Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubanet6

Mercedes W123

Rekomendowane odpowiedzi

W niezłym stanie te W126, ale straszny golas, najmniejszy w tych czasach silnik i jeszcze manual, jakiś skąpy ten LEM był :E Mało tego rozpatrywaliśmy te auto na forum klubowym i ciekawe jest to iż w aukcji napisane jest iż samochód został kupiony w Berlinie zachodnim, a z VINu wyraźnie wynika iż auto pochodzi od polskiego dilera...

 

 

capitan2, W123 to kiepskie auto, jak to nazywasz, do lansu... Polecam kupić stare, zgniłe BMW np. rekina i ospojlerować byle jak, pomalować sprayem(no cóż, kolejny klasyk na straty) i to będzie dopiero lans.

No chyba, że źle zrozumiałem słowo lans to zatem odpowiadam na pytania ;)

Otóż młody jesteś, mówisz... W123 to straszny wół, nawet 300D więc nie poszalejesz, a jeśli będziesz szalał to auto Ci się odpłaci :E

Za 4 kafle jak poszukasz to kupisz niezłe auto, jeśli nie boisz się problemów z gazem(i też wyższych wydatków na obsługę) to polecam Ci kolego kupić benzynkę, najmniej roboty jest z gaźnikami i tutaj polecałbym silnik M102 2.0 bo najnowocześniejszy, lub wtryskowe M102 2.3. Oczywiście ja pod gaz bym widział M123 2.5 na gaźniku oczywiście, lub M110 na gaźniku 2.8, z takimi motorami gaz lepiej współpracuje niż z resztą, które mają mechaniczne wtryski ;) Oczywiście ja nie przepadam za gazem(aczkolwiek nie mówię NIE) i jeżdżę od ponad 6 lat dieslem, najpierw OM615 2.0D 55KM i od niedawna OM616 2.4D 72KM i jakoś żyję ;)

Ja za OC płacę w PZU jakieś 600zł przy czym auto jest zarejestrowane jako 200D(oryginalny motor) i jest na ojca, maks zniżek no i bez zwyżki wiekowej!! Dla 240D na dzień dobry będzie więcej no i zwyżka wiekowa do lat 25... Generalnie ja zmieniał będę na Liberty Direct i Tobie polecam zadzwonić do nich, 5 minut gadki i będziesz wiedział.

 

Co do różnic w spalaniu to wielkich nie ma, 240D ma wyższa i optymalną moc w stosunku do gabarytów auta i pali niewiele więcej, 200D się męczy...

Spalanie 6,5 litrów w 200D to nie bajka, zdrowy silnik przy 90km/h w trasie jest w stanie tyle spalić ;) Ja maksymalne spalanie w 240D(dyfer z 200D więc palił więcej) osiągnąłem 9,5 litra, ostatnio około 8,5-9 litrów w mieście przy ciężkim bucie). Jeśli kupisz zdrowe 200/240 to w 8-8,5 litra na setkę możesz się zmieścić, zależy też czy będziesz szalał i czy kupisz manual, lub automat ;)

Z odpalaniem na mrozie jest okej, o ile masz dobrą kompresję, regulujesz regularnie zawory(chyba co drugą wymianę oleju trzeba minimalnie, a najlepiej co wymianę czyli jakieś 10kkm) przy czym można regulować samemu, to nie jest wielka filozofia.

Należy zadbać o akumulator i rozrusznik, oraz o świece żarowe przy czym jeśli kupisz pierwszą serię z świeczkami długo grzejnymi to polecam kupić szybkogrzejne paluszki ;)

Co do kosztów to pewnie polonez wyjdzie taniej, ale powiem Ci, że ja większość robię sam i części nie są drogie, ostatnio np. sam wymieniałem dyfer. Auto jest nadzwyczaj proste, szczególnie diesle ;)

