Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

starykocur

Jak prawidłowo sformatować baterię w telefonie?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że należy całkowicie rozładować telefon i potem ładować przez minimum 8-12 godzin, i powtarzać tak kilka razy. Czy to prawda :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cykle po 12h

jak padnie podłączasz na 12h,

użytkujesz aż padnie i znowu na 12h

ogólnie muszą być 3 ładowania po 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem że należy całkowicie rozładować telefon i potem ładować przez minimum 8-12 godzin, i powtarzać tak kilka razy. Czy to prawda :question:

ręce opadają było 10000000 razy. Każdy o to pyta jak potłuczony.

Baterii sie nie formatuje tylko formuje. I w nowych typach baterii np litowo jonowych się tego nie robi. W ogóle.

 

3 cykle po 12h

jak padnie podłączasz na 12h,

użytkujesz aż padnie i znowu na 12h

ogólnie muszą być 3 ładowania po 12h

Bezedura

ładowanie np litowo jonowych do oporu (przłedowanie) może je uszkodzić.

 

Ty mówisz o akumulatorach niklowo-kadmowych

które mają efekt pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o Li-Iony to ich sie nie formuje :) a nawet jest to ZABRONIONE! :)

następny...eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka bateria.

NiMh trzeba formować, Li-Ion można (nic się nie stanie), Li-Poli nie można, bo rozpiernicza to baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no oczywiście Ty wiesz lepiej...jak zwykle :lol2:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy ostatnia linijka.

Nie wolno przeładowywać a bez wątpienie trzymanie po 12-16 h tym jest.

nie da się przeładować baterii w telefonie :lol2: bateria osiąga 100% i układ ładowania zostaje wyłączony pomimo podłączonej ładowarki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZABRONIONE jest formowanie, ponieważ może spowodować uszkodzenie i znaczną utratę pojemności ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie da się przeładować baterii w telefonie :lol2: bateria osiąga 100% i układ ładowania zostaje wyłączony pomimo podłączonej ładowarki... ;)

dobra Dylu niech każdy robi tak jak chce :thumbup::)

Układ ładowania zostaje wyłączony ale jak 6230 zostawiłem za długo w ładowarce to procesor się spierniczył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o przeładowanie, tylko o rozładowanie do zera. Li-Ion nie jest aż tak na to wrażliwy, jak Li-Poli. W ogniwach polimerowych częste rozładowywania mogą doprowadzić do takiego samego efektu, co w starszych ogniwach doładowywanie baterii, czyli zmniejszania się pojemności.

 

dobra Dylu niech każdy robi tak jak chce :thumbup::)

Układ ładowania zostaje wyłączony ale jak 6230 zostawiłem za długo w ładowarce to procesor się spierniczył :P

bo one są takie, że baterie się cholernie nagrzewają. Chociaż szczytem była moja 5510, w której bateria stopiła tylną ściankę obudowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZABRONIONE jest formowanie, ponieważ może spowodować uszkodzenie i znaczną utratę pojemności ogniwa.

Nooooooooo a ja swoja Litowo Polimerową baterię w N73 uformowałem wg starych zasad, rozładowuję ją zawsze prawie do końca i ładuje zwykle cała noc i bateria wytrzymuje mi tak jak to opisałem TUTAJ, więc nie filozuj tylko, jak będziesz wiedział z władnego doświadczenia a nie opinii innych to sie kłuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nooooooooo a ja swoja Litowo Polimerową baterię w N73 uformowałem wg starych zasad, rozładowuję ją zawsze prawie do końca i ładuje zwykle cała noc i bateria wytrzymuje mi tak jak to opisałem TUTAJ, więc nie filozuj tylko, jak będziesz wiedział z władnego doświadczenia a nie opinii innych to sie kłuć...

:o

masz jeszcze nową to wytrzymuje :P

 

bo one są takie, że baterie się cholernie nagrzewają. Chociaż szczytem była moja 5510, w której bateria stopiła tylną ściankę obudowy :E

Czyli układ ładowania się nie wyłącza :question::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o swoją BP-6M w n73 nie dbam wcale, bo telefon ma służyć mi a nie ja mam się jemu podporządkowywać. Uzywam telefonu jak chcę i kiedy chcę, doładowuję - często nie do końca - a rozładowała mi się do wyłączenia może ze 3 razy podczas 10 - cio miesięcznego użytkowania.

 

I co? Telefon ładowałem ostatnio w nocy z czwartku na piątek, piątek-sobota-niedziela - urzędowałem na Mazurskich wioskach (wesele), dzwoniąc przeciętnie - około 15 minut dziennie, czasem jakiś sms. Dziś jest poniedziałek wieczór a na wyświetlaczu mam jeszcze 2 kreski więc noc spokojnie wytrzyma. Z kolei jak słucham przez 8 godzin w pracy mp3 to wyczerpuję baterię w jeden dzień prawie do końca. Telefon był więc ładowany już około 250 razy (praktycznie co noc) i... trzyma jak nowy.

 

Głupotą jest dla mnie chore dbanie o baterię. Jak się kupuje telefon co rok - wydając na niego 500, 1000 czy 2500 zł jakim problemem jest dokupienie baterii odpowiednio za 30 - 60 czy 100 zł? Zresztą co mnie to interesuje. Wkrótce zmienię telefon więc co mnie interesuje jak będzie trzymał za pół roku czy rok????

 

zależy jaka bateria.

NiMh trzeba formować, Li-Ion można (nic się nie stanie), Li-Poli nie można, bo rozpiernicza to baterię.

 

A to ciekawe. Bo nie formuje się ogniw LITOWYCH. Polimer ma tą przewagę nad litem, że bateria ma takie same parametry pracy bez względu na temperaturę pracy. Ale jest o wiele droższy od litu, więc tam gdzie polimer nie jest potrzebny stosuje się ogniwa litowo-jonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny...eh

żal mi cie kupilem baterie li-on i pisze jak nic ,,UWAGA! przed normalnym uzytkowaniem nalezy uformowac baterie.

oto instrukcja formatowania:

1. Włóż baterię do telefonu i włącz telefon.

2. Wyładuj baterie tak,az twoj telefon sie wylaczy.

3.Przy wyłączonym telefonie ładuj telefon 12-14 godzin , a potem go rozładowuj aż padnie(powtarzaj to 3 razy).

4.Po tym formatowaniu akumulator osiągnie optymalną pojemność i żywotność.

Uwaga!

w czasie cyklu formatowania:

-nie doładowuj akumulatora

-formatuj akumulator przy wyłączonym telefonie.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi Ciebie żal..

Zarejestrowałeś się specjalnie po to aby nam to powiedzieć i odkopać tema z przed 4 lat :lol2:

Poza tym zapewne kupiłeś gównianą baterie zamiennik a nie oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...