parę 123 się pokazało. Z początkiem wiosny coraz więcej ich widać :) bo przez zimę widziałem chyba jednego jeżdżącego :)

A dziś widziałem jedną srebrną w coupe na szerokich kapciach... ciekawie to wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o klasyczne(i nie tylko) Mercedesy chodzi, to prawie każdy na tym forum wie, że ja chętnie pomogę, tak że jak coś to to pisz :)

WITAM! Mam problem z W 123 240 D .Samochod chodzil jak zegarek tylko palil 16/100km .Wymienilem koncowki wtryskiwaczy i niepomoglo cisnienie ustawilem na 115.Kupilem driga pompe wtryskowa chodzila w innym samochodzie .Pompe ustawilem na znak zblokowalem walek dluga sruba w miejsce korka obok pompki paliwowej . Ustawilem wal na 48 stopnie ,zamontowalam pompe ,wykrecilem srube ,wkrecilem korek ,zalalem olejem ,odpowietrzylem .Pelen gaz ,cofnolem wal ,paliwo pojawia sie na 48 stopni .Samochod nie zapalil ,a na hol zapalil ,kopci na czarno a na wolnych obrotach gasnie i nie zapala od kluczyka .Bardzo prosze o porade .sebatorun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Mam 17lat i za jakiś rok robię prawo jazdy. Mam odłożone na koncie jakieś 4-5 tysiące i będę musiał sobie coś taniego kupić na początek. Myślę, że już czas chyba szukać jakiegoś W123 bo pewnie znikają ładne sztuki. Stan będzie dla mnie bardzo ważny, myślę, że zadbam o auto dlatego szukam dobrej sztuki. Ale pytanie brzmi co się na da dla początkowego kierowcy? Od strony technicznej pomoże mi ojciec. Celuję bardziej w diesla. Chyba, że benzyniaki dostanę w lepszym stanie. Czy 240D będzie dla mnie zamocny? Mam w rodzinie także importera samochodów z zachodniej granicy, więc niewykluczone, że będę mógł niskim kosztem coś ściągnąć. Ale gdzie szukać takiej dopieszczonej sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam w tej kwocie 201 szukał...

 

A co do problemu wyżej to nawet nie jestem teraz w stanie sprawdzić czy dobrze ustawiasz pompę, mogę sprawdzić ale po niedzieli albo i w następny weekend najwcześniej. Bo swoją drogą to taka niemożność odpalenia z rozrusznika to na moje może być pompa, skoro ją sam ustawiałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam czegoś takiego szukać? W świetnym stanie? :) Może istnieję jakaś strona gdzie pasjonaci podają linki do dobrych ofert ? (coś takiego jak "znaleziska na allegro")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stalem sie nie dawno jakies 2-3 miesiace posiadaczem MERCEDESA 123

:) . Dziadkowi sie zmarlo i mi w spadku ze prawo jazdy zrobilem zostal. Postanowilem go nie sprzedawac i nie kupowac np jakiejs Hondy civic czy Prelude czy innego sportowego gowna :) gdyz jazda mercedesem to po 1 klasa po 2 wygoda szkoda ze dosc droga (paliwo) :)

 

Mam do was pytanie kupilem sobie nowe radyjko :) Alpine i tak sluchalem sluchalem az mi poszedl 1 glosnik z przodu jakie wymiary maja glosniki z przodu na maskownicy te ....

 

bylbym wdzieczny jak ktos podal by mi link np do allegro z przykladem

 

http://allegro.pl/search.php?string=glosni...p;category=1322 jaka wielkosc czy 6/9 prosilbym bardzo o pomoc nizej wrzucam foto mojego MISIA MESIA :)

 

s43s5u.jpg

 

v659w8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ;)

 

Z przodu wchodzą tylko 100mm głośniczki przy czym muszą być "niskie" ;) Jeśli kupisz zbyt wysokie to pozostaje jeszcze montaż "pod deską" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony to chyba z malucha wziąłeś :E

 

A Merc ładny, bardzo mi sie podobają te z prostokątnymi światłami :lovin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...