Co do konkretnych ofert to po ogłoszeniach niewiele można powiedzieć, najlepiej jechać i zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może lans to faktycznie źle uzyte słowo, ale szukam czegoś raczej kultowego i z klasą, zajechane bawary mnie nie interesują i jak prędzej pisałem osiągi też nie gdyż jeżeli cos już posiadam to raczej o to dbam i szaleć merecem nie zamierzam tym bardziej dieselem. No zobaczymy jak to będzie narazie widzę same plusy i jeden wielki minus - OC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś skąpy ten LEM był :E

 

Ale ten, co autko kupił, już skąpy nie był. Ponad 50 000. No no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.prosze o pomoc w poszukaniu parametrów technicznych do MB 123 250 benzyna 6 cylindrów.nie moge nigdzie znalesc danych szczegółowych.z góry dziekuje.pozdrawiam rani. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.prosze o pomoc w poszukaniu parametrów technicznych do MB 123 250 benzyna 6 cylindrów.nie moge nigdzie znalesc danych szczegółowych.z góry dziekuje.pozdrawiam rani. ;)

 

Materiały zaczerpnięte z http://www.w114-115.org.pl ;) Mam nadzieję iż tego szukałeś.

 

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Type 250

Name 250

Name Mercedes-Benz type 250

Short name 250

Model W 123 V 25

Production 07.75/04.76 - 12.85

Number produced 114.796

Comments concerning the production period begin of production - pre-production batch / main production - end of production

Prices 01.76: 21.767,10 DM 02.77: 22.755,00 DM 01.78: 22.960,00 DM 04.78: 23.475,20 DM 08.78: 24.169,60 DM 12.78: 24.662,40 DM 05.79: 24.858,40 DM 01.07.79: 25.080,35 DM 16.07.79: 25.515,40 DM 09.79: 26.023,90 DM 03.80: 27.040,90 DM 08.80: 27.549,40 DM 07.81: 28.396,90 DM 09.81: 28.532,50 DM 01.82: 29.312,20 DM 07.82: 30.340,50 DM 07.83: 30.609,00 DM 08.83: 31.578,00 DM 01.84: 32.319,00 DM 09.84: 33.288,00 DM

Wheelbase 2795 mm

Track rear/front 1488/1446 mm

Length 4725 mm

Width 1786 mm

Height 1438 mm

Smallest turning circle 11,25 m; with power steering 11,29 m

Chassis weight

Max. total weight 1930 kg

Max. front axle weight 920 kg

Max. rear axle weight 1010 kg

Max. load 520 kg

Max. trailer weight braked 1200 kg; since 1980: 1500 kg

Max. trailer weight unbraked 740 kg

Weight empty 1410 kg

According to guideline DIN 70020 (with fuel, spare wheel and tool equipment)

Operating method four-stroke Otto

Configuration front, parallel; upright

Type M 123 V 25 / 123.920

No. of cylinder/configuration 6 / in line

Bore x stroke 86,0 x 72,45 mm

Total displacement 2525 ccm (tax classification: 2492 ccm)

Compression ratio 8,7; since 09.79: 9,0

Crankshaft bearing 4

Output 129 hp / 95 kW at 5500 /min;~since 09.79: 140 hp / 103 kW at 5500 /min

Maximum torque 196 Nm at 3500 /min; since 09.79: 200 Nm at 3500 /min

No. of valves/configuration 1 intake, 1 exhaust / overhead

Valve operation top camshaft

Camshaft drive simple roller-type chain

Mixture formation 1 double-register-downdraught carburetter Solex 4 A 1

Cooling water cooling / pump; 10 l water

Lubrication pressure circulation lubrication / 6 l oil

Electric system 12 V

Battery 55 Ah / in the engine compartment

Dynamo three-phase AC / 770 W

Starter motor electrical / 1,5 kW

Ignition battery ignition

Fuel tank above the rear axle / 80 l

Fuel supply diaphragm pump

Driven whells rear wheels

Power transmission divided cardan shaft

Frame desing self-supporting all-steel body

Wheel suspension front double wishbone-front axle with torsion bar type stabilizer

Wheel suspension rear diagonal-swing axle, on demand with hydropneumatic level control

Suspension front coil springs, suppl. rubber suspension, torsion bar stabilizer

Suspension rear coil springs, suppl. rubber suspension, torsion bar stabilizer

Damper hydraulic telescopic damper

Steering rec.-ball steering; on demand power steerg. (since 08.78 standard)

