Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kubacki

Koszt remontu/urzadzenia lazienki

Rekomendowane odpowiedzi

oj Krootki, Ty znowu płyniesz ;) wiesz...ja widziałem takie za 10.000 z masażami i biczami wodnymi...miałem na myśli bardziej przyziemne rozwiązania aczkolwiek z gustem i wysokiej jakości...

 

No wiem - żartuję przecież ;) Sam widziałem kabinę chyba za 60 tys., ale to już z LCD nawet była :E

 

Tyle, że moim zdaniem fajna łazienka z pełnym wyposażeniem to jednak ciut ponad 10 tys. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie wiem ile zapłaciłem, choć właśnie kończę tą łazienkę (kuchnię pokoje, balkon też)

 

łazienka od zera, wymiana wszystkich instalacji, płytek u sąsiada (młotem tynki skuwałem :E) sufit u sąsiadki z dołu (zalałem ją)

 

koszty mogą być różne :) ale płytki sobie załatwiłem taniej bo prosto z fabryki po znajomości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za robociznę myślę że koło 2000-2500 zależnie od województwa/wielkości miasta, trudności wykonania, czy będziesz np zrywał stare płytki,wymieniał rury itp.

Naprawdę bardzo dużo czynników wpłynie na cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co masz w tej lazience ;) Dla przykladu fachowiec u tesciowej mial brac 40zl od metra plytek a jak zobaczyl kabine za 6k zl, umywalke za 1.2k, kibel za 1k, marmurowy blat, wloskie plytki to cena od razu skoczyla do 80zl od metra..Wiec lepiej nie mowic mu co gdzie i za ile, tylko ze podgatunek, troche szwagier zalatwil z fabryki itp to cena nie bedzie wygurowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za robociznę myślę że koło 2000-2500 zależnie od województwa/wielkości miasta, trudności wykonania, czy będziesz np zrywał stare płytki,wymieniał rury itp.

Naprawdę bardzo dużo czynników wpłynie na cenę

 

Czytałeś w ogóle temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy co masz w tej lazience ;) Dla przykladu fachowiec u tesciowej mial brac 40zl od metra plytek a jak zobaczyl kabine za 6k zl, umywalke za 1.2k, kibel za 1k, marmurowy blat, wloskie plytki to cena od razu skoczyla do 80zl od metra..Wiec lepiej nie mowic mu co gdzie i za ile, tylko ze podgatunek, troche szwagier zalatwil z fabryki itp to cena nie bedzie wygurowana.
U mnie raczej nie bedzie udziwnien - troche za mala lazienka, choc nie powiem, fajnie byloby miec wanne z jacuzzi :) Plytki tez raczej bez udziwnien, no moze rozmiar wyjatkowo duzy (bo akurat w tym kolorze maly wybor) - 25x40, takze z tego co sie orientuje, im wieksza plytka, tym nizszy koszt metra robocizny. Jeszcze raz podkreslam - lazienka jest nowa, wiec nic nie trzeba kuc, wyrownywac itp.

Dzieki wszystkim za wypowiedzi, teraz juz wiem na co sie nastawic i jak ewentulanie negocjowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna kuchnia od zera to wydatek ok 20.000, fajna łazienka od zera to wydatek MAAAAAAAAAAAAAAAAAX 10.000...także.............. :lol2: your self ;)

ludzie rozwalacie mnie , to nei moje słowa :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie rozwalacie mnie , to nei moje słowa :mad2:
i robicie off top :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci to pomoze, ale napisze. Srednio za metr fachowcy licza 30-50 zl, ale wiadomo, ze jak bedzie multum rzezbienia i kosmiczne wzorki to cena bedzie proporcjolanie rosla do czasu roboty. Jesli chodzi o podlaczenie to wiadomo, jesli wystarczy kawalek rurki dorobic i poskrecac, to koles wezmie z 50 zl za urzadzenie (jesli mozna to tak nazwac ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, ze to Forum Budowlane (?)

 

do autora Tematu: idź do Castoramy, praktikera, Leroy Merlina, i Ci powiedzą. Przecież to jest forum Komputerowe chyba , nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja myślałem, ze to Forum Budowlane (?)

 

do autora Tematu: idź do Castoramy, praktikera, Leroy Merlina, i Ci powiedzą. Przecież to jest forum Komputerowe chyba , nie?

soł faking łot?

