Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

starykocur

Jak prawidłowo sformatować baterię w telefonie?

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że należy całkowicie rozładować telefon i potem ładować przez minimum 8-12 godzin, i powtarzać tak kilka razy. Czy to prawda :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cykle po 12h

jak padnie podłączasz na 12h,

użytkujesz aż padnie i znowu na 12h

ogólnie muszą być 3 ładowania po 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem że należy całkowicie rozładować telefon i potem ładować przez minimum 8-12 godzin, i powtarzać tak kilka razy. Czy to prawda :question:

ręce opadają było 10000000 razy. Każdy o to pyta jak potłuczony.

Baterii sie nie formatuje tylko formuje. I w nowych typach baterii np litowo jonowych się tego nie robi. W ogóle.

 

3 cykle po 12h

jak padnie podłączasz na 12h,

użytkujesz aż padnie i znowu na 12h

ogólnie muszą być 3 ładowania po 12h

Bezedura

ładowanie np litowo jonowych do oporu (przłedowanie) może je uszkodzić.

 

Ty mówisz o akumulatorach niklowo-kadmowych

które mają efekt pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o Li-Iony to ich sie nie formuje :) a nawet jest to ZABRONIONE! :)

następny...eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka bateria.

NiMh trzeba formować, Li-Ion można (nic się nie stanie), Li-Poli nie można, bo rozpiernicza to baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no oczywiście Ty wiesz lepiej...jak zwykle :lol2:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy ostatnia linijka.

Nie wolno przeładowywać a bez wątpienie trzymanie po 12-16 h tym jest.

nie da się przeładować baterii w telefonie :lol2: bateria osiąga 100% i układ ładowania zostaje wyłączony pomimo podłączonej ładowarki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZABRONIONE jest formowanie, ponieważ może spowodować uszkodzenie i znaczną utratę pojemności ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie da się przeładować baterii w telefonie :lol2: bateria osiąga 100% i układ ładowania zostaje wyłączony pomimo podłączonej ładowarki... ;)

dobra Dylu niech każdy robi tak jak chce :thumbup::)

Układ ładowania zostaje wyłączony ale jak 6230 zostawiłem za długo w ładowarce to procesor się spierniczył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o przeładowanie, tylko o rozładowanie do zera. Li-Ion nie jest aż tak na to wrażliwy, jak Li-Poli. W ogniwach polimerowych częste rozładowywania mogą doprowadzić do takiego samego efektu, co w starszych ogniwach doładowywanie baterii, czyli zmniejszania się pojemności.

 

dobra Dylu niech każdy robi tak jak chce :thumbup::)

Układ ładowania zostaje wyłączony ale jak 6230 zostawiłem za długo w ładowarce to procesor się spierniczył :P

bo one są takie, że baterie się cholernie nagrzewają. Chociaż szczytem była moja 5510, w której bateria stopiła tylną ściankę obudowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZABRONIONE jest formowanie, ponieważ może spowodować uszkodzenie i znaczną utratę pojemności ogniwa.

Nooooooooo a ja swoja Litowo Polimerową baterię w N73 uformowałem wg starych zasad, rozładowuję ją zawsze prawie do końca i ładuje zwykle cała noc i bateria wytrzymuje mi tak jak to opisałem TUTAJ, więc nie filozuj tylko, jak będziesz wiedział z władnego doświadczenia a nie opinii innych to sie kłuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nooooooooo a ja swoja Litowo Polimerową baterię w N73 uformowałem wg starych zasad, rozładowuję ją zawsze prawie do końca i ładuje zwykle cała noc i bateria wytrzymuje mi tak jak to opisałem TUTAJ, więc nie filozuj tylko, jak będziesz wiedział z władnego doświadczenia a nie opinii innych to sie kłuć...

:o

masz jeszcze nową to wytrzymuje :P

 

bo one są takie, że baterie się cholernie nagrzewają. Chociaż szczytem była moja 5510, w której bateria stopiła tylną ściankę obudowy :E

Czyli układ ładowania się nie wyłącza :question::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o swoją BP-6M w n73 nie dbam wcale, bo telefon ma służyć mi a nie ja mam się jemu podporządkowywać. Uzywam telefonu jak chcę i kiedy chcę, doładowuję - często nie do końca - a rozładowała mi się do wyłączenia może ze 3 razy podczas 10 - cio miesięcznego użytkowania.

 

I co? Telefon ładowałem ostatnio w nocy z czwartku na piątek, piątek-sobota-niedziela - urzędowałem na Mazurskich wioskach (wesele), dzwoniąc przeciętnie - około 15 minut dziennie, czasem jakiś sms. Dziś jest poniedziałek wieczór a na wyświetlaczu mam jeszcze 2 kreski więc noc spokojnie wytrzyma. Z kolei jak słucham przez 8 godzin w pracy mp3 to wyczerpuję baterię w jeden dzień prawie do końca. Telefon był więc ładowany już około 250 razy (praktycznie co noc) i... trzyma jak nowy.

 

Głupotą jest dla mnie chore dbanie o baterię. Jak się kupuje telefon co rok - wydając na niego 500, 1000 czy 2500 zł jakim problemem jest dokupienie baterii odpowiednio za 30 - 60 czy 100 zł? Zresztą co mnie to interesuje. Wkrótce zmienię telefon więc co mnie interesuje jak będzie trzymał za pół roku czy rok????

 

zależy jaka bateria.

NiMh trzeba formować, Li-Ion można (nic się nie stanie), Li-Poli nie można, bo rozpiernicza to baterię.

 

A to ciekawe. Bo nie formuje się ogniw LITOWYCH. Polimer ma tą przewagę nad litem, że bateria ma takie same parametry pracy bez względu na temperaturę pracy. Ale jest o wiele droższy od litu, więc tam gdzie polimer nie jest potrzebny stosuje się ogniwa litowo-jonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny...eh

żal mi cie kupilem baterie li-on i pisze jak nic ,,UWAGA! przed normalnym uzytkowaniem nalezy uformowac baterie.

oto instrukcja formatowania:

1. Włóż baterię do telefonu i włącz telefon.

2. Wyładuj baterie tak,az twoj telefon sie wylaczy.

3.Przy wyłączonym telefonie ładuj telefon 12-14 godzin , a potem go rozładowuj aż padnie(powtarzaj to 3 razy).

4.Po tym formatowaniu akumulator osiągnie optymalną pojemność i żywotność.

Uwaga!

w czasie cyklu formatowania:

-nie doładowuj akumulatora

-formatuj akumulator przy wyłączonym telefonie.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi Ciebie żal..

Zarejestrowałeś się specjalnie po to aby nam to powiedzieć i odkopać tema z przed 4 lat :lol2:

Poza tym zapewne kupiłeś gównianą baterie zamiennik a nie oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...