Steering transm ratio 22,36:1 / 4,3 steering wheel turns; w/ power steering: 16,55:1 / 3,2

Breaking system braking system

Breaking system hydraulic dual-circuit braking system with vacuum-operated brake ~servo unit, since 08.80 on demand with antilock device; disc brakes front and rear

Parking breake parking brake

Parking breake mechanical (foot-operated), effective on rear wheels

Diamatre brake discs front / rear: 278 / 279 mm

Wheels sheet steel-disc wheels, since 01.78 on demand light-alloy wheels

Wheels rims 5 1/2 J x 14 H 2

Tyres 175 SR 14 88 S; since 09.79: 175 HR 14 88 H

 

Skrzynie biegów tego modelu (gearbox and performance):

 

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Gearbox 4-speed gear shift

Availability Series (until 04.77)

Shifting Feed control

Clutch Single-plate dry clutch

Type of gearbox Pinion change gear

Synchromesh gears I - IV

Gear transmission I. 3,90; II. 2,30; III. 1,41; IV. 1,0; R. 3,66

Differential ratio 3,69

Maximum speed 185 km/h

Accelerations 11,3 s

Comments Acceleration with shifting through from 0 - 100 km/h; loaded with 2 persons

Fuel consumption 9,8/12,1/16,4 l

acc. to guideline 80/1268/EWG; values for 90 km/h / 120 km/h / city cycle

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Gearbox 4-speed gear shift

Availability Series (from 05.77)

Shifting Feed control

Clutch Single-plate dry clutch

Type of gearbox Pinion change gear

Synchromesh gears I - IV

Gear transmission I. 3,98; II. 2,29; III. 1,45; IV. 1,0; R. 3,74

Differential ratio 3,69; from 10.81: 3,58

Maximum speed 185 km/h

Accelerations 11,3 s

Comments Acceleration with shifting through from 0 - 100 km/h; loaded with 2 persons

Fuel consumption 9,8/12,1/16,4 l; from 10.81: 9,0/11,4/14,8 l

acc. to guideline 80/1268/EWG; values for 90 km/h / 120 km/h / city cycle

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Gearbox 5-speed gear shift

Availability by request (from 10.81)

Shifting Feed control

Clutch Single-plate dry clutch

Type of gearbox Pinion change gear

Synchromesh gears I - V

Gear transmission I. 3,82; II. 2,20; III. 1,40; IV. 1,0; V. 0,81; R. 3,71

Differential ratio 3,58

Maximum speed 185 km/h

Accelerations 11,3 s

Comments Acceleration with shifting through from 0 - 100 km/h; loaded with 2 persons

Fuel consumption 8,6/10,4/14,8 l

acc. to guideline 80/1268/EWG; values for 90 km/h / 120 km/h / city cycle

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Gearbox 4-speed autom. gear shift

Availability by request (until 09.81)

Shifting Switch lever at steering wheel or in car center

Clutch hydr. torque converter in autom. gear

Type of gearbox Planet gear

Synchromesh gears

Gear transmission I. 3,98; II. 2,39; III. 1,46; IV. 1,0; R. 5,47

Differential ratio 3,69

Maximum speed 180 km/h

Accelerations 12,2 s

Comments Acceleration with shifting through from 0 - 100 km/h; loaded with 2 persons

Fuel consumption 10,1/12,9/16,0 l

acc. to guideline 80/1268/EWG; values for 90 km/h / 120 km/h / city cycle

Limousines of the series 123

Mercedes-Benz type 250

Gearbox 4-speed autom. gear shift

Availability by request (from 10.81)

Shifting Switch lever at steering wheel or in car center

Clutch hydr. torque converter in autom. gear

Type of gearbox Planet gear

Synchromesh gears

Gear transmission I. 3,68; II. 2,41; III. 1,44; IV. 1,0; R. 5,14

Differential ratio 3,58

Maximum speed 180 km/h

Accelerations 12,2 s

Comments Acceleration with shifting through from 0 - 100 km/h; loaded with 2 persons