 

to dział komputerowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzacie. Jeśli łazienka nie wymaga jakiegoś specjalnego kucia itd. (z postu Kubackiego wnioskuję, że to może być nowe mieszkanie w stanie tzw. "deweloperskim") to sama robocizna (bo o to pytał) nie powinna przekroczyć 2-3 tysięcy. Najdroższe będzie położenie kafli - całkiem dobry fachowiec ile bierze? 50-70 zł za metr? Tych metrów będzie powiedzmy ze 20 - to daje 1000-1400 zł. A zamontowanie wanny, kibla, podłączenie do odpływów, pomalowanie reszty - myślę, że będzie drugie tyle. Czyli max. 3000 zł.

 

w zasadzie nic dodac nic ujac. najwazniejsze zeby wziac fachowca z polecenia, nie z gazety. bo sa fachowcy i fachowcy ;)

 

do autora Tematu: idź do Castoramy, praktikera, Leroy Merlina, i Ci powiedzą. Przecież to jest forum Komputerowe chyba , nie?

 

a pozniej sie dziwic ze rynek budowlany wyglada jak wyglada... ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinka, mnie tez czeka remont lzienki, ale bedzie robiony kompletny, od wyrownania czego sie da, a konczac na wyposazeniu i kafelkach. Podgrzewania podlogowego chyba nie bede zakladal, bo jakos nie mam przekonania :) Mała sugestia, moze ktos bardziej zaprawiony w bojach opisalby czynnosci (czyt.: proces technologiczny remonciku) wraz z uwzględnieniem kosztów które poniósł. Mogłoby to bardzo a bardzo rzucic fajny odbraz na rzeczywiste koszty przedsiewziecia co :) Please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpinka, mnie tez czeka remont lzienki, ale bedzie robiony kompletny, od wyrownania czego sie da, a konczac na wyposazeniu i kafelkach. Podgrzewania podlogowego chyba nie bede zakladal, bo jakos nie mam przekonania :) Mała sugestia, moze ktos bardziej zaprawiony w bojach opisalby czynnosci (czyt.: proces technologiczny remonciku) wraz z uwzględnieniem kosztów które poniósł. Mogłoby to bardzo a bardzo rzucic fajny odbraz na rzeczywiste koszty przedsiewziecia co :) Please.

 

tylko ze jest maly problem. rozpietosc cen za same plytki jest na tyle duza, ze trudno cokolwiek powiedziec. tym bardziej nie znajac metrazu. a ogrzewanie podlogowe w lazience bym sobie zalozyl ;) na odleglosc trudno okreslic koszt remontu calkowitego, jakie sa roznice w poziomach, jakosc starej wylewki, czy sa ubytki, czy gdzies nie podchodzi wilgoc, ew. skucia itp itd... musialbys podac troche szczegolow to wtedy mozna by pomyslec. do tego dochodza dosc znaczne roznice w tym, co "biora" fachowcy za takie roboty. napisz cos wiecej o obecnym stanie lazienki to sie pomysli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soł faking łot?

 

to dział komputerowy ???

:thumbup:

 

w zasadzie nic dodac nic ujac. najwazniejsze zeby wziac fachowca z polecenia, nie z gazety. bo sa fachowcy i fachowcy ;)
No ja mam to szczescie i mam kogos z polecenia - robil mieszkanie rodzicom, znajomym i znajomym znajomych i na razie nikt nie narzekal :P

 

 

a ja myślałem, ze to Forum Budowlane (?)

 

do autora Tematu: idź do Castoramy, praktikera, Leroy Merlina, i Ci powiedzą. Przecież to jest forum Komputerowe chyba , nie?

Jasne, jak bylem w kastoramie to facet mi podoradzal jaki klej, fugi i w jakich ilosciach wziasc :kwasny: I na dodatek glupio odpowiadal, ze jak on to sie nie zna. Na szczescie wstrzymalem sie z zakupem i jak moj czlowiek uslyszal co on mi proponowal to sie za glowe zlapalem. fahofiec :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup:

 

No ja mam to szczescie i mam kogos z polecenia - robil mieszkanie rodzicom, znajomym i znajomym znajomych i na razie nikt nie narzekal :P

Jasne, jak bylem w kastoramie to facet mi podoradzal jaki klej, fugi i w jakich ilosciach wziasc :kwasny: I na dodatek glupio odpowiadal, ze jak on to sie nie zna. Na szczescie wstrzymalem sie z zakupem i jak moj czlowiek uslyszal co on mi proponowal to sie za glowe zlapalem. fahofiec :mad2:

 

ilu fahofcoof ;) tyle opinii, i to ze sie za glowe zlapales jeszcze o niczym nie swiadczy. zbyt wiele rzeczy widzialem i slyszalem :E inna sprawa ze w "liroju" doradza co najwyzej po tym, co pisze na etykiecie. gorzej jak nie pisze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze o niczym nie swiadczy, jednak jesli mialbys wybierac, na moim miejscu, uwierzylbys czlowiekowi poleconemu, czy sprzedawcy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ze o niczym nie swiadczy, jednak jesli mialbys wybierac, na moim miejscu, uwierzylbys czlowiekowi poleconemu, czy sprzedawcy? :P

 

pytanie :E tylko zalezy jeszcze jakiemu sprzedawcy. markety w tym przypadku sa skrajnym przykladem pozbywania sie zalegajacych stanow, tudziez promowania "jedynie slusznych" produktow. w dobrym punkcie sprzedazy moglbys juz otrzymac calkiem dobre propozycje.

 

na szczescie ja mam "swoich" majstrow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lazienka zrobiona :) Zaplacilem co prawda 2700, ale w to bylo wliczone (oczywiscie oprocz robocizny :E ), klej do kafli, cegly do zabudowy wanny, przesuniecie podejscia pod swiatlo nad lustrem, zamontowanie i przystosowanie wentlacji oraz podlaczenie zlewu w kuchni. Wiec chyba wyszlo w normie, albo raczej nie wyszlo poza norma.

 

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim radzacym :thumbup:

 

Ps. Jak ktos jest zainteresowany, to moge pozniej wrzucic fotki (pod koniec wrzesnia najwczesniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I lazienka zrobiona :) Zaplacilem co prawda 2700, ale w to bylo wliczone (oczywiscie oprocz robocizny :E), klej do kafli, cegly do zabudowy wanny, przesuniecie podejscia pod swiatlo nad lustrem, zamontowanie i przystosowanie wentlacji oraz podlaczenie zlewu w kuchni. Wiec chyba wyszlo w normie, albo raczej nie wyszlo poza norma.

 

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim radzacym :thumbup:

 

Ps. Jak ktos jest zainteresowany, to moge pozniej wrzucic fotki (pod koniec wrzesnia najwczesniej).

Zrób teraz, nawet jeśli miałyby być robione fonem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakies ogloszenia podzwon po ludziach i ogarniesz srednio ile ci wyjdzie za remont lazienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz jakies ogloszenia podzwon po ludziach i ogarniesz srednio ile ci wyjdzie za remont lazienki

Ki diabeł? :poke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2:

Kuchnia zdecydowanie jest droższa. :E

 

możesz wziąść takiego kolesia jak bardzo chcesz , a tak w ogóle to myślę, że wiesz, że chodziło mi o dobór wyposażenia (na samą kabinę [prysznic] można wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych, nie inaczej jest z resztą rzeczy) - w robociźnie nie ma przecież aż tak dużego zróżnicowania cenowego - no chyba, że ktoś się nie orientuje i da się naciągnąć na jakieś kosmiczne kwoty (jak to twoje 500zł z metra)

 

Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi tylko i wyłącznie o robociznę za położenie kafelek.

(zrób coś ze swoją stopką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

interesuje mnie jaki mógłby być koszt zrobienia (robocizny) łazienki od zera tzn. położenie kafelek, podłączenie wc, wanny, zlewu i pralki. Czy ma ktoś z Was jakieś pojęcie? Nie interesuje mnie dokładna cena, tylko jakiś konkretny przedział cenowy. Lazienka ma 5,5m2.

 

Pozdrawiam

 

5,5m2. Ale to mamy samą podłogę. Jeżeli kafelkujesz do wys. drzwi to łącznie mamy nie wiecęj jak 25m2.

Dalej musisz sobie odpowiedzieć jak montujesz wannę. Zabudowa na stałe

- ścianka np. z bloczków z betonu komórkowego + płytki kosztuje więcej niż akrylowa obudowa wanny.

(Jeżeli chodzi o robociznę bo materiał - akrylowa obudowa - może być droższa)

Ściany powyżej kafelek (teoretycznie - bo nie wiemy do jakiej wys. kafelkujesz) zamierzasz

tynkować, malować? Co z sufitem?

Jak kładziesz płytki na podłodze - w caro, czy "normalnie"?

Jakiej wielkości masz płytki ścienne? (np. malutkie 10x10 mogą być droższe w wykonaniu.)

Czy zamierzasz układać jakieś płytki dekoracyjne. Jeśli tak to jakie?

Dochodzą jeszcze koszty wykonania rewizji, gniazdek, piecyka itd. itp.

 

No i najważniejsze - Czy trzeba przerabiać instalacje wod-kan? Jeżeli tak - to tu sprawa może się "rypnąć". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...