Fuel consumption 9,5/11,9/14,5 l

acc. to guideline 80/1268/EWG; values for 90 km/h / 120 km/h / city cycle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

posiadam beczke 240D z 78r i chcialbym wsadzic w nia silnik benzynowy 2.3 lub wiekszy z w124 bo w dobrym stanie z beczki ciezko taki wyrwac. mam wiec takie pytanie, czy silnik bedzie pasowal w miejsce starego diesla bez wiekszych przerobek?? i ile taka operacja by mnie wyniosla?? silnik+skrzynia ~1000-1500zl robocizna nie bedzie tak zle (szwagier i dobry znajomy to mechanicy) + wal i most(?)

 

mam jeszcze silnik 300d ale niestety tez jest za slaby, moze chce ktos kupic?? a chce zmienic na cos mocniejszego bo lubie patrzec na twarze zdziwionych wlascicieli golfow, bmw itp :D

 

pozdro dla fanow niezniszczalnych beczek!!

Jak chcesz zostawiać na światłach bmw to 2.3 może byc troche mało, chyba ze masz na myśli 316 lub 518. A tak wogle to nie spodziewaj się jakiejś rakiety po włożeniu 2.3. Posiadam beczke 230E silnik od 124 robi setkę w 11-12 sekund wprawdzie mam opony 225 z przodu i 235 z tyłu ale dużej różnicy by nie było zakładając węższe. Ale czemu pisze? Od jakiegoś czasu myślę nad włożeniem 5L V8 ze 126. Zauważyłem, że wspomniałeś coś o tym w swoim poście. Czy wiesz coś więcej na te temat? Co jeszcze trzeba zmienić przy tym, że skrzynie to raczej tak, a jak z mostem, czy dyferencjałem? Prosze o wszystkie możliwe informacje na ten temat forumowiczów. Posiadam W123 230E z 1984r. Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Szczerze mówiąc to pisząc tego posta nie spodziewałem się odpowiedzi, zwłaszcza tak szybkiej. Forum wydawało mi się wymarłe, patrząc na to jak często ludzie piszą posty. W każdym razie ciesze się, że się myliłem, i że mogę liczyć na pomoc. Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o klasyczne(i nie tylko) Mercedesy chodzi, to prawie każdy na tym forum wie, że ja chętnie pomogę, tak że jak coś to to pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanie w związku z unieruchomieniem mojego W123:(

Parę dni temu były mrozy dochodzące do - 20. Po jednej z takich nocy próbując dopali moją beczuszkę nacisnąłem sprzęgło a ono zostało w podłodze. Sprzęgło chodzi luźno i trzeba je ręką cofać. Przy uruchomionym silniku nie można biegu wrzucić.

Czy jest to wina wysprzęglika lub pompy czy może tylko zamarzł płyn ?

 

Mercedes W123 240D

rok 1981 sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie ma plamy pod autem, pod skrzynią albo na podłodze.

A co z hamulcami, normalnie pracują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy nie ma plamy pod autem, pod skrzynią albo na podłodze.

A co z hamulcami, normalnie pracują ?

 

 

Wycieków żadnych nie stwierdziłem żadnych plam nie ma ani na skrzyni ani na ziemi. Jeśli chodzi o hamulce to wydaje mi się że jest ok. Gdy stoi to pedał hamulca pracuje tak jak zawsze bez żadnych problemów. Podczas jazdy nie wiem bo nie dam rady wrzucić biegu gdy jest uruchomiony.

Wczoraj odpaliłem go żeby pochodził i ewentualnie jeśli gdzieś w przewodach jest zamarznięty to żeby puściło ale nie pomogło. Z tym że wydaje mi się że i tak sam silnik nie jest w stanie ogrzać całego układu hydraulicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak sprzęgło prawie że w podłodze zostało to rozsypało sie całe. Może rozbierz je (jak masz dryg) i zobacz co z nim. Ewentualnie na warsztat auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie na warsztat auto.

Cenna rada. Może by to przykleić w dziale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli jesteś pewien, że nie ma wycieków i hamulce okej(zobacz czy nie ubyło też płynu w zbiorniczku) jeśli płyn w zbiorniczków jest normalny(kiedy wymieniałeś ostatni raz?) to możliwe, że docisk sobie odpuścił.

Ja już szczerze daaaaawno płynu nie wymieniałem i w życiu mi nie zamarzł, też o takim przypadku nigdy nie słyszałem...

Ja bym jeszcze sprawdził ew. czy to nie wina pompy sprzęgła/sprężyny przy pedale, nie pamiętam dokładnie jak to tam wyglądało ale pedał przecież musi jakoś wracać do swojego poprzedniego położenia, nawet gdy wysprzęglik puszcza to powinien wrócić...

Jeśli masz dostęp do kanału albo chociaż takich podstawek najazdowych pod przednie koła to jeśli wykluczysz problem w kabinie, to można jeszcze wymontować wysprzęglik i sprawdzić jak pracuje, znajduję się z prawej strony skrzyni(od pasażera) i przykręcany jest na dwie śruby z łbem 10.

 

Wymiana samego sprzęgła w beczce to prosta sprawa, jednak wymaga raczej dobrych kluczy i kilka ładnych godzin, bo trzeba odkręcić wał, odłączyć wodziki, wywalić wysprzęglik, odkręcić łapę skrzyni i tym samym odkręcić wydech bo jest mocowany w jednym miejscu do łapy jak dobrze pamiętam, potem pozostaje odkręcić skrzynię od silnika(akurat w 2x0D jest dobre dojście, w 300D i turbo jest gorzej). Skrzynia do silnika jest przykręcana sześcioma albo ośmioma śrubami z łbem 17(albo 19) i potrzeba odpowiedniego klucza by dojść do tych przy górze ;)

 

Polecam wskoczyć na nasze klubowe forum i poczytać ew. napisać temat z problemem, jak znam życie to od razu będzie wiadomo co na 100% uległo uszkodzeniu ;)

http://mb.slask.pl/forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczunie są ładne, choć wole kanciaste autka.

Jedno co w nich jest niezastąpione to prostota wykonania, dojście bezproblemowe do każdego elementu i niewykańczalność.

Miałem "przyjemność" jeździć paroma, w tym taką, co już blachy nie ma ale silnik arcydzieło, a drugą żeby nie okłamać 76 bodajże i jest piękna. Trudno się dziwić. To jest wyniuniane auto, które przyjechało do Polski dwa lata temu z szopy u jakiegoś dziadka mając niecałe 60tys ;)

To się ledwo dotarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Damian. Trafiłem na piękną beczkę wydaje mi się za możliwe pieniądze, taki samochód to moje marzenie, jednak nie jest to diesel lecz benzyna w silniku 250 z gazem na gaźniku. Samochód robi na mnie wielkie wrażenie, tylko boje się tego silnika. Jeśli ktoś mółby mi pomóc to chętnie wyślę zdięcia tego auta na maila i wszystko co wiem o mojej sytuacji. Kolejnym mankamentem jest to że samochód jest na złotych blachach, proszę o pomoc, ponieważ mimo to że jestem wielkim pasjonatem mototyzacji marki Mercedes, to w tym momencie nie mogę spać po nocach, zastnawiając się nad kupnem tego auta.

Z góry serdecznie Dziękuję za każda wskazówkę i ciesze się że trafiłem na wasze forum, bo właśnie tu dowiedziałem się najwięcej o modelu mercedesa który jest obecnie na mojej szczególnej uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego tu się bać, silnik M123 dobry i trwały, jedynie stosunek mocy do ekonomii wypada kiepsko :)

Generalnie moc podobna do M102 na wtrysku(M102 ma 136PS, a M123 zależnie od serii 129 lub 140), a spalanie podobne do M110 sporo mocniejszego.

Z uwagi na charakterystykę pracy jest to mój ulubieniec wśród benzyniaków i właśnie taki najchętniej bym widział w sedanie ;)

Tak obserwując rynek to w sumie 250 jest pomału rarytasem, nie wiem czemu ale mimo że nie był to najrzadszy model to jakoś tak wymarły, generalnie fajny rarytas tak jak np. M110 na gaźniku.

Jak chcesz rady to odezwij się, wyślij jakieś fotki, co tam o nim wiesz, cenę i ew. pytania co Cię interesuje, postaram się w miarę możliwości odpisać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja. Pozwolę sobie dziś zacząć od paremetrów samochodu który sobie upatrzyłem:

 

Rok produkcji 1980

Przebieg [w km] 178000

Pojemność silnika [w cm3] 2500

Moc silnika [w KM] 140

Skrzynia biegów Manualna

Rodzaj paliwa Benzyna + LPG

Typ Sedan/Limuzyna

Liczba drzwi 4/5

Kolor Biały

Stan Używany

Uszkodzony Nie

 

Wyposażenie Alufelgi, Radio+CD, Wspomaganie kierownicy

Informacje dodatkowe Sprowadzony, Zarejestrowany jako zabytek, Zarejestrowany w Polsce

 

To jest to co wiem, mogę w ciągu kilku minut przesłać dodatkowo zdjęcia samochodu który sobie upatrzyłem

 

 

Dodatkowo wiem, ( z tygo o co mi mówił właściciel pojazdu ) że samochód rególarnie miał sprawdzane i naprawiane wszystkie elementy, niektóre z nich da się zauważyć już nawet na zdjęciach ale nie wiem czy wszystko będę potrafił własnoręcznie dokładnie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przebiegi nigdy nie wierzę, ale wiem że zdażają się auta o śmiesznych przebiegach, które poprostu potrafią przesatać wiele lat w garażu zamin ktoś do nich dotrze, nie mniej jednak to tylko wyjątki :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam to znowu ja. Pozwolę sobie dziś zacząć od paremetrów samochodu który sobie upatrzyłem:

 

Rok produkcji 1980

Przebieg [w km] 178000

Pojemność silnika [w cm3] 2500

Moc silnika [w KM] 140

Skrzynia biegów Manualna

Rodzaj paliwa Benzyna + LPG

Typ Sedan/Limuzyna

Liczba drzwi 4/5

Kolor Biały

Stan Używany

Uszkodzony Nie

 

Wyposażenie Alufelgi, Radio+CD, Wspomaganie kierownicy

Informacje dodatkowe Sprowadzony, Zarejestrowany jako zabytek, Zarejestrowany w Polsce

 

To jest to co wiem, mogę w ciągu kilku minut przesłać dodatkowo zdjęcia samochodu który sobie upatrzyłem

 

 

Dodatkowo wiem, ( z tygo o co mi mówił właściciel pojazdu ) że samochód rególarnie miał sprawdzane i naprawiane wszystkie elementy, niektóre z nich da się zauważyć już nawet na zdjęciach ale nie wiem czy wszystko będę potrafił własnoręcznie dokładnie sprawdzić.

Zapowiada się bardzo ciekawie, mam wrażenie że wiem o który samochód chodzi.

Poślij fotki, jeśli nie chcesz się dzielić publicznie to xytraguptor(at)gmail.com (nie podaje z @ bo już spamu dostaję wystarczająco ;) )

No i sprawa numer jeden i najważniejsza, podaj VIN czyli numer nadwozia zaczynający się od WDB123.... lub 123 i ew. zdjęcie tabliczki lakierowanej z przedniego pasa(są tam m.in. kody wypasu konkretnego egzemplarza) może być na priv.

Co do przebiegu, jeśli właściciel powiedział jeszcze, że na gazie przejechał dopiero 2000km to całość sobie można od razu między bajki wsadzić :cool: Jak będą dobre fotki auta i jego wnętrza, tego co pod maską to przebieg można będzie określić orientacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którego z maili mogę pisać do Ciebie o szczegółach? masz chyba dwa z tego co zauważyłem

 

A jeśli bacznie obserwujesz rynek samochodowy to wiesz o jakim samochodzie piszę. A WIN jeszcze nie posiadam ale z pewnością będę go miał, mam taką nadzieję.

 

 

Wysłałem zdjęcia na "gmaila"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...